معرفی و دانلود کتاب هفت‌خوان موفقیت 2

عکس جلد کتاب هفت‌خوان موفقیت 2
قیمت:
55900 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هفت‌خوان موفقیت 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هفت‌خوان موفقیت 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هفت‌خوان موفقیت 2

هدف از نگارش کتاب هفت‌خوان موفقیت 2 اثر سعید گل محمدی، تأثیرگذاری مثبت در زندگی حال و آتی شماست، باشد تا روزی بیشتر از این‌ها بدانیم، چیزهایی بخوانیم و بنویسیم که پس از خواندن و نوشتن آن‌ها این احساس در ما بیدار شود که انسان‌تر شده‌ایم.

به‌خاطر بسپار عشق، آشوب می‌آفریند. زندگی بدون عشق، به‌نسبت آرام و یکنواخت می‌گذرد؛ اما این آرامش و یکنواختی، سرد و مرده است. آری، بدون عشق، زندگی ساکت است؛ اما این سکوت، سکوت گورستان است. در این سکوت، آوازی نیست، گرمایی نیست، خدایی نیست. عشق را باید تعالی بخشید. عشق را باید تغییر ماهیت داد. این مهم هیچ‌گاه با گریز و انزوا حاصل نمی‌شود. باید رندانه به استقبال آشوب عشق رفت.

باید به دل اغتشاش عشق رفت و در همان حال، آگاهی خویش را حفظ کرد. آگاهی، آشوب عشق را در سطح نگه می‌دارد. بدین‌سان، هستهٔ مرکزی وجودت آرام و آسوده می‌ماند. عشق، چالش‌هایی تازه به‌همراه می‌آورد که روح تو را به مصاف می‌خواند و به بلوغ می‌رساند. از این چالش‌ها نترس. رشد تو، به ورود به عرصهٔ این چالش‌ها وابسته است. در ابتدا، عشق از تو می‌خواهد که از نفسانیت خویش جدا شوی؛ اما نفس این را نمی‌پذیرد، مقاومت می‌کند، به تو می‌چسبد و تو به آن می‌چسبی. نفس خواهان تسلط بر همه‌چیز است؛ اما بر عشق نمی‌توان چیره شد. عشق، سلطه را نمی‌پذیرد. در مقام عشق، اگر به نفس بچسبی، عشق می‌رنجد و می‌رود. اگر نفس را رها کنی، عشق در خاک جانت ریشه می‌دواند و می‌بالد.

این، نخستین چالش است. چالش‌های بعدی، به‌نوبت خواهند رسید. زندگی، داستانی الهی‌ست. زندگی، ماجرای تو نیست، بلکه ماجرای خداوند است. ما فقط صفحه‌هایی هستیم در این کتاب بزرگ. هستی، ارکستری عظیم است و ما نت‌هایی کوچک در آن هستیم. می‌توانیم نت‌هایی باشیم هماهنگ با سمفونی کل؛ آن‌گاه سعادتمند خواهیم بود. می‌توانیم نت‌هایی ناهماهنگ باشیم؛ آن‌گاه شوربخت خواهیم زیست؛ به همین سادگی.

بنابراین، هرگاه احساس بدبختی کردی، بدان که دانسته یا ندانسته، با سمفونی بزرگ آفرینش ناهماهنگ هستی. خود را میزان کن. هیچ‌کس مسئول شوربختی تو نیست، مگر خود تو. همهٔ مسئولیت‌ها متوجه خود توست. احساس خوشبختی‌ات، ناشی از هماهنگی با هستی‌ست. سعی کن این هماهنگی را در وجودت تثبیت کنی. احساس خوشبختی یا بدبختی، هر دو آموزگاران ما هستند. نگاه کن، گوش بسپار و از این آموزگاران بیاموز. اگر چشمی برای دیدن باشد، دیدنی بسیار است. اگر گوشی برای شنیدن باشد، شنیدنی بسیار است.

