معرفی و دانلود کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی

عکس جلد کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی

کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی نوشته‌ی تامس آنتونی هریس، درمورد نحوه شاد زندگی کردن و گرفتن تصمیم‌های عاقلانه است. تا به حال 7 میلییون نسخه از این اثر محبوب به فروش رسیده و موضوعات روانشناسی را به صورتی به مردم عامه منتقل کرده که همه بتوانند براساس آن‌ها تصمیم بگیرند و احساس خوبی در زندگی داشته باشند.

درباره کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در ذهن‌تان مدام خود را سرزنش کنید و بابت کارهای کرده و نکرده خود درگیری داشته باشید. خب این موضوع کاملا طبیعی است و فقط شما با این کشمکش ذهنی مواجه نیستید. دلیل آن هم این است که مغر شما طوری فعالیت می‌کند که در بیشتر مواقع توانایی تشخیص رفتار درست را از غلط ندارد.

این مسئله موجب شد تا برخی از متخصصان به مفهوم مهم «تحلیل رفتار متقابل» در رشته روانپزشکی فکر کنند و تحقیقات لازم در این زمینه را انجام دهند. موضوع اصلی این شاخه از روانشناسی نحوه ارتباط و تعامل افراد است. با استفاده از این تکنیک می‌توان لایه‌های پنهان درون افراد را از طریق رفتار آن‌ها تشخیص داد و از این طریق رفتارهای خود را نیز بهبود بخشید و در تمامی عرصه‌های زندگی از آن بهره گرفت.

کتاب من خوبم، تو خوبی «I'm OK - You're OK» به شما کمک می‌کند تا در هر شرایطی واکنش صحیح و منطقی از خود بروز دهید. همچنین یاد می‌گیرید که به صورت مستقیم به کودک درون یا والد درون خود نگاه کرده و آن‌ها را بشناسید و کنترل کنید. حتی از طریق این روش می‌توانید الگوهای جدیدی در فکر و رفتار خود تنظیم کنید.

دکتر هریس این تکنیک را برای انواع مشکلات در زندگی مثل مشکلات مربوط به ازدواج و تربیت کودک، عقب ماندگی ذهنی، خشونت، شورش دانش آموزان، تعصبات نژادی، خلاقیت، نوجوانی، مذهب و مشکلات بین‌المللی، از جمله جنگ کارساز می‌داند.

شنیدن کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

همه کسانی که در زندگی خود به صورت مرتب با انسان‌ها در ارتباط هستند، مثل معلمان، مربیان، والدین و روان‌درمان‌گرها می‌توانند این کتاب را گوش کرده و روش‌های آن را به کار گیرند.

تامس آنتونی هریس را بیشتر بشناسیم:

او روانپزشک و نویسنده‌ای آمریکایی بود که در سال 1910 به دنیا آمد. وی مدرک کارشناسی خود را در سال 1938 و از دانشگاه آرکانزا و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته‌ی پزشکی از دانشگاه تمپل دریافت کرد.

تامس آنتونی هریس (Thomas Anthony Harris) بعد از تمام کردن دوره کارآموزی در سال 1942 دوره تعلیمی خود را در بیمارستان سنت الیزابت شروع کرد و بعد از چندسال ریاست بخش روانپزشکی نیروی ارتش دریایی را بر عهده گرفت. دکتر هریس علاوه بر کارهای بالینی خود، کتاب هم می‌نوشت و کتاب «من خوبم، تو خوبی» اثر معروف و پرفروش او بود.

جملات برگزیده کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی:

- ما براساس امیدهای خود قول می‌دهیم و براساس ترس‌هایمان عمل می‌کنیم.

- کسانی که نمی‌توانند گذشته را به یاد بیاورند، محکوم به تکرار آن هستند.

- بهترین راه برای کمک به کودکان، کمک به والدین آن‌ها است.

- کارشناسان و متخصصین نمی‌توانند کاری را که وظیفه‌ی والدین است انجام دهند.

- اگر پدر و مادر کارهایی را که فرزندانشان انجام می‌دهند دوست نداشته باشند، این تنها کودکان نیستند که باید تغییر کنند.

