معرفی و دانلود کتاب مادر یک دقیقه‌ای

عکس جلد کتاب مادر یک دقیقه‌ای
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مادر یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مادر یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مادر یک دقیقه‌ای

اسپنسر جانسون، در ادامه‌ی مجموعه‌ی یک دقیقه‌ای خود، این بار در کتاب مادر یک دقیقه‌ای سه روشی را با ما در میان می‌گذارد که از طریق آن‌ها می‌توانیم رفتار فرزندان خود را بهبود ببخشیم و به آن‌ها احساس بهتری در مورد خودشان بدهیم.

درباره‌ی کتاب مادر یک دقیقه‌ای:

همه‌ی ما به‌خوبی می‌دانیم برای اینکه مادر نمونه‌ای برای فرزندمان باشیم باید بیشتر از یک دقیقه زمان بگذاریم، اما در کتاب مادر یک دقیقه‌ای (The one minute mother) با روش‌هایی آشنا می‌شویم که در یک دقیقه به کودکان می‌آموزد تا خودشان را بیشتر دوست داشته باشند و تلاش کنند بهتر رفتار کنند، زیرا ما می‌دانیم که هرچه افراد با خودشان بیشتر در صلح باشند، با جهان بیرون نیز بیشتر در آشتی‌اند.

نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش، اسپنسر جانسون (Spencer Johnson)، از جایی شروع می‌کند که مادران درحال‌حاضر هستند و آن‌ها را به جایی می‌برد که آرزو دارند باشند، یعنی، مانند یک مربی، دست مادران را می‌گیرد و آن‌ها را در مسیر دشوار و درعین‌حال شیرین فرزندپروری همراهی می‌کند. جانسون در این کتاب به ما می‌آموزد که با اهداف یک دقیقه‌ای، تحسین‌های یک دقیقه‌ای و سرزنش‌های یک دقیقه‌ای آرامش بیشتری را در خانواده جاری کنیم و با روش‌هایی نه‌چندان دشوار و با حداقل زمان، والد بهتری باشیم.

همان‌طور که جانسون در کتاب عنوان می‌کند، مادر یک دقیقه‌ای «قصد دارد به هر کدام از ما یادآوری کند که یک دقیقه زندگی روزانه‌مان را کنار بگذاریم و در هر فرصتی، به چهره‌ی فرزندانمان نگاه کنیم.» زیرا ما هرگز نباید فراموش کنیم که فرصت ما محدود است و زمان مانند برق‌وباد در گذر است.

مجموعه کتاب‌های یک دقیقه‌ای از زمان انتشارشان تا به امروز مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند و مترجم‌های گوناگونی این کتاب را به فارسی برگردانده‌اند.

در ستایش کتاب مادر یک دقیقه‌ای:

شاهکاری در هنر ارتباطات. دکتر جانسون توانایی نادری برای جذابیت، تحریک‌آمیز بودن و ایجاز دارد. این کتاب کاملاً تحسین من را برانگیخته است. (دکتر نورمن وینسنت پیل)

کتاب مادر یک دقیقه‌ای برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب تنها مختص مادران نیست، اگر با کودکان در ارتباط هستید و دوست دارید با روش‌هایی آسان و سریع آن‌ها را به‌سمت رفتارهای بهتر سوق دهید، این کتاب مناسب شماست.

با اسپنسر جانسون بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و پزشک آمریکایی بیش از هر چیز با کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟» شناخته می‌شود. اسپنسر جانسون از جمله نویسندگان پرفروش در حوزه‌ی روان‌شناسی و خودیاری و مدیریت است و تابه‌حال میلیون‌ها نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان به فروش رسیده است.

علاوه بر مادر یک دقیقه‌ای، جانسون کتاب‌های دیگری در این مجموعه مانند پدر یک دقیقه‌ای، مدیر یک دقیقه‌ای، معلم یک دقیقه‌ای و... منتشر کرده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب مادر یک دقیقه‌ای:

- فرزندهایی که خودشان را دوست دارند، دوست دارند درست رفتار کنند.
- من به فرزندانم کمک می‌کنم تا کاملاً به استعدادهایشان دست پیدا کنند. من آن‌ها در حین انجام کار درست غافلگیر می‌کنم.
- برای والدین، اتفاقاتی که در حضورشان می‌افتند، اهمیت چندانی ندارند، اتفاقاتی که در غیاب آن‌ها می‌افتند مهم هستند.

