معرفی و دانلود کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

عکس جلد کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

جلال آل احمد نویسنده سرشناس ایرانی، در کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم، اوضاع سیاسی و اجتماعی زمان خود را به تصویر می‌کشد.

از رنجی که می‌بریم دومین مجموعه داستان آل احمد، برای اولین‌ بار در سال 1326 منتشر شده است. در این مجموعه داستان، رویکرد جلال آل احمد بیشتر سیاسی است و منتقدان این کتاب را سیاسی‌ترین کتاب آل احمد می‌دانند. او در این کتاب سعی دارد وضعیت زندانیان سیاسی رژیم پهلوی را به تصویر بکشد؛ زندانیانی که زیر شکنجه هستند و در شرایط نابسامانی به سر می‌برند. البته تمام کتاب به موضوعات سیاسی تاریخی اختصاص ندارد، وی در داستان‌های «دره خزان زده»، «زیرابی‌ها» به بیان وضعیت زندانیان سیاسی زمان پهلوی و در داستان‌های «جاده چالوس» مسائل اجتماعی را بیان می‌کند.

کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم داستان آدم‌های مختلفی است که به نوعی درگیر مبارزه‌ی سیاسی شده‌اند؛ اما همه‌ی این آدم‌ها دارای درک درست و شعور اجتماعی یکسانی نیستند. بعضی از آن‌ها حتی سواد چندانی ندارند تا بتوانند مسائل سیاسی جامعه‌ی خود را تجزیه و تحلیل کنند؛ آنچه آن‌ها را گاه به طور ناخواسته درگیر مسائل سیاسی می‌کند و به اصطلاح، آن‌ها را تبدیل به یاغی حکومت کرده، وضعیت معیشتی خود یا مردمی است که با آن‌ها ارتباط داشته‌اند.

داستان در هفت فصل مجزا روایت می‌شود و در هر یک از این فصل‌ها، زندگی یک نفر روایت می‌شود که باعث شده تا هر یک از این فصل‌ها به‌ صورت مجزا به‌ نظر برسد؛ اما در نهایت ارتباط آن‌ها در این هفت فصل بسیار مشهود است.

جلال آل احمد (Jalal Al-e-Ahmad)، نویسنده و مترجمی بود که در خانواده‌ای مذهبی متولد شد، پدرش روحانی بود و تلاش بسیاری کرد تا جلال را جانشین خود کند ولی موفق به این کار نشد. بعد به حزب توده پیوست و چند سال بعد از حزب کناره‌گیری کرد. در دوره‌ی مصدق به جبهه‌ی ملی پیوست و پیش از کودتای 1332 از این جبهه هم جدا شد. پس از کودتا، دچار افسردگی شد و مدتی سکوت کرد و به سفرهای مختلف رفت. در سال 1348 فوت کرد. بعضی می‌گویند مرگش مشکوک بوده است. او همسر سیمین دانشور (رمان‌نویس مشهور ایرانی) بود. جلال داستان‌ها، سفرنامه‌ها و ترجمه‌های نسبتا زیادی نوشته است.

وی نویسنده شاخص قرن حاضر، نقش موثری در پیشبرد ادبیات معاصر ایفا کرد و با ایجاد تشکل‌های ادبی و صنفی، از جمله کانون نویسندگان ایران و تالیف و ترجمه کتاب‌های ارزنده متعددی توانست جهش بی‌سابقه‌ای در نثر فارسی ایجاد کند. یکی از مقوله‌های اجتماعی که در داستان جلال زیاد به چشم می‌خورد بیچارگی‌ها، محرومیت‌ها و نداشتن آزادی زن در خانواده و اجتماع است.

