معرفی و دانلود کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل

عکس جلد کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل
قیمت:
۲۲۵۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل

کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل نوشته‌ی ارسطو خوش حساب به شرح دیدگاه بزرگانی همچون ارسطو، تولستوی و... در رابطه با هنر و فلسفه‌ی آن پرداخته و شما را با نظر آنان آشنا می‌سازد.

در عشق اختیاری نیست و همه چیز ندانسته و مجهول رخ می‌دهد. گویا چشم و گوش و ذهن همه مفتون معشوق هستند. معشوقی با زیبایی مطلق. هنرمند نیز با خبر از آنچه در او اتفاق می‌افتد نیست. این شاید ماهیت هنر است، نه توازن، نه تقارن و نه کمال نشان از زیبایی نیست، بلکه جوهر یک اثر است که زیبا جلوه می‌کند.

در بخشی از کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل می‌خوانیم:

ادموند برک در رساله‌ی خود با عنوان «تحقیق درباره‌ی سرچشمه‌های نظریات ما در مورد والایی و زیبایی» (1757. م)، میان خردورزی و سلیقه تفاوت قائل می‌شود. وی می‌گوید سلیقه با ادراک حسی ما مرتبط است و نمی‌توان به‌ گونه‌ای معقول سلیقه را تغییر داد. ادراک ذوقی باعث ایجاد لذت است که وابسته به ادراک حسی است و به‌ طور مستقیم به عقل مرتبط نیست. لذت و زیبایی به هم پیوسته‌اند و خود را در عشق نمایان می‌سازند. زیبایی موضوع عاطفه‌ای است که آن را عشق می‌خوانیم و برک آن را با جنسیت مرتبط می‌داند. برک با نگاهی روان‌شناسانه، برخی از عواطف ما را دارای سرچشمه‌ای فردی می‌داند، مانند درد و ترس و شماری دیگر را اجتماعی می‌داند همچون عشق به دیگری و کشش جنسی. عشق لذتی مثبت است که موضوع آن زیبایی است. در فصل دوم کتاب، برک میان زیبایی و والایی تفاوت می‌گذارد و دومی را مرتبط با عشق نمی‌داند.

در فلسفه‌ی روزگار برک، والایی موضوع بسیار مهمی شمرده می‌شد و امر والا را نتیجه‌ی جلوه‌ی احساسی در انسان می‌دانستند که ترکیبی است از شگفت‌زدگی و مرعوب عظمت شدن. برک می‌گفت چیزها وقتی سرچشمه‌ی ترس باشند، والایند. به نظر برک مهم‌ترین علت امر والا ابهام است. ابهام، مخاطراتی ناشناخته را پیش می‌کشد که موضوع مبهم را والا می‌نمایاند. برک مرگ را والاترین چیزها می‌داند زیرا در عین حال مبهم‌ترین چیزهاست: «مرگ، ظلمانی، نامطمئن و پیچیده است. پس والاترین چیزهاست تا بیش‌ترین حد والاست.»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
افلاطون و ارسطو
فلوطین
ادموند برک
کانت
تولستوی
کروچه
کالینگوود
هایدگر
تاتارکیویچ
موریس وایتز
جرج دیکی
جرالد لوینسون
هگل
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۰
زبانفارسی
شابک978-622-247-044-9
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق، کتاب‌های هنری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۵۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل

امیرحسین علیشاهی
۱۳۹۹/۳/۵
محتوای کاملا مناسب و غنی داشت پیشنهاد میکنم علاقمندان هنر حتماً این کتاب رو مطالعه کنند
Ehsan Norouzi
۱۳۹۹/۵/۳
کتاب خوبی بود، هر هرنجویی باید یکبار این کتابو بخونه
محمد هاتف
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خوب بود ازرش خرید را داشت
sara hamidi
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
کتاب خوب و پر محتوایی بود
masoome ebz
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
کتابی بی نظیر درباره فلسفه هنر
Parvane 1396
۱۴۰۰/۷/۱۴
سلام، کتاب مفیدی بود ممنون
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل

برای دریافت کتاب باب هنر: از افلاطون تا هگل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.