در بخشی از کتاب مادر یک دقیقه‌ای می‌خوانیم:

«نقش ما به عنوان والدین، اینه که فرزندهایی بزرگ کنیم که به خودشون باور داشته باشن.

فرزندهایی که واقعاً به خودشون باور داشته باشن، خودشون رو دوست دارن. اینجاست که کار والدین خیلی آسون‌تر می‌شه.

حتماً از وقتی که شروع کردی سه راز والدین یک دقیقه‌ای رو کشف کنی، این رو چندین بار شنیدی، فرزندهایی که خودشون رو دوست دارن، بیشتر تمایل دارن درست رفتار کنن. و با شادی و موفقیت بزرگ می‌شن. اونا باعث خوشحالی و مسرت والدین هستن.»

سپس مادر یک دقیقه‌ای اضافه کرد: «البته، مهم‌ترین تربیت‌کننده‌ی فرزند، شما نیستید.»

زن جوان که متعجب شده بود، گفت:

«امیدوارم نخواید بگید پدرشه.»

مادر نمونه با صدای بلند خندید. «نه، هر دوی والدین به یک اندازه اهمیت دارن. در واقع یکی از بهترین نکات روش والدین یک دقیقه‌ای اینه که مؤثره، چه هر دوی والدین ازش استفاده کنن و چه فقط یکی از والدین.»

او توضیح داد: «اما مهم‌ترین تربیت‌کننده‌ی فرزندتون، شما نیستید، بلکه والدین درونی هست که در هر فرزندی شکل می‌گیره. والدین درونی، همه‌جا با فرزند همراه هستن و برای هر تصمیمی بهش کمک می‌کنن.

چیزی که شما برای فرزند می‌خواید، نظم نیست، بلکه انضباط درونیه. وقتی فرزند برای بار اول در حال یادگیریه، نظمی که به فرزند نشون می‌دید، نمونه‌ی خوبی برای تقلید کردنه. اما این اولین قدم در راه کشف چیزی بسیار مهم‌تره، یعنی احساس گران‌بهای نظم شخصی.»

فهرست مطالب کتاب

نامه‌ای به مادران
فصل اول - جست‌وجو
فصل دوم - مادر یک دقیقه‌ای
فصل سوم - راز اول: اهداف یک دقیقه‌ای
فصل چهارم - خلاصه‌ی اهداف یک دقیقه‌ای
فصل پنجم - راز دوم: تحسین‌های یک دقیقه‌ای
فصل ششم - خلاصه‌ی تحسین‌های یک دقیقه‌ای
فصل هفتم - ارزیابی
فصل هشتم - راز سوم: سرزنش‌های یک دقیقه‌ای
فصل نهم - خلاصه‌ی سرزنش‌های یک دقیقه‌ای
فصل دهم - توضیحات مادر یک دقیقه‌ای
فصل یازدهم - چرا اهداف یک دقیقه‌ای مؤثر هستند؟
فصل دوازدهم - چرا تحسین‌های یک دقیقه‌ای مؤثر هستند؟
فصل سیزدهم - چرا سرزنش‌های یک دقیقه‌ای مؤثر هستند؟
فصل چهاردهم - مادر یک دقیقه‌ای جدید
فصل پانزدهم - هدیه‌ای به شما و فرزندانتان
فصل شانزدهم - هدیه‌ای به دیگران
درباره‌ی نویسنده 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مادر یک دقیقه‌ای
نویسنده
مترجمآرش صدر
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۵
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مادر یک دقیقه‌ای

