معرفی و دانلود کتاب هنر حیات

عکس جلد کتاب هنر حیات
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هنر حیات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر حیات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر حیات

کتاب هنر حیات نوشته‌ی مجتبی نصیری به تبیین زندگانی واقعی و اثبات بهترین راه و روش زیستن با محوریت تحکیم باورها به خالق هستی و معاد می‌پردازد.

درباره کتاب هنر حیات:

انسان تکلیف دارد که با سعی و تفکر هنر زندگی کردن را در تاریکی‌های درونش کشف کند و آن را در برابر نور حقیقت پرورش دهد. هر کسی بر اساس استعداد‌ها و توانایی خود می‌تواند این کار را به بهترین به شکل ممکن انجام دهد.

زندگی و حیات انسان هم می‌تواند سهل باشد و هم ممتنع. زمانی زندگی ممتنع خوانده می‌شود که به مبدا، معاد، خلقت هدفمند و وجود خالقی بی‌همتا باور نداشته باشید. در این صورت است که تاریکی و ظلمت مبهم است و گمراهی و سرگردانی غیر قابل درک. زمانی زندگی سهل در نظر گرفته می‌شود که به خالق هستی، جهان باقی، پاداش و عقاب باور داشته باشید. در این صورت زندگی در هر شرایطی قابل درک است. به همین دلیل بهتر است همان طور که به وجود خود روی کره زمین و گردش زمین به دور خورشید باور دارید، به وجود خالق هستی لایتناهی و هدایت‌هایی که او از طریق پیامبران می‌فرستد، ایمان داشته باشید.

با ایمان به خدا و آخرت است که بسیاری از مسائل بغرنج زندگی و مشکلات گوناگون آن قابل تجزیه و تحلیل و در نتیجه زندگی راحت و ممکن می‌شود. آموختن زندگی و زیستن موفقیت آمیز در دنیا نیازمند کسب دانشی است که در کتاب هنر حیات، تحت تاثیر سوره مبارکه عصر به آن پرداخته شده است چرا که خداوند مهربان بسیار زیبا، ساده و روان راه موفقیت، کمال، سعادت دنیا و آخرت و دستیابی به بیشترین بهره‌مندی از حیات را در چهار فراز کوتاه، جامع و قابل فهم برای همگان در نهایت اختصار و در یک آیه بیان نموده و در دسترس ما قرار داده است. با این چهار گام می‌توان به کمال و سعادت رسید:

گام نخست - ایمان و یقین به حضور خالق هستی و زندگی پس از مرگ، و توجه به مبدأ و معاد، هدف و مقصود، ایدئولوژی، حق و حقیقت، حیات واقعی، نور و جاودانگی

گام دوم - تقوی و پرهیزکاری و نیکی یعنی عملوالصالحات، وقار و اخلاق، انسانیت و صداقت، فکر پاک و والا، گفتار صادق و دقیق، کردار نیکو و متین، شکر و طاعت و خدمت.

گام سوم - توجه، توسل، توکل، ‌امید کامل به حق جل و اعلی. حضور، آزادگی و رهایی از نفس‌اماره و شیاطین و خناس، جلب هدایت و حمایت خداوند، کسب رضا و تقرب الهی، و خلاصه اتصال به حبل الله و حصر در لااله الاالله.

چهارم و آخرین گام - صبر، مقاومت و مداومت، اطمینان راسخ به عقیده و هدف و پیروزی است.

این چهار گام همان چهار فرازی هستند که حضرت باریتعالی در سوره عصر برای همگان مشخص نموده است. بنابراین با طی کردن آن‌ها، هنر حیات در اندیشه و رفتار و گفتار ما جلوه می‌نماید، در زندگانی ما متجلی می‌شود و از ورود هر چیزی به غیر از نور حق، پاکی و صداقت و کمال، به فکر و روح و زندگی ما ممانعت می‌کند.

