معرفی و دانلود کتاب قصر آبی

عکس جلد کتاب قصر آبی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قصر آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قصر آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قصر آبی

کتاب قصر آبی نوشته‌ی لوسی مود مونتگمری، داستان به یادماندنی دیگری از خالق آن شرلی است که از ماجرای عاشقانه‌ی دختری به نام والنسی می‌گوید که زندگی خشک و بدون عشقی داشته و تصمیم می‌گیرد این روند را تغییر دهد. این رمان دومین اثر مشهور لوسی مود مونتگمری محسوب می‌شود.

در رمان قصر آبی (The blue castel) والنسی یک دختر بیست و نه ساله‌ی مجرد است که هیچ عشقی را در زندگی‌اش نداشته و همه او را به چشم یک پیر‌دختر نگاه می‌کنند. او تمام سال‌های زندگی‌اش را در یک خانواده‌ی خشک و مقرراتی همراه با یک مادر غرغرو و خرافاتی و دختر عموی مزخرفش زندگی کرده و هیچ‌گاه از دستورات آن‌ها سرپیچی نکرده است.

یک روز به خاطر حمله‌های قلبی مکررش به دکتر مراجعه کرده و متوجه می‌شود که مبتلا به یک بیماری قلبی خطرناک است و بیشتر از یک سال زنده نخواهد ماند و از آنجا که هرگز معنای واقعی زندگی را نفهمیده و هیچ لذتی را در زندگی‌اش تجربه نکرده، تصمیم می‌گیرد که به زندگی بی‌روح و کسل کننده‌ای که همیشه به او تحمیل شده خاتمه دهد‌ و روزهای باقیمانده‌ی عمرش را آنگونه که دوست دارد زندگی کند و عشقی واقعی را تجربه نماید.

لوسی مود مونتگمری (Lucy Maud Montgomery) را بیشتر بشناسیم:

لوسی مود مونتگمری نویسنده‌ی شهیر کانادایی که عموماً با نام ال. ام. مونتگمری شناخته می‌شود در سال 1874 در کلیفتون واقع در جزیره‌ی پرنس ادوارد چشم به جهان گشود. شهرت او بیشتر به خاطر مجموعه رمان‌هایی است که با انتشار «آنشرلی در گرین گیبلز» در سال 1908 آغاز شد و مونتگمری را به شهرتی جهانی رساند.

او در طول زندگی‌اش یک دیوان شعر، بیست رمان، سی مقاله و پانصد و سی داستان کوتاه منتشر کرد. مونتگمری در سال 1911 با یوئن مک دونالد کشیش کلیسای پرسبیتری ازدواج کرد و به ‌دنبال انتقال همسرش به کلیسای لیزکدیل به انتاریو نقل مکان کرد و یازده کتاب بعدی‌اش را در عمارت کلیسای لیزکدیل نوشت. او در 24 آوریل 1942 بر اثر ایست قلبی در تورنتو درگذشت.

در سال 1943 به عنوان شخصیت برجسته‌ی تاریخ ملی توسط دولت کانادا شناخته شد. همچنین در ماه می 1975 پست مرکزی کانادا تمبر یادبودی به نام لوسی مود مونتگمری منتشر کرد. در تورنتو پارکی را به احترام او به پارک لوسی مود مونتگمری لقب دادند و در سال 1983 خانه‌ای را که طی سال‌های 1942 تا 1953 یعنی تا زمان مرگش در آن زندگی می‌کرد به عنوان مکان تاریخی ثبت کردند.

