معرفی و دانلود کتاب لذت کمتر داشتن: راهنمای داشتن یک زندگی مینیمال

عکس جلد کتاب لذت کمتر داشتن: راهنمای داشتن یک زندگی مینیمال
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب لذت کمتر داشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لذت کمتر داشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لذت کمتر داشتن: راهنمای داشتن یک زندگی مینیمال

کتاب لذت کمتر داشتن به قلم فرانسین جی، یک راهنمای ساده و خوش‌خوان برای سبک زندگی مینیمالیستی است. شاید برایتان عجیب باشد اما وسایلی که داریم دست به دست هم می‌دهند تا برای ما اضطراب ایجاد کنند! این کتاب پرفروش به ما نشان می‌دهد چگونه رها کردن جا را برای زندگی شادتر باز می‌کند.

درباره کتاب لذت کمتر داشتن:

می‌خواهی زیباتر شوی؟ این را بخر. برای رسیدن به موفقیت از آن محصول استفاده کن. با داشتن این کالا دیگر خوشبختی‌ات حد و مرزی نخواهد داشت. بسیار خوب، پس چرا خرید این کالا و آن کالا زندگی ما را آسان‌تر نکرد؟ ما کالاهای زیادی را خریداری کردیم اما در سطح لذتی که از زندگی می‌بریم تفاوت محسوسی ایجاد نشد. در دنیای شلوغ امروز که ما مانده‌ایم و یک کوه لباس نشُسته، یک اتاق به‌هم‌ریخته و ایمیل‌های ناخواسته چه چیزی به کمک ما خواهد آمد؟

به فنجان قهوه‌ای که امروز دم صبح نوشیدید فکر کنید. اگر این فنجان پر از قهوه‌ی مانده باشد، چگونه می‌توانیم از نوشیدن یک نوشیدنی تازه لذت ببریم؟ اگر گلدانی پر از گل‌های پژمرده باشد، جوانه‌های تازه‌ی گیاهمان چطور دیده شوند؟ حالا به خانه‌تان فکر کنید: ظرفی که هر روز در آن زندگی می‌کنید! در این ظرف شلوغ و پر از وسیله لذت و انرژی چگونه راه خود را باز کنند؟

کتاب لذت کمتر داشتن (The Joy of Less)، یک اثر فوق‌العاده برای نظم‌دهی به زندگی شماست. به کمک این کتاب می‌توانید با خلوت کردن محیط اطرافتان، بر روی وسایل کنترل داشته باشید، خود را از زیر آوار بی‌نظمی بیرون بکشید و به رهایی برسید. اثری مناسب برای هر کسی که می‌خواهد راحت‌تر زندگی کند؛ و خب، چه کسی نمی‌خواهد؟ هرچه وسایل درهم و برهم کمتری داشته باشیم، می‌توانیم انرژی بیشتری را به چیزهایی که واقعاً برای ما اهمیت دارند اختصاص دهیم.

شاید شما هم برای دور انداختن ژاکتی قدیمی که سال‌هاست آن را نپوشیده‌اید، دو دل باشید. یا نتوانید ظروف چینی یادگاری مادربزرگتان را دور بریزید. اما نگران نباشید. لذت کمتر داشتن با یادآوری یک زندگی منظم مدام به شما کمک می‌کند تا انگیزه بگیرید. تعلل نکنید. این کتاب را به دست بگیرید و شروع به مطالعه‌ی آن کنید؛ آن‌گاه حس آزادی به اندازه نیاز داشتن را خواهید چشید و تغییراتی مثبت در جهان رقم خواهید زد.

فرانسین جی (Francine Jay) با کتاب پرفروش خود، که در سال 2010 منتشر شده، به صدها هزار نفر کمک کرده تا با دور ریختن وسایل اضافی، زندگی خود را ساده‌تر کنند. این اثر به عنوان یکی از بهترین آثار سایت آمازون انتخاب شده و تاکنون آن را به بیش از 20 زبان ترجمه کرده‌اند. توصیه‌ها و راهکارهای او به طرز گسترده در رسانه‌های معتبری همچون نیویورک تایمز، فوربز، گاردین و یو اس ای تودی منتشر شده‌اند.

