معرفی و دانلود رایگان کتاب مرگ فراتر از زیبایی

عکس جلد کتاب مرگ فراتر از زیبایی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مرگ فراتر از زیبایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مرگ فراتر از زیبایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرگ فراتر از زیبایی

دنیای پس از مرگ جایی است که اغلب زمینی‌ها آن را فراموش می‌کنند، درحالی‌که مقصد نهایی آنجاست... کتاب مرگ فراتر از زیبایی نوشته سمیه کارجو مجموعه‌ای از آیات قرآنی، روایات و احادیث ائمه است که درباره زیبایی و رمز و رازهای دنیای بعد از مرگ صحبت می‌کند.

درباره کتاب مرگ فراتر از زیبایی

تابه‌حال به دنیای جاودانی که بعد از زندگی در این دنیا انتظارتان را می‌کشد فکر کرده‌اید؟ آخرین سفر انسان و روانه شدن او به سوی دنیای جدیدی که در آنجا باقی خواهد ماند، اتفاقی است که او را به تکامل می‌رساند. بنابراین به همان اندازه که انسان‌ها برای سفرهای دنیایی خودشان برنامه‌ریزی می‌کنند، بهتر است برنامه عزیمت ابدی خودشان را در نظر داشته باشند.

کتاب مرگ فراتر از زیبایی که سمیه کارجو آن را نوشته است، یک راهنمای معنوی و یادآور مسیری است که همه آدمیان پیش روی خود دارند. این کتاب مجموعه‌ای از آیات قرآنی، روایات پیامبر اعظم (ص) و بیانات امام علی (ع) در نهج‌البلاغه است که درباره مرگ و سفر به آخرت صحبت می‌کند.

با خواندن این کتاب می‌آموزید توجه به مسیری که در این دنیا پیش می‌گیرید، تا چه اندازه اهمیت دارد و مهم‌ترین نکاتی که درباره جهان دیگر گفته شده است، چه مسائلی هستند.

کتاب مرگ فراتر از زیبایی برای چه کسانی مناسب است؟

همه افرادی که از خواندن کتاب‌های دینی، آیات و روایات قرآنی لذت می‌برند، مخاطبان این کتاب هستند.

در بخشی از کتاب مرگ فراتر از زیبایی می‌خوانیم

معاد جلوه‌گاه رحمت الهی است که بر انسان‌ها می‌گذرد و رحمت بی‌کران الهی پس از مرگ در معاد به انسان‌ها فرود می‌آید و انسان برای اینکه بتواند زیبایی پس از مرگ را باور کند باید به درک این مفهوم برسد که سعادت بشریت در مرگ است و هر انسانی همانگونه که باید سعادت زندگی و خوشبختی و نیکبختی را در درون خود جست‌وجو کند و بیرون از خود به دنبال آن نگردد، باید سعادت پایان زندگی را هم در مرگ بداند و در این فرصت کوتاهی که چشم به هم زدنی می‌گذرد به این نتیجه برسد که تنها برای زیستن به این دنیا نیامده است و از ذهن جست‌وجوگر و کاوش‌گر به خود برای بالا بردن سطح معلومات خویش استفاده کند در مورد عالم هستی که مرحله‌ای از سفر به سوی آخرت است و در مورد درک چگونگی سعادتمند شدن پس از مرگ.

در واقع انسان‌ها باید بدانند و به این باور قلبی برسند که اتفاقی (مرگ) که در پایان این دنیای پر از فرازونشیب دنیا قرار است باعث سعادت بشر شود و انسان را به اوج درک مفاهیم برساند چگونه ممکن است زیبا نبوده و زشت جلوه کند.

