معرفی و دانلود کتاب خانه‌ی پزشک

عکس جلد کتاب خانه‌ی پزشک
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خانه‌ی پزشک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خانه‌ی پزشک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خانه‌ی پزشک

کتاب خانه‌ی پزشک به قلم آن بیتی، رمانی تامل برانگیز در ژانر روانشناسی‌ست و زندگی خانواده‌ای را به تصویر می‌کشد که مشکلات گذشته، همچنان بر زندگی حالشان سایه انداخته است؛ قصه‌ی مادری الکی، پدری هوسباز و فرزندانی که در تنگنای این خانواده گرفتار شده‌اند. داستانی تکان دهنده با سه راوی که هر کدام از زاویه دید خودشان دوران کودکی و گذشته‌شان را روایت می‌کنند و ریشه‌ی مشکلات و کمبودهای امروزشان را آشکار می‌سازند.

درباره‌ی کتاب خانه‌ی پزشک:

آن بیتی (Ann Beattie) نویسنده‌ای مطرح و توانا است که تاثیر احوالات گذشته را بر زمان حال به خوبی در کتاب‌هایش نشان می‌دهد. او شخصیت‌هایی خلق می‌کند که به راحتی نمی‌توانند خودشان را با ارزش‌های نسل بعد انطباق دهند. شخصیت داستان‌های او افرادی منفعل و بی‌انگیزه هستند که نمی‌توانند خودشان را از مشکلاتشان خلاص کنند. کتاب خانه‌ی پزشک (The doctor's house) آثار منفی و تاسف برانگیز پدر و مادری ناشایست را بر زندگی و آینده‌ی فرزندشان آشکار می‌سازد. داستانی چند لایه و مفهومی که در سه بخش با سه راوی مختلف که همگی اعضای خانواده‌ای آشفته هستند، تعریف می‌شود.

دختر و پسر خانواده از خاطرات پدر هوسباز و مادر الکی‌شان در گذشته می‌گویند و روابط نابسامانشان در زمان حال را شرح می‌دهند که همگی از تاثیرات خانواده‌ای از هم پاشیده و پریشان است. شما با خواندن هر بخش درکی کلی نسبت به راوی و شخصیت‌های دیگر داستان پیدا می‌کنید و ترس‌ها، مشکلات و پریشانی‌های روحی آن‌ها را می‌شناسید و در عین حال می‌توانید ریشه‌ی همه‌ی مشکلاتشان را در کودکی و گذشته‌ی آن‌ها بیابید.

از نکات قابل توجه کتاب خانه‌ی پزشک این موضوع است که در هر سه بخش نویسنده تنها به عنوان یک راوی و بدون قضاوت زندگی و احوالات هر شخصیت را توصیف می‌کند. شخصیت اصلی این کتاب زنی‌ست که به دنبال رازهای فراموش شده‌ی گذشته‌اش است؛ در واقع تمام شخصیت‌های رمان هر کدام قسمتی از زندگیشان را در گذشته جستجو می‌کنند و به وضوح تاثیر دوران بد گذشته را بر زندگی حال حاضرشان می‌بینند.

دختری که مادرش هر لحظه او را کنترل می‌کرد در آینده تبدیل به زنی شد که فرزندانش را به شدت آزاد گذاشت تا اینکه این افراط باعث شد تا فرزندانش اینطور تلقی کنند که مادرشان به آن‌ها توجه ندارد و همین موضوع باعث تنفرشان نسبت به او شد. آن بیتی در رمان خانه‌ی پزشک شخصیت‌های کتابش را در تقابل با گذشته‌شان قرار می‌دهد تا پرده از انبوهی از اتفاق‌ها و رازهای گذشته برداشته شود.

او در جزییات داستان و شخصیت پردازی کتاب حاضر خیره کننده عمل کرده است. داستان متن ساده و روانی دارد که مفهومی عمیق و آموزنده را به ما می‌رساند. آن بیتی تلاش داشته تا رفتارهای امروز هر انسان را در گذشته ریشه‌یابی کند؛ نتیجه تلاش وی داستانی درخشان و قابل تامل است که از ابعاد روانشناسی می‌توان آن را بررسی کرد.

نکوداشت‌های کتاب خانه‌ی پزشک:

- آنت بیتی در بررسی اسرار شخصیت انسان تخصص دارد. (San Francisco Chronicle)
- نثر ماهرانه این کتاب امضای بیتی است. (لیزا شی الی)
- بیتی ما را مشتاق به خواندن می‌کند، داستان‌های او حقایق تلخ خود را فریاد می زنند. (نویسندگان اخبار روز)
- متن بیتی روان و تیزبینانه است. (لس آنجلس تایمز)

کتاب خانه‌ی پزشک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به رمان‌های روانشناسی از خواندن این اثر برجسته لذت خواهند برد.

