معرفی و دانلود کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم...

عکس جلد کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم...
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم...

کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم... نوشته‌ی سید محمدرضا کلانترنیا به شما کمک خواهد کرد تا با شناختی درست از همسر خود زندگی زناشویی بهتری داشته باشید.

تاکنون آثار بسیاری در زمینه‌ی روابط زنان و مردان به رشته‌ی تحریر درآمده است که به حق خیلی از آنان کاربردی و مفید هستند. اما باید توجه داشت که این کتب توسط روانشناسان تالیف شده و تمام مسائل از بعد روانشناسی بررسی گردیده است. همچنین بسیاری از آنان توسط روانشناسان خارجی نوشته شده که تفاوت‌های بسیاری با فرهنگ و آداب و رسوم ما دارند. بنابراین اگر کتاب‌های ایرانی خودمان را کنار بگذاریم و به اصطلاح کاری با آن‌ها نداشته باشیم این پرسش در ذهن ما نقش می‌بندد که آثار ترجمه شده‌ی خارجی چطور می‌توانند فرهنگ زن و شوهر ایرانیِ متاثر از قومیت‌های مختلف را تشریح نمایند و یا به ما رهنمود دهند؟

به نظر شما آیا یک نویسنده و یا روانشناس اروپایی می‌داند که مادر زن یا مادر شوهر چه نقشی در زندگی ما ایرانی‌ها دارد؟ به طور مسلم برای او بسیار نامانوس خواهد بود. بنابراین باید توجه داشت که آثار نویسندگان خارجی بیشتر در جوامع خودشان کاربرد دارد. به همین خاطر سید محمدرضا کلانترنیا سعی بر این دارد تا در کتاب حاضر تجربیات خود را که بیشتر برگرفته از مطالعات و تحقیق در مورد قومیت‌های مختلف است به رشته تحریر در آورد، به امید آن که بعضی از این مطالب رهنمودی برای جوانان و حتی کسانی باشد که سال‌های طولانی زندگی می‌کنند و هنوز شناخت کافی از همسر خود ندارند و هر روز دچار مشکلی تازه می‌گردند. فرق نمی‌کند که زن باشد یا مرد.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که سید محمدرضا کلانترنیا در این کتاب به آن می‌پردازد مبحث زن بودن در جامعه است. امروزه اکثر قریب به اتفاق بانوان از این که زن آفریده شده‌اند از خدای خود گله‌مند هستند. اما به جهت این که دوست ندارند در مقابل مردان کم بیاورند این موضوع را در مقابل جنس مخالف کتمان می‌کنند. آنان همیشه از زن بودن خود شکایت‌ها دارند و هرگز به مزایای زن بودن‌شان فکر نمی‌کنند. اما باید توجه داشت که این طرز تفکر به دلیل شرایط گوناگون ریشه در فرهنگ گذشته‌ی ما دارد.

در کتاب حاضر، سید محمدرضا کلانترنیا ضمن بررسی این موضوع از دیدگاه‌های متفاوت کمک خواهد کرد تا شما شناخت بیشتر و بهتری نسبت به بانوان داشته باشید.

در بخشی از کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم... می‌خوانیم:

وقتی فرزند پسری در خانواده‌ای متولد می‌گردد چرا اعضای خانواده فوق‌العاده خوشحال می‌شوند و مادر افتخار می‌کند که فرزند پسری زاییده است. و پدر خانواده شادمان از این که نوزاد متولد شده‌اش سالم و پسر است. آیا آن‌ها از فرزند دختر بیزارند؟ و چرا با وجود آن که خود مادر فرزند دختر یک خانواده بوده است با تمام وجود مسرور می‌شود و مباهات می‌کند. و خود را سرافراز بین خانواده شوهر می‌پندارد. و این احساس را دارد که گویی در رقابت‌های زنان و مبارزاتی که با دیگر بانوان خانواده شوهر دارد او پیروز میدان است و دیگر افراد خانواده و اقوام و نزدیکان به محض اطلاع از تولد کودکی در خانواده می‌پرسند فرزند نورسیده چیست. آیا آنان هم از جنس مؤنث بیزارند؟

