معرفی و دانلود کتاب سفر هوش معنوی

برای دانلود قانونی کتاب سفر هوش معنوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سفر هوش معنوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سفر هوش معنوی

کتاب سفر هوش معنوی اثر ریچارد ا. بوئل، می‌خواهد‌ این توانایی را به شما بدهد که بتوانید از میان یک سفر هفت‌ مرحله‌ای آزادسازی، هوش معنوی خودتان را به دست بیاورید، آن هم نه به وسیله گریز، یا ترک دنیا. بلکه به وسیله مشغولیت و درگیری دوباره در دنیا، با استفاده از یک هوش جدید.

معنای زندگی چیست؟ ما در‌ این دنیا در پی انجام چه کاری هستیم؟‌ آیا همه ما در طول زندگی‌مان مشتاق انجام کار بزرگی نبوده‌ایم و تاکنون برای رسیدن به آن کوشش و تلاشی نکرده‌ایم و به دنبال‌ این مطلب نبوده‌ایم که بفهمیم چرا اینک در این‌جا هستیم؟ ما در هسته وجودی خودمان یک هوش معنوی داریم، که دارای توانی است برای راهنمایی ما و به معنای واقعی کلمه، تجربه‌ای انسانی است که نشان می‌دهد چرا ما در این‌جا هستیم و چقدر این‌جا خواهیم ماند.

با مطالعه کتاب سفر هوش معنوی (The seven steps of spiritual intelligence)، ابتدا هوش معنوی خود را درک می‌کنید و با ماهیت، حقیقت و رشد و نمو آن آشنا می‌شوید و پس از آن مراحل هفت‌گانه آزادسازی این هوش را گام‌به‌گام فراخواهید گرفت و طی خواهید کرد.

چه کاری را در این‌جا برای انجام دادن داریم.‌ این یک روشنایی خالص از هوشی است که راه ما را روشن می‌کند و نیرو می‌بخشد به همه کسانی که تمایل و اشتیاق به زندگی کردن را دارند، آن هم زندگی بامعنا. هوش معنوی ما، توانایی بسیار اساسی در خود‌ رهبری است. بعد از همه‌ این صحبت‌ها، چگونه‌ این هوش می‌تواند بر حسب ظاهر به موفقیت منتهی شود، وقتی که ما هسته قدرتمند‌ این هوش را کدر و تیره می‌کنیم، آن هم زمانی که اغلب دچار فشار روانی و افسردگی می‌شویم؟ چگونه می‌توانیم خود و دیگران را از زیر بار‌ این فشارهای روانی و افسردگی دور کنیم، در حالی که در کشمکش و در حال جستجوی معنای زندگی خویش هستیم؟

هوش معنوی خودتان را به دست بیاورید، آن هم با استفاده از یک هوش جدید. هوشی که در سراسر مراحل اول، دوم و سوم روی آگاهی، معنادهی و ارزشیابیِ خودمان متمرکز می‌شود و‌ اینکه چرا برخی کارها را انجام می‌دهیم و نیز آنچه انجام می‌دهیم (مرحله چهارم). سپس ما را قادر می‌سازد از موقعیت خودمان برداشت کلی به دست بیاوریم (پنداره، مرحله پنجم). با تجسمی که داریم به آن عمل کنیم (مرحله ششم) و اثربخشی خود را در جهت درک حقیقت مأموریت‌مان رشد و توسعه دهیم (مرحله هفتم). هوش معنوی تنها به آنچه می‌آموزیم یا چگونگی رفتارمان مربوط نمی‌شود. بلکه درباره‌ اینکه چرا چنین کاری انجام می‌دهیم یا آنچه را که باید انجام دهیم هم، صحبت می‌کند. مگر نه‌ اینکه ما در حال رشد دادن و متحول کردن سطحی از خودمان هستیم؟ بنابراین ما در صدد انجام مأموریتی هستیم.

مأموریتی که از همه لحاظ بیشترین منبع ارزش را در جهت مشغولیت‌مان به زندگی‌ ایجاد می‌کند. شادکامی، موفقیت، خلاقیت، خودانگیختگی، اعتماد به نفس فطری، و رهبری چیزهایی نیستند که ما بتوانیم به صورت اکتسابی بیاموزیم. آن‌ها با تکنیک یا تزریق سریع در رگ وارد نمی‌شوند، تا آن‌ها را بپذیریم. آن‌ها راه‌های بنیادینی از مشغولیت و فعالیت در یک رشته از هوش بسیار نامحدودند، یعنی هوش معنوی.

اگر در پی بازسازی قوای ذهنی و معنوی خود هستید و نیاز به تمرکز و آرامش و بازنگری به درون خود دارید تا راه جدیدی را برای ایجاد تحول در زندگی آغاز کنید، در خواندن «سفر هوش معنوی» درنگ نکنید.

