معرفی و دانلود کتاب شغل مورد علاقه

عکس جلد کتاب شغل مورد علاقه
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شغل مورد علاقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شغل مورد علاقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شغل مورد علاقه

آلن دوباتن در کتاب شغل مورد علاقه، با ارائه‌ی چارچوب‌های پیشنهادی برای انتخاب مسیر شغلی مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به کار مورد نظرتان دست یابید.

به بیان آلن دوباتن (Alain de Botton) یکی از عجیب‌ترین خصوصیات عصر ما که ناگفته بدیهی فرض می‌شود، این پیش فرض است که باید بتوان شغلی یافت که نه تنها قابل‌ تحمل باشد و کفاف مخارج زندگی را دهد، بلکه باید عمیقاً شغلی ارزشمند باشد، به عبارتی دیگر ناظر به هدفی بسیار مهم باشد و دوستی و خلاقیت در آن شکوفا شود. همچنین اصلاً این پیش فرض عجیب نیست که بکوشید تا شغلی را بیابید که مورد علاقه‌تان باشد.

در بخش عمده‌ای از تاریخ بشر، این سوال که آیا به شغل خود علاقه دارید یا نه، به‌ نظر همگان سؤالی خنده‌دار یا عجیب و غریب می‌آمد. افراد به کاشت زمین و پرورش حیوانات پرداختند، در معادن عرق ریختند و لگن‌های ادرار را خالی کردند. در واقع آن‌ها رنج کشیدند. اما امروزه داشتن شغل مورد علاقه در کنار یک رابطه‌ی رضایت‌بخش، از اصلی‌ترین ملزومات یک زندگی کامل است.

متأسفانه بیش از اندازه دشوار است که آن قدر شناخت خوبی از خودتان داشته باشید که کاملاً بدانید انرژی‌هایتان را در کدام جهت صرف کنید. در حقیقت این ملزومات جدید و ایده‌های بلند نظرانه با حال‌ و هوایی دراماتیک و سرشار از خوش‌بینی به آنچه می‌توان در زندگی به آن دست یافت هستند. اما زمانی که تلاش می‌شود تا بر اساس آن‌ها عمل شود، ممکن است فجایعی بسیاری به‌ بار آورد و در افراد احساس تردید و دودلی شدید ایجاد کنند. دوباتن در این کتاب به شما کمک می‌کند تا با فجایع ذکر شده مقابله و مسیر درست شغلی خود را پیدا کنید.

او کتاب شغل مورد علاقه (A Job to Love) را به این جهت نوشته است که در برخی از مشکلات پیش روی شما یاری و راهنمایی‌تان کند تا بتوانید خود را بهتر بشناسید و شغلی را بیابید که کاملاً مناسبتان است. دوباتن با روحیه‌ای هم‌دلانه و عمیقاً کاربردی شما را هدایت می‌کند تا پیش از آنکه فرصت‌هایتان از دست رود، استعدادهای واقعی خود را کشف و خواسته‌ها و آرزوهای در هم ریخته و مغشوش خویش را بهتر درک کنید.

اثر حاضر یکی از آثار مجموعه‌ی مدرسه‌ی زندگی است که با هدف تصحیح مفروضات آسیب‌زایی که افراد ناخودآگاهانه دچارش هستند گرد‌آوری شده است. این مجموعه شما را مجهز به ایده‌هایی می‌کند که بهتر بتوانید آن دسته از خواسته‌های ستایش‌ برانگیز اما در واقع بسیار دشوار خود را که در حیات عاطفی و شغلی خویش در دل دارید را تحقق ببخشید.

در بخشی از کتاب شغل مورد علاقه می‌خوانیم:

با اینکه مسئله‌ی تعیین یک هدف شغلی، مشکلی جدی و فراگیر است، اما تاکنون آنچنان که شایسته است به قدر کافی، گسترده و دقیق به آن پرداخته نشده است. در واقع عموماً سردرگمی‌هایمان را، در مورد انتخاب مسیر شغلی، نقطه ضعفی می‌دانیم که فقط اندکی آزارنده است و تأثیر چندانی بر کسانی ندارد که دچارش هستند. سردرگمی را خیلی ساده نشانه‌ی گیجی و بی‌عملی می‌دانیم، نشانه‌ی اینکه به شکلی غیرمنطقی غرغرو یا مشکل‌پسند هستیم. چه بسا آن را از تبعات بد عادتی و ناز کردن بدانیم («باید به‌خاطر داشتنِ این شغل شاکر هم باشی») یا آن را علامت آزارنده‌ی فقدان تعهد کاری و یا بوالهوسی بدانیم. اما به این دلیل به چنین قضاوت‌های نسبتاً تند و زننده‌ای در مورد خودمان می‌رسیم که تحت طلسم ایده‌ای سترگ و اغلب ویرانگر هستیم، که می‌توان آن را «اسطوره‌ی رسالت» نامید.

