معرفی و دانلود کتاب صوتی دن ژوان کرج

عکس جلد کتاب صوتی دن ژوان کرج
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دن ژوان کرج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دن ژوان کرج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دن ژوان کرج

کتاب صوتی دن ژوان کرج نوشتهٔ صادق هدایت داستان کوتاه و طنزآمیز چهار دوست را روایت می‌کند که برای تعطیلات عید به کرج می‌روند و در این میان ماجراهای عاشقانه‌ای بینشان اتفاق می‌افتد. این داستان از مجموعه «سگ ولگرد» انتخاب شده است.

درباره کتاب صوتی دن ژوان کرج:

صادق هدایت آخرین مجموعه داستان خود به اسم سگ ولگرد (The Stray Dog) را در سال 1321 به چاپ رساند. این مجموعه شامل هشت داستان کوتاه می‌شود که داستان دن ژوان کرج یکی از آن‌ها است. آغاز این داستان از زبان راوی که درواقع نمایندهٔ افکار خود نویسنده است، روایت می‌شود. او شب عید نوروز را به همراه دوستانش به کرج می‌رود تا تعطیلات را در آن جا بگذراند. اما به نحوی درگیر یک ماجرای عاشقانه می‌شود.

راوی در این میان شاهد فریب خوردن زنی توسط مردی است. اما تنها ماجرا را روایت می‌کند؛ بدون این که قضاوتی در مورد آن داشته باشد. او هیچ نظری درمورد اتفاقی که در حال وقوع است نمی‌دهد. اما ما از زبان سایر شخصیت‌ها می‌شنویم که نسبت به یکدگیر قضاوت‌های کینه توزانه می‌کنند و یکدیگر را به بی‌اخلاقی و فساد متهم می‌کنند.

هدایت در این داستان با لحنی طنزآمیز طبقهٔ متوسط متجدد در آن دوران را نقد می‌کند. او در پایان داستان درمورد اعتقادات ناتورالیستی خود نیز صحبت می‌کند و عقیده دارد اتفاقاتی که در تمام داستان رخ می‌دهد بر پایهٔ یک نوع جبر صورت می‌گیرند. وی همچنین از خوشی‌های موقت و پوچ انتقاد می‌کند و موضوعاتی مثل جبر و اختیار را نیز به چالش می‌کشد.

اقتباس‌های سینمایی از کتاب صوتی دن ژوان کرج:

حسن هدایت فیلم سینمایی «دن ژوان کرج» را براساس داستان این رمان ساخت که «بهروز شعیبی» در آن نقش‌آفرینی کرده است.

برخی از نظرات درباره کتاب صوتی دن ژوان کرج:

- «دن‌ژوان کرج» یک کمدی دربارهٔ مردم طبقهٔ متوسط متجدد است. (محمد علی همایون کاتوزیان)

- هدایت در وغ‌وغ ساهاب کمابیش همین مضمون را در قضیهٔ تیارتِ «طوفانِ عشقِ خون‌آلود» هجو کرده‌است. (محمد بهارلو)

کتاب صوتی دن ژوان کرج به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه ایرانی و سبک نگارشی صادق هدایت باشید، این کتاب برای شما جذاب خواهد بود.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته ایرانی در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل‌قلم متولد شد. او در سال 1281 تحصیلات را از دارالفنون آغاز کرد و پس از مدتی وقفه، در مدرسهٔ فرانسوی سن‌لویی آن را ادامه داد. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) جزو اولین بنیان‌گذاران ادبیات داستانی مدرن ایران است که آثار برجسته‌ای از خود بر جای گذاشته است.

جایگاه وی در داستان‌نویسی، مثل نیما یوشیج در شعر فارسی است. به طوری که هر دوی آن‌ها فرزند زمانهٔ خود بودند؛ نگاه و صدایی نو داشتند، و خواهان ایجاد تحول اساسی در فرم و محتوای ادبیات فارسی بودند. هدایت آثار متنوعی در سبک‌ها و موضوعات مختلف به انتشار رسانده اما همیشه نامش با رمان «بوف کور» گره خورده است؛ رمانی که آن را یکی از درخشان‌ترین داستان‌های معاصر ایرانی به شمار می‌آورند.

این نویسنده برجسته مقالات، ترجمه‌ها و نوشته‌های زیادی نیز نوشته که از طریق آن‌ها توانسته تاثیر عمیقی روی جریان روشنفکری ایرانی‌ها بگذارد؛ افرادی مثل بهرام بیضایی، هوشنگ گلشیری، عباس معروفی، غلامحسین ساعدی و... از جمله هنرمندانی بودند که به نوعی از زندگی هدایت تاثیر گرفته‌اند. ازجمله آثار مهم و تأثیرگذار صادق هدایت می‌توان به «سه قطره خون»، «علویه خانم»، «بوف کور» و «سگ ولگرد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی دن ژوان کرج می‌شنویم:

همین‌که اتاق‌هایمان معین شد و گردوغبار اتومبیل را از خودمان گرفتیم، من رفتم در ایوان قدم می‌زدم و منتظر حسن و خانمش بودم. یک‌مرتبه ملتفت شدم، دیدم از ته ایوان یک‌نفر به من اشاره می‌کند. نزدیک که آمد او را شناختم. – این همان جوانی بود که هر شب در کافه‌ی «پروانه» پلاس بود و در آن جا به او معرفی شده بودم. و رندان به طعنه اسمش را «دن ژوان» گذاشته بودند.

از این جوان‌های مکش مرگ مای معمولی و تازه به دوران رسیده اداری بود لباسش خاکستری، شلوار چارلستون گشاد مد شش سال قبل پوشیده بود. سرش غرق برییانتین بود و یک انگشتر الماس بدلی به دستش که ناخن‌های مانیکور شده داشت برق می‌زد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۳ دقیقه
دن ژوان کرج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دن ژوان کرج
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دن ژوان کرج

mahdi martel
۱۴۰۱/۴/۸
مثل همه‌ی کتاباش عالیه
Farnaz Khoshvaght
۱۴۰۰/۹/۱
کتاب عالی هست، هدایت عالیه
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دن ژوان کرج

برای دریافت کتاب صوتی دن ژوان کرج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.