معرفی و دانلود کتاب فردا

عکس جلد کتاب فردا
قیمت:
12000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فردا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فردا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فردا

گیوم موسو در کتاب فردا داستان زن و مردی را روایت می‌کند که در جهان موازی هم زندگی می‌کنند و یک لپ‌تاپ سرنوشت آن‌ها را به هم گره می‌زند. این داستان عاشقانه، با بیان مفاهیم فلسفی و شناختی، درون‌مایه کلاسیک عشق را به چالش می‌کشد.

درباره کتاب فردا:

اغلب ما زمانی که نام ژانر عاشقانه در ادبیات داستانی را می‌شنویم، کلیشه‌هایی قدیمی در ذهن‌مان نقش می‌بندد که حتی ممکن است کتاب‌هایی زرد را تداعی کند. به همین دلایل است که روایت داستانی عاشقانه در ادبیات مدرن کمی دشوار و خطیر به نظر می‌آید. گیوم موسو (Guillaume Musso) در تلاشی هنرمندانه موفق به خلق داستانی عاشقانه و پرکشش شده است که شما را مجذوب خود خواهد کرد.

به عنوان بارزترین ویژگی‌ این داستان می‌توان از روایت غیرخطی و پیچیدگی در درک عنصر زمان یاد کرد. این نویسنده محبوب فرانسوی که سبک داستان‌نویسی منحصربه‌فرد خود را دارد، در این رمان با بهره گرفتن از باورهای علمی و تلفیق آن با هنر روایت، فضایی عاشقانه و تا حدی فلسفی را خلق کرده است.

خلاصه داستان کتاب فردا:

کتاب فردا (Demain) را می‌توان رمانی آمیخته از عناصر جادویی مانند برهم‌ریختگی زمان و عناصر حقیقی همچون عشق و حوادث ناگوار دانست. گیوم موسو داستان مرد جوانی به نام متیو را روایت می‌کند؛ او استاد فلسفه دانشگاه هاروارد است و به لحاظ ظاهری لاغر و کمی سبزه است. متیو معتقد است که اگر فلسفه روح ما را از اندوه نزداید رسالت خود را ناتمام گذاشته.

وی پس از حادثه تلخ جان باختن همسرش در تصادف، دخترش را به تنهایی بزرگ می‌کند و زندگی‌اش با خرید یک لپ‌تاپ دست دوم به طرز عجیبی دگرگون می‌شود! او پس از چند روز درمی‌یابد که عکس‌ها و فایل‌های شخصی صاحب قبلی لپ‌تاپ از حافظه دستگاه پاک نشده است. این استاد جوان تصمیم می‌گیرد تا با صاحب پیشین دستگاه تماس برقرار کند و موضوع را به او بگوید. از این نقطه اِما وارد داستان می‌شود؛ بانویی جوان که در تمام زندگی‌اش نتوانسته مرد دلخواهش را بیابد.

داستان بی‌نهایت جذاب و پرتعلیق فردا زمانی به اوج هیجان خود می‌رسد که اِما و متیو در می‌یابند در دو جهان موازی زندگی می‌کنند. اِما دقیقا یک سال قبل از متیو زندگی می‌کند و متیو در این فکر فرو می‌رود که آیا می‌تواند با کمک اِما از وقوع حادثه تصادف جلوگیری کند؟ تصادفی که همسرش را از او گرفت...

خواندن کتاب فردا به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی دوستداران ادبیات داستانی عاشقانه از خواندن کتاب فردا لذت خواهند برد. همچنین علاقمندان داستان‌های رمانتیک فرانسوی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

با گیوم موسو بیشتر آشنا شویم:

نویسنده کتاب موفق دختری از بروکلین، گیوم موسو، داستا‌ن‌نویسی خلاق و خوش‌ذوق است که سال 1976 در فرانسه زاده شد. وی که از همان نوجوانی استعداد و علاقه‌اش را به نوشتن کشف کرد، در سن 19 سالگی سفری به آمریکا داشت، اما پس از چند ماه به زادگاهش بازگشت. در همان سنین جوانی او تصادف شدیدی را تجربه کرد و خوش‌بختانه از این حادثه مرگبار جان سالم به در برد و همین امر ایده‌ای برای نوشتن رمان «و بعد» شد؛ رمانی که مخاطبان فرانسوی زبان استقبال کم‌نظیری از آن کردند و به بیش از 20 زبان ترجمه شد. موسو در سال 2005 افتخار کسب جایزه بهترین رمان عاشقانه را از آن خود کرد و با توجه به اقتباس‌های سینمایی که از رمان‌های وی می‌شد عنوان بهترین رمان سازگار با سینما را نیز دریافت نمود.