هرگز چنین نیست. کودکان چه دختر یا پسر هدیه‌ای الهی است و گل‌های زندگی به شمار می‌آیند و مادر و پدر و دیگر اعضای خانواده به آن‌ها عشق می‌ورزند و تنها چیزی که باعث این تفاوت‌ها می‌گردد. مسئله‌ای اجتماعی است که خودمان به وجودش آورده‌ایم یا بهتر بگویم اجدادمان آن را برای ما به ارث گذاشته‌اند. در زمان گذشته که صنعت به شکل کنونی در جوامع رسوخ نکرده بود و خانواده‌ها از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کردند و همیشه در معرض هجوم بیگانگان و دشمنان خود بودند. به همین خاطر سعی می‌کردند تا فرزندان پسر بیشتری داشته باشند تا هم در کشاورزی و هم در هنگامه جنگ با دشمنان یار و یاور آن‌ها باشند و از طرفی عصای دست آن‌ها در دوران پیری و نان‌آور آن‌ها در عصر کهولت باشند زیرا که بر این عقیده بودند که فرزندان دختر مال ان‌ها نیستند.

فهرست مطالب کتاب

نیایش
سخنی با خوانندگان
سخنی از دکتر علی شریعتی
تقدیم
خدایا چرا مرا زن آفریدی
مساوات
قفس بدون میله
مصیبت دوست داشتن و عزای دوست نداشتن
مجسمه موش سنگی
گاه خداحافظی
قهر و آشتی
اگر مردی ادعا کند که زنم را می‌شناسم
زن کتابی است ناخوانده
راز خوشبختی
دختر می‌خواهید یا پسر
همسران ما چگونه از ما اطلاعات دریافت می‌کنند
فرزندان طلاق
گوهر وجود
چرا زن‌ها زیاد صحبت می‌کنند
چگونه به همسرانمان انرژی بدهیم
سالهای خطرناک زندگی
مردان قیم طلب
زن‌ها چه مردانی را دوست دارند
زندگی ایده‌آل علی (ع) و فاطمه (س)
شاهزادهای با اسب سفید
مادر زن موهبتی الهی
زنان مرد و مردان زن
موشی که شیر می‌شود
ازدواج مثل هندوانه
شهر زنان
توصیه محرمانه
فرزند سالاری
ازدواج احمقانه
برنامه‌ریزی
تجربه یا تخصص
شکست خورده‌گان در عشق
ظرفشویی
ازدواج سفید یا صیغه
آیا می‌توانیم به همسرمان دروغ بگوییم
دوران نامزدی
فرزند انتقام
مشکلات زندگی با زنان باهوش
مادر شوهر نعمتی دیگر
حریم حاج خانم
سنت گرایی و حقوق زنان
گربه را چگونه باید کشت
به راستی بهشت از آن کیست
باجناق
مصیبت خواهر زن
ازدواج با زیبارویان
چگونه همسرمان را نگهداریم
هنر شوهرداری
اشباع
ماهیت
تفاوت فرهنگی
مردان چند همسری
زن و هنر
مشاوره قبل از ازدواج
زنان ساحره
خودکامگی
اعجاز بوسه
رفتار پدران و مادران چگونه سرنوشت فرزندان را تغییر می‌دهند
جنگ طلا
چه کسی از همه به ما نزدیکتر است
بانوان به سه چیز به شدت علاقه دارند
الهام گرفته از ماخذ و منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم...
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آوای آرامش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۳
زبانفارسی
شابک978-622-6332-44-6
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم...

ریحی
۱۴۰۱/۹/۸
یه فصلش هست میگه زنا چرا شرکتاواینا.. کارمیکنن خلاقیت ازآن‌ها گرفته شده که منظورش از خلاقیت گلدوزی و ایناست نویسنده عزیز اگه زن ومرد برابرن حق برابرم میخوان ینی زنام دوست دارن و حقشونه و میتونن دکتر و دانشمندبشن مردام توکارخونه کمک کنن که زنا خسته نشن که
رضا سعادتی نیا
۱۴۰۱/۱/۱۰
به معنای واقعی کلمه، افتصاح بودش.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم...

برای دریافت کتاب اگر مردی ادعا کند زنم را می‌شناسم... و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.