هستی در برابر دیدگان و گوش‌های تو، مشتاقانه و سخاوتمندانه، حجاب از خود بر می‌گیرد و آشکار می‌شود. تو در وادی مقدس مشاهده‌ای. کفش‌های حسرت‌ها و آرزوهایت را از پای در بیاور و به تماشاگه راز وارد شو. عشق و نیایش، هر دو از یک آبشخور سیراب می‌شوند. عشق، جامه‌ای زمینی بر تن دارد و نیایش، جامه‌ای آسمانی؛ اما هر دو یک حقیقت‌اند که در دو لباس خود را نشان داده‌اند. عشق، محدوده‌هایی دارد و از کسی به کسی در جریان است.

نیایش اما نامحدود است، از فردی‌ست به هستی مطلق و بی‌تعین. نیایش در ابتدا از فرد شروع می‌شود، آن‌گاه به هستی بسیط و بی‌کرانه می‌رسد. اما در میانهٔ راه، فرد خود نیز از میان برمی‌خیزد، در هستی بی‌کرانه و فراگیر گم می‌شود و آن‌گاه هستی می‌ماند و بس. نیایش، به سفر قطره در آسمان می‌ماند. قطره می‌آید، به دریا می‌رسد، مرزهای خود را گم می‌کند و دریا می‌شود. در این سفر، قطره نه‌تنها چیزی را از دست نمی‌دهد، بلکه بی‌کرانگی را نیز به‌دست می‌آورد. قطره، با وصول به بی‌کرانگی، همه‌چیز را به‌دست آورده است. بدیهی‌ست در این سفر، هویت کهنهٔ قطره محو می‌شود.

بسیاری آدم‌ها، هنوز دربارهٔ عشق چیزی نمی‌دانند، چه برسد به نیایش. فقط عده‌ای انگشت‌شمار عشق را تجربه کرده‌اند، زیرا عشق پیش از آن‌که تجربه شود، به مقدماتی نیاز دارد. اگر ذهنی مالامال از اندیشه‌های ضدعشق داری، پس عشق را تجربه نخواهی کرد. عشق، با حسادت، میل به تملک و سلطه، نفس، نفرت و خشم جمع نمی‌شود؛ محال است. این‌ها همه پدیده‌های ضدعشق‌اند. این‌ها امکان تحقق عشق را از بین می‌برند. بعضی‌ها با لشکری خونخواره و بدخواه عشق به محراب نیایش می‌روند! اینان توقع دارند که حلاوت نیایش را نیز بچشند! اما نمی‌دانند که نیایش، قلهٔ شکوفایی عشق است. هنگامی‌که عشق می‌شکفد، نیایش پدیدار می‌شود. نیایش، عطر مشام‌برانگیز عشق است. عشق را تجربه کرده است، کسی که حجاب نفس را دریده و بر میل تملک و توفق و سلطه غلبه کرده است. چنین کسی می‌تواند خرامان به‌سوی نیایش برود. اگر کسی را دوست داشتن این‌همه زیباست، دوست داشتن خداوند تا چه اندازه باید زیبا باشد! دوست داشتن خداوند، نیایش است.

پیش از آن‌که سعادت را تجربه کنی، باید همچون صخره‌ای، انسجام و سکون پیدا کنی. آدم‌ها اغلب شبیه ماسه‌ها هستند؛ وجودشان یگانه نیست و به هزاران ذره تقسیم شده است. سعادت هنگامی تجربه می‌شود که تو یگانه شده باشی. در غیر این صورت، همهمهٔ درونت خصومت می‌آفریند، تنش می‌زاید و عذابت می‌دهد. باید تمامی همهمه‌های درون را فرو بنشانی. باید انسجام پیدا کنی و یکی شوی. سعادت، تابع یگانه شدن توست. سعادت، به‌دنبال انسجام درونی‌ات می‌آید. صخره، نماد انسجام و یگانگی‌ست. صخره‌آسا بر کوه بلند وحدت و یگانگی تکیه کن. دل صددله را، یکدله کن!