از جمله آثار او می‌توان به «مدیر مدرسه»، «پنج داستان»، «دید و بازدید»، «سرگذشت کندوها»، «چهل طوطی»، «سه تار»، «نفرین زمین» و در زمینه‌­ی ترجمه می‌توان به «بیگانه»، «قمارباز»، «مائده‌های زمینی» و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم می‌شنویم:

«بازوهای چپ و راست او را، از پایین و بالا، به پشت برده بودند و روی مهره‌های پشتش، مچ‌های او را، چسبیده به هم، دست‌بند زده بودند. دست‌بند آهنی یخ کرده‌ای که چون تیغه‌های مشتعل فولاد در پوست و گوشت فرو می‌رفت و فقط سوزاندنش دود نداشت...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۳۱ دقیقه
فصل اول: دره‌ی خزان زده
۳۴ دقیقه
فصل دوم: زیرابی‌ها
۳۴ دقیقه
فصل سوم: در راه چالوس
۱۷ دقیقه
فصل چهارم: محیط تنگ
۱۲ دقیقه
فصل پنجم: اعتراف
۱۲ دقیقه
فصل ششم: آبروی از دست رفته
۲۷ دقیقه
فصل هفتم: روزهای خوش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از رنجی که می‌بریم
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

alireza golpour
۱۳۹۹/۱/۲۴
برای نسل‌های جدید که به واسطه تکنولوژی دسترسی به داستان‌های غربی دارند شاید کمی سخت باشه خواندن این سبک‌ کتاب اما نکته‌ای که وجود داره اینه که ادبیات هر کشور بخشی از هویت و فرهنگ اون جغرافیاست و داستان و علی الخصوص رمان ایینه تحولات اجتماعی و سیاسی دوران‌های تاریخیست جلال ال احمد در داستان‌های این کوتاه کتاب گذری داره به سرگذشت و درونیات زندانیان سیاسی در دوران پهلوی نکته ضعف این کتاب نداشتن یک سررشته متصل و ابهام در حوادث اونه در کل باید برای امثال ال احمد هدایت جمال زاده بزرگ علوی دست به سینه ایستاد
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۲/۲۵
قلم آل احمد در داستانها و رمانهایش را دوست دارم... بیان روان و جذابی دارد که با نقدهای اجتماعی، فرهنگی و طنازی خاصی آمیخته است و مخاطب را سر ذوق می‌آورد. این مجموعه داستان هم جنبه انتقادی پر رنگتری داشت و البته توصیف خوبی هم از وضعیت اجتماعی مردم ما را ارائه می‌دهد که از زمان و مکان فراتر می‌رود و برای حالا و اکنون ما هم به قوت خود باقی است. اجرای آرمان سلطان زاده هم که فوق العاده است، به خصوص در حوزه ادبیات فارسی ارزش کتابهای صوتی تولید شده را صد چندان می‌کند.
Arya Parezad
۱۳۹۸/۳/۳۰
از زحمات شما مچکرم امیدوارم دنیایی که کتاب را دارن به فراموشی میسپارن باگوش دادن به این کار گوش بدن به کتاب روی بیارن قشنگ بود. یک انتقاد بعضیا دوستدارن بخونن اما قیمت اون ببینن پشیمان میشود شاید لازمه بعضیها رورایگان کرد
Ali Fattahi
۱۳۹۹/۵/۳
از رنجی که میبریم؛ رنجی که از تک تک حفره‌های فضای آلوده ذهن‌ها تراوش میشود، رنج‌هایی که از درون آدم را مچاله میکند، آن آزارهایی که سطح برون کالبد را مجروح میسازد. انعکاس همین رنج هاست از آیینه زرد و زنگار گرفته روزگار فسرده و پژمرده. مرهم این رنج‌ها، عادت و نسیان است. این را بدانید هیچ دردی مرهمی ندارد، زیرا همیشه یادگاری آن رنج در یک جایی از تن برای همیشه مهمان است...
mohsen ebi
۱۳۹۸/۶/۲۲
