معرفی و دانلود کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل

عکس جلد کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل

هیمن سونیم در کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل با رویکردی نو و تاثیرگرفته از آیین بودیسم، به شما می‌آموزد که چگونه خود را دوست داشته باشید. این اثر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های توسعه فردی و خودسازی در سال‌های گذشته است.

درباره کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه‌چندان کامل:

کتاب با این سؤال شروع می‌شود: «چگونه خود را در این دنیای پر از کشمکش شتابان به‌سوی کمال، بپذیریم؟» اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که همواره به‌دنبال بهترین بودن هستید، اگر به‌ندرت از خودتان حس رضایت دارید، اگر نیاز به کمی آرامش و استراحت ذهنی دارید؛ این کتاب برای شما نوشته شده است!

هر فصل کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل (Love for Imperfect Things: How to Accept Yourself in a World Striving for Perfection) با توضیحاتی دربارۀ عنوان آن فصل شروع شده و سپس جمله‌هایی کوتاه به پیوست آن آورده شده‌ است؛ جمله‌هایی که هرچند تعداد کلمات زیادی ندارند، اما بار معنایی فراوان دارند؛ از آن دست جمله‌هایی که انسان را میخکوب می‌کند و به فکر فرومی‌برد. پس از خواندن هر جمله، با خود فکر می‌کنید «چقدر جالب! چرا من این‌طوری به این موضوع نگاه نکرده بودم؟» جملاتی که ارزش دارند چند ساعت یا حتی یک روز برایش وقت بگذاریم، به آن فکر کنیم، تجربه‌های مشابه خود را با آن مقایسه کنیم و در نهایت، تصمیمی برای تغییر یا تثبیت در نگرش و رفتارمان بگیریم.

هیمن سونیم (Haemin Sunim) در این کتاب کلمات را به گونه‌ای برگزیده است که شما را غرق تفکر می‌کنند. پس مانند یک رمان با آن برخورد نکنید؛ روی هر جمله تعمق کنید و برایش زمان بگذارید. گفتنی است که اصل این کتاب به زبان کره‌ای بوده و شخصی به نام دبورا اسمیث، مترجم کتاب «گیاهخوار» و برندۀ جایزۀ جهانی «من بوکر»، آن را به انگلیسی برگردانده است.

در ترجمۀ این کتاب سعی شده تا در متن دخل و تصرفی صورت نگیرد و حتی ضرب‌المثل‌ها نیز به همان صورت ترجمه شوند. در نتیجه، اصل امانت‌داری در تمام ترجمه رعایت شده است؛ این مسئله نشان‌دهندۀ تأیید صددرصد تمام مطالب از سوی مترجم نبوده، اما قابل تأمل و اندیشه است و نشر این کتاب برای آگاهی از این طرز تفکر و اندیشیدن به آن است و نه صرفاً الگوبرداری. در هر فصل کتاب عکس‌هایی وجود دارد که مرتبط با موضوع آن فصل بوده و شما را برای مطالب آن فصل آماده می‌کند. از آنجا که وجود عکس‌ لطف کتاب را بیشتر می‌کند، تا جایی که ممکن بود از عکس‌های کتاب استفاده شده است.

نکوداشت‌های کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل:

- اگر چه بسیاری از کتاب‌های خودیاری با اهدافی مشابه نصیحت‌هایی از جنس همین کتاب را به شما می‌کنند، اما این اثر با لحنی دلسوزانه و صمیمی شما را به انجام این نصیحت‌ها دعوت می‌کند. کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل ارزش بارها مطالعه را دارد. (فهرست کتاب)

- هدیه‌ای ارزشمند که با توصیه‌های علمگرایانه و کاربردی‌اش مسیر روشنی در زندگی پیش رویتان می‌گذارد. این کتاب هیمن سونیم باید کتاب بالینی هر فردی باشد که می‌خواهد در زندگی‌اش رشد کند. (آلن لوکوس)

- این کتاب را می‌توان شرح دقیق و کاملی از مفهوم شفقت دانست. هیمین سونیم در توضیح شفقت حقیقی می‌گوید، داشتن این حس سبب بهبودی اوضاع جهان می‌شود. (نیویورک تایمز)

خواندن کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه‌چندان کامل به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر مدت‌هاست در جستجوی خواندن کتابی دلچسب برای مطالعه هستید و از انجام فعالیت‌های توسعه فردی لذت می‌برید، فرصت خواندن این کتاب را از دست ندهید!

با هیمن سونیم بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی کره‌ای یکی از مهم‌ترین مربیان مکتب ذن بودایی به شمار می‌آید. هیمن سونیم در سال 1973 در کره‌ی جنوبی به دنیا آمد و برای تحصیل به آمریکا رفت تا در حوزه‌ی فیلم و سینما فعالیت کند اما جذب مسائل معنوی شد. او در دانشگاه‌های برکلی، هاروارد و پرینستون تحصیل کرد و تعالیم رسمی رهبانی را نیز در کشور خود فراگرفت. سپس در کالج همپشر در ایالت ماساچوست به تدریس آیین بودایی مشغول شد. سونیم در شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس‌بوک بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارد و به همین دلیل او را راهب توییتری نیز می‌نامند.

