معرفی و دانلود کتاب نبوت

عکس جلد کتاب نبوت
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نبوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نبوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نبوت

کتاب نبوت، مجموعه‌اى مشتمل بر چهارده جلسه سخنرانی بحث و انتقاد انجمن اسلامى پزشکان و استاد شهید مطهری درباره مبحث نبوت است.

سبک بحث یک سبک کاملاً ابتکارى است و در یک قالب خاص مثلا قالب متکلمین یا فلاسفه جاى نمى‌گیرد، بلکه استاد شهید مطهری با توجه به احاطه خود بر نظرات متکلمین و فلاسفه در این باب و با توجه به نظریات موجود در برخی علوم انسانى جدید مانند روان‌شناسى و با عنایت به شبهاتى که در این باب هست، در کتاب نبوت یک طریق مخصوص را طى کرده‌اند و البته سؤالاتى که در پایان جلسات مطرح شده است در تعیین خط سیر بحث مؤثر بوده است.

استاد شهید مطالب خود را در چهار بخش «راه‌هاى اثبات نبوت»، «وحى»، «معجزه» و «اعجاز قرآن» دسته‌بندى کرده‌اند و درباره ماهیت «وحى» و ماهیت «معجزه» که معمولا در کتاب‌هاى کلامى کمتر بحث مى‌شود، به تفصیل سخن رانده‌اند.

کتاب نبوت، در ادامه بحث «توحید» مطرح شده و به دنبال آن، بحث «امامت و رهبرى» در آن جلسات مطرح گردیده و پس از آن مسئله «معاد» مورد بحث قرار گرفته است. در همه این بحث‌ها آنچه که بسیار جلب توجه مى‌کند شیوه برخورد استاد شهید مطهری با سؤالات و انتقادات بعضا تند مستمعین است که با سعه صدر و به طور منطقى و بدون آنکه تحت تأثیر احساسات قرار گیرند پاسخ گفته‌اند و با توجه به اینکه مستمعین قشر تحصیل کرده و روشن‌فکر و دانشگاهى بوده‌اند، نحوه برخورد استاد با آنان، نحوه صحیح برخورد با این قشر را در خصوص اظهارات آن‌ها در باب مسائل اسلامى به گونه‌اى که موجب طرد آنان نشود و در عین حال حقیقت مطلب به آن‌ها عرضه گردد، به خوبى نشان مى‌دهد.

نکته دیگرى که از این سلسله بحث‌ها در کتاب نبوت آشکار مى‌شود شیوه بیان ایشان در تفهیم مطلب به قشر تحصیل کرده و کم آشنا با معارف اسلامى است که خالى از اظهار فضل و به کار بردن عبارات و اصطلاحات فنى است و چنانچه این اصطلاحات به کار مى‌رفته است بلافاصله توضیح داده شده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نبوت
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صدرا
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۴
زبانفارسی
شابک978-964-5600-35-6
موضوع کتابکتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نبوت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب نبوت

برای دریافت کتاب نبوت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.