معرفی و دانلود کتاب صوتی دل سگ

عکس جلد کتاب صوتی دل سگ
قیمت:
56000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دل سگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دل سگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دل سگ

کتاب صوتی دل سگ رمانی کوتاه به قلم نویسنده‌ی فقید روس، میخائیل بولگاکف است. او در این شاهکار کم‌حجم که امروزه از شأنی کلاسیک برخوردار بوده و از بهترین رمان‌های روسی قرن بیستم به شمار می‌رود، روایتگر جاه‌طلبی‌های زیانبار یک پزشک است که قصد دارد طی آزمایشی عجیب، سگی ولگرد را به آدمیزاد تبدیل کند!

درباره کتاب صوتی دل سگ:

میخائیل بولگاکف (Mikhail Bulgakov) نامی آشنا برای علاقه‌مندان به ادبیات غنی روسیه است. این نویسنده‌ی قرن بیستمی بیشتر با شاهکار بزرگش، مرشد و مارگریتا شناخته می‌شود؛ اثری جاویدان که نه تنها بهترین اثر نویسنده، بلکه یکی از بزرگ‌ترین آثار داستانی قرن اخیر به شمار می‌رود. با این حال در کارنامه‌ی بولگاکف، عناوین درخشان دیگری نیز به چشم می‌خورد که متأسفانه تا حدودی زیر سایه‌ی کتاب مرشد و مارگریتا قرار گرفته، و آنطور که باید و شاید قدر ندیده‌اند. کتاب دل سگ (Heart of a Dog) یکی از همین دسته آثار است.

بولگاکف در این رمان کوتاه، در قالب روایتی تمثیلی، حمله‌ای تمام‌عیار به انقلاب بلشویکی کرده است. شخصیت مرکزی این اثر پزشکی به نام فیلیپ فیلیپوویچ است، که طی یک عمل جراحی عجیب و پرجزئیات، سگی ولگرد را که شاریکوف نام دارد، به آدمیزاد بدل می‌کند؛ این عمل جراحی، چناچه قابل پیشبینی است، به یک فاجعه منتهی می‌شود؛ زیرا شاریکوف علی‌رغم اینکه به صورتِ آدمی دست می‌یابد، نمی‌تواند از سیرتِ او برخوردار شود. به عبارتی، او پس از عمل جراحی نیز سگ باقی می‌ماند. منتها سگی برخوردار از هوش و قوه‌ی تکلم؛ سگی آدم‌نما!

اگر از دیدگاهی نمادین به تفسیر اثر بنشینیم، می‌توانیم فیلیپ فیلیپوویچ را نماد انقلابیونِ سرخی بدانیم که در سال 1917 با پایین کشیدن حکومت تزاری بر روسیه‌ی پهناور سیطره یافتند. در این خوانش، سگ نمادی از روسیه است. و عمل جراحی مترادف است با عمل انقلاب. انقلابی که نه بر قلب سگی، که تنها بر چهره‌ و اندام سگی شورید، و چهره‌ای به ظاهر انسانی را جایگزین آن ساخت. غافل از اینکه آنچه زیر سینه‌ی این انسان نوظهور (یا همان جامعه و حکومتِ برآمده از انقلاب) می‌تپید، همچنان قلب سگ بود!

نکوداشت‌های کتاب صوتی دل سگ:

- حمله‌ای به سبک زندگی مرسوم در اتحاد جماهیر شوروی. (The Times)
- یکی از بزرگ‌ترین آثار در ادبیات مدرن روسیه؛ شاید هم بزرگ‌ترین! (Independent)
- دارای نشاطی غریب و درخشان. (Irish Times)

کتاب صوتی دل سگ را به چه کسانی توصیه می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به آثار تمثیلی بی‌شک شیفته‌ی این اثر خواهند شد. همچنین، دوست‌داران داستان‌هایی با درونمایه‌های سیاسی - اجتماعی، بی‌شک از گوش سپردن به این شاهکار کم‌حجم لذتی فراوان خواهند برد.

با میخائیل بولگاکف بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی بزرگ و جنجالی روس در سال 1891 دیده به جهان گشود. بهترین دوره‌ی نویسندگی‌ بولگاکف همزمان با اوج خفقانِ استالینی در اتحاد جماهیر شوروی بود. سرگذشت شاهکار او، مرشد و مارگریتا، خود می‌تواند موضوع ده‌ها کتاب باشد. بولگاکف این رمان درخشان را که به نوعی ادعانامه‌ای علیه سبک حکومت‌داری حزب کمونیست شوروی است، در سال 1928 آغاز کرد و کار را به میزان قابل توجهی پیش برد. اما حدود دو سال بعد، طی دوران دست و پنجه نرم کردن‌اش با بحرانی روحی، تمام دست‌نوشته‌های خود را آتش زد.

با این حال چند سال بعد مجدداً کار نگارش این اثر را آغاز نمود و این بار تا واپسین روزهای عمر به اصلاح و بازنویسی آن پرداخت. کتاب پس از مرگ بولگاکف، به همت همسرش به اتمام رسید. با این حال به علت محتوای سیاسی گزنده‌اش، سال‌ها اجازه‌ی انتشار نیافت، تا اینکه سرانجام حدود سه دهه پس از مرگ نویسنده به صورت سانسورشده به چاپ رسید، و پس از اندک زمانی آوازه‌اش جهان را درنوردید.