جملات برگزیده کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه‌چندان کامل:

- رنج دری است که دنیای جدیدی را می‌گشاید. (کیم سو هوان)
- سکوت ژرف است، مثل بی‌نهایت. گفتار سطحی است، مثل زمان. (توماس کارلایل)
- آرامش دست‌یافتنی است، اما نه با تغییر شرایط زندگی؛ بلکه با شناخت عمیق ذات خودت.
- آزادی حقیقی در حقیقت آزادی از تشویش در برابر کاستی‌هاست. (بودایی والامقام، سن چان)
- بزرگ‌ترین فرصت یادگیری زمانی است که تو برای کاری که انجام نداده‌ای، سرزنش می‌شوی.

در بخشی از کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه‌چندان کامل می‌خوانیم:

با شروع عزلت‌نشینی پاییزی راهبان خانقاه در بنگام، هوا در سپتامبر برخلاف آگوست، در آغاز صبح و در عصر بسیار سرد بود. در طی این دورۀ عزلت‌نشینی، خانقاه صد نفر از راهبان را در خود جای داده بود که این تعداد از شمارِ راهبان در زمان‌های عادی سال کمی بیشتر بود. این راهبان برای ساعت‌های طولانی دور هم جمع می‌شوند و درحالی‌که روی کوسن‌های مخصوص خود نشسته‌اند، به مدیتیشن می‌پردازند. آنجا، هر روز ساعت سه بامداد از خواب برمی‌خاستیم، صورتمان را می‌شستیم و برای عبادت صبحگاهی به‌سمت سالن بوداییان می‌رفتیم. هنگام قدم‌زدن به‌سمت سالن احساس می‌کردم ستارگانی که در آسمان صاف شب، نور خود را بر زمین جاری کرده‌اند، بدرقه‌ام می‌کنند. هوای خنک منطقۀ هویانگ و صدای تلاطم آب که صومعه را پر کرده بود، راهبان را هوشیار نگاه می‌داشت تا فقط در همین زمان و مکان حضور داشته باشند.

در طول دورۀ گوشه‌نشینی، برای گَنسَن داوطلب شدم. گنسن در کُره‌ای، چیدن میزی با انواع و اقسام خوراک‌های پخته‌شده در آشپزخانه است به همراه غذای اصلی، که غذای رسمی صومعه با نام بارو گنگیان است. از آنجا که رتبۀ من در میان هفت راهب گروه گنسن بالاتر بود، سرگروه انتخاب شدم. بقیۀ راهبان آدم‌هایی بی‌ریا و سخت‌کوش بودند، پس در موعد مقرر توانستیم تمام وظایف خود را به‌درستی و با هماهنگی کامل انجام دهیم.

اما در هنگام آماده‌سازی ناهار، یکی از راهبان مسن از من خواست تا گروه را رها کنم و پله‌های ورودی را که جلوی آشپزخانه بود، جارو بزنم. از رویارویی با چنین فرمانی تعجب کردم. با خود می‌اندیشیدم که چرا چنین وظیفه‌ای باید به گروه ما سپرده شود؛ گروهی که وظیفه‌اش چیدن میز است! همۀ ما مشغول انجام وظایفمان بودیم، این بی‌ملاحظگی آن راهب بود که مسئولیت تمیز کردن را هم بر دوش ما بیندازد. قطعاً او می‌دانست که هیچ‌کس دوست ندارد کاری را خارج از مسئولیت محول‌شده انجام دهد. از طرفی، اگر وضعیت نظافت پله‌ها او را آزار می‌داد، چرا به‌جای اینکه خودش آن کار را انجام دهد، مسئولیتش را به گردن دیگران می‌انداخت؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیش‌گفتار
فصل اول: خود مراقبتی
خیلی هم خوب نباشید
پیش‌تر از هرچیزی وجود تو کافی است
فصل دوم: خانواده
«مراقب مامان باش»
درک‌کردن پدرانمان
فصل سوم: همدلی
قدرت درآغوش کشیدن
گوش‌دادن حقیقت عشق است
فصل چهارم: روابط
در گوشه‌نشینی یک ذِن
درافتادن با نارضایتی‌ها
فصل پنجم: شجاعت
برای دوستان جوان دل‌بندم
نخستین شکست
فصل ششم: شفاگری
وقتی گذشت سخت است
«هیمین، من کمی افسرده‌ام»
فصل هفتم: روشنگری
خاستگاه واقعی ذهن
سفر روحانی من
فصل هشتم: پذیرش
هنر رهاکردن
درس‌هایی از لحظه‌های بد زندگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل
نویسنده
مترجمنازنین بهشتی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-600-461-357-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل

shahram naseri
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
این کتاب را به توصیه یکی از دوستان خریداری کردم و خوندم. حاشیه زیاد رفته کتاب و میشه بسیار خلاصه تر از این‌ها باشه!
در مجموع میشه کتاب را به یک بیت زیر خلاصه کرد:
دائما یکسان نباشد حال دوران‌، غم مخور...
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل

برای دریافت کتاب عشق ورزیدن به چیزهای نه چندان کامل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.