معرفی و دانلود رایگان کتاب چای سرد

عکس جلد کتاب چای سرد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چای سرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چای سرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چای سرد

نسرین سرومیلی در کتاب چای سرد داستان عاشقانه‌ی چند دختر و پسر دانشجو را روایت می‌کند که با شکل‌گیری روابط عاطفی میان برخی از آن‌ها، اتفاقات مختلف و عجیبی می‌افتد که زندگی همه‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

کتاب چای سرد برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های عاشقانه علاقه‌مند هستید، از این کتاب لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب چای سرد می‌خوانیم:

مهشید و بهار به همراه چند دانشجوی دیگه که دختران و پسران جوان بودند مقابل در دانشگاه ایستاده بودند و می‌گفتند و می‌خندیدند. مهشید می‌خندید و دل امیر جوان و خوش چهره رو که آن سوی خیابان ایستاده بود و به او خیره شده بود رو می‌لرزاند. امیر دلش می‌خواست خودش رو به آن جمع دوستانه برسونه و همه پسرها رو از اطراف مهشید دور کنه، چون کسی نباید جز او به این دخترک گندمی رو و فرفری مو نگاه کنه! زیبارویی که وقتی لبش می‌خنده چشمانش هم همزمان می‌خنده، امان از موهای فر و مواجش که از گوشه مقنعه بیرون زده و از کنار صورتش آویزان شده و زیبایی و گیرایی‌اش رو دو چندان کرده!

امیر محو تماشای محبوبش بود و آرزوی داشتن او رو در دل می‌پروراند. او مهشید رو می‌خواست.

برای اولین بار عاشق شده بود و می‌خواست آخرین بارش هم باشه. شنیده بود عاشق و معشوق‌ها کمتر به هم می‌رسند، اما او تصمیمش رو گرفته بود، می‌خواست کاری کنه که مهشید هم عاشق او بشه و بعد با هم ازدواج کنند و خوشبخت بِشن و بشن سرمشق و امید همه عشاقی که نگران به هم نرسیدن هستند.

امیر گوشه سالن کوچک خانه - روی زمین نشسته بود و به قاب عکس عروسی شان که روی دیوار نصب بود نگاه می‌کرد. او به خواسته‌اش رسیده بود و مهشید رو به دست آورده بود- اما بسیار سخت!

خانواده مهشید و خانواده او راضی به این ازدواج نبودند، خانواده مهشید دلشون نمی‌خواست تنها فرزندشان همسر مردی بشه که تحصیلات دانشگاهی نداشت.. و از اون بدتر اختلاف فرهنگی بود که میان خانواده‌ها بود. همین تفاوت فرهنگی باعث شده بود که خانواده سختگیر امیر مخالف داشتن عروسی با مشخصات مهشید باشن، اون‌ها دلشون عروسی سر به زیر و حرف گوش کن و صد البته محجبه می‌خواست که مهشید دارای هیچکدوم از این مشخصه‌ها نبود! اما عشق پیروز شد و امیر و مهشید با وجود تفاوت‌ها و مخالفت‌ها با هم ازدواج کردند. امیر هر روز بیش از روز قبل عاشق و دلباخته مهشید می‌شد و وقتی مهشید عروس خانه‌اش شد دیگر سر از پا نمی‌شناخت و خودش رو خوشبخت‌ترین می‌دانست.

اوایل ازدواج هدیه‌ها و قربون و صدقه رفتن‌های امیر برای خوشحال بودن مهشید کافی بود، اما بعد از مدتی این‌ها عادی شد و مهشید هوای گذشته رو کرد. هوای دخترکی که بدون بهانه می‌خندید، با صدای بلند حرف می‌زد، هر چه می‌خواست می‌پوشید و در کل زندگی بر وفق مرادش بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چای سرد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آوای آرامش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات192
زبانفارسی
شابک978-622-7539-61-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب چای سرد