بلکه زیبایی بی‌نظیر است و دروازه‌ایست به سوی ادراک فوق بشری برای موجوداتی که در این دنیا درکشان از جهان هستی به اندازه هاله و یا سایه‌ای است و برای اینکه درک انسان حتی برای ذره‌ای بالاتر برود باید آزادانه فکر کند و فکر خویش را محدود نکند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مرگ زیباست
یاد مرگ و زیبایی‌های پس از آن
باور مرگ
اشتیاق مرگ
ترس از مرگ
آیاتی در قرآن که دلالت بر وجود مرگ و چگونگی آن دارد
مرگ از بیان حضرت علی (ع) (نهج البلاغه)
روایات پیامبر و دیگر معصومین در مورد مرگ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مرگ فراتر از زیبایی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صبح امروز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲
زبانفارسی
شابک978-622-6884-26-6
موضوع کتابکتاب‌های حدیث، کتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب مرگ فراتر از زیبایی

زهرا ح س
۱۴۰۱/۴/۱۶
واقعا خیلی بده. اولا که مرگ به هیچ وجه دیدار با پروردگار نیست. ما در هیچ شرایطی نمیتونیم پروردگارو ببینیم چه قبل مرگ و چه بعد مرگ. اگر هم منظورش از دیدار پروردگار حس کردن پروردگار هس باید بگم ما تو همین دنیا با دیدن طبیعت و نعمتهای دیگر خدا خیلی هم بیشتر خدارو حس میکنیم و به وجودش پی میبریم. پس این جمله که تو کتاب بارها و بارها تکرار شده که مرگ دیدار با خدا است را من کاملا رد میکنم. و نویسنده محترم دقت نکرده که اینطور که ایشون به مرگ آب و تاب داده اگه یک نوجوان این کتابو بخونه چه اتفاقی می‌افته؟ قطعا خودکشی میکنه. همونطور که قبلا هم یه معلمی با همین صحبتها باعث خودکشی شاگرد سیزده سالش شد.
نویسنده محترم شما قبلا چند بار فوت کردید؟! این چرندیاتو راجع به مرگ از کجا پیدا کردی و تو کتابت آوردی؟! حتی یک کلمشم قبول ندارم و خواهشا با این حرفای غیر علمیتون و آب و تاب دادن به آن دنیا باعث خودکشی نوجوانهامون نشین. اولا که بمیریم بعدش وارد برزخ میشیم و قرنها طول میکشه تا روز حساب و رفتن ب جهنم یا بهشت فرا برسه. هیچ دیدار و ملاقاتی هم بعد از مرگ با پروردگار عالم نیست. اتفاقا تو همین دنیا با دیدن نعمتهاش میتونیم وجودشو ببینیم. مرگ و بعدش برزخ و انتظار برای روز حساب جز بدبختی چیز دیگری نداره. پس باید قدر زندگی کردنمونو بدونیم و مثل یه انسان شریف به زندگیمون ادامه بدیم و شاکر پروردگارمون هم باشیم.
Mm
۱۴۰۱/۵/۱۱
خوب بود واس اینکه نترسید برید کتابهای کسانی که تجربه خوب از مرگ داشتند بخونید واقعا ادم عاشق مرگ میش البته بعدش باز یاد اعمالمون میفتیم و... 😐😐😐😐
یک نکته اینه خودکشی گناه خیلی بزرگیه و عذاب بزرگی دار،، مرگ هرچقدم قشنگ باش واس اهلش نه همه
کسایی که خودکشی میکنن بلاتکلیفن و اسیرن تنهای تنها،،