این اسطوره از تجربیات دینی خاصی سرچشمه گرفته است، که با اینکه نادر هستند اما بسیار پرعظمت و ارزشمند محسوب شده‌اند و در تاریخ غرب محبوبیت بیش از حدی کسب کرده‌اند. این تجربه‌ها در آن لحظاتی پیش می‌آمدند که خداوند فردی را به سوی خویش فرامی‌خواند گاهی به واسطه‌ی یک فرشته و گاهی مستقیماً از فراز ابرها با او سخن می‌گفت و به او فرمان می‌داد که زندگی‌اش را وقف خداوند کند.

یکی از این قصص برجسته داستان زندگی سن آگوستین فیلسوف (354 430 میلادی) است، که در اواسط عمر با دستور الهی پیشه‌ی خویش را تغییر داد. او ابتدا مشرک و استاد ادبیات بود اما به اسقفی مسیحی و کاتولیک تبدیل شد. این دگرگونی عظیمی بود، اما نیازی نبود که آگوستین خودش طرح آن را بریزد. در 386 میلادی که ازقضا در میلان به‌سر می‌برد، روزی برای گردش بیرون رفت. او ندای کودکی را شنید که آوازی می‌خواند که تاکنون هرگز نشنیده بود. هم‌سرایان یک صدا می‌خواندند «به دست گیر، به دست گیر» و آگوستین این ندا را فرمانی از جانب خدا دانست. او کتاب مقدس را برداشت و نخستین آیه‌ای را که پیش چشمانش ظاهر شد قرائت کرد و دقیقاً همان آیه‌ای که چشمش به آن افتاد به وی گفت زندگی‌اش را تغییر دهد و به شخصیتی تبدیل شود که امروز می‌شناسیم؛ او به کشیش و متفکر کاتولیک بزرگی تبدیل شد.

فهرست مطالب کتاب

1: مقدمه
یک. از چه زمانی شغلی خواستیم که مورد علاقه‌مان باشد
دو. در این جستجو چقدر تنهاییم
2: موانع هدفمند بودن
یک. «اسطوره‌ی رسالت»
دو. پریشانی ذهن ما
3: جنبه‌های لذت‌بخش کار
یک. تشخیص علاقه‌هایتان
دو. مقابله با کلید کردن روی یک شغل
سه. خطا در مورد خروجی/ورودی مشاغل
چهار. یک شغل چه حال و هوایی دارد؟
4: موانع بیرونی و بازدارنده‌های درونی
یک. چارچوب‌های شغلی خانواده
دو. والدینی که فرزندان را وابسته‌ی خود می‌کنند
سه. خطرات موفقیت
چهار. اعتماد به نفس و نداهای درونی
پنج. دام کمال‌گرایی
شش. دام وظیفه‌گرایی
هفت. سندروم شیاد پنداری
هشت. دام سرمایه‌گذاری شغلی
نه. این اگر ایده‌ی خوبی بود، به ذهن من نمی‌رسید
ده. اصلاحات آری و انقلاب نه
یازده. نیروی انگیزه‌بخش مرگ
5: تسلی بخشی‌ها
یک. شادکامی و انتظارات
دو. همدلی با خویشتن
سه. چرا هیچ‌وقت یک شغل کافی نیست
چهار. از نو عاشق شویم
پنج. شغلی که به قدر کافی خوب است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شغل مورد علاقه
نویسنده
مترجممحمدهادی حاجی بیگلو
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۹
زبانفارسی
شابک978-600-8957-13-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شغل مورد علاقه