در بخشی از کتاب هفت‌خوان موفقیت 2 (seven chapters of success 2) می‌خوانید:

دستیابی به موفقیت مانند قدم زدن در پارک نیست، بلکه سفری است پر از پیچ‌و‌خم، راه‌های انحرافی و موانع. جاده‌ای که به‌سوی موفقیت است لبریز از دام‌ و خطرهاست و دقیقا به همین علت بیشتر مردم آن را طی نمی‌کنند و به‌دنبال جرو‌بحث و دردسر و مسئولیت‌پذیری نمی‌روند. خلاصه این‌که آن‌ها میلی به مشکلات ندارند. این‌جاست که بزرگ‌ترین تفاوت‌ میان افراد موفق و ناموفق نمایان می‌شود. آدم‌های موفق از مشکلات خود بزرگ‌تر هستند، حال آن‌که افراد ناموفق از مشکلات خود کوچک‌تر‌ند. آدم‌های ناموفق تقریبا هر کاری را انجام می‌دهند تا مشکلی پیش نیاید و به‌محض دیدن یک مشکل فرار می‌کنند. از قضای روزگار آن‌ها که نمی‌خواهند مشکلی داشته باشند، به بزرگ‌ترین مشکلات برمی‌خورند و ورشکسته و مفلوک هستند. راز دست یافتن به موفقیت این نیست که بکوشیم از بروز مشکل خودداری کنیم یا خودمان را از دست مشکلات خلاص کنیم، بلکه آن است که چنان خودمان را رشد دهیم که از هر مشکلی بزرگ‌تر شویم.

فهرست مطالب کتاب

سخن نگارنده
انتقام
حکایت دو اسب
مروارید
تغییر کن
موفق‌ها نمی‌شمرند!
سلطان تا چهل روز دیگر می‌میرد!
سنت نیروبخشی به ذهن و جسم
عشق یا ترس؟ انتخاب با شماست
انعطاف‌پذیر باشیم
امیدت به کیست؟
فروش موفق
روابط متعالی
این یعنی امید
قدرت کلام
با خود صادق باش
چهره‌ی موجه غرور
مدیریت
بر رشد خود تمرکز کنیم
به‌اندازه‌ی شهامت تو!
مرگ وجود ندارد
خوشبختی
کشاورز و مرغ ماهی‌خوار
تشکر از مصیبت!
قدرت همدلی
قانون زندگی
استخدام
ظرف کوچک‌تر، سهم کمتر
در معرض دید باشیم
تو همانی که می‌جویی!
ناظر
تمایل و آمادگی برای تحقق رؤیاها
راه‌حل مشکل
آبروی عاشق
کینه‌ی دیگران را به دل نگیریم
من کور هستم
نصایح پاستور
حرمت سؤال
یاری به دیگران یا خود؟
عقل فروشی!
باید خطر کنیم
آسمان می‌خواهی؟ بال‌هایت را باز کن
عدالت
قضاوت
بخشی از زندگی
دیگر از ما گذشته است
اگر این میز ماندنی بود به تو نمی‌رسید
کین دولت و ملک می‌رود دست‌ به‌ دست تمرکز
درس فانوس کاغذی
برای یاد گرفتن فراموش کن
تغییر کنیم
به‌خاطر خودشان
خر ما از کرگی دم نداشت!
تعیین اولویت‌ها
قدر جوانی را بدانیم
شبیه بچه‌ها
هنوز تیوب خالی نشده است!
نشانه‌ی ‌وجود خطا
شطرنج‌باز
بخشی از مشکل
نگرشی تازه به دنیا
ای آیینه! من مال خدا هستم
چه کسی شور شما را می‌رباید؟
بخشش، عملی ارادی است
مدیریت موفق
راه رستگاری
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هفت‌خوان موفقیت 2
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات264
زبانفارسی
شابک978-964-236-596-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
55900 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هفت‌خوان موفقیت 2

Maral Yeganeh
۱۴۰۰/۱/۲
محشررر بود. به عنوان یک بانو لذتتت بردم از این کتاب
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب هفت‌خوان موفقیت 2

برای دریافت کتاب هفت‌خوان موفقیت 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.