جملات برگزیده کتاب فردا:

- عشق زمانى‌که نمى‌تواند راه برود، مى‌خزد. (ویلیام شکسپیر)
- ما آن کسى نیستیم که در آینه مى‌بینیم، بلکه، آن کسى هستیم که در چشمان دیگرى مى‌درخشیم. (تارن. جی. تجپال)
- حتى براى بازى‌کردن نقش خود هم باید گریم کرد. (استانسیلاو ژرزى‌لک)
- اگر این موضوع حقیقت داشته باشد که ما فقط مى‌توانیم بخشى از وجودمان را زندگى کنیم، بر سر بقیه آن چه مى‌آید؟ (پاسکال مرسیه)

در بخشی از کتاب فردا می‌خوانیم:

در انتهاى سالن روى صندلى نشست و لحظه‌اى درمانده به فکر فرو رفت. وقتى پیشخدمت به میز نزدیک شد، زن چشم‌هایش را پاک کرد. سپس بارانى‌اش را درآورد و یک نوشیدنى سفارش داد. پیش از آنکه نوشیدنى را برایش بیاورند، با حالتى عصبى، در کیفش، دنبال داروهایش گشت. خوشبختانه همیشه داروخانه سیارش را به همراه داشت؛ دو قوطى آرامبخش و چند قطره آنتى‌سایکوتیک. قرص‌هاى آرام‌بخش را بلعید و کمى بعد از معجزه شیمیایى داروها، چیزى شبیه تعادل به دست آورد. در هرصورت آن‌قدر متعادل بود که بتواند لپ‌تاپش را روى میز بگذارد و مقاله‌اى که درباره خودکشى‌اش بود دوباره بخواند.

حس غریبى داشت. دریافت خبر مرگ خودش در روزنامه محلى... عجیب بود، اما غافلگیرکننده نبود. پس به این ترتیب امکان داشت دوباره دست به خودکشى بزند، اما این‌بار جان سالم به در نبرد. زن وقیحانه با خود گفت: «دست‌کم مى‌شه گفت مى‌تونى از اشتباهاتت درس بگیرى. ولى مرگ با قطار از قرص و رگ‌زدن، به‌درد بخورترِ.»

زن به تاریخ روزنامه نگاه کرد. 15 اوت، در دل تابستان. زمانى که در نیویورک بود و بیشترین وحشت‌ها را داشت، زمانى که گرماى مرطوب و خفه‌کننده تابستان و میگرن‌هاى کشنده خلق‌وخویش را به هم ریخته بود.

اما تاریخ مهم نبود. این ایده پایان‌دادن به زندگى بود که مى‌توانست در هر زمانى اتفاق بیفتد. دوباره به یاد نخستین خودکشى‌اش افتاد. دورانى که از یک رنج روانى تحمل‌ناپذیر، به ناامیدى رسیده بود. تنهایى مفرط، ازهم پاشیدگى، ترس شدید که تمام وجودش را پر کرده بود. افکار بیمارگونه مانند خوره به جانش افتاده بود و زن هیچ تسلطى بر آن نداشت.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: تقدیر دیدارها
روز اول
1: درمیان اشباح
2: میس لاون‌اشتین
3: پیغام
4: غریبه‌هایى در دل شب
روز دوم
5: بین آن دو نفر
6: تقدیر دیدارها
فصل دوم: خطوط موازى
روز سوم
7: خطوط موازى
8: آناستازیس
9: مسافران زمان
فصل سوم: ظواهر
روز چهارم
10: دستى که گهواره کودک را مى‌جنباند
11: جنگى در نوع خود
روز پنجم
12: آن زن دیگر
13: گذر از آینه
14: ایکاترینا سوات‌کوفسکى
15: جریمه‌هاى حقیقت
فصل چهارم: زنى از ناکجاآباد
16: شاهزاده سیاه
17: پسرى بر پرده
18: ستوان لاون‌اشتین
19: زن جاودانه اهل پرو
فصل پنجم: انتخاب رنج
روز ششم
20: خاطره‌اى زنده
21: دخترى در حال گریز
22: گروه هلسینکى
23: خط عمر
فصل ششم: در آن سوى مرزها
24: قهرمانان و تبهکاران
25: در دره سایه‌ها
یک سال بعد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فردا
نویسنده
مترجمسعیده بوغیری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات416
زبانفارسی
شابک978-964-442-927-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فردا

