معرفی و دانلود رایگان کتاب دزد دریایی

عکس جلد کتاب دزد دریایی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دزد دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دزد دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دزد دریایی

کتاب دزد دریایی یکی دیگر از آثار کلاسیک نویسنده بزرگ سر والتر اسکات است که مانند سایر کتاب‌هایش بر اساس اتفاقات واقعی و تاریخی بنا شده. این اثر داستان مردی جوانی را به تصویر می‌کشد که با به خطر انداختن جان خود، زندگی مرد کشتی شکسته‌ای را نجات می‌دهد. این مرد نجات یافته، تصمیم می‌گیرد که مقیم همین جزیره کوچک دور افتاده گردد. در ادامه ماجرا رابطه او با ناجی خود به هم خورده و این دو نفر رقیب یکدیگر می‌شوند.

درباره‌ی کتاب دزد دریایی:

کتاب حاضر در اواخر سال 1821 میلادی به چاپ رسید و در اندک مدتی تمام نسخه‌های آن نایاب شد. داستان کتاب بر اساس وقایع زندگی شخصی بنام جان گو نوشته شده بود و ابتدا در سه جلد به چاپ رسید. سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) در کتاب خود از این مرد به نام کاپیتان کلیولند یاد نموده و از گزارش‌های شخصی بنام الکساندر پیترکین که معاون کلانتر اسکاتلند در قرن هفدهم بوده است استفاده کرده و به همراه بقیه مدارکی که به زحمت جمع‌آوری کرده بود در قالب داستانی دلکش کتاب دزد دریایی (The Pirate) را به رشته تحریر درآورد.

اسکات در این کتاب وارد ریزه کاری‌های زندگانی ساکنان جزایر سردسیر نزدیک قطب شمال شده و تصویر دلپذیری از آداب و رسوم این افراد که از بدو تولد تا آخرین روز عمر با عوامل طبیعت از قبیل طوفان و موج دست به گریبان هستند، به دست می‌دهد. این کتاب از روی یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های موجود که در دانشگاه هاروارد نگهداری می‌شود برای اولین بار به زبان فارسی ترجمه شده و در دسترس شما قرار می‌گیرد. کتاب دزد دریایی به زبان اصلی در دو جلد تدوین شده که در این نسخه ترجمه شده، هر دو جلد به طور کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کتاب دزد دریایی مناسب چه کسانی است؟

دوستداران ادبیات کلاسیک و طرفداران آثار سر والتر اسکات از خواندن این کتاب لذت خواهند برد.

سر والتر اسکات را بیشتر بشناسیم:

او که به خاطر خدماتش به ادبیات و تاریخ لقب سر دریافت کرده بود در سال 1771 در ادینبورو متولد شد و پدر داستان‌های تاریخی اروپا محسوب می‌شود. او کار ادبی خود را از سرودن اشعار شروع کرده و هم اکنون پروژه پرخرجی در دانشگاه ابردین اسکاتلند شروع شده که اولین کار آن به چاپ رساندن ده جلد از اشعار سر والتر اسکات است که به زحمت جمع‌آوری شده‌اند. آثار وی با وجود پیچیدگی خاص به اغلب زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده و فیلم‌های متعددی هم بر اساس آن‌ها تولید شده است.

در بخشی از کتاب دزد دریایی می‌خوانیم:

تعداد اندک سکنه جاریزهوف با قدری وحشت خبر شدند که شخصی که از نظر اجتماعی از آن‌ها بالاتر است قرار شده که بزودی برای زندگی به قلعه نیمه ویران دهکده ایشان وارد شود. در آن زمان حضور یک فرد متشخص در یک دهکده کوچک چیزی بجز درد سر و کار اضافی برای ساکنان قدیمی آن‌جا نمی‌توانست داشته باشد. به احتمال زیاد قسمتی از پولی که دسترنج مردم معمولی و بینوای محل بود بعناوین مختلف بجیب شخص اصیل‌زاده سرازیر می‌گردید.