نویسنده در بخش اول این اثر شگفت‌انگیز سخنان الهام‌بخشی را درباره‌ی لذت‌ کمتر داشتن و علت کاهش دادن وسایل را بیان کرده و در بخش‌ بعدی به سراغ روش‌های کاربردی و آزموده شده می‌رود و به شما می‌آموزد چگونه به خانه‌ی خود نظم ببخشید ودر قسمت سوم اتاق به اتاق خانه‌ی شما را بررسی می‌کند. با مطالعه‌ی بخش چهارم کتاب می‌آموزید چگونه عزیزان و اطرافیانتان را به در پیش گرفتن سبک زندگی مینیمالیستی ترغیب و برای زندگی بر زمینی برازنده‌تر تلاش کنید.

نکوداشت‌های کتاب لذت کمتر داشتن:

- کتابی الهام‌بخش. (راشل جُنات)
- ابزاری ارزشمند برای مینیمالیست‌های قدیمی و یا تازه‌کار. (دیوید فریدلندر)
- من سخنان حکیمانه‌ی بسیاری را در این کتاب دوست داشتم. لذت کمتر داشتن به همه‌ی کسانی که احساس می‌کنند اشیاء بر خانه یا زندگی آن‌ها غلبه کرده‌اند، قدرت می‌بخشد. (هالی بکر، نویسنده)

کتاب لذت کمتر داشتن مناسب چه کسانی است؟

کتاب مینیمالیستی فرانسین جی هدیه‌ای ایده‌آل برای هر کسی‌ست که نیاز به ساده‌سازی و قرار گرفتن در یک زندگی منظم‌تر دارد. با مطالعه‌ی این کتاب نکات زیادی درباره‌ی سبک زندگی مینیمالیستی خواهد آموخت.

با فرانسین جی بیشتر آشنا شویم:

او پیشرو زندگی مینیمالیستی بود. فرانسین جی در وب‌سایت خود با مضمون مینیمالیسم به مردم سراسر جهان کمک می‌کند تا ساده‌تر زندگی کنند و سطح بالاتری از رضایت را برای خود رقم بزنند. او در این سایت تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارد، به مردم مشاوره می‌دهد و به می‌آموزد که یک زندگی مینیمالیستی تا چه حد می‌تواند شادی‌آفرین باشد. از دیگر آثار این نویسنده‌ی توانمند می‌توان به کتاب فراغ بال اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب لذت کمتر داشتن:

- آن‌کس که می‌داند به‌اندازۀ کافی دارد، ثروتمند است.
- «لذت‌ بردن از نداشتن» یکی از کلیدهای داشتن یک زندگی مینیمال است.
- با ایجاد فضای خالی در خانه‌هایمان، توجهمان را به جایی که باید باشد برمی‌گردانیم: روی کارهایی که انجام می‌دهیم نه وسایلی که داریم.
- زندگی آن‌قدر کوتاه است که حیف است آن را صرفِ وسایل کنیم.

در بخشی از کتاب لذت کمتر داشتن می‌خوانیم:

تصور کنید که پشت میز کارتان نشسته‌اید و روی یک پروژۀ مهم کار می‌کنید. با خودتان زمزمه می‌کنید و پیشرفت خوبی به ‌دست آورده‌اید تا اینکه به یک پوشه نیاز پیدا می‌کنید. درحالی‌که به تودۀ کاغذهای روی میز نگاه می‌کنید با خودتان فکر می‌کنید. دندان‌هایتان را روی‌هم می‌فشارید و شروع به گشتن می‌کنید و دعا می‌کنید هرچه زودتر پیدایش کنید. اما شانس با شما یار نیست، با ناامیدی برگه‌های باقی‌مانده را نگاه می‌کنید و در همان ‌حین چشمتان به قبض‌های پرداخت‌نشده، فرمی که ایمیل نشده و فاکتوری که باید ثبتش کنید، می‌افتد. به این موارد رسیدگی می‌کنید و بعد دوباره به جست‌وجویتان ادامه می‌دهید. وقتی فکر می‌کنید پوشۀ موردنظر گم شده است آن را در تودۀ دیگر کاغذها کنار دستگاه چاپگر پیدا می‌کنید. اما تا آن زمان دیگر تمرکزتان را از دست داده‌اید و زمانتان از دست رفته است، بنابراین رسیدگی به پروژه می‌ماند برای روز بعد.
وقتی فضای اطرافتان مرتب باشد ذهنتان نیز مرتب است. می‌توانید بدون عوامل مزاحم کار کنید و مؤثرتر واقع شوید. از طرفی، یک میز به‌هم‌ریخته، مانعی بزرگ بر سر راه پیشرفت است. درواقع، اگر فضای اطرافتان آشفته و نامرتب باشد، به‌احتمال‌زیاد اصلاً نمی‌توانید هیچ کاری از پیش ببرید.