- مشکل این است که در بسیاری از خانواده‌ها، درون پدر و مادرها درباره اینکه بچه‌هایشان را درست بار می‌آورند یا نه احساس گناه ایجاد شده.

در بخشی از کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی می‌شنویم:

اگر مچ پای کسی رگ به رگ شده باشد، می‌تواند با آن مدارا کند و مدتی لنگ لنگان راه برود و در نهایت هم مچ پایش خوب خواهد شد. طی این مدت او هنوز می‌تواند لنگان به کارهایش برسد. اگر پایش بشکند، لازم است تا وقتی استخوان کاملا بهبود یابد از آن محافظت کند. یکی از مشکلات ناتوانی است، دیگری زمین‌گیر شدن. مراقبت‌های پزشکی درمورد اول می‌توانند مفید باشند اما درمورد دوم ضروری هستند.

ما می‌توانیم نیاز به درمان مشکلات عاطفی را تا حدودی به همین شیوه ببینیم. بالغ یک فرد ممکن است با اطلاعات ضبط شده‌ی گذشته تضعیف شده باشد. اما شاید بتواند بر سختی‌ها فائق آید یا مشکلات را بدون دریافت درمان پشت سر گذارد. درمان می‌تواند این کار را آسان‌تر کند. اما این او است که کارها را اداره می‌کند. با این حال برای برخی افراد بالغ تا آنجایی تضعیف و مختل می‌شود که آن‌ها را ناتوان می‌کند. آن‌ها با شکست‌های تکراری، فلج یا به واسطه‌ی حس گناه ناتوان از حرکت می‌شوند. اغلب علائم فیزیکی هم وجود دارد. مادران نمی‌توانند به عنوان مادر خوب عمل کنند. کارگران نمی‌توانند کار خود را خوب انجام دهند. کودکان مدرسه را رها می‌کنند. یا برخی از رفتارهای افراد آنقدر نامناسب می‌شود که به حد قانون‌شکنی می‌رسد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
19 دقیقه
پیشگفتار
45 دقیقه
فصل یک: فروید، پنفیلد و برن
55 دقیقه
فصل دو: والد، بالغ و کودک
49 دقیقه
فصل سه: چهار وضعیت زندگی
29 دقیقه
فصل چهار: ما می‌توانیم تغییر کنیم
57 دقیقه
فصل پنج: تحلیل رفتار متقابل
47 دقیقه
فصل شش: ما چه تفاوتی با هم داریم؟
35 دقیقه
فصل هفت: چگونه از زمان استفاده می‌کنیم؟
50 دقیقه
فصل هشت: والد، بالغ، کودک و ازدواج
53 دقیقه
فصل نه / بخش اول: والد، بالغ، کودک و کودکان
44 دقیقه
فصل نه / بخش دوم: کودکان تحت درمان پیش از دوران بلوغ
56 دقیقه
فصل ده: والد، بالغ، کودک و نوجوانان
48 دقیقه
فصل یازده: چه زمانی درمان لازم است؟
41 دقیقه
فصل دوازده / بخش اول: والد، بالغ، کودک و ارزش‌های اخلاقی
53 دقیقه
فصل دوازده / بخش دوم: والد، بالغ، کودک و مذهب
33 دقیقه
فصل سیزده / بخش اول: برداشت‌های اجتماعی از والد، بالغ، کودک
37 دقیقه
فصل سیزده / بخش دوم: تحلیل رفتارهای متقابل بین‌المللی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی من خوبم، تو خوبی
نویسنده
مترجمبیتا حکمی
گویندهامیر فرحان نیا
ناشر چاپینشر نامک
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی

حسن آقابزرگی بائ
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
کتابهای بسیار زیادی در مورد خود شناسی خواندم و گوش کردم اما کتابهای آقای توماس هریس بسیار کاربردی بود و توانستم خود را درک کنم.
اما از تمام کسانی که از این دست کتابهارو می‌خوانند توصیه میکنم در حین خواندن کتاب با یک روانشناس بالینی در ارتباط باشن.
ود آخر از این برنامه متشکرم⚘⚘
Masoud Tahniat
۱۴۰۰/۹/۲۵
کتاب خوبی برای خودشناسی و شخصیت شناسی می‌باشد
بعد از مطالعه کتاب پیشنهاد میشه کتاب ماندن در وضعیت آخر که ادامه همین کتاب هست مطالعه شود یعنی وضعیت (من خوبم تو خوبی)
برای مطالعه بیشتر تحلیل رفتار متقابل و کتاب بازی‌ها پیشنهاد میشه
a lotfiyan
۱۴۰۲/۲/۲۲
کتاب در مورد سه بخش وجودی هر انسان والد کودک بالغ هست و مثال‌های واضحی از نحوه پاسخگویی با هر کدام از این سه بخش در گفتگوهای روزمره ارائه میده، درواقع همون کتاب وضعیت آخر هست. دوست داشتم، راوی هم خیلی عالی بود. ممنونم از گروه کتابراه عزیز.
سیمین شهابی
۱۴۰۱/۲/۶
بعضی از بخش‌های کتاب علی الخصوص بخش کودک و نوجوان خیلی مفید و کاربردی بود. با گوش کردن به این کتاب بطور ناخودآگاه دقتمون روی رفتارهامون بالا میره. در کل کتاب مفیدی هست و ارزش گوش کردن داره
Fr Rezaei
۱۴۰۰/۴/۱۷
سلام ممنون از لطف و زحمات شما.
اگه ممکن است کتاب‌های دکتر علی بابایی زاد رو هم به صورت صوتی زحمت بکشید.
محسن طلایی
۱۴۰۱/۸/۶
دوستان عزیز. لطفا اگر کتاب‌هایی مشابه این کتاب و همچنین کاربردی را مطالعه فرموده اید ذیل کتاب معزفی بفرمایید. با تشکر از دوستانی که در نظرات معرفی کتاب کرده‌اند.
سهیل کربلایی
۱۴۰۱/۴/۳۰
فوق العاده بود. راوی فوق العاده. به نظرم هر انسانی قبل از هرمطالعه‌ای، خودشناسی، کسب علم... اول باید این کتاب رو مطالعه کنه. بینهایت سپاس از زحمت شما
نگین راد
۱۴۰۲/۳/۲
نکته جالب که این کتاب داره قسمت برنده برنده هست که همین اگه رعایت بشه خیلی تغییر تو رابطه‌ها و حتی جامعه میفته همه چی یه جور قشنگ تر میشه
رضا نقدی
۱۴۰۱/۹/۱۰
کتاب خوب، ترجمه خیلی خوب و گویندگی خوبش رو پسندیدم، حتما توصیه می‌کنم بخونید، یه کتاب روانشناسی علمی کاربردی برای عموم و روانشناسان.
Mahdi Zamani
۱۴۰۱/۳/۸
پانزده سال پیش این کتاب را خواندم و خیلی کتاب جالبی یافتم. اکنون صوتی آن را گوش کردم و باز هم آن را تازه و جالب دیدم. حتما توصیه می‌شود.
ghghgh hjhjhj
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کتابی بسیار عالی. آموزنده و کاربردی. نیاز به تمرکز برای متوجه شدم دارد. مطمئنا برای همه میتونه مفید باشه
ملیکا قلندری
۱۴۰۲/۴/۲۱
از خواندن این کتاب چیزی متوجه نخواهید شد یا ایراد از ترجمس یا کلا نویسنده واضح بیان نکرده
الهام خاموشی
۱۴۰۱/۱۰/۴
کتاب خوبیه ارزش گوش کردن داره؛ اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار میده
میلاد حسینی
۱۴۰۱/۵/۱۴
به شناخت خود آدم خیلی کمک می‌کنه و دریچه‌ای جدید باز می‌کنه
سیما فیاض مقدم
۱۴۰۰/۵/۱۴
عالیست ممنون خوب خوانش شده و ترجمه متن هم عالیست
مشاهده همه نظرات 27

راهنمای مطالعه کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی

برای دریافت کتاب صوتی من خوبم، تو خوبی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.