معرفی و دانلود کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر

عکس جلد کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر
قیمت:
۷۰۰۰۰ تومان - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر

هر چه ابزارهای بیشتری برای حل مشکلات در ذهن‌تان داشته باشید، در زندگی موفق‌تر خواهید بود. شین پریش در کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر به معرفی 9 روش ناب تفکر می‌پردازد که با رعایت آن‌ها می‌توانید نگاهی نو به زندگی داشته باشید و مسائل را به گونه‌ای دیگر بررسی و تحلیل نمایید.

درباره کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر:

مشکلات را حل کنید، واضح‌تر به مسائل بیندیشید و به اهداف‌تان دست یابید!

کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر (The Great Mental Models: General Thinking Concepts) در حقیقت بر اساس یادداشت‌هایی که شین پریش (Shane Parrish) در وبلاگش منتشر کرده، گردآوری شده است.

او در ابتدای کتابش ایده کلی خود درباره چیستی زندگی را به سادگی مطرح می‌کند و می‌گوید: «آموزش و تحصیلات، شما را آمادۀ رویارویی با دنیای واقعی نمی‌کند. دست‌کم، من را آماده نکرد!» شین پریش سعی دارد با معرفی ساز و کارهای ذهنی و روش‌های تفکر چهره‌های برجسته، شما را در گرفتن تصمیم‌های بهتر یاری دهد. به همین دلیل می‌توان گفت این کتاب برای همگان نوشته شده است؛ برای تمام کسانی که می‌خواهد بهتر بیندیشد و بهتر تصمیم بگیرد. لحن صمیمانۀ شین پریش در سطر به سطر کتاب به وضوح قابل مشاهده است. او با زبان غیر رسمی تعمدا شما را مورد خطاب قرار می‌دهد تا بر تاثیرگذاری کلامش بیفزاید.

در یک تعریف متفاوت از تفکر، شین پریش می‌گوید: بهتر‌ فکر کردن یعنی بتوانیم مشکلات را از زوایای گوناگون بررسی و حل و بهتر از قبل برای مسائل مهم خود چاره‌یابی کنیم. مهارت یافتن راه‌حل‌های مناسب برای مشکلات عمده، گونه‌ای از خرد است. در این اثر متفاوت و جذاب با 9 روش تفکر آشنا می‌شویم که توانایی بررسی مشکلات را از زوایای گوناگون و حل و بهتر آن‌ها می‌یابیم.

خواندن کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر خواهان تغییر نگرش بنیادین در زندگی‌تان هستید و از خواندن کتاب‌هایی که ذهن‌تان را به چالش می‌کشد، لذت می‌برید، این اثر شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

با شین پریش بیشتر آشنا شویم:

او یک وبلاگ‌نویس و نویسنده موفق است که بیشتر نوشته‌هایش در نیویورک تایمز، هافینگتون پست و فوربس منتشر می‌شود.

جملات برگزیده کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر:

- دشمن اصلی تصمیم‌های خوب، نداشتن دیدگاه قدرتمند درباره مسائل است. (آلن دو باتن)

- راز موفقیت بیشتر نوابغ، به‌خصوص آن‌ها که الگوی سایرین می‌شوند، تمرکز بر اصول ساده و کمتر دیده‌شده است، نه باز کردن کلاف پیچیدۀ مسائل دشوار. (اندی بنوا)

- فناوری خوب است، اما دانشمندان و مهندسان مسئله‌هایشان را ناقص حل می‌کنند. آن‌ها از میان همۀ جنبه‌های مسئله، تنها بخشی را حل می‌کنند و از همین نیز ضربه می‌خورند. (باربارا مک‌کلینتاک)

- باید آن‌قدر خوب گوش کنم که بتوانم ناگفته‌ها را هم بشنوم. (تولی مادنسلا)

در بخشی از کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر می‌خوانیم:

تفکر مرتبۀ‌ دوم، مدل مفیدی است که در آن می‌توان با مشاهدۀ دستاوردهای آنی پیشین، آثار بلندمدت و مطلوب را شناسایی کرد. این امر اغلب برای ما دشوار است، مثل مواقعی که تصمیم می‌گیریم برای حفظ سلامتی خود در بلندمدت، خود را از لذت آنی خوردن آب‌نبات محروم کنیم. اثر مرتبۀ اول، حس به‌یادماندنی‌ای است که خوردن قند در ما ایجاد می‌کند، اما آثار مرتبۀ دوم مصرف منظم قند چیست؟ اثر مرتبۀ دوم یعنی اینکه از خودمان بپرسیم می‌خواهیم اندام و سلامتی ما ده سال بعد چطور به نظر برسد؛ از خودمان بپرسیم کاری که اکنون انجام می‌دهیم به نتایج مطلوب منجر می‌شود یا خیر.

پیدا کردن نمونه‌های تاریخی تفکر مرتبۀ دوم قدری گمراه‌کننده است چون ما قصد نداریم چیزها را صرفاً بر مبنای نتایج آن‌ها ارزیابی کنیم و مثلاً بگوییم: «چون نتیجه خوب است پس حتماً از قبل دربارۀ پیامدهای کار فکر کرده است.» حتی اگر بتوانید پیش‌بینی کنید که پس از یک دورۀ کوتاه‌مدت سختی، راحتی بلندمدتی به دست می‌آید، بازهم تضمینی وجود ندارد که پس از تحمل سختی، به آن راحتی دست یابید.

در سال 48 پیش از میلاد، کلئوپاترا، فرعون مصر، در شرایط دشواری قرار داشت. او و برادرش به‌اتفاق، بر مصر حکمرانی می‌کردند. کلئوپاترا که در خانواده‌ای معروف‌ به خواهرکشی و برادرکشی بزرگ شده بود، یک روز از قصر بیرون رانده و مجبور شد مدتی را در کنار یک مرداب، در چادر بماند. در این وضعیت، کلئوپاترا مانده بود و اندیشۀ اینکه چطور می‌تواند به قصر برگردد. او فرعون مصر بود، اما آن‌قدر تصمیم‌های خلاف عرف گرفته بود که باعث شده بود دیگر کسی از او حمایت نکند و بهانه دست برادرش بیفتد تا کسانی را برای کشتن او اجیر کند. کلئوپاترا در این شرایط باید چه می‌کرد؟

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار نویسنده
پیشگفتار مترجم
مقدمه: دستیابی به خرد
فصل اول: نقشۀ سرزمین، خود سرزمین نیست
فصل دوم: دایرۀ شایستگی
فصل سوم: تفکر بر پایۀ اصول اولیه
فصل چهارم: آزمایش فکری
فصل پنجم: تفکر مرتبۀ دوم
فصل ششم: تفکر احتمال‌گرا
فصل هفتم: وارونه‌سازی
فصل هشتم: تیغ اوکام
فصل نهم: تیغ هانلون
سپاسگزاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر
نویسنده
مترجمرسول فیروزی
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۸
زبانفارسی
شابک978-622-742541-3
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰۰ ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر

mohsen kamallo
۱۴۰۰/۵/۸
کتاب بسیار جالبی بود. زیاد حاشیه نرفت و بسادگی درباره اصل مطلب پرداخت. البته من توقع داشتم پدیده ذهن بیشتر بازشود اما بهرحال ارزش خواندن را حتما دارد. متشکرم از مترجم گرامی
Emad Taheri
۱۴۰۰/۱۰/۶
کتابی بسیار کاربردی در زمینه روش‌های تصمیم گیری است و برای من بسیار مفید بود، همچنین به روز بودن اطلاعات و مقاله‌های استفاده شده در کتاب نکته مثبتی است.
عادل آتشین
۱۴۰۱/۶/۱۱
درخور ستایش و الهامبخش جهت بهبود ساختار تفکر جهت رشد و تعالی حداکثری
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر

برای دریافت کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.