معرفی و دانلود کتاب راز شاد زیستن و کامیابی

عکس جلد کتاب راز شاد زیستن و کامیابی
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راز شاد زیستن و کامیابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راز شاد زیستن و کامیابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راز شاد زیستن و کامیابی

کتاب راز شاد زیستن و کامیابی اثر اندرو متیوس، یکی از پرفروش‌ترین آثار روانشناسی در زمینه‌ی بررسی الگو‌های رفتاری و چگونگی تبدیل آن‌ها به جنبه‌های مثبت است.

اندرو متیوس (Andrew Matthews) در راز شاد زیستن و کامیابی (Being happy)، ابتدا نگاهى به نحوه‌ى کار ذهن مى‌اندازد. آیا زمانى که از خیابان عبور مى‌کنید باید به تک‌تک قدم‌هاى خود دقت کنید؟ زمانى که آدامس مى‌جوید باید به جویدن آن دقت داشته باشید؟ زمانى که پیتزا مى‌خورید باید براى هضم راحت‌تر آن کارى انجام دهید؟ وقتى در خواب هستید باید نگران نفس کشیدن‌تان باشید؟ ولى حالا شما بدون فکر کردن به این مسائل هم مى‌توانید احساس آرامش داشته باشید و به خواب روید.

شما هیچ‌کدام از این کارها را با ذهن هشیار خود انجام نمى‌دهید، بلکه این اعمال با ذهن نیمه هشیارتان شکل مى‌گیرد. ذهن انسان را مى‌توان به کوه یخى تشبیه کرد؛ آن قسمت از کوه که روى آب است و مى‌توان دید ذهن هشیار است و قسمت بیشتر کوه یخى که در زیر آب است ذهن نیمه هشیار می‌باشد. ذهن نیمه هشیار مسئولیت بزرگى در زندگى شما به عهده دارد.

مى‌دانید زمانى که موضوعات مختلفى در زندگى‌تان تکرار مى‌شود مسئولیت آن با بخشى از ذهن شماست. شما در زندگى با الگوهاى رفتارى خاصى روبه‌رو هستید که دائم در زندگى روزمره‌تان تکرار مى‌شود. شما هرگز نباید خود را گرفتار الگوهاى رفتارى‌تان کنید. الگوهاى رفتارى منفى و کهنه ریشه‌ى بسیار قوى در انسان دارد، ولى قابل تغییر است.

شما باید همیشه راجع به خود و وضعیت‌تان مثبت فکر کنید. ممکن است این طرز فکر کارساز نباشد، ولى مى‌تواند ثمربخش باشد. سعى کنید همیشه حرف‌هاى مثبت بزنید و زندگى را آن‌گونه که دلخواه‌تان است تصور کنید تا به مرور زمان الگوهاى رفتارى مثبت را جذب کنید.

آیا تاکنون به این مسئله توجه کرده‌اید که هر وقت در مورد خودتان احساس خوبى دارید دیگران هم به نظرتان خوب هستند؟ آیا تغییر رفتار دیگران براى‌تان عجیب و جالب است؟ اتفاقات اطراف شما بازتابى از رفتار خودتان است. هر زمان که از خود بیزار شوید از دیگران هم بیزار مى‌شوید و هر وقت به آنچه که هستید عشق بورزید همه چیز به نظرتان فوق‌العاده و دوست داشتنى مى‌آید. تصورى که انسان از خودش دارد دقیقاً رفتارهایش را تعیین مى‌کند. مثل اینکه با چه اشخاصى دوست شوید، به چه نیتى دست به تلاش بزنید و از چه چیزهایى دورى کنید.

منشأ دیدگاه شما به افکارتان برمى‌گردد: موفقیت‌ها، شکست‌ها، افکارمان در مورد خود، واکنش دیگران نسبت به شما، همه‌ى این‌ها شکل دهنده‌ى تصویر ذهنى است که از خود دارید و اعتقاد به این تصاویر باعث مى‌شود زندگى‌تان دقیقاً در همان چارچوب پیش رود. شما همان کسى هستید که باور کرده‌اید.

جملات برگزیده‌ی کتاب راز شاد زیستن و کامیابی:

- تمام ثروت ما همین لحظه است!
- تخیل فرمانرواى جهان هستى است.
- باید زندگى را همچون معشوقى در آغوش گرفت.
- من راز شاد زندگى کردن را به تو مى‌گویم و آن اینکه اگر مى‌خواهى شاد باشى، شاد باش.
- افکار ما انسان‌ها مانند ابرهاى پنهانى است که خودشان از بین مى‌روند و نتایجى را براى ما به بار مى‌آورند.

در بخشی از کتاب راز شاد زیستن و کامیابی می‌خوانیم:

ما در زندگى چیزى را به دست مى‌آوریم که به آن اعتقاد داریم و انتظارش را مى‌کشیم؛ بنابراین کسى که انتظار فقر دارد، همان نصیبش مى‌شود، زیرا او با سلول‌هاى مغزش برنامه‌ریزى کرده که به او بگوید: «هى فرد تو هرگز ثروتمند نمى‌شوى!» احتمالاً خود او هم به این نکته رسیده است. براى مثال اگر روزى پول زیادى به‌دست آورد بلافاصله بیرون مى‌رود و همه‌ى آن را خرج مى‌کند. او ناخودآگاه دست به چنین کارى مى‌زند فکر مى‌کند «احساس بدى با این پول زیاد دارم، پول زیادى! بهتر است بروم و با این پول چیزهایى بخرم و تمامش کنم تا بتوانم به وضعیت عادى خود یعنى بى‌پولى برگردم.»

همین صحبت‌ها باعث مى‌شود فرد مشکلاتش را جزء جدایى‌ناپذیر زندگى‌اش بداند. ممکن است با خود بگوید: «من هرگز پولدار نمى‌شوم چون تحصیلات خوبى ندارم.» در صورتى که تصورش اشتباه است زیرا اگر تحصیلات عالیه شرط اصلى ثروتمند شدن باشد پس باید تمام اساتید دانشگاه‌ها میلیونر باشند.

ولى من با افراد تحصیل کرده‌ى زیادى برخورد کرده‌ام که جیب‌شان همیشه خالى بوده و همین‌طور برعکس، افراد بى‌سوادى را دیده‌ام که ثروت افسانه‌اى دارند. بهانه‌ى دیگرى که فرد مى‌تواند داشته باشد این است که «من شغل مناسبى براى ثروتمند شدن ندارم.» خوب خیلى‌ها براى ثروتمند شدن شغلى را قبول مى‌کنند و اگر در کارشان موفق نباشند آن را عوض مى‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: الگوهاى رفتارى
فصل 2: در حال زندگى کردن
فصل 3: ذهن انسان
فصل 4: اهداف
فصل 5: از طبیعت بیاموزیم
فصل 6: امروز مهم است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راز شاد زیستن و کامیابی
نویسنده
مترجمزهرا نبی ئی
ناشر چاپی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۸
زبانفارسی
شابک978-964-96630-2-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راز شاد زیستن و کامیابی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راز شاد زیستن و کامیابی

برای دریافت کتاب راز شاد زیستن و کامیابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.