معرفی و دانلود PDF کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین

برای دانلود قانونی کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین

کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین نوشته‌ی سید محمدامین هاشمی گلپایگانی، به بررسی و تحلیل جایگاه و تأثیر قدرت در علوم جدید می‌پردازد و عقل‌گرایی در اسلام را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین:

چیستی رابطه­ میان علم و قدرت و نیز نقش قدرت در حرکت علم به‌خصوص علم نوین از سؤالاتی است که پس از جنگ جهانی دوم و با پررنگ­‌تر شدن نقش علم و فناوری به‌عنوان یکی از ابزارهای قدرت اهمیت فراوانی یافته است. پاسخ به این پرسش و آگاهی از نقش قدرت در راهبری علم نوین، می‌­تواند کمک بسیاری به پیش­‌بینی آینده­ علم نماید؛ به بیان دیگر، اگر نقش قدرت در راهبری علم نوین به‌طور صحیح و آشکاری تبیین شود، می‌­توان روندهایی را در آینده­ علم پیش­‌بینی کرد که می­‌تواند تأثیر قابل توجهی بر قدرت آینده داشته باشد.

در این کتاب، تلاش شده است تا با بررسی نقش قدرت در راهبری علم نوین، روندهای تأثیرگذار بر قدرت به‌خصوص قدرت دفاعی، امنیتی و نظامی در آینده­ علم شناسایی­ شده و مورد بحث و بررسی قرار گیرد. برای نیل به این مهم، ابتدا باید علم نوین، ویژگی‌­ها، پیامدها و نیز فلسفه­ حاکم بر آن به‌طور تفصیلی بررسی و تحلیل شود. همچنین لازم است مفهوم قدرت از نگاه غربی ارزیابی گردد. از طرف دیگر، علم از نگاه اسلام و نیز قدرت از نگاه اسلام نیز باید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان از این رهگذر، نقش قدرت را در راهبری علم نوین به‌طور بنیادین نقد کرد. در پایان این کتاب نیز، نقش قدرت در راهبری علم نوین و روندهای مؤثر بر قدرت دفاعی، امنیتی و نظامی در آینده­ علم مورد توجه قرار گرفته است.

کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه در حوزه علوم اجتماعی و علوم نوین علاقه‌مند هستید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین می‌خوانیم:

وقتی یک دانش مادی صرف به منزلۀ یگانه دانش ممکنه جلوه‌گر می‌گردد، وقتی افراد بشر عادت کرده‌اند که برون‌ از این دانش هیچ معرفتی را ارزشمند نشمارند و آن را چون حقیقتی بحث و ایرادناپذیر بپذیرند، وقتی هرگونه آموزش و تربیتی که انجام شود هدفش این است که به افراد بشر پرستش این علم را تلقین کند، در آن صورت، چگونه این افراد ممکن است بتوانند به طور عملی ماتریالیست نباشند؛ یعنی جمیع مشغله‌های خود را متوجه به جانب ماده نبینند؟

به چشم متجددین، گویی هیچ چیز به جز آنچه مشهود و ملموس باشد وجود ندارد و یا دست کم، اگر هم در جهان نظری بپذیرند که ممکن است اموری دیگر نیز وجود داشته باشد؛ ولی با سراسیمگی، چنین امری را نه تنها ناشناخته اعلام می‌دارند، بلکه ناشناختنی به شمار می‌آورند. در نتیجه خود را‌ از مشغول گشتن به آن معاف می‌سازند.

این بی‌اعتنایی خود وحشت‌انگیز و خطرناک‌ترین چیز است؛ زیرا برای انکار یک امر، دست کم باید درباره آن اندیشید، گرچه این اندیشیدن اندک هم باشد؛ ولی بی‌اعتنایی به یک موضوع به هیچ وجه نیاز به اندیشیدن در پیرامون آن موضوع را ندارد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: علم نوین؛ ویژگی‌ها، پیامدها و فلسفه آن
فصل دوم: علم از دیدگاه اسلام
فصل سوم: علم و فناوری در اندیشه مقام معظم رهبری
فصل چهارم: بررسی مفهوم قدرت
فصل پنجم: نقش قدرت در راهبری علم نوین
فصل ششم: پیش‌بینی آینده علم بر مبنای نقش قدرت در راهبری علم نوین
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات292
زبانفارسی
شابک978-622-248104-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین

برای دریافت کتاب نقش قدرت در راهبردهای علم نوین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.