برنامه زندگی پس از زندگی ببینید حتما،،
فقط ایرانم نیست خارجیش هم هست از اینترنت بگیرید ببینید،،
11. نفس کشیدن مرد گام اوست به سوی مرگ، زیرا هر نفس از عمر او کم کرده به مرگ نزدیک می‌نماید. مانند گام برداشتن که شخص را به مقصدش نزدیک می‌گرداند. (نهج‌البلاغه حکمت ۷۱)
ZOHREH BAYAT
۱۴۰۱/۴/۱۰
درود و خداقوت به شما بانو کارجو❤کتاب بسیار عالیی بود خلاصه و مفید تعداد صفحات کم بودو مطالب خوب بود.. یه جورایی باور مارو تغییر میده و میگه به لذت‌های زود گذر این دنیا زیاد توجه نکنیم بیشتر به فکر آخرت باشیم.. ترس از مرگ نداشته باشیم مرگ یه چیز حتمییِ؛ مرگ جدا شدن روح از جسم انسانه نه پایان پیشنهاد زندگی... میکنم بخونید؛ یک ساعت بیشتر زمان نمیبره تعداد صفحات کمه اما تاثیر زیادی روتون میزاره❤خسته نباشید....
محدثه جانی پور
۱۴۰۱/۴/۲۶
سلام چقدر زیبا نوشته‌اند. دستشان درد نکند واقعا خواندنی بود من که لذت بردم هر کسی توی زندگیش غم و ناراحتی و افسردگی رو تجربه کنه، با یاد مرگ میتونه دوباره به زندگیش انگیزه و نشاط بده. بارها تجربه کردم هر وقت ناراحت و غمگین هستم و دلیلی واسه زندگی نمی‌بینم یاد مردن که میافتم کاملا با انگیزه و بانشاط میشم و مدام در حال تلاش برای کار نیک و رضایت الهی‌ام. سپاسگزارم
مجتبی یاوری
۱۴۰۱/۴/۱۵
سلام. این کتاب مطلب خاصی رو ارائه نمیده که بگیم خوب بود خوندنش! یک حالت انگیزشی داره و اگر دقت کنید یک جمله به صورت‌های مختلف گفته میشه و معنی تمام جملات این هستش: «مرگ زیباست». من هم میتونم بگم این دنیا زیباست، هزاران بار، اما مهم دلیل منطقی بر اساس آیات و روایات هست که به صورت موشکافانه این مسئله رو بیان کنن تا بتونه شخص رو قانع کنه. خیلی خیلی باید روی کتاب کار بشه.
مریم پژواک
۱۴۰۱/۴/۵
ممنون از کتاب خوبتون، آدما وقتی میمیرن متوجه نمیشن فقط نبودشون برای اطرافیانشون سخته وگرنه خودشون جاشون خیلی راحتتره البته اگه آدم خوبی باشن. میرن توی یه دنیای واقعی به دور از دروغ و ریا و حسد و تنفر ووو.... همه احساس‌های بد، به حقیقت جاودانه میرسند. و به خوده عشق...
لیلا صالحی نژاد
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب خوبی بود. مطالب رو کلی توضیح داده بود، شبیه کتاب‌های دینی که در طول سالهای تحصیلی خونده بودیم. در کل کتاب خوبیه، ولی جزییات رو توضیح نمیده، مثلا اینکه سرنوشت بچه‌ها و نوزادانی که میمیرند چی میشه! و سوالاتی از این دست رو توضیح نمیده.!
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۲
کتاب بدی نبود برای کسانی که به مسائل دینی و آیینی علاقه دارند مناسب است و فقط گاهی بعضا مغایرتی دیده می‌شد با آنکه طی این سال‌ها به ما گفته‌اند و گفته اند
Maryam Javan
۱۴۰۱/۵/۱۹
مرگ و دنیای بعد از اون برای انسان هزاران ساله که سوال هست. این کتاب خیلی سطحی و با مطرح کردن تئوری به این مسئله پرداخته که جذابیتی نداره و تکراری هست.
باقری فهرجی
۱۴۰۱/۴/۲۸
سلام کتاب خوبی بود و دیدگاه من را نسبت به من تغییر داد ولی خیلی کلی ومختصربود
کاش مطالب را بازتر می‌کردند و بیشتر توضیح می‌دادند
B.F
۱۴۰۱/۶/۳
کتاب خوبیه برای من که حس کردم تمام افکارم رو ترجمه کرد برام چون من هم همچین حسی به مرگ دارم
مایده ..
۱۴۰۱/۵/۱۳
مطالب مفیدی بود ان شالله ک در مسیر درست قدم برداریم تا مورد عنایت الهی قرار گیریم.
مهسا صیدی
۱۴۰۱/۶/۱۶
زیبا بود دستتون دردنکنه من که خیلی لذت بردم از خوندن این کتاب
مریم خورسند
۱۴۰۱/۵/۳۱
به نظرم ارزش خوندن رو داره و دید آدم رو نسبت به مرگ باز میکنه...
amiralizaker
۱۴۰۱/۵/۳۰
کتاب زیبایی است
حضرت علی هنگام مرگ فرمودند: بخدا که رستگار شدند
مشاهده همه نظرات ۲۳

راهنمای مطالعه کتاب مرگ فراتر از زیبایی

برای دریافت کتاب مرگ فراتر از زیبایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.