معرفی و دانلود کتاب محبت را گران نخرید

عکس جلد کتاب محبت را گران نخرید
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب محبت را گران نخرید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محبت را گران نخرید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محبت را گران نخرید

کتاب محبت را گران نخرید نوشته مینا خداکریمیان، به تعریف یک رابطه عاطفی سالم و موفق می‌پردازد و علل و عوامل ایجاد وابستگی‌های ناسالم میان افراد را بررسی می‌کند.

همه انسان‌ها در زندگی به دنبال رفاه و آرامش هستند. رسیدن به روانی سالم، مستلزم شناخت روحیات خود و آشنایی بیشتر انسان با خودش است. عزت نفس، وابستگی عاطفی، غرور، خودباوری و حسادت از جمله عواملی هستند که عدم آشنایی با آن‌ها و هدایت نادرستشان در مسیر زندگی، می‌تواند باعث بروز اثرات ناخوشایندی باشد که نتایج آن، افسردگی، طرد شدن و تنهایی است.

ارتباطات سالم، در این دنیای پرهیاهو با این آدم‌های متفاوت که هر کدام شخصیت، علایق و انتظارات خاص خودشان را دارند، به نظر کار سختی است؛ اما با کمی شناخت افراد می‌شود تعامل بهتری با جامعه داشت. انسان ذاتاً موجودی اجتماعی است و همواره نیاز دارد که با دیگران در ارتباط باشد و از تنهایی همیشگی گریزان است. زندگی اجتماعی موفق، نیازمند داشتن رفتاری مناسب در جامعه است. برخی اختلالات روحی - روانی مانند وابستگی‌های عاطفی غلط، باعث بیزاری دیگران از فرد می‌شود که این اتفاق، می‌تواند فرد را به طرف ترس از دست دادن و مشکلات رفتاری جبران‌ناپذیر سوق دهد. از این رو اهمیت شناخت نکات رفتاری و چگونگی حل مشکلات روحی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در بخشی از کتاب محبت را گران نخرید می‌خوانیم:

عشق می‌تواند خطرناک باشد. وقتی عاشق می‌شویم، ممکن است در بعضی اوقات احساس سرخوشی کنیم. کشش عشق به حدی قوی است که حتی می‌توانیم از آن پیروی کنیم (ویرانی شخصی) عاشقان می‌توانند پریشان شوند؛ غیرقابل اعتماد، غیرمعقول و در بدترین حالت، آن‌ها می‌توانند قاتل شوند. در سال 2011 میلادی بیش از 10٪ قتل‌ها در ایالات متحده توسط عاشق قربانی انجام شده است. هنگامی که روابط به پایان می‌رسد ناخواسته احساس درد، غم و اندوه و از دست دادن می‌کنیم حتی ممکن است افسرده شویم یا از جامعه کنار بکشیم و گوشه‌گیر شویم. این اضطراب و ناامیدی متناوب و... از جمله رفتارهای افراطی و گاه آسیب‌زا هستند که می‌تواند به خاطر از دست دادن عشق باشد که شباهت به پدیده‌های مشابه مرتبط با اعتیاد (معمولی) مانند مواردی مثل مواد مخدر، الکل یا قمار باشد. اگرچه گاهی به جای عشق از کلمه اعتیاد استفاده می‌کنیم اما یک ویژگی اصلی وجود دارد که عشق را از اعتیاد متمایز می‌کند. تقریباً همه آرزو می‌کنند حداقل یک بار در زندگی عاشق شوند در حالی که هیچ‌کس آرزو نمی‌کند که (به عنوان مثال) به هروئین یا سیگار معتاد شود زیرا ممکن است به خاطر چهره‌اش پوچ به نظر برسد؛ اما یک شباهت واقعی بین عاشقان و معتادان وجود داشته دارد که آن هم وابستگی است.

روی هم رفته، مطالعات نشان می‌دهد که حالات ذهنی در عشق به واکنش‌های بیوشیمیایی مشخصی که در مغز اتفاق می‌افتد، نزدیک است. این واکنش‌ها شامل ترکیباتی از قبیل دوپامین، اکسی توسین، وازوپرسین و سروتونین است. موارد ذکر شده باعث اعتماد به نفس، ایجاد حس لذت، سرخوشی و... در انسان می‌شود که مشابه حس ورود مخدر به بدن انسان است.

هر کسی محبت و عشق را دوست دارد و البته به آن نیاز دارد اما وقتی که نیاز به این احساسات بیش از حد شود، ممکن است اعتیاد ایجاد شده باشد اعتیاد به روابط عاطفی، برخلاف نام لطیفش، شکلی از اعتیاد است که ممکن است بسیار ویران‌کننده باشد. این شکل از اعتیاد به فراوانی در فیلم‌ها و داستان‌های به‌ظاهر عشقی به تصویر کشیده می‌شود. با توجه به نیاز طبیعی و فطری انسان به روابط اجتماعی و عاطفی و انتظار بروز پدیده عشق، به ویژه در دوره جوانی، گاهی تشخیص نمونه‌های اعتیاد به روابط احساسی و عاشقانه بسیار دشوار می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
دلبستگی
عشق رمانتیک
نشانه‌های اعتیاد به عشق
تأثیر عقده‌های کودکی بر شخصیت
علت تفاوت رفتار فرزندان یک خانواده چیست؟
قدرت ژن و نقش ژن در اخلاق و خلق و خوی انسان
آیا ژنتیک در رفتار ما مؤثر است؟
شخصیت شناسی
روانشناسی لباس
روانشناسی رنگ
وابستگی عاطفی
چرا بعضی آدم‌ها به همه‌ چیز حسادت می‌کنند؟
عزت نفس
عزت نفس کاذب؟
غرور، مزایا و معایب آن
ریشه‌های غرور
تفاوت عزت نفس و غرور
خودباوری
سخن آخر
منابع و مأخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محبت را گران نخرید
نویسنده
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۶
زبانفارسی
شابک978-622-703794-4
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محبت را گران نخرید

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب محبت را گران نخرید

برای دریافت کتاب محبت را گران نخرید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.