معرفی و دانلود کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان

عکس جلد کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان
قیمت:
۴۱۶۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان

داستانی حیرت‌انگیز از شرح قیامی مردمی. کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان به قلم میگل آنخل آستوریاس به روایت داستان مبارزی انقلابی می‌پردازد که مردم را به اعتصاب علیه دیکتاتور گواتمالا و شرکت امریکایی موز تشویق می‌کند. تنها پیروزی آنان در این اعتصاب است که می‌تواند مایه‌ی تسلی سرخ‌پوستان باشد.

درباره کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان:

ما همگی در جست‌وجوی نقشه‌ای برای عدالت هستیم. به همه‌جا چنگ می‌زنیم تا بتوانیم آن را برقرار کنیم. اما عدالت حقیقتا چگونه برقرار می‌شود؟ بنا بر افسانه‌ای قدیمی، چشمان ستم‌دیدگان در خاک باز می‌ماند تا کسی انتقام آنان را بگیرد. فقط در این صورت است که آنان می‌توانند چشمان بازمانده‌شان را ببندند. چشم انتظار در خاک‌ رفتگان (The eyes of the interred) داستانی‌ست درباره‌ی دفن‌شدگانی که چشمانشان به انتظار عدالت باز مانده است.

اثری پرپیچ‌وخم که گاه چهره‌ای تب‌دار به خود می‌گیرد،‌ گاه چشمانتان را از امید خیره خواهد کرد. رمانی تکرارنشدنی که نقشی مهم را در ادبیات جهان ایفا کرده است. این کتاب سومین اثر از سه‌گانه‌ای‌ست که دو کتاب دیگر آن قبل‌تر با عنوان سه‌گانه‌ى تندباد (1949) و پاپ سبز (1954) منتشر و با اسقبال زیادی مواجه شده بود. میگل آنخل آستوریاس (Miguel Angel Asturias) با این اثر ما را به آمریکای لاتین و کشتزارهای موز می‌برد و به روایت خیزش عمومی سال 1944 می‌پردازد.

همه چیز از آن‌جایی شروع شد که موزپروران بزرگ آمریکایی روستاییان را از خاک پدران خود بیرون رانده‌اند و زمین‌هایشان را تصاحب کرده‌اند. حال وقت آن شده که روستاییان به پا خیزند و در جست‌وجوی عدالت برآیند. آن‌ها که در ابتدا ظلم توانگران را تحمل می‌کردند، در نهایت سازمان می‌یابند، بینش سیاسی پیدا می‌کنند و دست به شورش می‌زنند. یکی از ویژگی‌هایی که به جذابیت این اثر می‌پردازد، عناصر افسانه‌ای و خیالی‌ست که نویسنده به داستان خود وارد کرده و بر غنای آن افزوده است.

کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان را می‌توان اعتراضی کوبنده علیه خورخه اوبیکو، دیکتاتور گواتمالایى و حکومت خودکامه‌اش دانست. همچنین شورشی علیه موزفروشان بزرگ آمریکایی که در تلاش هستند تا حکومت او را به یک جمهوری موزمدار تبدیل کنند. داستانی سوررئالیستی که آمیزه‌ای از انتقاد اجتماعی و سیاسی‌ست و باعث شده تا نام نویسنده‌اش در کنار نویسندگان بزرگ «رئالیسم جادویى»، همچون گارسیا مارکز جای بگیرد.

کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های اجتماعی و سیاسی خارجی علاقه دارید،‌ کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان یکی از بهترین آثاری‌ست که می‌توانید در این زمینه مطالعه کنید.

با میگل آنخل آستوریاس بیشتر آشنا شویم:

این شاعر و داستان‌سرای توانا یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان جهان به شمار می‌آید و شکوفایی ادبیات آمریکای لاتین با میگل آنخل آستوریاس آغاز می‌شود. آثار او بسیار پرمایه و گران‌بها هستند و همچون آینه‌ای واقعیت فرهنگی آمریکای لاتین را نشان می‌دهد. درباره‌ی او چنین می‌گویند که این داستان‌سرای گواتمالایی به چنان نفوذ سحرآمیزی در گفتار دست یافته که در متون کهن مایایی از آن یاد شده است. از دیگر آثار میگل آنخل آستوریاس می‌توان به انسان ذرت، آقای رئیس‌جمهور و مردی که همه چیز، همه چیز، همه چیز داشت اشاره کرد.

در بخشی از کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان می‌خوانیم:

پیرمرد با لحن آدم ازهمه‌جا بى‌خبرى پرسید: «حالا با این حرفا مى‌خواد بساط این حکومت رو جمع کنه؟ مى‌خواد دستگاه رو از هم بپاشه؟»

تجاهل مى‌کرد. تابیوسان از نقشه‌هاى خود با او صحبت کرده بود. پیرمرد به اعتبار خواب خود و آن ارابه‌ى آتشین مى‌دانست که گرداننده‌ى اصلى کارها کسى جز خود او نیست، هرچند تابیوسان در باب نقش خود در آن نقشه‌ها چیزى به او نگفته بود. اگر با آن زبان چرب و نرمش به بچه پیشنهاد داده یا به هر بهانه‌اى او را متقاعد کرده باشد که براى اعتصاب کارى کند یا به هر شکل ممکن پا به این‌گونه کارها بگذارد، باید هر طور شده نوه‌اش را از چنگ او خلاص کند. این تظاهرات و اعتصاب و این چیزها همه‌اش حرف بود، مثل مرهمى که آن را روى یک پاى چوبى بگذارى. مگر مى‌شود فقط با دو کلمه حرف و با دست خالى حریف حکومت شد؟ تا به حال چه کسى چنین معجزه‌اى دیده؟

کامیون‌هاى ارتشى که از معدن سنگ مى‌آمدند و براى باند فرودگاه سنگ و سیمان مى‌آوردند، با نور چراغ‌هاى خود چشمشان را خیره و با غرش موتورهاى خود گوششان را کر مى‌کردند. تنها در لحظاتى نادر و پس از دورشدن کامیون‌ها مى‌توانستند از فضاى پیرامون خود لذت ببرند، از سکوت شب که به صداهاى مرموز و مبهمى آمیخته بود و از چشمک ستاره‌ها و از روشنى مهتاب.

دامیانسیتو با لحنى که به قدر گام گاوهایش کند بود، جواب داد: «مى‌دونى، بابابزرگ، مى‌خواد با این اعتصاب هم دولت رو مرخص کنه و هم با کمپانى میوه و کارخونه‌ى برق و شرکت راه‌آهن دربیفته و حرفاى خودش رو به کرسى بشونه.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چشم انتظار در خاک رفتگان
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
ناشر چاپینشر ماهی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۶۸
زبانفارسی
شابک978-964-209-164-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۱۶۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان

برای دریافت کتاب چشم انتظار در خاک رفتگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.