معرفی و دانلود PDF کتاب عاقل و دیوانه

عکس جلد کتاب عاقل و دیوانه
قیمت:
8450 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عاقل و دیوانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عاقل و دیوانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عاقل و دیوانه

کتاب عاقل و دیوانه به نویسندگی محمود برآبادی روایت‌گر شخصی‌ست به اسم سمعون که برای تجارت به شکرستان آمده و تصمیم دارد سراغ دانا‌ترن فرد شکرستان رفته و از او بپرسد چه تجارتی انجام دهد که سود خوبی برایش داشته باشد. مردم شکرستان او را به سراغ بهلول می‌فرستند.

عاقل و دیوانه یکی از داستان‌های جذاب و آموزنده‌ی مجموعه «شکرستان و یک داستان» است که با روایتی ساده و روان و تصاویری رنگی و جالب برای کودکان ارائه شده.

ماجراهای شکرستان در شهری قدیمی و خیالی با بیش از ۱۰۰ شخصیت روی می‌دهد. این قصه‌ها بر اساس داستان‌ها، ضرب‌المثل‌ها و قصه‌های قدیمی و عامیانهٔ ایرانی-شرقی انتخاب و سپس با رویکردی مدرن و به روز به رشتهٔ تحریر در آمده‌اند. در این شهر باستانی، هیچ‌کس در جایگاه خود نیست. تلاش شده تا با تغییر شکل تصویری و دراماتیک، شیوه‌ای اتخاذ شود که کوچک و بزرگ پس از خندیدن به طنز داستان‌ها، عمیقاً به فکر فرو روند و آینهٔ رفتارهای اجتماعی و فرهنگی خود را بازنگری کنند.

در بخشی از کتاب عاقل و دیوانه می‌خوانیم:

سمعون که از مال دنیا فقط ده سکه داشت، می‌خواست به شکرستان برود و با آن تجارت کند اما چون به رموز تجارت آگاه نبود نمی‌دانست چه کار کند. همه‌اش به این فکر می‌کرد که چه بخرد که ضرر نکند.

همین‌طور راه می‌رفت و با خودش حرف می‌زد: پارچه کشمیری می‌خرم، نه مروارید بحرینی می‌خرم، نه اصلا فیروزه نیشابوری می‌خرم. خدایا چی بخرم؟ چی نخرم؟ آها فهمیدم... وقتی رفتم شکرستان می‌روم سراغ داناترین مرد شکرستان و از او می‌پرسم.»

وقتی به شکرستان رسید گفت: «شکرستان که می‌گفتند اینجاست؟! عجب شهر قشنگی است.» قادر سبیل همراه دو تا از نوچه‌هایش توی گذر لوطی‌ها قدم می‌زدند که با سمعون سینه به سینه شدند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عاقل و دیوانه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات29
زبانفارسی
شابک978-600-03-0092-0
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عاقل و دیوانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب عاقل و دیوانه

برای دریافت کتاب عاقل و دیوانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.