ولی خوشبختانه خیلی زود همه ساکنان دهکده متوجه شدند که که آزاری از طرف آقای بازیل مرتون به آن‌ها نخواهد رسید. او به اندازه کافی برای زندگی خود و پسرش پول داشت و خلقیات او هم در زندگی مخارج زیادی طلب نمی‌کرد. چندین کتاب گران قیمت و قدری وسائل آزمایشگاهی که از لندن با خود آورده بود او را به نظر آدم ثروتمندی معرفی می‌نمود ولی غذائی که سر سفره آن‌ها می‌آمد و سایر ملزومات زندگی در حدی بود که حقیرترین مالک در این جزایر از آن پیشی می‌گرفت.

مستاجران قریه کوچک وقتی مطمئن شدند که این فرد جدید اگر نتواند برای آن‌ها مفید واقع شود، ضرری هم به آن‌ها نخواهد زد، با یکدیگر متحد شده که با حیله‌های کوچک و بی اهمیت به هر طریقی شده از او سوء استفاده کنند. برای مدتی این مرد غریبه با وجودی که به خوبی از این توطئه‌ها با خبر بود، به این کارهای دهاتیان به نظر اغماض نگاه کرده و مطلبی ابراز نمی‌کرد. در این حال اتفاقی رخ داد که شخصیت واقعی او را بهتر به مردم ده نشان داد و باعث گردید که مردم در مورد او با احتیاط بیشتری عمل کنند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دزد دریایی
نویسنده
مترجمتورج هاشمی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷۲
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب دزد دریایی

