معرفی و دانلود کتاب صوتی گل آبی سلام!: ن‍گ‍اه‍ی‌ ب‍ر رواب‍ط ش‍ن‍اخ‍ت‍ی‌ ع‍اطف‍ی‌ ه‍م‍س‍ران‌

عکس جلد کتاب صوتی گل آبی سلام!: ن‍گ‍اه‍ی‌ ب‍ر رواب‍ط ش‍ن‍اخ‍ت‍ی‌ ع‍اطف‍ی‌ ه‍م‍س‍ران‌
قیمت:
14000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گل آبی سلام! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گل آبی سلام! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گل آبی سلام!: ن‍گ‍اه‍ی‌ ب‍ر رواب‍ط ش‍ن‍اخ‍ت‍ی‌ ع‍اطف‍ی‌ ه‍م‍س‍ران‌

نگاهی شاعرانه به روابط عاطفی بین همسران! احمد پدرام در کتاب صوتی گل آبی سلام! با زبانی دلنشین و شعرگونه درمورد رابطهٔ شناختی - عاطفی بین زن و شوهر و نحوهٔ ایجاد تعامل و فضایی پر از محبت و عشق صحبت می‌کند.

درباره کتاب صوتی گل آبی سلام:

اگر شما هم به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اید یا تجربهٔ آن را داشته‌اید حتماً یک‌بار هم شده جملاتی مثل «همسرم من را درک نمی‌کند» یا «شوهرم به من توجهی نشان نمی‌دهد» را به زبان آورده‌اید. بسیاری از زوج‌هایی که با یکدیگر اختلاف دارند نیز بارها با مشکلات این‌چنینی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند و حس تنهایی هر دوی آن‌ها را دربرگرفته است. اما دلیل اصلی و اساسی این اختلافات چیست؟

اگر به روابط آدم‌ها در چندین سال قبل توجه کنید، متوجه می‌شوید که آن زمان که تکنولوژی هنوز پیشرفت چندانی نکرده بود، ارتباط بین افراد بسیار راحت‌تر بود و همسران با چالش‌های کمتری روبه‌رو می‌شدند. اما حالا با وجودی که به‌راحتی می‌شود با کسی در یک کشور دیگر ارتباط برقرار کرد، نمی‌توان با نزدیک‌ترین فرد زندگی صحبتی عمیق و صمیمی داشت. علت این اتفاق چه می‌تواند باشد؟

دکتر احمد پدرام عقیده دارد دلیل این اتفاق این است که خیلی از افراد قادر به انتقال منظور خود به‌طرف مقابل نیستند. آن‌ها در هنگام مواجهه با تنش‌ها کنترل خود را از دست می‌دهند و نمی‌دانند در این مواقع چه باید کنند. این نویسنده در کتاب گل آبی سلام به شما می‌گوید نحوه تفکر زن و مرد کاملاً با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت در اندیشه باعث شکل‌گیری نوع متفاوتی از ارتباط نیز می‌شود.

زنان و مردان بسیار متفاوت از یکدیگر احساس می‌کنند و درکی که نسبت به مسائل دارند بر روی نحوهٔ ابراز احساساتشان نیز اثرگذار است؛ به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می‌کنند طرف مقابلشان آن‌ها را درک نمی‌کند. نویسنده در این کتاب به این نکتهٔ مهم اشاره می‌کند که بسیاری از ما در زمان ایجاد اختلاف اصلاً نمی‌دانیم به چه شکل باید صحبت کنیم و همین باعث تشدید اختلاف می‌شود.

کتاب صوتی گل آبی سلام با نثری شاعرانه و آهنگین درمورد زندگی مشترک با شما صحبت می‌کند. تمامی زوج‌ها با شنیدن آن چیزهای زیادی در مورد رابطهٔ سالم یاد می‌گیرند. کتاب حاضر به شما یاد می‌دهد باید هرکسی را با ویژگی‌های منحصربه‌فردش بپذیرید و زندگی ایدئال خود با او را بسازید. شنیدن این کتاب دیدگاهی تازه درمورد زندگی به شما می‌دهد که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید از پس مشکلات برآیید.

کتاب صوتی گل آبی سلام مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید با دیدگاهی تازه به روابط خود نگاه کنید و زندگی عاطفی‌تان را از نو شروع کنید، کتاب حاضر کمک زیادی به شما می‌کند.