جملات برگزیده کتاب سفر هوش معنوی:

- واقعیت، پرده نقش‌دار خوش‌رنگی است از سطوح به هم پیوسته و مراحلی همچون دسترسی داشتن از ماده به جسم، ذهن، روح و معنا.
- مشکلات مهمی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم، با همان سطح فکری که در زمان به وجود آوردن‌شان داشتیم، قابل حل نیستند.
- کسی که در زندگی چرایی برای خود دارد، چگونگی‌اش را پیدا می‌کند.
- زندگی تجربه‌ نشده، ارزش زیستن ندارد.
- نت‌های من بهتر از آنچه که پیانیست‌های دیگر می‌نوازند، نیست. اما سکوت‌های بین‌ این نت‌ها، آه هنر من است.
- ما احساس می‌کنیم حتی در زمانی که تمام مسائل علمی پاسخ داده ‌شوند، هنوز مشکلاتی در زندگی وجود خواهند داشت که کاملاً دست نخورده باقی مانده باشند.

در بخشی از کتاب سفر هوش معنوی می‌خوانیم:

آنچه در این جا می‌خوانید، شرحی از یک سفر است. سفری که در آغاز آن هستم‌ و همچنان به آن ادامه خواهم داد.

فلسفه را در دانشگاه آموختم و همواره به‌ این مسئله علاقه داشتم که بدانم چطور عقاید و باورهای ما بر زندگی‌مان تأثیر می‌گذارند؟ معتقدم که از دوران کودکی هدف و راه خردمندانه‌ای برای زندگی انسان وجود دارد، که تحقق می‌یابد. من در فلسفه مذاهب بزرگ و در برخی از نوآوری‌های فکری نوین بشر کاوش کردم، اما به نظر می‌رسید که هیچ چیز نمی‌توانست احساس درونی مرا سیراب کند. چون به دنبال یافتن چیزی فراتر از حقیقت و اطلاعات بودم. من به منظور یافتن گمشده وجودم به تدارک یک سفر عملی و جذاب مبادرت ورزیدم.‌

چشم‌اندازهای پیش رو در‌ این سفر، سرزمین‌های پهناوری از هوش‌ انسانی است. زمانی که ما در مورد زندگی، شغل، خانواده و هر آنچه که در حال انجام دادنش هستیم فکر می‌کنیم، چه خوشحال باشیم چه ناراحت، ما رهسپار سفری هستیم که برای پاسخ دادن به‌ این سؤالات، با هر مقدار هوشی که داریم و با هر روشی که به کار می‌بریم، به هر حال از هوش‌مان بهره می‌گیریم و به جستجوی پاسخ‌ها در جایگاه‌های مناسب می‌رویم. مثلاً، ممکن است من به دنبال علائم شادی‌ آفرین زندگیم در دوره‌هایی باشم که مسائل به خوبی و با رضایت همسرم پیش می‌رفت. اگر من زندگیم را موشکافانه بررسی کنم و مشخص کنم که کدام یک از بخش‌های آن باعث عدم خوشحالی‌ام می‌شود، می‌توانم آن را تغییر دهم. اما اگر شادی‌ها و همه موارد مهمی که به دنبال‌شان هستم بر من نمایان نباشند و یا اصلاً در جایی که به دنبال‌شان می‌گردم وجود نداشته باشند، چه طور؟

در اوایل سفرم تصور می‌کردم برای یافتن آنچه به دنبالش هستم در جایگاه درستی‌ ایستاده‌ام، اما برای دیدنش بصیرت کمی دارم. راه روشنی را هم نمی‌شناختم. ما همگی روی یافتن یک پاسخ، یک چیز، یا یک دلیل خارجی متمرکز شده‌ایم و کم‌تر از خودمان آگاه هستیم، خودی که می‌تواند بر آنچه که دیدنش برایمان حیاتی است، پرتو افشانی کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول: درک هوش معنوی
1 سفر هفت‌ مرحله‌ای
2 ماهیت هوش معنوی
3 درک حقیقت وضعیت
4 رویش و نمو: مراحل سه‌گانه
بخش دوم: اتخاذ مراحل هفت‌گانه
هفت مرحله هوش معنوی
5 مرحله اول: آگاهی
6 مرحله دوم: معنا
7 مرحله سوم: ارزشیابی
8 مرحله چهارم: وجود متمرکز
9 مرحله پنجم: پنداره
10 مرحله ششم: تجسم
11 مرحله هفت: مأموریت
12 هوش معنوی خود
اهداء
سپاسگزاری
گزینه‌های آموزشی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سفر هوش معنوی
نویسنده
مترجممسعود نویدی مقدم، پرویز شریف درآمدی، سمیرا السادات حسینی بنویدی
ناشر چاپیانتشارات بخشایش
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-964-182-076-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه الکترونیک
37500 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سفر هوش معنوی

مهدی زال بیک
۱۴۰۰/۱/۱۰
بنده به دلیل کار علمی که می‌خواهم انجام دهم درباره هوش معنوی، به دنبال کتاب‌هایی با این موضوع هستم. که در کتابراه آن رایافتم.
باسپاس از دست‌اندرکاران کتابراه.
فرزین تفضلی
۱۳۹۸/۱/۱۶
در کل کتاب خیلی خوبیه. البته به شرطی که هوش شناختی و هیجانی رو قبلا در موردش اطلاعات داشته باشی
عفت هاشمی
۱۴۰۱/۹/۱۵
کتاب خاص وکاربردی هست ولی قلم نویسنده یا مترجم روان نیست
ونوس بیات
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عالیییییییییییییی
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب سفر هوش معنوی

برای دریافت کتاب سفر هوش معنوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.