شینا یوسفی
۱۳۹۸/۱۱/۷
این کتاب دید من رو نسبت به شغل مورد علاقه متفاوت کرد و ذهنم رو بازتر کرد که به دلیل تمرینات موجود در کتاب بود این کتاب راههای زیادی به من نشون داد با من همدردی کرد و اطلاعات جدیدی بهم داد خیلی مشتاقم به همه معرفیش کنم
و از کسی که کتاب رو معرفی کرد تشکر می‌کنم
شهاب زنگنه
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
این کتاب برخلاف بسیاری از کتابها که در حوزه روانشناسی زرد قرار میگیرن کاملا واقع بینانه و علمی به مسئله شغل پرداخته و نگاه خوبی به من در رابطه با انتخاب شغل داده
پیشنهاد میکنم اگه حتی قصد تغییر شغل ندارید یا از شغل خود ناراضی هستید حتما این کتابو مطالعه کنید.
علیرضا عرب پور
۱۳۹۹/۸/۸
سلام به نظرم کتاب مفید و خوبی اومد هم یه متد و روش برا شناخت بهتر علایق واقعی ارائه داد هم موانع پیش رو در انتخاب شغل رو دسته بندی کرد. هم در پس تمام این محتوا‌ها یه خود شناسی واقعی و منطبق با واقعیت ارائه کرد. غلط املایی و نگارشی هم زیاد داشت ولی در کل به نظرم ارزش خوندن رو داشت
مجتبی کریمی
۱۴۰۱/۱/۹
این کتاب در حوزه کشف علایق شغلی است و مطالب و تمرینات نسبتا خوبی در این حوزه دارد مهمترین بخش کتاب میشود گفت نیمه اول کتاب است که در آن راهکارهایی برای یافتن علایق شغلی ارائه شده است.
دقت شود که این کتاب استعداد یابی نیس
aty anaraki
۱۳۹۹/۵/۴
سلام ممنون از جناب مترجم ولی بعنوان مترجم عرض میکنم میتوانستید روان تر و سلیس تر ترجمه کنید ک قابل فهم باشد برای اکثریت!! و جذاب ترمیشد!!!
ولی در کل تمرین‌های خوبی دارد!
z ch
۱۳۹۸/۹/۹
واقعاااا عالیه...
انگار یه نفر حرف دلمونو کتاب کرده و برای تموم چالش‌های ذهنیمون راه حل پیشنهاد داده.
اول از همه از کسی تشکر میکنم که این کتابو بهم پیشنهاد کرد🤩
وهاب زارع
۱۳۹۹/۲/۲۵
خوندن این کتاب رو به شدت توصیه میکنم. نگارش بسیار روان و جذابی داره. و مهم تر از همه اینکه کاملا واقع بینانه است. خیلی می‌تونه در تصمیم گیری شغلی کمکتون کنه. تقریبا برای همه رده‌های سنی مفیده.
حامد ثمودی
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
کتاب بسیار آموزنده‌ای هست و دیدگاه‌های روشنی درباره انتخاب مسیر شغلی می‌ده... متن کتاب و مفاهیم مطرح شده عالی ولی متاسفانه ترجمه بسیار ضعیف و واقعا اذیت کننده است.
hooman zakariai
۱۳۹۹/۳/۱
امیدوارم با همین انرژی مثبت که پالسش رو ما روهم میگیره
فقط لطفا به بچه هایتان بیاموزید کتاب خوندن بیضررترین وبرعکس خواندن به آرامش نزدیکت میکنه
sara vaezi
۱۴۰۰/۱۲/۹
خوب بود مخصوصا اوایل کتاب که مطالب مفیدی درمورد نکاتی که باید برای انتخاب شغل در نظر بگیریم داشت
ولی به نظرم آخراش بیش از حد کشدار شد و حوصله سر بر
Sam Firouzi Shaker
۱۳۹۹/۹/۲۰
کتاب خوبی بود و باعث شد دیدم به کار و یا حتی به چیز‌های خوب که دارم و ازشون خسته یا ناامید عوض بشه و اونها رو از یک زاویه دیگه ببینم.
حسین غفارپور
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
به نظرم ترجمه کتاب خیلی روان و مناسب نبود شاید یک ویرایش حرفه‌ای لازم داشته باشد تا مطالب ارایه شده در ذهن مخاطب جای بگیرد.
Sara Rasm
۱۴۰۰/۴/۲۵
خیلی کاربردیه من در سن بیست و شش سالگی دارم میخونم هرچی زودتر بخونید و تمرین کنید بهتره. دید بهتری به شغل میده و از کلیشه‌های موجود دوره
فرشاد محبی
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
کتاب فوق العاده‌ای که شناخت خوبی بهمون میده در راستای انتخاب و دقیق تر شدن به علاقه‌ها و توانایی هامون.
یاس Yas
۱۳۹۹/۹/۲۹
کتابی بسیار خوب و کاربردی هست دوستانی که درگیر انتخاب شغلی هستند حتما این کتاب رامطالعه کنند. مفید خواهد بود.
مشاهده همه نظرات ۴۳

راهنمای مطالعه کتاب شغل مورد علاقه

برای دریافت کتاب شغل مورد علاقه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.