احمد پدرام را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و روان‌شناسی بالینی در سال 1335 به دنیا آمد. او علاوه بر فعالیت به‌عنوان درمانگر در مراکز مشاوره، به آموزش، ترجمه، ویراستاری، نوشتن مقالات علمی و کتاب نیز مشغول است. احمد پدرام به‌خوبی نسبت به مشکلات مربوط به مراجعان آگاه است و تلاش می‌کند با نگاهی بی‌طرفانه به بیان برخی از مشکلات این دوره در قالب خاطرات و گزارش‌هایی که شاهدشان بوده بپردازد.

از دیگر آثار وی می‌توان به کتاب‌های «مثل آسمان بهارم»، «این درس لعنتی»، «خوشبختی یافتنی نیست، دریافتنی است»، «ترانه‌های کوچک پاییزی و زمستانه‌ها» و «دربه‌در به دنبال شادی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی گل آبی سلام می‌شنویم:

بچه‌ها بهانه‌اند، گرفتاری بهانه است، کار بهانه است. برای بیان دوست داشتن گاهی چند ثانیه کافی است. وقت آمدن، وقت خداحافظی، وقت ناهار، آخر شب، پشت ویترین یک مغازه، وقتی مشغول تماشای آسمانیم. چرا دیگر سراغی از خودمان نمی‌گیریم؟ بچه‌ها بهانه‌اند. علی درس دارد، محمد کوچک است، سامان درس دارد، سحر بزرگ شده است، جلوی بچه‌ها زشت است ... قبول اما این‌ها بهانه است.

«از ما گذشته است» یک باور غلط و توجیه تلخ غم‌انگیزی است. باید مراقب باشیم. ما همسریم، همدم. هر دم اگر نشود، لااقل گاهی سراغی از خود باید بگیریم. ما مونس همیم. من بارها گفته‌ام اگر می‌خواهی مادر خوبی باشی، باید همیشه همسر مهربانی باشی. تو بارها گفته‌ای اگر می‌خواهی پدر موفقی باشی، باید همواره شوهر خوبی باشی و برای یک رابطهٔ خوب باید تلاش کرد.

حرف‌های هم را زمزمه کرده‌ایم، حرف‌های یکدیگر را مزمزه کرده‌ایم. ما همسریم، همدم؛ یار و رفیق و مونس یکدیگر و دریافته‌ایم که فرزندانمان نیز وقتی کنار ما احساس شادکامی و امنیت دارند که ما، پدر و مادر، یک زوج شادکام و خوشبختیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
16 دقیقه
سرآغاز
8 دقیقه
کاه و کوه
4 دقیقه
دل خوش سیری چند
4 دقیقه
طاقچهٔ عادت
4 دقیقه
پیچک سمی
2 دقیقه
سوء تعبیر
4 دقیقه
مثبت‌اندیشی
3 دقیقه
بی‌تجربگی پاک
2 دقیقه
شانه
4 دقیقه
تقسیم تقصیر
3 دقیقه
شهزاده و امیرزاده
3 دقیقه
رویا
2 دقیقه
سرنوشت
3 دقیقه
فریاد بی‌صدا
5 دقیقه
مقایسه
4 دقیقه
بهانه تراشی
6 دقیقه
گذشت
4 دقیقه
رفاه
4 دقیقه
کژبینی
2 دقیقه
خلوت من
3 دقیقه
کلید خانه
2 دقیقه
مثلث آزار
5 دقیقه
قهر و آشتی
1 دقیقه
سلام صبح
3 دقیقه
نام
2 دقیقه
طبع لطیف
3 دقیقه
ذهن‌خوانی منفی
2 دقیقه
صدای تو
4 دقیقه
صراحت
4 دقیقه
معرفی نوازندگان
4 دقیقه
توضیحی بر کتاب حاضر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گل آبی سلام!: ن‍گ‍اه‍ی‌ ب‍ر رواب‍ط ش‍ن‍اخ‍ت‍ی‌ ع‍اطف‍ی‌ ه‍م‍س‍ران‌
نویسنده
گویندهنوید پدرام
ناشر صوتیانتشارات ترانه پدرام
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
14000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گل آبی سلام!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گل آبی سلام!

برای دریافت کتاب صوتی گل آبی سلام! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.