معرفی و دانلود PDF کتاب سرعت در ورزش

عکس جلد کتاب سرعت در ورزش
قیمت:
۱۳۹۰۰۰ تومان - 25.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سرعت در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سرعت در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سرعت در ورزش

پاول کالینز در کتاب سرعت در ورزش، با تمرینات و راهکارهایی که ارائه می‌دهد به ورزشکاران کمک می‌کند عملکرد بدن خود را بهبود ببخشند و میزان آمادگی جسمانی‌شان را افزایش دهند.

دربارۀ کتاب سرعت در ورزش:

امروزه سرعت در ورزش حرف اول را می‌زند و مزیت بزرگ یک ورزشکار این است که بتواند در کسری از ثانیه از رقیب خود سریع‌تر بدود و در اکثر موارد همین زمان ناچیز تکلیف برنده و بازنده را مشخص می‌کند. بی‌تردید بسیاری از ورزشکاران ذاتاً از نعمت سرعت و نیز عضلات تند انقباضی که وظیفۀ عکس‌العمل‌های انفجاری عضله و سریع دویدن را به عهده دارند، بهره‌مند هستند. در کل، همۀ ما درصدی از تارهای عضلانی تند انقباض برای واکنش‌های انفجاری و تارهای کند انقباض برای فعالیت‌های استقامتی داریم، مسئلۀ مهم توان کنترل و به کارگیری به موقع هر یک از این دو گروه است.

شما با انجام تمرینات آموزش سرعت و تکنیک در کتاب سرعت در ورزش (Speed for sport)، یاد می‌گیرید چگونه با به کارگیری تارهای عضلانی تند انقباض، عملکرد بدن خود را به بالاترین سرعت ممکن برسانید. مهم‌تر آنکه در طی مراحل شش‌گانۀ برنامۀ افزایش سرعت، می‌آموزید که چگونه بدن‌تان را به سطح جدیدی از آمادگی و سرعت بالا ارتقا دهید.

هر فرد با ارتقاء سطح دانش و شناخت بدن خود به همراه تمرینات سرعتی، چابکی، سرعت عکس‌العمل، سرعت انتقال و روش‌های برگشت به حالت اولیه، کلید موفقیت را به دست می‌آورد. از آنجا که با تمرینات مناسب می‌توان عوامل مؤثر در کسب سرعت را ارتقاء بخشید، برای دستیابی به عوامل موفقیت در مهارت دویدن نیز باید یادگیری صورت گیرد.

انجام تمرینات تکنیکی و سرعتی مناسب می‌تواند موجب افزایش قدرت و بهبود کارایی بدن شود. هر چه بدن از نظر اصول بیومکانیکی آماده‌تر باشد، حرکات فرد در حین دویدن روان‌تر شده و در نتیجه با دستیابی به آمادگی و قدرت بیشتر، سرعت و بازدهی بالاتری کسب می‌کند. هر چه کارآیی بالاتر رود مصرف انرژی در بدن کمتر شده، توان شخص در حفظ سرعت‌های بالاتر در مسافت‌های معین افزایش می‌یابد.

با پاول کالینز بیشتر آشنا شویم:

پاول کالینز (Paul Collins) به عنوان یک مربی خصوصی در استرالیا، مؤسس شرکت بدن‌سازی‌ای است که محصولات ورزشی آمادگی جسمانی، کتاب، دی وی دی و سیستم‌های آموزشی مربیگری را تهیه و توزیع می‌کند. این محصولات افراد را در رسیدن به آمادگی بدنی و تناسب وزن و افزیش روحیه یاری می‌کند.

او مربی‌گری را از 4 سالگی آغاز کرد و از آن پس مربی ورزشکاران و تیم‌هایی در سطح جهانی در رشته‌های گوناگون همانند اسکواش، گلف، تنیس، دو و میدانی، راگبی و فوتبال بوده است. پاول به نوبۀ خود ورزشکار برجسته‌ای بوده که در مسابقات لیگ راگبی کشور، اسکواش، قهرمانی کاراته، قهرمانی دو و میدانی اساتید ورزشکار شرکت داشته است.

او همچنین جایزه باارزش مربی آمادگی جسمانی سال استرالیا را دریافت کرده است. همکارانش به او لقب مربی مربیان را داده‌اند. کالینز تاکنون هزاران مربی آمادگی جسمانی و مربی خصوصی را تربیت کرده و همچنین در برنامه‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی بین‌المللی شرکت کرده است.

کتاب سرعت در ورزش برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمام ورزشکاران از مبتدی تا حرفه‌ای و نخبه برنامه‌های سودمندی دارد.

در بخشی از کتاب سرعت در ورزش می‌خوانیم:

یادگیری تکنیک صحیح دویدن باید به درستی و بدون خستگی انجام شود. از آنجا که فنون صحیح دویدن معمولاً به درستی به اکثر ورزشکاران آموزش داده نشده است، اصلاح تکنیک فرد اغلب منجر به کند شدن دورۀ پیشرفت می‌شود. با آغاز تمرینات پایه‌ای، فرد مهارت‌های حرکتی اولیه که شکل‌گیری و ارتقاء سایر مهارت‌ها بر پایۀ آن‌ها صورت می‌گیرد را فراخواهد گرفت. برای مثال آموزش و تمرین پیاده‌روی، زمینۀ فنی لازم برای دستیابی به سرعت هنگام دویدن با شتاب‌های بالاتر را فراهم می‌کنند.

ممکن است برخی از مربیان در این خصوص نظر مثبتی نداشته باشند. لذا، این مقوله نقطۀ شروع من در بحث «سرعت در ورزش» جهت ایجاد یک درک کلی است از آنچه که مربی هنگام کار با ورزشکاری در رده‌های مبتدی، متوسط، پیشرفته و حرفه‌ای به آن نیاز دارد. با توجه به تفاوت فردی ورزشکاران در میزان مهارت، سرعت، قدرت مرکزی و قدرت کلی بدن، ممکن است برخی از ورزشکاران به تمریناتی که دیگران انجام می‌دهند نیاز نداشته باشند. داشتن درک صحیح از این موضوع به شخص کمک می‌کند بپذیرد که تمام تمریناتی که نقش اساسی برای بعضی از ورزشکاران دارد ممکن است برای فرد دیگر نداشته باشد و نباید از آن غافل بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مؤلف
فصل 1: مقدمه
فصل 2: مرحله اول: پیش از فعالیت اصلی
فصل 3: مرحله دوم: گرم کردن
فصل 4: مرحله سوم: فعالیت اصلی
فصل 5: تمرینات واکنشی
فصل 6: تمرینات اختصاصی دویدن
فصل 7: تمرینات با مانع کوتاه
فصل 8: نردبان سرعت
فصل 9: پرش‌های خطی
فصل 10: تمرینات قدرتی با توپ مدیسین بال
فصل 11: تمرینات پلیومتریک
فصل 12: تمرینات سرعت در جهت‌های مختلف
فصل 13: تمرینات دوی مقاومتی (RR) و فوق سرعتی (OT)
فصل 14: جلسات اینتروال تمرینات سرعتی
فصل 15: آزمون سرعت، چابکی قدرت
فصل 16: مرحله چهارم: سرد کردن
فصل 17: مرحله پنجم: برگشت به حالت اولیه
فصل 18: مرحله ششم: حفظ آمادگی کسب شده
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سرعت در ورزش
نویسنده
مترجمنیکو خسروی، داوود حومنیان
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۱۵
زبانفارسی
شابک978-600-5751-19-2
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۹۰۰۰ ت - 25.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سرعت در ورزش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سرعت در ورزش

برای دریافت کتاب سرعت در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.