کتاب و وصفش از صحنه و واقعه فوق العاده بود, اجرای اقای سلطان زاده ارزش کتاب رو چند برابر کرد, موسیقی هم خیلی خوب انتخاب شده بود. در کل فوق العاده بود, تو داستان اخر وصفش از دریا بقدری قشنگ و با جزئیات بود که دلم واسه دریای اون موقعهای مازندران تنگ شده. این کتاب رو خیلی دوست دارم چون من خودم مازنی هم هستم و داستانش حول مازندران عزیز میگشت.
azr azry
۱۳۹۸/۳/۳۰
از زحمات شما جهت ارتقائ آگاهی ملت ممنونم امیدوارم سرانه مطالعه با این نوع فعالیتها افزایش یابد
مینا مصلایی
۱۳۹۸/۶/۲۳
جالب بود فقط آقای جلال آل احمد باید الانم یه کتاب دیگه از رنجی که میبریم بنویسن
afsaneh mousavi
۱۳۹۹/۶/۲
کتاب داستان‌های کوتاه درباره‌ی سختی‌ها و مصائبی هست که زندانی‌های سیاسی متحمل میشدن. خود داستانها کشش و جذابیت زیادی نداره ولی خوبی کتابهای آقای آل احمد اینه که توصیف‌های خیلی دقیقی داره و شما می‌تونی با نوشته هاش کامل شرایط جامعه، خونه‌ها و جاده‌ها و حتی طرز تفکر آدم‌های اون دوره رو درک و تجسم کنی
سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۵/۷
تاحالا از جلال ال احمد نخونده بودم واقعا لذت بردم خیلی روان و قشنک بود قلمش، خیلی داستانها جذاب بود همه محور ترس و جرّأت بود واقعا دل بدریا زدن خیلی جربزه میخاد و توی این هفت داستان خیلی خوب این دو نکته را در غالب داستان اوردن... صدای اقای سلطات زاده هم که حرف نداره... ممنون ازتون
شقایق حسینی
۱۴۰۱/۲/۱۲
به نظرم نسبت به سایر آثار جلال آل احمد ضعیف تر بود و در بعضی از قسمت‌ها گنگی در داستان وجود داشت ولی با این حال نمیشود منکر توصیفات زیبای داستان به خصوص در بخش دره خزان زده شد و این که از گوش دادن به این کتاب بسیار غمگین شدم زیرا افراد بسیاری چه در گذشته و چه در حال قربانی مقاومت و مخالفتشان شدند😔
Saahar M
۱۳۹۹/۵/۱۲
صدای گوینده شنیدن هرکتابیو لذت بخش میکنه. به نظرم خوندن این کتاب حداقل برای یکبار برای همه‌ی ما واجب است تا حافظه‌ی تاریخیمونو تقویت کنیم و ببینیم تاریخ چطوری تکرار میشه! هرروز از رنجی که میبریم، هرشب از رنجی که میبریم، هر عمر از رنجی که میبریم!
Mehrak Tahoori
۱۳۹۷/۹/۶
فوق العاده بود. هم داستانها که محور کاملا فاشِ سیاسی داشتن و هم خوندنِ ارمانِ سلطانزاده. عالیِ این آرمان. باهمون تغییر صداش برای هر شخصیت اون شخصت و بسیار قابل تجسم و تصور میکنه خیلی خوب بود. واقعا دستمریزاد.
نازنین رازیان
۱۳۹۹/۶/۲۸
فضای سیاسی کتاب و نداشتن آرامش در متن باعث میشه تا شنونده هم دچار این استرس و سردرگمی بشه و این هم به خاطر قلم زیبایه جلال آل احمد هستش اگر به شنیدن متن هایه سیاسی علاقه دارید کتابی مفید هست که پیشنهاد میکنم بشنوید
محمدجواد مهدوی
۱۳۹۹/۵/۱۲
میدونم که باید از اثار هنرمندان حمایت مالی بشه ولی طرح‌های مثل رایگان بودن کتاب (از رنجی که می‌بریم) یا بوفه کور باعث حمایت فرهنگی از نویسنده و افزایش سرانه مطالعه میشه و واقعا کار مقدس شما قابل ستایشه
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۲/۱۴
واقعاً قلم جلال آل احمد عالیه.
کتاب شامل هفت داستان کوتاه جذاب به اسم: «دره خزان زده»، «زیرابی‌ها»، «در راه چالوس»، «آبروی از دست رفته»، «محیط تنگ»، «اعتراف» و «روزهای خوش» هست.
حس گوینده موقع خوندن عالیه.
دوستش دارم
مشاهده همه نظرات ۷۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

برای دریافت کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.