معرفی و دانلود کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم

عکس جلد کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم

کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم نوشته بلقیس سلیمانی، روایت‌گر زندگی زنی‌ست که به مبارزه ذهنی و عملی با سنت‌های قدیمی می‌پردازد، سنت‌هایی که دست و پای او را بسته‌اند و لحظه‌ای آن‌ها را دوست دارد و لحظه‌ای از آن‌ها متنفر است.

داستان کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم در شهر کوچکی به نام گوران رقم می‌خورد و درباره‌ی ترس‌های زنی میانسال است که بعضی از آن‌ها حاصل روان ناآرام او و بعضی دیگر، دست‌آورد اجتماعی‌ست که در آن رشد یافته است. این زن با سنت‌هایی قدیمی مقابله می‌کند و با پرسش‌های فلسفی مختلفی که در ذهن دارد، زندگی خود را ادامه می‌دهد.

در این اثر فرنگیس شخصیت اصلی داستان سعی می‌کند تا بتواند بر بزرگ‌ترین ترس خود یعنی آیین و سنن دوران کودکی و بزرگ سالی‌اش پیروز شود و از زندگی خود در دو زمان حال و گذشته پرده برمی‌دارد. در این میان مخاطب، در پیچ و تاب‌های ذهنی شخصیت اصلی داستان همراه می‌شود و هم‌چون او به جستجوی پاسخ سوالات فلسفی موجود در داستان می‌پردازد.

حاجی پیله‌وری یکی از بزرگان شهر است که دختری به نام فرنگیس دارد، او را برای تحصیل به تهران فرستاده، ازدواج کرده و زندگی مرفهی دارد، فرنگیس طبق روال برنامه خانوادگی، به شهر کوچک خود آمده تا مانند خواهر و برادرهایش، دو ماه از پدر و مادر پیر و برادرش که بیمار ذهنی، حرکتی است نگهداری کند. او در تهران مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است از جمله زندگی زناشویی ناموفق و طلاق که تا پایان داستان یکی یکی برای مخاطب روایت می‌کند. داستان اصلی سلیمانی، داستان بیگانگی فرنگیس با گورانی‌ها و سنت‌های آنان است. احساسی که او را دچار پارادوکس‌های درونی کرده است، در مقابله با شهری که سخت گرفتار سنت‌های دیرپای خود است. شهری نامهربان با زن‌ و مشکلاتش. داستان سیری خطی دارد و ماجرا طی دو ماه روایت می‌شود. گاهی فلاش‌بک‌هایی به دهه 60 دارد و در تمام این‌ها به دنبال واکاوی ترس‌های فرنگیس است.

بلقیس سلیمانی داستان‌نویس، منتقد و پژوهشگر ادبی در شهر کرمان به دنیا آمد و دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه است. او بیش از 80 مقاله در مطبوعات نوشته‌ است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده ‌است. او همیشه در داستان‌هایش فلسفه‌ی زندگی را به نمایش می‌گذارد.

سال‌های دهه 60 و دغدغه‌های این سال همواره در آثار بلقیس سلیمانی موج می‌زند و مخاطب را برای شنیدن حوادث آن روزگار بی‌تاب می‌کند. دیگر آثار وی عبارت‌اند از: «بازی آخر بانو»، «بازی عروس و داماد»، «خاله بازی»، «به هادس خوش آمدید»، «شب طاهره»، «پسری که مرا دوست داشت» و...

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم می‌شنویم:

«چقدر خوب که آیفون خانه‌ی پدری خراب است و چقدر بد که قلب من در پنجاه سالگی چنان می‌زند که نگران می‌شوم. چه خوب که مهربانو یا ناهید این‌جا نیستند تا از وضعیت تراژیک هستی آدمی حرف بزنند و چه بد که رنگین نیست تا پذیرایی کند و من نقش بانوی خانه را بازی کنم. تمام هفته منتظر بودم. می‌دانستم می‌آید...»

«درست حالا که اشک تا پشت پلک‌هایم آمده و بغض چنگ انداخته در گلویم و دست‌هایم می‌لرزد، ژاله شوخی‌اش گرفته. مادر بوی قهوه می‌دهد. تا همین الان دلم یک لیوان چای داغ می‌خواست ولی حالا یک فنجان قهوه با شکرِ کم می‌خواهم. همان که مادر دوست دارد. اشک راه باز می‌کند و بغضم می‌ترکد. از نگاه مادر می‌فهمم مرا نشناخته، آقاتراب همان‌جا که ایستاده دست‌اش را روی سینه‌اش می‌گذارد و رسیدن به خیر می‌گوید. برایش سر تکان می‌دهم و دست مادر را می‌گیرم. ژاله زیرلب غرغر می‌کند و ساک را روی زمین می‌کشد.
سنگ توشه؟
جوابش را نمی‌دهم.
پدر با واکرش تا دم در آمده. صورتش ورم دارد. کیسه‌های پُروپیمانِ زیر چشم‌هایش حالا آن قدر به چشم نمی‌آیند. چشم‌هایش کوچک شده‌اند، کوچک و تار، نگاهش هم تار است. با این همه صورتش پُر از خنده است. بغلش می‌کنم. پدر چند بار با دست به پشتم می‌زند.