آن بیتی را بیشتر بشناسیم:

او متولد سال 1947 در آمریکاست. آن بیتی به عنوان رمان‌نویس و نویسنده‌ی داستان کوتاه شناخته می‌شود. او از جمله نویسندگان برجسته‌ای است که آثارش با نویسندگان برزگی چون همینگوی، سلینجر و ... مقایسه می‌شود. اوایل دهه‌ی 70 میلادی داستان‌های کوتاه آن بیتی در مجله‌ی نیویورکر و نشریات ادبی دیگر چاپ شد. او اولین مجموعه‌ داستان کوتاهش به نام کج‌شدگی‌ها را در سال 1976 منتشر کرد. اولین رمان او به نام مناظر یخ‌زده‌ی زمستان هم در همین سال منتشر شد. او حدود یازده مجموعه‌ داستان و نُه رمان و یک کتاب کودک هم به نام عینک نوشت. آخرین کتاب او خانم نیکسون، در 2011 منتشر شد که درباره‌ی زندگی پتی نیکسون و نیز هنر نویسندگی است. آن بیتی در سال 2005 برنده‌ی جایزه‌ی داستان کوتاهِ رِی شد. او به علت تبحرش در نوشتن داستان کوتاه، جایزه‌ی آکادمی هنر و ادب و جایزه‌ی پن‌مالامود را هم به خود اختصاص داد.

در بخشی از کتاب خانه‌ی پزشک می‌خوانیم:

منتظر جوابم نماند و گفت «نمی‌دانستی چند سال پیش هم باهم بودیم، نه؟ هیچ‌وقت نمی‌فهمم چه چیزهایی را می‌دانی و از کدام‌ها بی‌خبری. ناخواسته حامله شدم. می‌دانستم اندرو با زن دیگری است. احتمالاً می‌دانی چه کسی را می‌گویم. به‌هرحال اندرو را خوب نمی‌شناختم و آن موقع تازه برای اولین‌بار شاغل شده بودم. بچه نمی‌خواستم و او... خب، وحشت‌زده شده بود. منظورم این است که...» کمی به جلو خم شدم؛ دلم می‌خواست پا پس بکشم.

گفت «الآن نمی‌خواهم درباره‌ی این موضوع حرف بزنم، فقط منظورم این است که سر آن قضیه پیوندی عجیب بین ما ایجاد شد و وقتی از او جدا شدم رابطه‌اش را با من حفظ کرد. بعد، از من خواست برگردم. آن موقع با آهنگسازی در دنور زندگی می‌کردم و در اداره‌ای دولتی مشغول به کار بودم. این را قبلاً به تو گفته بودم. ولی اندرو گفت خیلی در فکر من است. فکر کردم به دردسری که گرفتارش شده بودیم فکر می‌کند؛ چون خودم به آن فکر می‌کردم. به‌هرحال یکی از آخر هفته‌ها برگشتم پیش او و دوباره دلم رفت. برگشتم دنور تا وسایلم را جمع کنم و پیش او برگردم. هنوز دو هفته از برگشتنم نگذشته بود که گفت می‌خواهد ازدواج کنیم و بچه‌دار شویم. برایش فرقی نداشت کدام اول باشد؛ حامله شدنم یا ازدواج کردن‌مان. ترسیدم، چون انگار می‌خواست وانمود کند اتفاقی نیفتاده. ولی همه‌ی این‌ها انگار درهم فشرده شده بودند و دورِ تند همان اتفاقات قدیم بودند، او...» جرعه‌ای از اسپر‌سوِ سردش نوشید. من به چایم لب نزدم. «این‌دفعه چه‌طور؟ قرار است هر چه را اتفاق افتاده نادیده بگیریم؟ دو سالی که با مرد دیگری زندگی می‌کردم، روابط او با زنان دیگر، سقط‌جنین... همین شد که از او خواستم با من پیش‌ روان‌شناسی بیاید که درست قبلِ عزیمت به دنور به او مراجعه کرده بودم. دوبار رفتیم و فکر می‌کنم کمی روان‌شناس را فریب داد. کل ماجرا را ساده جلوه داد و بسیار هم منطقی به نظر می‌رسید. خب این‌طور نشان داد که واقعاً عاشق من است و البته حالا می‌بینیم انگار خیلی هم این‌طور نبوده...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خانه‌ی پزشک
نویسنده
مترجمشیرین ملک فاضلی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۷
زبانفارسی
شابک978-600-229-883-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خانه‌ی پزشک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خانه‌ی پزشک

برای دریافت کتاب خانه‌ی پزشک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.