معرفی و دانلود کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران

عکس جلد کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران

کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران نوشته‌ی محمدرضا مفیدی و سحر مفیدی، به مباحثی چون شیوه تدوین پروپوزال، فرایند روش تحقیق، شیوه تدوین گزارش پایان‌نامه و رساله، شیوه تدوین دفاعیه و... می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا این فرآیند را آسان‌تر و دقیق‌تر طی کنید.

درباره‌ی کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران:

تحقیق از نظر لغت به معنی درست کردن و یافتن حقیقت است. در اصطلاح علمی عبارت است از به کار بردن روش‌های همراه با با طرح و اندیشه که برای کشف حقیقت به کار می‌رود. بالواقع روشی برای مطالعه منظم و سازمان یافته پدیده‌ها به منظور کشف رابطه بین آن‌ها و درک اصول و قواعد کلی حاکم برآن‌ها می‌باشد. بدیهی است که هدف اصلی هر تحقیق، همانطور در تعریف آمده جستجوی حقیقت و رسیدن به واقعیت است.

برهمین اساس؛ وقتی می‌گوییم تحقیق می‌کنیم، می‌خواهیم قضیه‌ای را کشف کنیم و در صدد آن هستیم که برای سوال و مشکل خود پاسخ و راه‌حل پیدا کنیم و دریابیم که چگونه مسائل و امور جاری می‌شوند. بنابراین هدف پژوهشگر کشف اصول و قواعدکلی و توضیح رابطه بین عوامل و پدیده‌های مورد مطالعه است.

مراحل تحقیق در شاخه‌های مهندسی اگر طبق قاعده باشد شامل انتخاب، تحلیل و تبیین مسئله، گزینش، طراحی و تشریح روش‌های کار و... هستند. رشته‌ی عمران نیز در مقطع تحصیلات تکمیلی با گرایش‌های متنوع خود از این امر مستثنی نیست. این گرایش‌ها شامل: گرایش سازه، ژئوتکنیک، زلزله، مهندسی و مدیریت ساخت، حمل و نقل، راه و ترابری، آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی و مدیریت منابع آب، مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی و محیط زیست هستند.

کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران (Advanced research method in civil engineering) به مهم‌ترین مؤلفه‌های تحقیق در این شاخه از مهندسی می‌پردازد.

کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران مناسب چه کسانی است؟

این اثر، به عنوان یک منبع علمی اختصاصی منحصر به رشته‌ی مهندسی عمران و گرایش‌های مرتبط با آن برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، دکتری و اساتید این حوزه و پژوهشگران حوزه‌ی عمران سودمند و کاربردی است.

در بخشی از کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران می‌خوانیم:

گفته شد که پس از انتخاب موضوع تحقیق و عنوانی برای آن، محقق، اساسی‌ترین پرسش در راستای موضوع تحقیق را به عنوان مسئله اصلی مطرح می‌کند. در جهت پاسخ گویی به ابعاد مختلف این مسئله محقق با مروری بر تحقیقات انجام یافته، مقاله‌های منتشر شده و نظریه‌های ارائه شده از سوی صاحب نظران و مکاتب مربوطه ضمن برخورداری از نتایج و یافته‌های علمی آنها، پرسش‌های تفصیلی دیگری را مطرح و به کمک مبانی نظری شکل گرفته از مرور اسناد علمی، به تحقیق در خصوص پاسخگویی به آن‌ها می‌پردازد.

غالبا محقق می‌تواند با آگاهی‌های بالفعل خود پاسخ‌هایی اولیه برای پرسش‌های تحقیق داشته باشد. به اصطلاح به این پاسخ‌های مقدماتی و غیر قطعی فرضیه‌های تحقیق می‌گویند. برخی از موضوعات تحقیق نیز به گونه‌ای هستند که محقق، خود نمی‌تواند پاسخ اولیه‌ای برای پرسش‌های تحقیق داشته باشد یا به دلایل دیگری از جمله نوع تحقیق نمی‌خواهد یا نباید پاسخی از ابتدا برای پرسش‌ها ارائه نماید؛ بنابراین در این موارد فرم پروپوزال بدون فرضیه تکمیل می‌شود. در این راستا نوعا تحقیقات اکتشافی فاقد فرضیه هستند.

در پروپوزال‌هایی که با فرضیه ارائه می‌شوند محقق می‌تواند به تعداد پرسش‌های تحقیق پاسخ یا به اصطلاح فرضیه داشته باشد ولی ممکن است که محقق یا برای همه پرسش‌های مطرح شده، پاسخ اولیه‌ای نداشته باشد یا یکی از آن‌ها را به عنوان فرضیه اصلی یا مهم‌ترین فرضیه برای تحقیق انتخاب کند؛ بنابراین در این شرایط تعدادفرضیه‌ها از تعداد پرسش‌ها کمتر خواهد بود. با این توضیح، فرضیه‌های تحقیق از نظر شکلی و عبارتی مشابه پرسش‌های تحقیق هستند، با این تفاوت که پرسش‌های تحقیق نوعا به صورت جملات استفهامی و فرضیه‌ها در غالب جملات خبری تنظیم می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیش درآمد
فصل اول: چارچوب پژوهش «شیوه تدوین پروپوزال»
فصل دوم: فرایند روش تحقیق
فصل سوم: شیوه تدوین گزارش پایان‌نامه و رساله
فصل چهارم: شیوه تدوین دفاعیه
فصل پنجم: شیوه نگارش مقالات علمی –پژوهشی فارسی و لاتین
فصل ششم: معرفی و آموزش نرم افزارهای کاربردی تحقیق
فصل هفتم: تشریح انواع مدل‌های تحقیق
فصل هشتم: شیوه استناد دهی به منابع
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات کیان دانش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۴۳
زبانفارسی
شابک978-622-7423-48-8
موضوع کتابنگارش، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران

برای دریافت کتاب روش تحقیق پیشرفته در مهندسی عمران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.