این کتاب و سایر آثار بولگاکف، که از جمله‌ی آنها می‌توان به یادداشت‌های روزانه یک پزشک جوان و دل سگ اشاره کرد، گواهی‌اند بر پیروزی همواره تکرارشونده‌ی ادبیات بر استبداد. چه، امروز آثار بولگاکف که زمانی اجازه‌ی انتشار نداشتند، بارها و در نسخه‌های گوناگون به چاپ می‌رسد، حال آنکه حاکمیت جبارانه‌ی استالین مدت‌هاست به پایان رسیده و از او و اخلافش جز نامی قرینِ خون و جنایت باقی نمانده است.

در بخشی از کتاب صوتی دل سگ می‌شنویم:

شریک روی بخاری گرم دراز کشید. چون شیری دم دروازه‌ لمیده، یک گوش را به حال کنجکاوی راست کرد و از در نیمه‌باز اتاق، زینا و دریا پتروونا را تماشا می‌کرد. مردی با سبیل سیاه که کمربند چرمی پهنی به کمر بسته و به هیجان آمده بود، داریا پتروونا را در آغوش می‌فشرد. تمام صورت زن، غیر از بینی پودر زده‌اش از شور و شعف ملتهب بود. رشته‌ی نوری روی تصویری از مردی افتاده بود که ریش و سبیل سیاه داشت، و از تصویر قرص نان کوچکی مخصوص عید پاک آویخته بود.

داریا پتروونا در اتاق نیمه‌تاریک گفت: «زیادی تند نرو، دست بردار! زینا الساعه برمی‌گرده. آخه چت شده؟ مگه تو رو هم دوباره جوون کردن؟»

مرد آتش‌نشان که مشکل می‌توانست بر خود مسلط شود، با صدای خشنی خرخر کرد: «من احتیاجی به جوون شدن ندارم. تو خیلی پرحرارتی!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
فصل اول
22 دقیقه
فصل دوم (بخش اول)
22 دقیقه
فصل دوم (بخش دوم)
31 دقیقه
فصل سوم (بخش اول)
27 دقیقه
فصل سوم (بخش دوم)
25 دقیقه
فصل چهارم
18 دقیقه
فصل پنجم (بخش اول)
24 دقیقه
فصل پنجم (بخش دوم)
21 دقیقه
فصل ششم
29 دقیقه
فصل هفتم
19 دقیقه
فصل هشتم
7 دقیقه
فصل نهم
11 دقیقه
فصل دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دل سگ
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
گویندهعلیرضا سخنور
ناشر چاپیانتشارات کتابسرای تندیس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
56000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دل سگ