بنابراین چطور باید از نو شروع کنیم؟ در این قسمت، بیش از هر قسمت دیگری، نیاز داریم تا کارها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنیم. به‌جای جابه‌جا کردن میز و قفسه‌ها، سراغ محتویات آن‌ها می‌رویم. ازآنجایی‌که کاغذها و لوازم اداری کوچک و بی‌شمار هستند ممکن است هر بار فقط بتوانید به محتویات یکی از کشوها رسیدگی کنید. برای به نتیجه رسیدن اصلاً عجله نکنید، هرچقدر می‌خواهید از زمان استفاده کنید، آن‌وقت می‌بینید که تلاشتان چه تأثیر بسزایی داشته است.

فهرست مطالب کتاب

فهرست
مقدمه
بخش اول: فلسفه
1. فایدۀ واقعی وسایلتان را مشخص کنید
2. شخصیت شما با وسایلی که دارید تعریف نمی‌شود
3. وسایل کمتر = استرس کمتر
4. وسایل کمتر = آزادی بیشتر
5. از وسایلتان دل بکنید
6. نگهبان خوبی باشید
7. از فضای خالی لذت ببرید
8. از نداشتن لذت ببرید. 
9. لذتِ به‌اندازۀ‌ کافی داشتن
10. ساده زندگی کنید تا شاید دیگران هم بتوانند به‌سادگی زندگی کنند
بخش دوم: نظم‌دهی
11. از نو شروع کنید
12. دورریختنی، نگه‌داشتنی یا اهدایی
13. دلیل داشتن هر وسیله را مشخص کنید
14. هرچیزی سرِجای خودش
15. تمام سطوح را مرتب کنید
16. ماژول‌ها 
17. محدودیت‌ها 
18. هرگاه وسیله‌ای جدید می‌خرید، وسیله‌ای قدیمی را حذف کنید
19. تعدادشان را کاهش دهید
20. هر روز حراست کنید
بخش سوم: اتاق‌ به ‌اتاق
21. اتاق نشیمن
22. اتاق‌خواب
23. اتاق یا کمد لباس
24. اتاق کار
25. آشپزخانه و اتاق غذاخوری
26. سرویس‌بهداشتی
27. انباری
28. هدایا، ارثیه‌ها و یادگاری‌ها 
بخش چهارم: سبک زندگی
29. جدول برنامه‌هایتان را ساده‌تر و مؤثرتر کنید
30. هدفی بزرگ‌تر
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لذت کمتر داشتن: راهنمای داشتن یک زندگی مینیمال
نویسنده
مترجمهدیه جامعی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-600-461-344-6
موضوع کتابکتاب‌های عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لذت کمتر داشتن

Zahra Bi
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
من این کتاب رو خوندم واقعا تاثیر گذاره، به نظر من همه خانوما باید این کتاب رو یکبار هم که شده بخونن، ربطی نداره دارا باشی یا ندار همین که انبار دار نباشی یعنی داری واقعا زندگی میکنی، ب شدت توصیه میکنم بخونید، باتشکر از کتابراه.
علیرضا منعم
۱۴۰۰/۷/۲۵
سلام
کتاب خوبی برای آغاز آشنایی با سبک زندگی مینیمالیستی هست.
چرا ۵ ستاره نشد؟ تکرار نکات کلیدی مهم و مفید هست، اما این کتاب بیش از حد تکرار مکررات داشت. خلاصه‌تر، بهتر بود.
Asemane Araam
۱۴۰۰/۸/۲۴
برای شروع زندگی ساده کتاب خوبیه ولی بنظرم نویسنده خودش مینیمال بودن رو رعایت نکرده فقط تکرار مکررات هست، هرکسی جادوی نظم رو بخونه لازم نیست این کتاب براش😊
Nargess
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
عالی بود واقعا کمک کننده بود
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب لذت کمتر داشتن

برای دریافت کتاب لذت کمتر داشتن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.