M.r
۱۴۰۱/۱۱/۳
کتاب خوبی است مطالبش کاربردی و آموزنده است. باید حتما یکبار دیگه بخونم و نکته برداری کنم. فکر میکنم برای بکارگیری سه راز والد یک دقیقه‌ای باید تمرین زیادی داشت. روشهای گفته شده برای بچه‌ها در همه سنین و حتی ارتباط خود پدر و مادر موثر است. ‌البته من چون فرزند نوجوان دارم کتاب "چگونه با نوجوانم صحبت کنم که گوش کند و چگونه گوش کنم که نوجوانم صحبت کند" را بیشتر دوست داشتم. ممنون از کتابراه
زهرا حیدریان
۱۴۰۱/۳/۲۶
با خواندن این کتاب امیدوار شدم با بکارگیری روش مادر یک دقیقه‌ای بتونم دختر بهانه گیر و سختم رو آروم کنم. تو این چند روز خوب جواب داده هر چند که در مورد من و دخترم خیلی بیشتر از یک دقیقه طول میکشه اما میزان گریه‌ها و لجاجتهاش کمتر شده و همینطور منم صبورتر شدم.
مرجان آذری
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
به نظر من هر مادری باید این کتاب رو بخونه و از توصیه‌های اون ایده بگیره و البته شاید نتونه دقیقا همون روش رو پیاده کنه ولی برطبق شرایط خودش از این توصیه‌ها و روشها به طرق مختلف بهره مند بشه
کاربر a
۱۴۰۱/۸/۲
من کتابهای تربیتی زیادی مطالعه کردم ودرکلاس فرزند پروری شرکت کردم. همه به نوعی همین طرز فکرروداشتن و همین توصیه هارومیکردن ولی به طرزخیلی نامفهوم ولی این کتاب عالی به راحتی بیان میکنه
زهرا محرمخانی
۱۴۰۱/۴/۱
من فعلا تونستم یکبار بخونمش ولی واقعا عالیه من کتاب‌های زیادی برای تربیت بچه‌ها خوندم ولی متن روان و واقعی ندارن می‌خوام چندین بار بخونمش و بعد تو خونه سه روشی که تو کتاب گفته شده ارو اجرا کنم
حوریه عباسی
۱۴۰۱/۹/۳
باسلام وقت بخیر واقعا مطالب کتاب برای من بی‌نظیر بود. مطالب کاربردی وعمیق که باعث میشه مادر و پدر را به والدین مقتدر تبدیل کنه. خداوند به همه‌ی پدرها و مادرها کمک کنه🌹🌹🌹
سیمین شهابی
۱۴۰۱/۱/۱۲
این کتاب خیلی خوبه. من روش‌های این کتاب. ا در مورد پسر هفت ساله‌ام اجرا کردم و تونستم نتایج خوبی ببینم. خواندن آن را به هر مادری توصیه میکنم.
ملیحه عرفان طلب
۱۴۰۱/۹/۱۷
ایکاش این روش رو زودتر یاد گرفته بودم گرچه هنوزم برای یادگیری و اجراش عالیه‌. روش ساده و پرفایده که شاید اولش کمی سخت باشه. بخونین عالیه
Zainab Zabety
۱۴۰۱/۷/۲۸
راهکارهای یک دقیقه‌ای که نویسنده میدهد کاربردی و آسان و عالی نتیجه بخش هستند حتما امتحان کنید
F Fa
۱۴۰۱/۲/۲۸
روش تربیتی ذکر شده در این کتاب بسیار عالی و مورد نیاز هر والدی است خواندنش به شدت پیشنهاد میشود
Lavin Yari
۱۴۰۱/۹/۲۶
خیلی کتاب خوبیه هنوز تموم نکردم‌ولی با این که نصف کتاب خوندم خیلی مفید بود
مریم یوسفی
۱۴۰۱/۷/۲۷
کتاب خیلی جالب و پر از نکته ایی بود. روش‌های خیلی موثر رو یاد داده
Parvaneh Imani
۱۴۰۱/۱/۶
از خواندنش لذت بردم و پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید
naz nazi
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
برای هر مادری خوندن این کتاب لازمه
عالییییی بود
maryam
۱۴۰۱/۹/۱۱
کتاب خیلی خوب و کاربردی برای والدین است
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب مادر یک دقیقه‌ای

برای دریافت کتاب مادر یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.