سحر شراهی
۱۴۰۰/۵/۲۷
داستان اونطور که کتاب به عنوان یک داستان علمی تخیلی و داستان جهانهای موازی معرفی شده بود، جذابیت نداشت. محتوای داستان خوب بود اما توصیفات زیاد خسته کننده بود، کل مطلب داستان رو میشد در نصف و حتی کمتر از این مقدار به انتها رسوند. البته شاید با سلیقه افرادی که از توضیحات زیاد لذت میبرن مطابقت داشته باشه.
کافینا فاطمی
۱۴۰۱/۱/۶
با اینکه کتاب تخیلی بود و موضوع جوری نیست که به نظر بیاد قابل تجربه باشه ولی نویسنده به شیوه‌ی جذاب و پر کششی اون را ارائه داده که خواننده اثر را دنبال می‌کنه و براش جذابه بدونه در آخر چی میشه و من از داستان خیلی خوشم اومد.
مجید جلیلیان
۱۴۰۱/۹/۵
فیلم خانه‌ای روی دریاچه با شرکت کیانوریورز و ساندرابولاک بسیار شبیه داستان این کتاب است البته من فیلم را ترجیح میدم چون بازیگران تصویر بهتری از این ژانر تخیلی ارابه میدهند
شبنم اردیبهشتی
۱۴۰۰/۷/۴
سلام. کشش و جاذبه اثر تو رو تا آخر می‌کشوند ولی خیلی تخیلی بود و دور از واقعیت
مث اینکه دوس داشته باشی همون جور که می‌خوای زندگی تو از اول مرتب بچینی
ممنون از کتابراه
سارا سوری
۱۴۰۲/۴/۲۴
کتاب‌های بهتری با موضوع جهان‌های موازی خونده بودم. این کتاب هم در نوع خودش خوب فقط پایان بندیش رو دوست نداشتم در کل خوب بود.؟
الناز منصوری
۱۴۰۰/۴/۲۹
یعنی ادم میتونه به خاطر انچه که اسمشو گذاشته عشق دست به هرکاری بزنه؟ واقعا که چه موجود پیچیده ایست انسان
آیناز تقوی
۱۴۰۰/۴/۲۳
کتاب جالبی بود، کمی تخیلی ولی پر کشش، گاهی ظاهر زندگیها میتونه خیلی فریبنده باشه ولی محتوا کاملا متفاوت
afrooz jahanbani
۱۴۰۰/۶/۱۱
این کتاب رو دوست داشتم وبا وجود کودک ۵ماهه تادیر وقت بیدار بودم وهیجان داشتم برای خواندن
صدری رحیمی
۱۴۰۰/۵/۴
فکر نکنم حالا حالا از فکر این کتاب در بیام... بعضی موقع‌ها انسان خیلی موجود ترسناکی میشه.
نوشین کریمی
۱۴۰۱/۸/۲۸
این نسخه متاسفانه سانسور شده اس نسخه صوتی این کتاب خیلی بهتره
محمد حسین نامور
۱۴۰۰/۱۱/۵
من تا یکی دو فصل اول نفهمیدم قضیه چیه
ولی اینقدر جالب بود که تو یک روز خوندمش
Mahnaz Khorram
۱۴۰۰/۶/۲
محتوی داستان خوب بود ولی نه در حد عالی ارزش داره که یه بار بخونیش.
ماندانا گرد
۱۴۰۰/۱۰/۸
جالب بود کتاب پر کششی بود
صدیقه زارعی
۱۴۰۰/۷/۳۰
دوستش داشتم سبک متفاوتی داشت
سوگند متقیان
۱۴۰۰/۵/۲۶
خیلی جالب و خوندنی بود
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب فردا

برای دریافت کتاب فردا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.