Hana
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
اول خسته نباشید میگم به خانم سرومیلی بخاطر نوشتن این کتاب...
واقعا جالب و غیر قابل پیش بینی بود تا اخرین لحظه! و خیلی جالب و هیجان انگیز شده بود ولی کاش پایانش باز نمیموند و سرنوشت امیر و مهشید معلوم میشد!
در کنار اینکه هیجان انگیز بود چیزهایی از واقعیت توش اومده بود مثل مذهبی بودن و غیرت چون و
افراطی خودم حسش کردم واقعا درک کردم که چقدر سخت بده شکاک بودن و غیرت افراطی این حس ترس و استرس که مهشید داشت...
و البته مرد‌های هوس باز و عوضی که با وجود پول و زن خوب بازم هوس میگیره اونها رو و چند خانواده رو اذیت و درگیر میکنه...
من اخرش رو دوست نداشتم که اینجوری تموم شد کاشکی از سرنوشت مهشید میگفت.
ولی به سلیقه نویسنده احترام میذارم
VICTORLyNCH
۱۴۰۱/۳/۲۲
تجمع کلیشه‌ها! نکته جالب حضور جوادیان بود که در کتاب دیگر خانم سرومیلی نیز حضور داشت. با این حال، تنها اشارات به قاتل از روی نحوه بیان جملات و ادا کردن کلمات توسط مضنون‌هاست که جای کار بیشتری داره. جابجایی زیاد بین زمان و مکان تو ذوق می‌زد البته نظر شخصیمه. روایت داستان هم کتابی نبود و خیلی ساده با بود. باید تفاوتی بین رمان داستان‌های تلگرامی باشه. کتابی نیست که خیلی ارزش خوندن داشته باشه ولی اگه اتفاقی خوندین هم بد نمی‌شه. امیدوارم در کتاب‌های بعدی شاهد پیشرفت بیشتر نویسنده باشیم.
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۲/۲۹
کتاب جالبی بود. سبک جنایی و برای گروه سنی جوان و نوجوان بود.
هدف اصلی نویسنده جدا از سرگرم کردن خواننده این بود که مردانگی به زور و بازو و داد و جنجال نیست غیرت این نیست کسی رو که دوستداری آزار بدی بلکه باید حمایتش کنی که کسی نتونه آزارش بده.
به هیچکس کامل اعتماد نکنید و به همه بی اعتماد نباشید. شناخت افراد زمان بر هست.
الان که این موارد زیاد رخ می‌دهد خوندن این کتاب راهنمای جالبیه.
. اسکندری
۱۴۰۰/۹/۲۸
کتاب جذابی بود و تا آخرش نمیتونستی پیش بینی کنی که بالاخره کار کی میتونسته باشه و به همه شک میکردی، منو که جذب کرد و سری کل کتابو خوندم چون میخواستم ببینم آخر داستان چی میشه، فقط میتونست طولانی تر و با جزئیات بیشتر گفته بشه و داستان امیر و مهشید هم باز نمونه، و در انتها از نویسنده کتاب خانم سرومیلی هم سپاسگزارم، تمام کتاب هاشونو خوندم و همشون جذاب بوده...
📚💞😍parniya😍💞📚
۱۴۰۱/۸/۱۰
واقعا دست نویسنده محترم درد نکنه. کتاب فوق العاده جالب، پر از نکات مهم زندگی، اخلاقی، رفتاری و روانشناسی بودش. پر از ماجراجویی بودش، تا آخرین لحظه نمیتونستی حدس بزنی گم شدن مهشید خانوم کار کی می‌تونه باشه. حضور جوادیان و گفتمانش خیلی عالی بود. پیشنهاد میکنم حتما این کتاب و بخونین. ممنون از کتاب راه محترم. عالی بووود🙏♥️💐
Sami
۱۴۰۱/۶/۳۱
کتاب‌های زیادی خوندم، اما این کتاب برعکس همه اونها، دارای صفحات خسته کننده نبود، هرصفحه حاوی متونی بود که باعث میشه خواننده ترغیب بشه به خوندن، هرصفحه یه سرنخ که فکر میکردی معما رو حل کردی اما در صفحه بعد متوجه میشدی اشتباه کردی... ودر نهایت پایانی کاملا غیرمنتظره
کلا کتاب خیلی خوبی بود ممنونم از نویسنده اش
مهدی عزتی
۱۴۰۱/۴/۲۷
داستان عالی بود چون علاوه بر جنایی و عاشقانه بودن داشت پند میداد که زن وسیله‌ی مرد نیست که بتوان آنرا با عقاید مسخره به نوعی زندانی کرد در جاهایی از داستان کمی معلوم میشد مضنون مرتضی هست ولی خوشبختانه تا میخواستم پی ببرم نویسنده سریع مضنون را تغییر داد خوب بود
تشکر ازنویسنده
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۷
درود، کتاب جالبی بود. اما من اصلا نپسندیدم زیرا از همون ابتدا کاملا می‌شد انتهای داستان رو حدس زد، اما شیوه نگارش داستان به طوری بود که آدم رو از خوندن داستان خسته نمی‌کرد، اما همونطور که گفتم داستان فضای کلیشه‌ای داشت. سپاس.
A.asgari
۱۴۰۱/۸/۱۵
خیلی جالب بود خیلی خوب بود مخصوصا این که راز الود بود و برایه قشر جوان و اینکه ادم به همه شک میکرد تا اخر معلوم میشد کی مقصره مثلا خودم اول فک کردم که پدارم اینکارو کرده بعدا گفتم امیر بعدا بهار و... ممنون💜
بهروز حسنوند
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
سلام کتاب خوب و جالبی بود ولی کتاب شاید اگر عشقی بود خیلی زیباتر و پر کشش تر بود.
من در دنیای واقعی مانند این نوع زندگی را دیده‌ام مردانی مثل امیر کارهای خطرناک تری انجام می‌دهند چون ذهنشان بیمار است.
Nill
۱۴۰۱/۶/۱۴
رمان قشنگی بود اما مث بقیه رمان هاتون اخرش زباد هیحان انگیز و احساسی نبود مثلا میتونست زنده بودن مهشید رو بگه یا اینکه پیش امیر برمیگرده. یا نه به هر حال زیبا بود دستتون درد نکنه
مژده دبیری
۱۴۰۰/۱۱/۲
داستان بسیار زیبا و جذابی بود و اصلا نمیشد پایانش رو حدس زد و من که کلی از خوندنش لذت بردم فقط کاش پایان داستان باز نبود و کاملا مشخص میشد که زندگی امیر چی میشه.
منیر تیموری
۱۴۰۰/۱۰/۸
خسته نباشید خدمت استادعزیز عالی بود مانند بقیه رمانهاتون تا آخر داستان نمیتونستی حدس بزنی که ماجرا چیه من که خیلی لذت بردم امیدوارم توی زندگی شخصی هم مانند کتابهاتون بدرخشین
سمیه صالحی
۱۴۰۰/۹/۱۲
مکالمه پلیس و بهمین توی طلا فروشی باحال بود..
داستان نسبتا جالبی بود و نویسنده سعی کرده بود خواننده رو بفکر بندازه که واقعا مهشید داستان چه بلایی به سرش اومد
Sahar_N
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جالب بود و لذت بردم از خوندنش غیر قابل پیش بینی بود جوری که به همه شک میکردی و خیلی نکات ظریف و قابل تاملی داشت ممنون از نویسنده محترم و کتابراه عزیز
مشاهده همه نظرات 68

راهنمای مطالعه کتاب چای سرد

برای دریافت کتاب چای سرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.