خوبی آقا جون؟
خوب. همین الان از شکار قوچ کوهی برگشته‌م.
خداروشکر رنگ وروت که خوبه.
تو خوبی؟ آقا بهرام چه طوره؟ بچه‌ها...
همه خوبن، سلام می‌رسونن.
ژاله ساک را می‌گذارد گوشه‌ی هال و آوار می‌شود روی راحتی.
یالله، این رو چه طوری تا این‌جا آوردی؟
من نیاوردم، باربرها آوردن.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۰ دقیقه
قسمت اول
۳۱ دقیقه
قسمت دوم
۲۱ دقیقه
قسمت سوم
۲۸ دقیقه
قسمت چهارم
۲۶ دقیقه
قسمت پنجم
۱۹ دقیقه
قسمت ششم
۱۹ دقیقه
قسمت هفتم
۱۹ دقیقه
قسمت هشتم
۱۸ دقیقه
قسمت نهم
۲۹ دقیقه
قسمت دهم
۲۳ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۸ دقیقه
قسمت دوازدهم
۱۵ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۴ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۱ دقیقه
قسمت پانزدهم
۱۹ دقیقه
قسمت شانزدهم
۱۵ دقیقه
قسمت هفدهم
۱۹ دقیقه
قسمت هجدهم
۱۷ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۰ دقیقه
قسمت بیستم
۱۳ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۲ دقیقه
قسمت بیست و دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم
نویسنده
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم

سهران امیرسالاری
۱۴۰۰/۲/۱۹
داستان روایت از خانواده ۵ نفره یی بود که یکی افلیج یکی عقب مانده ذهنی دیگری فلج دیگری شکست خورده عاطفی وناامید. برادر زاده معتاد به مواد شیمیایی.. دوستانشان بیمار سرطانی و... این حجم از ناامیدی و یاس و بیماری رو خانم نویسنده در کنار هم گرداوری نموده اصلن جالب نیست و شنیدنش به دوستان توصبه نمیکنم. تشکر از خانم پاک ذات گوینده خوش صدا
Masoum Ghafari
۱۴۰۰/۵/۲۷
سبک قلم نویسنده مثل آثار دیگر خوب بود ولی خود داستان و سیرش اصلا به اندازه دیگر آثار مثل پیاده یا بازی آخر بانو جذاب نبود حتی درونمایه فلسفی‌اش هم قوی نبود رویکردش به مرگ و میانسالی ضعیف بود، شخصیت‌ها و سیر ماجراها بی مایه بودند. به نظرم جزو کارهای ضعیف نویسنده قرار میگیرد. اجرا و صدای گوینده مثل همیشه خوب بود.
Farya Bij
۱۴۰۱/۱/۱
عاشق کتابهای خانم بلقیس سلیمانی هستم و صدای راوی خیلی عالی و دوست داشتنی. کتاب محتوای غمگین و ملموسی دارد. مشکلاتی که ممکن است در هر خانواده یی دیده شود ولی به قول برخی دوستان این حجم از غم و غصه و ناامیدی مقداری باعث تاثر میشه و فضای غمگین شنونده رو هم غمگین میکنه.
آرزو جمالان
۱۴۰۱/۵/۸
خیلی غمگین بود فقط نکات سیاه دیده شده بود اصلا هیچ نقطه سفید و یا خاکستری در کناب وجود نداشت و همین مساله باعث میشد که نخواهم دنبالش کنم ولی از آن جا که عادت به نیمه رها کردن کتاب ندارم رهایش نکردم و تا انتها خواندم
کاربر A
۱۴۰۱/۵/۸
صدای خانم پاک ذات برای روایت کردن این داستان خیلی عالی بود. و در مورد خود داستان هم به نظر من بهتر بود انتهای بعضی ماجرا‌ها مثل اعتیاد مهیار و ازدواجش مشخص میشد.
حسین محمدی
۱۳۹۸/۶/۲۹
استدلال بنده است. وهرشخصی میتواند دیدگاه خودش داشته باشد. قلم تیز و مواردی غلو دیدم یک رژونالیسم باید رادیکال‌ها را ببیند.
زهرا بابایی
۱۳۹۸/۳/۲۹
یک داستان روان باصداقت کامل و با مشکلات جامعه آشنا. تصمیم دارم کتابهای خانم سلیمانی رو بخونم
پرستو موسوی‌نیا
۱۴۰۰/۹/۲۱
باز هم میگم فضای کتابهای ایشون رو واقعا دوست دارم. گوینده فوق‌العاده بود.
samaneh Ebrahimian
۱۳۹۸/۹/۲۳
خواستم بخرم، نمونه ش رو گوش کردم از صدای گوینده خوشم نیومد.
afshin این منم
۱۳۹۸/۸/۱۵
ممنون از انتخاب کتب پرمحتواتون.
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۵/۹
بسیار کتاب ارزشمند و خاصی هست
شیرین احمدی
۱۴۰۰/۱۰/۶
صدای راوی و دوس داشتم.
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم

برای دریافت کتاب صوتی من از گورانی‌ها می‌ترسم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.