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۷/۲۹
🍁 مگه بهتر از این هم داریم!؟ من که واقعا لذت بردم و خیلی چیز یاد گرفتم از این کتاب! ایده کلی داستان منو یاد کتاب مسخ از فرانتس کافکا انداخت که اونجا مرد صبح بیدار میشه و‌ میبینه به حشره‌ای بزرگ تبدیل شده! و اینجا سگی با عمل جراحی دگردیسی میکنه و‌انسان میشه!
جالبه که بگم، کتاب دل سگ کمی بعد از از
مرگ «لنین»، رهبر انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ روسیه نوشته شده. بسیاری منتقدان معتقدند که بولگاکف توی این رمان از پروفسور به عنوان نمادی از لنین و از سگ برای اشاره به مردمی استفاده کرده که لنین میخواست با توجه به خواسته‌ی خود تغییرشون بده، اما در نهایت با شکست مواجه شد!
دکتر فیلیپ فلیپوویچ، سگی به اسم شاریکوف رو با پیوند زدن عضو جنسی و غده هیپوفیز یک مرد به او، اون سگ را به انسان تبدیل کرد!!! اون سگ ظاهرش و اعضاهاش انسان شد، اما رفتارهاش و عادت هاش همچون سگ باقی موند! بولگاکف توی این رمان به ارجحیت قلب به مغز اشاره می‌کنه و این برای من خیلی جالب بود، که میگفت با غده هیپوفیز مغز اونو‌ تغییر داد، اما قلب یه سگ باقی موند! (منو یاد کتاب ‘مردی با کبوتر انداخت’ که اونجا هم مرد در آخر تجرید شد و کل وجودش به انرژی تبدیل شد، بجز قلب مرد! پس واقعا ماهیت قلب غیر قابل تغییر میدونه باشه!
جالبه که بدونیم بولگاکف یه پزشک بوده، به همین دلیل درمورد دکتر فلیپ فلیپوویج، ‌و یا عمل جراحی و دگردیسی شاریکوف اینقدر قشنگ و با جزئیات صحبت کرده. و‌ اون کتاب ‘یادداشت‌های یک دکتر’ رو هم‌، توی زمان دکتر بودنش زمان سربازی توی‌ یه روستا نوشته!
فقط ما خیلی زود اونو‌ (۴۸ سالگی) از دست دادیم!
من نتیجه‌ای که گرفتم این بود که ما صرف داشتن عقل نیست که انسان محسوب میشیم، بلکه احساس و روح انسانی هستش که ما رو میسازه!
محمد اسائیان
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
کتابی پرمایه و ارزشمند است. نویسنده در قالب تمثیل و خیال و در لفافه‌ی تبدیل یک سگ ولگرو به یک انسان نما و روابط انسان تبدیل شده از یک سگ، کنایات ظریفی به جوامع سوسیالیستی بخصوص جامعه‌ی کمونیستی روسیه نسبت میدهد که بسیار جالب توجه است. بخشهایی ازگفتگوی شاریکف با پروفسور در خصوص برابری در جوامع چپ و ادعای پروتاریا و برابری حقوق از سوی انسانی با غرایض سگ بسیار جالب بود.
از خواندن کتاب لذت بردم
سپاسگزار
کامران بلوریان
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
کتابی جذاب و آموزنده هست که به مفاهیم عمیق فلسفی از ذات وجودی انسان میپردازد قلم بولگاکف رو دوست دارم که به طرز متفاوتی ابعاد تازه‌ای از مسائلی چون انسانیت شیطان دوزخ برزخ و قیامت رو به خواننده نشون میده و این سومین کتابی بود که از ایشون به لطف کتابراه عزیز شنیدم پیشنهاد میکنم از دستش ندید
Yasna Ava
۱۴۰۱/۲/۳۰
موضوع جالبی داشت اما در توضیح جزییات و مقدمه. طولانی ابتدای ماجرا، خسته کننده بنظر می‌رسد. اگر بخش نخست را حذف کنیم، یک داستان کوتاه خوب است.
جنس صدای راوی خوب بود اما تغییر لحن و بکارگیری از صدارسازی در قالب شخصیت‌ها خوب نبود و گاهی شنونده گیج می‌شود، صدای گفتگوی کیست!
رامتین محبوبی مهر
۱۴۰۱/۶/۲۹
این رمان بولگاکف مانند مرشد و مارگارتا داری خط داستانی جذاب اتفاقات شنیدنی و سرشار از مفاهیم علمی سیاسی و ادبیست واقعا به دانش من افزود هم به عنوان علاقه مند به ادبیات و هم به عنوان شنوده عام
کتایون ودودی
۱۴۰۲/۳/۹
بنظرم کتابی بسیار مجذوب کننده است. مرشد و مارگریتا که اوج اعجاز نویسنده است. ایشون نویسنده بسیار خلاقی بوده. دوبار باید گوش کرد. چون کلمه کلمه‌اش مفهومی رو دنبال می‌کنه.
Mehrdad Sajjad
۱۴۰۲/۴/۲۴
روایت داستانی خط جذابی دارد، ایده‌ای درخشان به نحو مناسبی بیان شده است.
اجرای صوتی اثر نیز از اجراهای خوب در رده‌ی آثار صوتی بوده و پیشنهاد می‌شود.
معصومه شرفیان
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
به نظرم به خوبی کتاب مرشد و مارگاریتا نبود ولی خب جالب بود ارزش یک بار خوندن یا گوش کردن رو داره البته اگر از تم داستان‌های کمی تخیلی یا سورئال خوشتون میاد
شیما حسن زاده
۱۴۰۲/۸/۲۸
دقیقا چیزی که از بولگاکف انتظار میره کتاب تخیلی و بسیار جذاب و پر کشش که ادم رو به فکر میبره چه جوری ادمها با محبت بیش از لیقت تغییر میکنن
رضا اکبری
۱۴۰۲/۵/۱۶
واقا لذت بردم اونایی که میگن مرشد و مارگاریتا بهتره رو درک نمیکنم به نظر من که این کتاب هم در همون حد و اندازه هست راوی هم عالی بود.
معصومه مولایی
۱۴۰۲/۳/۲۸
عالی بود داستان عجیبی بود گاهی آدمی برای رسیدن به هدفی خود را به آب و آتش میزند ولی وقتی به هدفش می‌رسد میبیند این هدف جالبی نبوده
هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
توضیحات راجع به کتاب و بعضی از کامنتها داستان رو اسپویل می‌کنه. همه لذتش به اینه که ندونی قراره چی بشه. ارزش شنیدن داره 👍🏼
میترا ن
۱۴۰۱/۹/۱
کتابهای بولگاکف کلا عالی هستن، قلم این نویسنده حرف نداره، من کتاب مرشد و مارگاریتا رو بیشتر دوست داشتم.
افسانه آذر
۱۴۰۲/۲/۷
داستان جالبی داشت، مشکل من با رمان‌های روسی اینه که اسماشون سخته قاطی میکنم با هم😄
Maryamomidi Omidi
۱۴۰۰/۹/۱۸
چقدر صدای گوینده عالی بود من از شنیدن این کتاب بسیار لذت برم خیلی حالو هوای خاصی داشت
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دل سگ

برای دریافت کتاب صوتی دل سگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.