معرفی و دانلود کتاب خوش بینی

عکس جلد کتاب خوش بینی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خوش بینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خوش بینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خوش بینی

مریم خراسانی ده شتران در کتاب خوش بینی، به بررسی و ارزیابی نقش و تأثیر نگرش مثبت بر کیفیت زندگی و سلامت روان افراد می‌پردازد و مزایا و فواید آن را برمی‌شمارد و از این طریق شما را به داشتن تفکر و نگاه خوش‌بینانه تشویق می‌کند.

درباره‌ی کتاب خوش بینی:

در سال‌های اخیر دیدگاه روانشناسان به مقوله‌ی خوش‌بینی در درمان بیماران تغییر کرده و رویکرد جدیدی در دهه اخیر تحت عنوان روان­شناسی مثبت مورد توجه روان­شناسان قرار گرفته است که بر افزایش شادمانی و سلامتی و مطالعه علمی در مورد نقش نیرومندی­‌های شخصی و سامانه‌های اجتماعی مثبت در ارتقای سلامت بهینه تأکید دارد.

روانشناسی مثبت اصطلاحی است که همانند چتری مطالعه هیجان‌های مثبت، ویژگی‌های شخصیتی مثبت و سازمان‌های سالم و قوی و حتی خانواده را دربرمی‌گیرد. روان‌شناسی مثبت نویددهنده بهبود کیفیت زندگی و پیش‌گیری از آسیب‌هایی است که ناشی از پوچی و بی‌معنایی در زندگی کاری هستند. بدین ترتیب امید، فرزانگی و پشتکار و خوش‌بینی که برای مدت‌ها مورد غفلت قرار گرفته بودند، در سال‌های اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. روانشناسی مثبت با تکیه بر نقاط قوت افراد به بهبود عملکرد فردی و سازمانی آن‌ها کمک می‌کند.

خوش‌بینی یکی از شاخص‌های روانشناسی مثبت است که با داشتن استناد مثبت درباره موفقیت‌های حال و آینده تعریف می‌شود. یکی از تأثیرات و نقش‌های مهم خوش‌بینی تأثیری است که بر سلامت روانی افراد می‌گذارد و زندگی انسان را از نظر روانی، جسمانی و اجتماعی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

افراد خوش‌بین تمایل دارند خود و دیگران را مثبت ببینند و وقایع را مثبت تفسیر کنند. افراد خوش‌بین، محبوبیت بیشتر و سازگاری بهتری با تحصیل، شغل و ورزش دارند. همچنین موفقیت‌های سیاسی و اجتماعی آنان بیشتر است. در کتاب خوش‌بینی (Optimism) از دیدگاهی علمی به روانشناسی مثبت‌نگر و به طور کلی به شاخص خوش‌بینی یا حسن نظر پرداخته می‌شود.

کتاب خوش بینی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید بدبینی را کنار بگذارید و به فردی با تفکری مثبت تبدیل شوید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب خوش بینی می‌خوانیم:

افرادی که بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند، بر این باورند علل رویدادهای ناگواری که برای آن‌ها پیش می‌آید همیشگی هستند و بر همین اساس چنین استدلال می‌کنند که حال که علت همیشگی است، پس رویدادهای ناگوار همیشه و مجدداً تکرار می‌شوند. برعکس آن‌ها افرادی که با پسرفت‌ها با انعطاف مواجه می‌شوند و نسبت به افسردگی مقاومند، بر این باورند که علل رویدادهای ناگوار موقتی است. تفاوت علت‌های دائمی و موقت در ابتدا ناچیز به نظر می‌رسد اما این بعد از توجیه علت‌ها به حدی در سلامتی و رضایت فرد اهمیت دارد که باید بیاموزیم تا گوش‌هایمان را برای شنیدن این تفاوت‌های ظریف آماده و تیز کنیم.

فرد بدبین بر این باور است آنچه که باعث شده تا او دوستی پیدا نکرده باشد همواره به همین روال باقی خواهد ماند اما فرد خوش‌بین معتقد است اگر مدت لازم صبر کند سرانجام می‌تواند دوستان خوبی پیدا کند.

فرد بدبین رویدادهای ناگوار را به نقایصی در شخصیت خود نسبت می‌دهد در حالی که تصور فرد خوش‌بین این است که حالت‌های خلقی و دیگر حالات موقت و قابل تغییر علت این رویدادها هستند. زمانی که فرد درباره شکست‌ها، طردشدگی‌ها و امور دشوار خود واژه‌های «همیشه» و «هیچ‌گاه» را به کار می‌برد سبکی بدبینانه دارد و در صورتی که درباره رویدادهای ناگوار از واژه «بعضی وقت‌ها» و «تازگی‌ها» استفاده می‌کند پیرو سبکی خوش‌بینانه است.

واکنش افراد خوش‌بین و افراد بدبین به رویدادهای خوشایند زندگی هم متفاوت از یکدیگر است. افرادی که معتقدند وقایع خوشایند دارای علت‌های همیشگی هستند، از افرادی که معتقدند علل این رویدادها موقتی هستند مثبت‌اندیش‌تر و خوش‌بین‌ترند (یعنی درست برعکس سبک خوش‌بینانه در مورد رویدادهای ناگوار).

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
خوش‌بینی
خوش‌بینی تبیینی یا اسنادی
رشد خوش‌بینی
تفکر خوش‌بینانه
خوش‌بینی و سلامت مطلوب
پایه‌های زیستی – عصبی خوش‌بینی و بدبینی
سه مزیت خوش‌بینی
نظریه‌های خوش‌بینی
نظریه‌های اسناد
بحث و نتیجه‌گیری
منابع
منابع لاتین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خوش بینی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتاب ریرا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰
زبانفارسی
شابک978-600-8935-51-3
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خوش بینی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خوش بینی

برای دریافت کتاب خوش بینی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.