در بخشی از کتاب قصر آبی می‌خوانیم:

وقتی دخترعمو استیکلس در می‌زد، والنسی می‌دانست که ساعت هفت و نیم است و باید بیدار شود. تا جایی‌که یادش می‌آمد دخترعمو استیکلس، همیشه ساعت هفت و نیم درِ اتاقش را می‌زد. دخترعمو استیکلس و خانم فردریک استرلینگ از ساعت هفت صبح بیدار می‌شدند اما والنسی چون لاغر و ضعیف بود به خاطر یک سنت خانوادگی می‌توانست نیم ساعت بیشتر بخوابد. والنسی ‌که امروز از بیدار شدن در صبح امروز بیش از هر صبح دیگری متنفر بود از خواب بیدار شد. چه دلیلی برای بیدار شدن وجود داشت! یک روزِ کسل‌کننده‌ی دیگر مثل بقیه‌ی روزها. پر از کارهای بی‌ارزش و بی‌معنی‌ که هیچ سودی برای کسی نداشت. اما اگر فوراً بیدار نمی‌شد، نمی‌توانست تا ساعت هشت خود را برای صبحانه آماده کند. در خانه‌ی خانم استرلینگ قوانین سختی برای وعده‌های غذایی وجود داشت. در طول همه‌ی این سال‌ها، صبحانه ساعت هشت، نهار ساعت یک، شام ساعت شش سرو می‌شد و هیچ بهانه‌ای برای دیر کردن پذیرفته نمی‌شد بنابراین والنسی با ترس و لرز بیدار شد.

اتاق به خاطر درزها و سرمایِ آن صبح بارانی در ماه می به شدت سرد شده بود. خانه در طول روز سرد بود. یکی از قانون‌های خانم فردریک این بود که از بیست و پنجم ماه می به بعد دیگر نیازی به روشن کردن هیچ اجاقی در خانه نبود. و غذاها با اجاق نفتی در حیاط پشتی پخته می‌شدند. حتی اگر در ماه می هوا سرد بود و در ماه اکتبر هم یخبندان می‌شد، طبق تقویم، هیچ اجاقی تا بیست و پنجم اکتبر روشن نمی‌شد. در بیست و یکم اکتبر خانم فردریک در آشپزخانه شروع به آشپزی می‌کرد. او عصرها اجاق اتاق نشیمن را روشن می‌کرد. این‌گونه که در فامیل می‌گفتند، سرما خوردگی آقای فردریک استرلینگ که باعث مرگ او در اولین سال تولد والنسی شد مربوط به همین موضوع می‌شد. چون خانم فردریک در بیست و یک اکتبر اجاق روشن نکرده بود و آن را روز بعد روشن کرده بود، اما آن روز، دیگر برای آقای فردریک استرلینگ خیلی دیر شده بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قصر آبی
نویسنده
مترجممریم دلیخون
ناشر چاپیانتشارات سفیر قلم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-600-7435-36-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قصر آبی

