معرفی و دانلود کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید

عکس جلد کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید
قیمت:
۹۷۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید

برای تبدیل شدن به بانویی قدرتمند و با جسارت، تنها یک قدم فاصله دارید و آن خواندن کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید است. والری سی ریشار در این کتاب به بیان راهکارها و موضوعاتی در نقد نابرابری‌های جنسیتی می‌پردازد. آشکارترین هدف او، تقویت خودباوری در زنان است.

درباره کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید:

دوران خوش زندگی یک زن زمانی آغاز می‌شود که باور داشته باشد، خوشبختی به هیچ مردی وابسته نیست و باید به خودش تکیه کند!

از دیدگاه والری سی ریشار (Valérie Richard) روانشناس فرانسوی و فعال حقوق زنان و نویسنده کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید (Osez (enfin) penser à vous)، زنان در ایجاد دنیایی انسانی‌تر، دوست‌داشتنی‌تر، آسوده‌تر و شادتر نقشی اساسی دارند. به همین سبب است که به گفتۀ خودش او مدت‌ها قصد نگارش کتابی را با این مضامین داشت.

این کتاب قصد ندارد یک ادعای فمنیستی را مطرح کند؛ بلکه می‌خواهد این مسئله را در ذهن شما تبیین نماید که هر اندازه زنان در اکتساب جایگاه‌شان در اجتماع و حفظ آن قدرتمندتر شوند، مردان نیز دوش‌به دوش آن‌ها پیشرفت خواهند کرد و جایگاه خود را از دست نخواهند داد. متاسفانه بسیاری از مردان در دنیای امروز در ایفای نقش خود در خانواده و جامعه دچار سرگردانی شده‌اند؛ زیرا حس می‌کنند که با استقلال مالی بانوان و پرنگ‌تر شدن نقش آنان در جامعه، بخشی از جایگاه‌شان را از دست داده‌اند؛ در صورتی که چنین نیست.

کتابی که پیش رو دارید علاوه بر هدف والای توانمندسازی بیشتر بانوان نقدی بر وضعیت اجتماعی فعلی حتی در کشورهای پیشرفته دارد و تلاش می‌کند به شما در زمینه نابرابری‌های جنسیتی بینشی عمیق بدهد و آگاهی‌رسانی کند.

خواندن کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی بانوانی که خواهان ارتقای سطح زندگی‌شان هستند، مخاطبان اصلی کتاب حاضر به شمار می‌آیند. در حقیقت آن دسته از زنان که در زندگی‌شان در جستجوی خودشکوفایی و بالندگی هستند، این کتاب برایشان بسیار خواندنی است.

جملات برگزیده کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید:

- مردان دنیا را می‌سازند و زنان زندگی را.
- وقتی ز‌ن‌ها با یکدیگر همبستگی داشته باشند دنیا تغییر می‌کند.
- زنان مأموریتی مقدس دارند: ‌آوردن صلح، عشق و شادی به این دنیا!
- زن تمام‌عیار بودن یعنی زن بودن خود را دوست بداریم و اطمینان داشته باشیم که زن بودن برگ برنده‌ای در زندگی است.

در بخشی از کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید می‌خوانیم:

بزرگ‌کردن بچه‌ها، به‌خصوص در سنین کودکی و نوزادی، وقت و توجه زیادی می‌طلبد. ما در جوامع خود به‌دلیل تأثیر ترس از محیط وحشتناک اطراف بیش از اندازه از فرزندانمان محافظت می‌کنیم. حتی بعضی از والدین حاضرند تراشه‌ای در بدن فرزندانشان کار بگذارند تا بتوانند همیشه آنها را کنترل کنند، اما درواقع نقش ما به‌عنوان پدر یا مادر این است که بچه‌ها را به‌نحوی بزرگ کنیم که مستقل بار بیایند و برگ‌های برنده‌ای برای موفقیت در زندگی خود داشته باشند. این هدف ایجاب می‌کند به آنها اجازه بدهیم بعضی از درس‌ها را خودشان یاد بگیرند. وقتی فرزندان ما به دورۀ نوجوانی برسند دیگر چندان نیازی به ما نخواهند داشت.

این موضوع مرا به‌یاد ماجرای مردی می‌اندازد که چشمش به پیلۀ ابریشمی می‌افتد و از روی ترحم پروانۀ بینوایی را می‌گیرد که سعی در بیرون‌آمدن از آن پیله دارد. بعد یک قیچی برمی‌دارد و برای کمک به او پیله را می‌برد تا با این کار زحمت کار طاقت‌فرسای بیرون‌آمدن از پیله را از دوش او برداشته باشد. وقتی پروانه از پیله بیرون می‌آید هرگز نمی‌تواند به‌درستی پرواز کند. این درست همان روند بیرون‌آمدن از پیله است که نیروی لازم برای پرواز را به پروانه می‌دهد. اگر قرار باشد ما به‌جای فرزندانمان هرکاری برای دورکردن هیجانات ناخوشایند از آنها انجام دهیم، درواقع اجازه نداده‌ایم آنها برای رفتن به‌سوی زندگی خودشان آماده شوند.

بنابراین اگر زمان مفیدی را با فرزندانمان بگذرانیم بهتر است نسبت به اینکه زمان زیادی در کنار آنها باشیم بی‌آنکه حضور ذهنی کامل نسبت به آنها داشته باشیم. من هنوز خودم را به‌یاد می‌آورم که با بچۀ کوچکی در آغوش در حال درست‌کردن غذا بودم، به تلفن جواب می‌دادم و تکلیف بچه‌های بزرگ‌تر را به آنها می‌گفتم. نتیجه: غذایی سوخته، کودکی گریان، بچه‌هایی کلافه و مخاطبی که دست آخر گوشی را قطع می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌درآمد
1: چالش زنان
2: تصویر خود را دوست داشته باشید
3: به نحوی دیگر ارتباط برقرار کنید
4: از خودتان مراقبت کنید
5: در زندگی عاشقانه‌تان موفق باشید
6: جایگاه خود را در محیط کار به‌دست آورید
7: خصلت‌های مثبت زنانه
8: در دل آفرینش‌گری خود سیاحت کنید
9: دست‌به‌کار شوید
پیوست 1
پیوست 2
پیوست 3

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید
نویسنده
مترجمسعیده بوغیری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۰
زبانفارسی
شابک978-622-235-139-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۷۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید

برای دریافت کتاب جرئت به خرج دهید و به خودتان فکر کنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.