معرفی و دانلود کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)

عکس جلد کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)
قیمت:
34000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)

کارل گوستاو یونگ در کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)، به مباحثی نظیر گرفتاری فرد در جوامع امروزی، خویشتن‌شناسی و مذهب مردم مغرب زمین می‌پردازد. همچنین مذهب را نوش‌دارویی برای تفکرات توده‌ای می‌داند.

کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) (Undiscovered Self)، کتابی است مشتمل بر ۷ فصل که در ابتدا از کمونیسم و حکومتی که در شوروی برقرار است به تندی انتقاد می‌کند.

در فصل‌های دوم به بعد از نقش خود فرد در جامعه سخن گفته و اینکه فرد به جای اینکه تفکر توده‌ای داشته باشد و به این و آن بپیوندد، باید خود را شناخته و طبق شعور ناخودآگاه خود عمل کند.

به نظر کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung)، هر علمی حد و حدودی دارد و نباید از آن حدود تجاوز کرد مثل روانشناسی که وقتی رابطه دو طرفه پزشک و مریض بیش از حد می‌شود کار خراب می‌شود و صورت ذهنی و خیالی به‌ خود می‌گیرد.

برای همین است که هم روحانیون مسیحی و هم ماده‌گراها به جای صرف وقت جهت راهنمایی فرد فرد جامعه سعی می‌کنند توده‌ها را به سمت خود بکشند و پس از حل شدن آن‌ها در خود می‌توانند هر کاری می‌خواهند بکنند. ولی مذهب با نمونه‌سازی می‌تواند این مشکل را حل کند.

در بخشی از کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) می‌خوانیم:

حقیقت مطلب این است که بشر برده و محکوم ماشینى شده است که زمین و زمان را براى او تسخیر کرده است. بشر از طرف تکنیک جنگى خود که براى محافظت خود تهیه کرده است مورد مخاطره قرار گرفته است. آزادى روحى و اخلاقى او تا حدى در نیمى از جهان مراعات مى‌شود؛ با در نظر داشتن اینکه در همین نیمه از جهان روان‌پریشى و پریشان‌ حالى او را تهدید مى‌کند؛ و در نیمه دیگر دنیا صحبت از بشریت و ارزش فردى اصلاً در میان نیست.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل اول: گرفتارى فرد در جامعه‌هاى امروزى
فصل دوم: مذهب نوش‌دارویى براى تفکرات توده‌اى
فصل سوم: مردم مغرب‌ زمین و مسأله مذهب
فصل چهارم: فرد و شناسایى خویشتن خویش
فصل پنجم: درک فلسفى جهان و درک روانشناسى زندگى
فصل ششم: خویشتن‌شناسى
فصل هفتم: خودشناسى محورى به سوى آینده
شرح و توضیحات

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)
نویسنده
مترجممهدی قائنی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات176
زبانفارسی
شابک978-600-176-053-2
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
34000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)

پریسا سرهنگی
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
خود کتاب عالیه ولی اصرار مترجم تو مقدمه بیست صفحه‌ای برای اثبات نظریه خودش کاملا اضافه و بی‌منطقه. از اون گذشته نوشته کتاب صد و هفتاد صفحه هست ولی خود کتاب حدود هشتاد صفحه هست و دوباره پنجاه صفحه آخر کتاب نظرات مترجم درباره ایران و دین اسلام هست که به نظرم جدا از درست یا نادرست بودن یه سوء استفاده کامل از کتاب یانگ هست و از خواننده ها. واقعا تاسف آور بود
بهنام نجم الدین
۱۴۰۱/۴/۲۰
یونگ همیشه پر از حاشیه بوده در میان علم آموزان این رشته ولی من بعضی از مباحثی که مطرح می‌کند را دوست دارم همانند خود ناشناخته که با ترجمه خوب و روان جناب قائنی خیلی بهتر می‌چشد ورود نمود به مباحث
مجید وجدی
۱۴۰۱/۱/۲۱
کتاب خوب بود ولی نظرات مترجم ‌بیشتر از نظرات نویسنده بود برای کسی که میخواهد با نظرات یونگ اشنا بشه صحیح نیست مترجم رعایت امانت نکند احساس کردم کتاب از این نویسنده نیست
reyhane Bahari
۱۳۹۷/۳/۱۶
لطفا کتاب‌هتر بیشتری از این روانشناس بگذارید. سپاس
A M
۱۳۹۹/۷/۲۸
کتاب بسیار خوبی در رابطه با علم روانشناسی و علم غیب هست
طاهره رستگار
۱۳۹۸/۱/۹
آفرین به کتاب راه... امیدوارم همیشگی باشه و سایتتون مستدام
narges ahmadikhah
۱۳۹۷/۲/۳۰
نسبت به سایر اپلیکیشن‌های الکترونیکی، کتابراه را بهتر یافتم و از آن راضی هستم
محسن حیدری
۱۴۰۱/۸/۱۱
کتاب خوبیه ولی مترجم خیلی اصرار داره که نظر خودش رو تحمیل کنه
میلاد حبیبی
۱۳۹۹/۱۰/۱
کتاب خوبی بود فقط ترجمه متن آن را کمی گنگ کرده است
مجید تاشک
۱۴۰۱/۴/۷
خیلی خسته کننده و بی حس بود
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)

برای دریافت کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.