معرفی و دانلود کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن

عکس جلد کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن

کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن نمایشنامه‌ای کمدی به قلم جان چپمن و آنتونی ماریوت، با درون مایه‌ای سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و انسانی است که با دستمایه قرار دادن شوخی، به جدی‌ترین مسائل بشری، به ویژه در دوران پست مدرن می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن:

در نمایشنامه‌ی چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن (Shut Your Eyes and Think of England) دورانی به تصویر کشیده‌ شده است که در آن سرمایه بر انسان حکومت می‌کند، اشیا بر افراد مسلط شده و می‌توان گفت تمام بنیان‌های اخلاقی انسانی رو به ویرانی است. این اثر از یک تقابل ترسناک پرده برمی‌دارد؛ انسان‌هایی که شیفته ثروت هستند در قامت کارتل‌ها و تراست‌های ترسناک و مهیب غربی با آن روش‌های مثلاً شریفشان به شکلی تمام قد در معیارهای تمدن چند هزار ساله بشری ایستاده‌اند.

جان چپمن (John Chapman) و آنتونی ماریوت (Anthony Marriott) برای به تصویر کشیدن این تقابل از شیوه‌ای آشنا استفاده کرده‌اند؛ به بحث و جدال انداختن انسان‌هایی که به سوءتفاهم دچارند. نمایشی درگیرکننده که ناگزیر از بطن این سوءتفاهم‌ها بیرون می‌آید و اوج پیدا می‌کند و در نهایت تمام آن‌ها را پیش روی شما باطل می‌کند اما در این میان ارزش‌ها، باورها، نام‌ها و نشان‌ها دستخوش تغییر می‌شوند و دیگر همانی نیستند که پیش از آشوب بودند. چیزهایی که شاید برای همیشه از بین رفته‌اند...

جان گیل در نوامبر 1977 برای نخستین بار، این نمایشنامه را در تئاتر آپولو با هنرنمایی افرادی چون فرانک تورنتون، مادلین اسمیت، دونالد سیندون، پیتر بلاند و... به روی صحنه برد. بعدها پاتریک گارلند نیز این نمایش را اجرا کرد. نمایش در زمان حال می گذرد و محل آن آپارتمانی پنت هاوس در شهر لندن است.

دربارۀ مجموعه نمایشنامه‌های بیدگل:

مجموعه نمایشنامه‌های بیدگل، مجموعه‌ای خاص و ویژه از نمایش‌نامه‌هایی است که یا تاکنون به فارسی ترجمه نشده‌اند و یا ترجمۀ دوباره‌ای از نمایش‌نامه‌هایی خواهد بود که از هر لحاظ ترجمۀ دوبارۀ آن‌ها ضروری بود. این مجموعه تا جای ممکن تلاش می‌کند تا تأکیدش را بیشتر بر خصوصیت اجرایی یک متن نمایشی قرار دهد تا ادبیات آن و از این طریق به نیازهای اجرایی متن‌های نمایشی پاسخ دهد.

یکی از هدف‌های اساسی این مجموعه معرفی جهان‌های متفاوت نمایشی خواهد بود، جهان‌هایی که تا به حال به روی مخاطبان ایرانی باز نشده‌اند یا سیاست‌های فرهنگی خاص، جلوی باز شدن آن‌ها را گرفته است. این مجموعه به این دلیل که حداکثر آثار نمایشی را پوشش دهد، به بخش‌های کوچک‌تری مثل کلاسیک‌ها، کلاسیک‌های مدرن، آمریکای لاتین، بعد از هزاره، چشم‌انداز شرق، نمایشنامه‌هایی ایرانی، نمایشنامه‌های آمریکایی و نمایشنامه‌های اروپایی تقسیم شده است. جهت درک بهتر و بیشتر مخاطب از دنیای نویسنده و متن او، هر نمایشنامه همراه با یک مقاله یا نقد خواهد بود.

کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به نمایشنامه‌های کمدی و ادبیات نمایشی به ویژه انگلیسی علاقه دارید، از خواندن این کتاب لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن می‌خوانیم:

مرامی: نگران نباشید سِر فردریک. نه تنها شکلش، بلکه روحشم مورد تأیید منه. (مرامی دوباره خانم پولن را در آغوش می‌گیرد. خانم پولن برخاسته و از او دور می‌شود. )
خانم پولن: این آدمِ دیوونه رو از من دور کنید!
سِر فردریک: خواهش می‌کنم مادام عزیز، بذارید با شما هر جوری پسندشه عمل کنه. این به نفع کشوره.
مرامی: اون نیازی به شما نداره که بخوای تشویقش کنی. من خودم بلدم زنم رو اداره کنم.
خانم پولن: زنِ تو؟ از کی تا حالا زنِ تو شدم که بخوای منو اداره کنی؟
سِر فردریک: سخت گیر نباشید خانم پولن!
خانم پولن: اوه خدای من! رفتار شما مثل برده فروش های سفیدپوست می مونه که بویی از اخلاق و ادب نبردن و از راه هرزگی امرار معاش می‌کنن.
سِر فردریک: باور کنید که این طور نیست. من خودم صاحب منصب کلیسا هستم.
خانم پولن: دیگه بدتر.

فهرست مطالب کتاب

‌مجموعه ‌نمایشنامه‌های بیدگل
پردۀ اول
پردۀ دوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن
نویسنده،
مترجملیلی عمرانی، فرشید ابراهیمیان
ناشر چاپینشر بیدگل
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۳
زبانفارسی
شابک978-600-7806-47-0
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن

برای دریافت کتاب چشم‌هایت را ببند و به انگلستان فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.