swiftie done
۱۳۹۹/۱/۱۲
یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که تو کل عمرم خونده بودم. بیل گیتس میگفت: هرگاه یک خبر منفی رو نه به یک خبر بد بلکه نیاز به یک تغییر پذیرفتید اونجاست که شما ازش شکست نخوردید ازش چیزی یاد گرفتید. به نظرم کتابم داستانش اینطوری بود چون دختره والنسی وقتی فهمید بیماری قلبی داره و تا یکسال دیگه زنده نمیمونه رفت تا یک تغییر خوب و اساسی تو زندگیش بده. و از همونجا هم داستان هیجان انگیزتر و مهیج تر شد. واقعااااا حرف نداشت.
تینا نادری
۱۴۰۱/۷/۷
بسیار زیبا و تاثیر گذار و لذت بخش. داستان دختری که بخاطر هم رنگ شدن با دنیای مقرراتی و بی‌روح و کسل اطراف خود روح آبی خود را در سینه پنهان میکند تا دستی که گمان میبرد سایه مرگ است ناگهان اورا بیدار می‌کند و بیادش میآورد که تنها یکبار فرصت تجربه زندگی را دارد پس پوسته ظاهری را کنار می‌گذارد و دنیای درون خود را به نمایش میگذارد طوریکه اطرافیان را بشدت مضطرب و مستأصل میکند ولی در پایان زیبایی درون او همه را تسلیم میکند و دنیای خاکستری بیرون هم رنگ آبی میگیرد.
Bahar
۱۴۰۱/۹/۸
خیلی کتاب جذابی بود
و اینکه شخصیت اصلی به حسب یه اشتباه فرصت میکنه زندگی رو تجربه کنه بنظرم خیلی دلچسب بود واقعا باعث میشه آدم با خودش فکر کنه اگر قرار به زودی مرگ سراغم بیاد واقعا اونجوری که باید و میخواستم زندگی کردم؟
خیلی زیبا و متفاوت مناظر رو و همچنین با جزئیات ظریفی شخصیت و ظاهر افراد رو
توصیف کرده بود که باعث میشه آدم به راحتی بتونه همه چیز رو به زیبایی تصور کنه
پایان داستان گرچه رویایی تموم شد ولی به نظر من باز هم تا حدودی غیر قابل حدس بود
Nafisseh AB
۱۴۰۱/۷/۲۵
کتاب دلنشینی بود، ولی حیف که خیلی کوتاه بود. حس میکنم فصل‌های آخر سرعتش خیلی بیشتر شد و بهتر بود لحظات بیشتری رو از زندگی جدید والنسی در فصل‌های آخر گفته می‌شد. عاشقانه دلنشین و جذابی بود از اینکه این کتاب رو خوندم احساس خوبی دارم و پشیمون نیستم؛ اگر به رمان‌های عاشقانه نه خیلی سنگین و کوتاه علاقه دارین، رمانی مناسب و قشنگیه. ارزش حداقل یک بار خوندن رو داره. من مطمئنم بیشتر از یک بار این کتاب رو خواهم خواند.
Sahar K
۱۳۹۹/۴/۲۴
کتاب خوبی بود میتونست بهتر بنویسه پایان داستان به نسبت شروع و بدنه داستان خیلی سریع اتفاق افتاد با این حال موضوعات خوبی رو انتخاب کرده بود اینکه خیلی از ادما بخاطر حرف مردم و ترس از پذیرفته نشدن توسط اطرافیانشون خود واقعیشونو مخفی میکنن، در حالی که همین مردم وقتی چیزی به نفعشون باشه عقایدشون عوض میشه و حتی یادشون نمیاد چرا زمانی یک نفر رو پذیرفتن و یکی دیگه رو طرد کردن.
پروانه حسینی
۱۳۹۹/۷/۲۳
سلام
من هنوز نتونستم نسخه کاملشو بخونم و چون نسخه نصفش رو میتونستم ببینم
یه سوال آخرش والنسی بعد از یک سال میمیره؟
اما در کل دایتان خیلی عالی هستش بهترین داستان در طول عمرم خوندم بسیار اخلاق و رفتار شخصیت‌ها رو بیان کردهبود و همچتین موضوعش خیلی قشنگه که یک دختر بعد از اون رندگی کسالت بارانه‌ای که داشت تصمیم گرفت از آن پس تبق چیزی که خودش دوس داره رفتار کنه😍
عطی
۱۴۰۱/۸/۱۴
