معرفی و دانلود کتاب شهر بانوان

عکس جلد کتاب شهر بانوان
قیمت:
۴۵۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شهر بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شهر بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شهر بانوان

در کتاب شهر بانوان، کریستین دوپیزان که بعنوان یکی از پایه‌گذاران جنبش حمایت از زنان در تاریخ شناخته می‌شود به حمایت از این جنسیت در برابر اندیشه‌های یک‌جانبه‌نگر و ادبیات ضد زن قرون وسطی برخاسته و سعی دارد به تبیین جایگاه زن در جامعه مردانه عصر و زمانه‌ی خویش بپردازد.

شهر بانوان (City Of Ladies) نخستین کتاب در باب دفاع از حقوق زنان است. دوپیزان سعی نموده که از روش دیالکتیکی، که عموما جنبه اقناع‌کنندگی بیشتری دارد، در کتاب بهره ببرد و خواست‌های خود را در قالب داستان ساخت شهری آرمانی برای تمامی زنان عفیف و نیک سرشت از ازل تا ابد، بیان نماید. هرچند که مطالب کتاب شهر بانوان عموما نشانگر وسعت اطلاعات دوپیزان است اما در عین حال حاکی از آن است که وی چندان بهره‌ای‌ از علم منطق و فلسفه نداشته و هرگاه وارد این حوزه می‌‌شود، نوشته‌ها بیشتر حالتی طنز و افسانه‌گونه به خود می‌‌گیرد. از سوی دیگر باید به این امر توجه کرد که وی ناگزیر بوده ملاحظات مذهبی شدید حاکم بر عصر و دوره خود را نیز در نظر گرفته و دست به عصا در این مسیر گام بردارد.

کریستین دو پیزان (Christine De Pisan) در 1364 میلادی در شهر ونیز و در خانواده‌ای برجسته و شهیر دیده به جهان گشود و در 1430 میلادی در فرانسه درگذشت. پس از درگذشت زود هنگام همسر، کریستین ناگزیر برای سرپرستی سه فرزند و مادر خود به سرودن اشعاری در مدح درباریان فرانسه و نگارش کتاب پرداخت و بدین ترتیب لقب نخستین زنی که از راه نویسندگی امرار معاش کرده را از آن خود کرد. مشهورترین کتاب دوپیزان کتاب پیش‌ رو "شهر بانوان" است.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از شهر بانوان می‌خوانیم:

چه کسی می‌تواند زنی با فضیلت و تدبیر بیابد؟ همسر این زن هرگز کمبودی احساس نخواهد کرد. آوازه او در سراسر سرزمینش به گوش می‌‌رسد و همسرش به او افتخار می‌‌کند، زیرا او همیشه به همسر خویش هر چیز خوب و گرانبهایی را ارزانی می‌‌دارد. این زن در جستجوی خرید جامه‌های پشمین است و باید این کار او را چنین تعبیر کرد که می‌‌خواهد خانواده‌اش را به فعالیتی مفید و سودبخش مشغول سازد، او ضمن رسیدگی به امور خانواده دستی هم بر وظایفش دارد. این زن همچون کشتی بازرگانی است که انواع کالاها را می‌‌آورد و تدارک قوت روزانه را می‌‌بیند و همیشه مقدار زیادی طعام حتی برای خدمتکارانش وجود دارد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شهر بانوان
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۹
زبانفارسی
شابک978-600-6867-32-8
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۵۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شهر بانوان

mohsen ebi
۱۳۹۷/۴/۲۹
کتاب جالبی بود. داستان درست و حسابی نداشت اما سرگذشت زنان مختلفی رو تو عهد باستان تعریف می‌کرد که جذاب بود. فقط مرتبط به زنان روم و یونان بود از جاهای دیگه خیلی کم گفته بود. همانطور که خود مترجم بیان کرده بود نویسنده در بحث فلسفی و بیان منطق ضعیف بود. کتابیه که ارزش خوندن رو داره.
Negar Pourhadi
۱۴۰۱/۹/۱۰
این کتاب و از خوندن کتاب زنان هنرمند پیدا کردم جذبم نکرد ولی من عاشق کتاب زنان هنرمند هستم
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۲۷
یک کتاب عالی درباره زنان موفق عهد باستان و قرون وسطی.
ava bahari
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
پشیمونم از خریدنش🤥
هما کلالیان مقدم
۱۳۹۶/۷/۳
بسیار عالیست
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب شهر بانوان

برای دریافت کتاب شهر بانوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.