در این راستا باید اول خود و حیات را بشناسید، تا بتوانید هنر حیات را تبیین نموده و کیمیای سعادت را دریابید. سپس آگاه باشید حقیقت و ماهیت هستی و زندگی، واقعیتی فراتر از آن است که اکثریت می‌پندارند.

کتاب هنر حیات مناسب چه کسانی است:

مطالعه این کتاب به کسانی که در پی رسیدن به کمال، کسب رضا و تقرب الهی، توفیق و باقیات صالحات هستند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب هنر حیات می‌خوانیم:

ایمان واقعی عبارت است از روی آوردن به خداوند و قطع‌امید و عدم توجه به غیر او و اینکه فکر و دل جز به یاد خدا مشغول نباشد.
ایمان مایه تهذیب، تزکیه، موفقیت، پیشرفت و تکامل فرد، و نهایتاً موجب توفیق و خوشبختی انسان در دنیا و جهان آخرت خواهد شد.

بدون ایمان به خالق هستی که مظهر همه نیکی‌هاست نمی‌توان هدفمند و متعالی بود و به کمال دست یافت.

سوره عصر را می‌توان کوتاه‌ترین و جامع‌ترین تعریف انسان مؤمن دانست که خداوند رحمان در قرآن کریم برای راهنمایی و رستگاری بندگان خود نازل نموده است، طبق آیه 3 این سوره اساس ایمان بر دو اصل مهم استوار است، اول باور قلبی نسبت به مبدأ و معاد، دوم عملوالصالحات که همانا طاعت و تقوی الهی می‌باشد.

فرد مؤمن ضمن باور قلبی و تقوی، دارای دو مشخصه بارز نیز هست، اول توصل به حق که همان توجه و توکل و تمسک به خداوند متعال می‌باشد، و دوم صبر که شامل بردباری در مصائب، پایداری در شداید، مدارا با مردمان، وقار و متانت، و آرامش و سازش در‌امور است.

پیامبر اعظم (ص) می‌فرماید: «ایمان متشکل از اعتراف زبانی، شناخت و پذیرش قلبی و عمل با اعضاء و جوارح است».

ایمان تضمین کننده سلامتی فکری، روحی، جسمی و روانی در زندگی می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: مقدمه
بخش دوم: پیشگفتار
بخش سوم: نمایش زندگی
نمودار نمایش زندگی
توضیحات
«ما در این دنیا همه بازیگریم»
نمایش‌های تصنعی
سوالات مطروحه
بخش چهارم: شناخت
خودشناسی
هستی شناسی
شناخت خداوند (خداشناسی)
بخش پنجم: باور
بخش ششم: تفکر
بخش هفتم: ایمان و یقین
ایمان واقعی
ویژگی‌های شخص مؤمن
یقین
بخش هشتم: تقوی
تقوی در قرآن
نکاتی از تقوی
خطبه 193
اثرات تقوی
بخش نهم: حضور
بخش دهم: صبر و بردباری
نمودار صبر و بردباری
صبر
بخش یازدهم: شخصیت
افکار متعالی
بخش دوازدهم: مقصود و هدف
یادداشت‌های مرتبط
یادداشت اول: ارزش ها
یادداشت دوم: هر که شایسته آن است که هست
یادداشت سوم: سوره عصر
مؤمنین واقعی
یادداشت چهارم: دنیا و زندگی
یادداشت پنجم: حسن ختام

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر حیات
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آفتاب گیتی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات151
زبانفارسی
شابک978-622-245-070-0
موضوع کتابکتاب‌های عرفان و تصوف، کتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر حیات

مجتبی نصیری
۱۳۹۹/۱۱/۷
نویسنده محنرم در کتب خود با بکارکیری تجربیات و کند و کاوهای دقیق به معرفی انسان و جامعه و دنیا و زندگانی و واقعیت‌ها و حقایق آن پرداخته است، که برای خواندگان بسیار ضروری و سودمند میباشد.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب هنر حیات

برای دریافت کتاب هنر حیات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.