کتاب خیلی جالبی بود. جریان داستان خیلی زیبا و لذتبخش بود، فراتر از انتظاری که داشتم. تنها مشکلی که به نظرم متن داستان داشت و اگر بهتر نوشته میشد خیلی کتاب زیباتری خلق میشد، راجب پایان داستان بود! خیلی سریع داستان تموم شد! یه مقدار حالت غیر طبیعی داشت آخر داستان! اگر بیشتر شبیه واقعیت و یه مقداری پیچیده تر نوشته میشد، زیبا تر بود.
Deniz Jonz
۱۴۰۱/۳/۸
خیلیییی قشنگ بود من حس کردم بخشی از منه این کتاب و عالی و پرفکت بود 🥺❤ این کتاب و به تمام دخترانی که حس ناامیدی یا احساس کم بودن میکنن و دیگران اونهارو بخاطر خودشون تحقیر میکنن پیشنهاد میکنم و همچنین میخوام به تمام دختران جهان بگم که ارزش شما به چیز‌هایی که دیگران میگن نیست ارزش شما به چیزیکه خود واقعیتون هست و دیگران سرکوبش کردنه.
فاطمه سعیدی
۱۴۰۱/۱/۲۱
سلام ممنونم ازتون خیلی قشنگ بود شجاعت و جسارتی که والنسی از خودش نشون داد و زندگیش رو عوض کرد توصیف قصر آبی و جزیره‌ای که در اونجا زندگی میکردن خیلی قابل درک و جذاب بود و پایان خیلی خوبی داشت و چیزهای زیادی میشد ازش یاد گرفت یک ستاره کم کردم فقط متاسفانه تعداد صفحات از تعداد صفح‌های نسخه اصلی کمتر بود💙😊
Sara Meshkati
۱۳۹۹/۸/۲۳
خواندن این کتاب مثل قدم زدن روی ابر‌ها به ادم ارامش میده و راه درست زندگی کردن و چگونه رفتار کردن را بهمون یاد میده. هر کس سواد خواندن دارد باید این کتاب را بخونه و به معنویت خودش اضافه کند. قلم نویسنده محبوبم خیلی زیباست. واقعا این کتاب عالی است. ممنون از کتاب راه
At K
۱۴۰۱/۸/۱۱
کتاب خوبی بود و توصیف‌های جذابی داشت اما روند خیلی قابل پیش بینی بود چون من از اول هم حدس زده بودم و امیدوار بودم که حدسم درست نباشه و به نظر خودم جذاب تر میشد و پایانش هم خیلی سریع جمع شد یهو و به من نچسبید اما عشق قشنگی داشت از اونایی که آدم واقعا آرزوشو داره
Leila Tolooyee
۱۴۰۰/۵/۲۳
واقعا کتاب جالب وخواندنی بودوازخوندنش احساس لذت بخشی به ادم دست میده. چطوریک نفرکه ازدیدهمه بی دست وپاوتوسری خوربودوهراس ازحرف وقضاوت مردم داشت به یک شخصیت مستقل تبدیل شدکه حرف ونظردیگران کوچکترین اثری تو تصمیماتش نداره. خوندنش روبرای دریافت حال خوب به باقی دوستان توصیه میکنم
محبوبه صورآبادی
۱۳۹۹/۲/۱۷
این کتاب رو به خاطر اینکه یک نفر پوسته‌ی کهنه‌اش رو کنار زد و با تمام افکار پوسیده و رسومات واعتقادات کهنه جنگید خیلی دوست داشتم از طرفی شخصیت مرد داستان که حالتی رمز و راز گونه داشت، بسیار جالب بود. راستش برای شخصیت زن داستان بسیار خوشحال شدم.
آنه
۱۴۰۱/۷/۱۲
کتاب خیلی خوبی بود بنظرم همه‌ی ما نیاز به یه انقلاب درونی داریم که بتونیم خودمون و از نقطه امنی که واسه خودمون ساختیم بکشیم بیرون و بریم دنبال قصر آبیمون اگر تو کسی هستی که رویاهای قشنگی داری اما جرعت قدم برداشتن واسه بدست آوردنش و نداری این کتاب واسه توعه
سحر شیردل
۱۳۹۹/۱۰/۲
یک رمان زیبا البته بیشتر بدرد رده سنی نوجوان و جوان میخوره. به نظرم بیشتر آثار خانم مونتگمری زنانه و دخترانه است و رویاپردازی و توجه به جزییات افراد و فضاها ویژگی همیشگی آن. البته متن در جاهایی غلط املایی داشت و یکی دو جا نام شخصیت‌ها رو جابه جا تایپ شده بود
مشاهده همه نظرات ۹۰

راهنمای مطالعه کتاب قصر آبی

برای دریافت کتاب قصر آبی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.