سعید موسوی
۱۴۰۰/۹/۷
ممنون از ترجمه بی نقص آقای دکتر هاشمی. سه تا صد صفحه. در اولی قهرمان وقتهایی که به خونه بر میگرده با طوفان‌های وحشتناک روبرو میشه و چقدر فضاسازی شاعرانه و دقیق هست و چقدر شکسپیری. در دومی با ورود فضای موسیقی به داستان به سختی وارد دنیای هزار و یکشب (از نوع غربی) میشویم و با کمی افت در درام (با یک و اسطوره بازی رقت انگیز) فضا پر حادثه میشود. ودر سومی قهرمان به دلخواه والتر اسکات ناپدید میشود هزار ویک شب ما هر چه بیشتر غربی تر و پر از خشونت وجنگ و تراژدی و با پایانی پست مدرن تر از همیشه. نقطه ضعف کتاب به نظرم کاراکتر نورنا هست. بالاخره والتر اسکاته دیگه...
محمد حسین ادیبی
۱۴۰۱/۲/۳۰
به لحاظ گیرایی قلم سر والتر اسکات بواقع گیراست گویی او میداند الان ذهن خواننده طالب چه اطلاعاتی است تا بتواند با داستان همراهی نماید ضمن اینکه مترجم توانایی چون دکتر هاشمی دست به انتقال این داستان از انگلیسی به فارسی زده است اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که اسکات در تمام داستان‌هایش بیکجا می‌رسد: اینجا سرزمین پادشاه است و لاغیر و هرکس هوای غیر از این داشته باشد محکوم به فناست؛ مردم نیز در این مورد با پادشاه همراهی می‌کنند.
حسن محمدی
۱۴۰۰/۹/۲۷
پیش از پیش اقای سر والتر اسکات با این داستان واقعی گل کاشته دست خوش و دست مریزاد ب این نویسنده محبوب خودم رو دستش دستی نی. و تشکر از اقای هاشمی مثل همیشه در نوبه خود درخشیده و استاد بودنشو برای ما هر بار اثبات کرده. و تشکر ویژه از کتاب راه ب ما این امتیاز داده بدون هیچ پرداخت هزینه از این کتاب به نویسندگی سروالتر اسکات لذت کامل ببریم بابات زحمات اقای هاشمی و کتابراه سپاسگذارم🌷
روژان تاجیک
۱۴۰۱/۱/۲۴
این کتاب آنقدر جذاب وپرکشش بود که در طی دو روز آن را مطالعه کردم آموزنده وپر از نکات ناب اخلاقی و اجتماعی والبته ترجمه فصیح وشیوای جناب آقای دکتر تورج هاشمی آن را دلپذیرتر نموده است از کتابراه بخاطر قراردادن این کتاب با ارزش در لیست کتابهای رایگان نهایت تشکر را دارم 🙏🙏🙏
نسرین محمودی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
عالی بودش اولاش یکمی خسته کننده بود ولی از اواسط جذاب شد و اینکه شخصیت نورنا نقطه ضعف کتاب بود و کاش بجای استفاده از این شخصیت در مشکلات داستان، بطور طبیعی مشکل حل میشد و از طرفی غلط املایی وجود داشت و کاش برطرف میشد.
محمد علی شیرازیان
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
با سلام. به نظر بنده فصل اول کتاب خسته کننده بود ولی از فصل دوم تقریبا جذاب شد مخصوصا تقریبا آخر‌های کتاب. در مجموع کتابی در سطح متوسط می‌باشد و جذابیت خاصی جهت کشش خواننده به ادامه داستان ندارد. سپاس
Hamed Rasouli
۱۴۰۱/۲/۲۹
کتابی با تم داستانی خوب اما داستانی ضعیف که نویسنده خیلی بهتر از اینها میتوانست بنویسد، کلا داستانی یکنواخت و کسل کننده و بی سر و ته بود،، ولی از حق نیز نگذریم خوانش کتاب عالی بود
Ziba Srm
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
خیلی خوشم اومد دوست نداشتم که تموم بشه البته وقتی شروع به خوندن کردم خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم ولی کم کم که جلو رفتم خیلی خوشم اومد پیشنهاد میکنم حتما بخونین
Z Abbasi
۱۴۰۱/۳/۶
ی جلدش رو مطالعه کردم ترجمه عالی
برای کسای که در کنار خوندن رمان به دریافت اطلاعات مختلف مثل فرهنگ و آداب و رسوم مختلف و.... علاقه دارند مناسبه
Naruto Uzumaki
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
درود. تقریبا همه آثار سر والتر اسکات شروع جالبی ندارن ولی در انتها لذت میبرید از وقایعی که در کتاب ذکر شده. مترجم کتاب هم که کارشون رو فوق العاده انجام دادن.
زینب عطایی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
نویسنده خیلی عالی فضاسازی کرده بود و من به شخصه خیلی لذت بردم از این کتاب
انگار که واقعا اونجا حضور داشته باشی و شاهد اتفاقات باشی من به شخصه حس کردم🥲❤️
ریحانه بنی مهد
۱۴۰۰/۱۱/۳
نثر دکتر هاشمی کمی غیر ملموس لود اوایلش ولی الان که خو گرفتم بسیار عالی هستن. رمانهای شیرین با سبقه‌ی تاریخی. از سخاوت دکتر هاشمی سپاسگزارم
امیرحسین قدیری
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
خیلی عالی بود کتابش و مترجم ب صورت هیلی عالی و به بهترین شکل ترجمه کرده بود م جای داره تشکر کنیم ازشون
وحید حیدری
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کتاب زیبا و از حدودا وسط کتاب به بعد جذاب بود
من که از خواندن این کتاب لذت بردم
البته غلط املایی و نگارشی هم کم نداشت
فاطمه فغفوری
۱۴۰۱/۲/۲۷
داستان زیبایی داره، اوایل کمی خسته کننده بود، اما رفته رفته جذاب شد، مخصوصا اواخر کتاب.
مشاهده همه نظرات ۵۵

راهنمای مطالعه کتاب دزد دریایی

برای دریافت کتاب دزد دریایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.