معرفی و دانلود کتاب صوتی به دنبال چه گوارا

عکس جلد کتاب صوتی به دنبال چه گوارا
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به دنبال چه گوارا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به دنبال چه گوارا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به دنبال چه گوارا

کتاب صوتی به دنبال چه گوارا داستانی کوتاه به قلم بن فانتین است. این اثر که پیرامون زندگی و عقاید این چریک و مبارز مارکسیست می‌چرخد، در سال 2007 توانست جایزه قلم بنیاد همینگوی را برای نویسنده خود به ارمغان آورد.

درباره کتاب صوتی به دنبال چه گوارا:

نشر سنگ در مجموعه‌ای با عنوان «پنج نویسنده، پنج داستان، پنج جایزه»، اقدام به عرضه‌ی پنج کتاب کوچک کرده است. هر کدامشان دربرگیرنده‌ی یک داستان کوتاه یا بلند، به قلم نویسنده‌ای جایزه برده است که چندان در ایران شناخته شده نیستند؛ کتابی که پیش روی شماست، یکی از عناوین حاضر در همین مجموعه محسوب می‌شود.

بهتر است برای شنیدن این داستان کوتاه کمی با شخصیت محوری این کتاب صوتی آشنا شویم. ارنستو چه گورا (Ernesto Che Guevara) در سال 1928 میلادی و در کشور آرژانتین دیده به جهان گشود. او که از کودکی فقر و ناتوانی مردم آمریکای جنوبی را دیده بود، علی‌رغم تحصیل در رشته‌ی پزشکی به مطالعه‌ی جدی آثار فلسفی و جامعه‌شناختیِ نظریه‌پردازان مارکسیسیتی روی آورد، و خیلی زود مجذوب این ایدئولوژی شد و اعتقادی قوی به آن پیدا کرد.

دورانی که چه گوارا در آن می‌زیست، دوران نبرد ایدئولوژی‌ها بود. دنیا در آن زمانه به دو بخش تقسیم شده بود؛ بخشی از آن به دست ایالات متحده آمریکا و بخش دیگر به دست اتحاد جماهیر شوروی که هر دو دشمن سرسخت همدیگر بودند. چه گوارا نیز که طرفدار جدی ایده‌ی کمونیسم بود، تلاش کرد تا علیه امپریالیسم بجنگد و وضعیت کشورهای فقیر لاتین را بهبود ببخشد.

سرانجام وقایع منتهی به انقلاب کوبا به نقطه‌ی عطفی در زندگی این مارکسیستِ معتقد به انقلاب جهانی تبدیل شد. او که به همراه فیدل کاسترو مدت‌ها علیه باتیستا، دیکتاتور کوبا مبارزه کرده بود، پس از سرنگونی او و پیروزی انقلاب سوسیالیستی، به منصب‌های مهم حکومتی دست یافت.

وظیفه‌ی اصلی چه گوارا اما چیز دیگری بود. او ذاتاً مبارز بود، نه سیاستمدار. به همین خاطر دوباره به زمین جنگ بازگشت و از سوی فیدل کاسترو و با مأموریت صدور انقلاب به بولیوی رفت. اما شانس با او یار نبود و با وجود مبارزات مسلحانه بسیار علیه حکومت بولیوی، چه گوارا دستگیر و سرانجام اعدام شد.

کتاب به دنبال چه گوارا (Brief Encounters with Che Guevara) داستانی پیرامون زندگی «اِل چه» را تعریف می‌کند که درواقع از دید اطرفیان او روایت می‌شود. داستانی که ریشه‌های تاریخی بسیار دارد و نویسنده نیز تلاش کرده تا نگاهی بی‌طرفانه به این شخصیت جنجالی داشته باشد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی به دنبال چه گوارا:

- داستانی استثنایی. (نقد کتاب نیویورک تایمز)
- درخشان! (روزنامه سیاتل تایمز)
- داستانی تاثیرگذار و سرگرم کننده. (روزنامه نیوزدی)

کتاب صوتی به دنبال چه گوارا به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به ادبیات آمریکا و داستان‌های کوتاه تاریخی از شنیدن این اثر برجسته لذت خواهند برد.

بن فانتین را بیشتر بشناسیم:

او مقاله‌نویس و داستان‌نویسی آمریکایی است که قبل‌ها به عنوان یک وکیل دادگستری مشغول به کار بود. بن فانتین (Ben Fountain) به خاطر نوشتن مجموعه داستان به دنبال چه گورا، توانست جایزه قلم/ بنیاد همینگوی را کسب کند. همچنین برای نگارش رمان «پیاده‌روی طولانی نیمه وقت بیلی لین» برنده جایزه حلقه ملی منتقدان کتاب و جایزه Barnes & Noble Discover شد.

هم‌اکنون داستان‌های فانتین در وبسایت‌های معتبری همچون هارپرز، پاریس ریویو و زئوتروپ منتشر می‌شود و آثارش به بیست زبان دنیا ترجمه شده‌اند. حتی در سال 2016 به خاطر مجموعه مقالاتش در گاردین که درباره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بود، نامزد جایزه پولیتزر شد. از دیگر افتخارات این نویسنده آمریکایی می‌توان به دریافت جایزه او. هنری و جایزه پوشکارت اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی به دنبال چه گوارا می‌شنویم:

در دهه چهارم زندگی‌ام دائما به هائیتی سفر می‌کردم و امیدوار بودم که مرکز جهل، اسراف و وحشتی را که کریستف کلمب به اینجا آورده بود، پیدا کنم. در همین زمان پانس که به عنوان بخشی از وظایفش در کمیسیون ملی پزشکی به کوبا سفر می‌کرد، نوارهایی از سخنرانی‌های چه را می‌آورد که غروب‌ها آن را در خانه‌ای پخش می‌کرد. صدای چه در ساختمان قدیمی می‌پیچید و لابه‌لای صفحات فلزی سقف تشدید میشد.

پانس پس از اسم و رسم یافتن، همسر زیبارویش را با آن چشم‌های پرنفوذ و پوست شکلاتی نادیده می‌گرفت. او از خانواده‌ای فقیر اما بسیار سرسخت و قوی بود و ذهنی بسیار درخشان داشت که باعث خجالت من با آن مدرک دانشگاهی‌ام میشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
درباره نویسنده
8 دقیقه
بخش اول: عشق و انقلاب
13 دقیقه
بخش دوم: مرگ در بولیوی
9 دقیقه
بخش سوم: رفیق
7 دقیقه
بخش چهارم: صدای دلپذیر
8 دقیقه
بخش پنجم: مثل اِل‌چه خواهیم بود

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به دنبال چه گوارا
نویسنده
مترجمآذین فراهانی
گویندهحسن ربیعی نیا
ناشر چاپینشر سنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به دنبال چه گوارا

Alireza Ghorbani
۱۴۰۱/۹/۱۷
از نظر من زیاد کتاب جالبی نبود
زیاد چیزه خاصی درباره‌ی چگوارا ننوشته بود نظر من جالب نبود چون چیزه خاصی درباره ی خود شخص و کارهایی که کرد نبود بی مقدمه بود پایانش هم شبی فیلمای ایرانی معلوم نبود 😐
مهران راستی
۱۴۰۰/۸/۱۷
خیلی نپسندیدم بنظرم مغرضانه و امریکایی صفتانه بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به دنبال چه گوارا

برای دریافت کتاب صوتی به دنبال چه گوارا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.