معرفی و دانلود رایگان کتاب چای سرد

عکس جلد کتاب چای سرد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چای سرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چای سرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چای سرد

نسرین سرومیلی در کتاب چای سرد داستان عاشقانه‌ی چند دختر و پسر دانشجو را روایت می‌کند که با شکل‌گیری روابط عاطفی میان برخی از آن‌ها، اتفاقات مختلف و عجیبی می‌افتد که زندگی همه‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

کتاب چای سرد برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های عاشقانه علاقه‌مند هستید، از این کتاب لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب چای سرد می‌خوانیم:

مهشید و بهار به همراه چند دانشجوی دیگه که دختران و پسران جوان بودند مقابل در دانشگاه ایستاده بودند و می‌گفتند و می‌خندیدند. مهشید می‌خندید و دل امیر جوان و خوش چهره رو که آن سوی خیابان ایستاده بود و به او خیره شده بود رو می‌لرزاند. امیر دلش می‌خواست خودش رو به آن جمع دوستانه برسونه و همه پسرها رو از اطراف مهشید دور کنه، چون کسی نباید جز او به این دخترک گندمی رو و فرفری مو نگاه کنه! زیبارویی که وقتی لبش می‌خنده چشمانش هم همزمان می‌خنده، امان از موهای فر و مواجش که از گوشه مقنعه بیرون زده و از کنار صورتش آویزان شده و زیبایی و گیرایی‌اش رو دو چندان کرده!

امیر محو تماشای محبوبش بود و آرزوی داشتن او رو در دل می‌پروراند. او مهشید رو می‌خواست.

برای اولین بار عاشق شده بود و می‌خواست آخرین بارش هم باشه. شنیده بود عاشق و معشوق‌ها کمتر به هم می‌رسند، اما او تصمیمش رو گرفته بود، می‌خواست کاری کنه که مهشید هم عاشق او بشه و بعد با هم ازدواج کنند و خوشبخت بِشن و بشن سرمشق و امید همه عشاقی که نگران به هم نرسیدن هستند.

امیر گوشه سالن کوچک خانه - روی زمین نشسته بود و به قاب عکس عروسی شان که روی دیوار نصب بود نگاه می‌کرد. او به خواسته‌اش رسیده بود و مهشید رو به دست آورده بود- اما بسیار سخت!

خانواده مهشید و خانواده او راضی به این ازدواج نبودند، خانواده مهشید دلشون نمی‌خواست تنها فرزندشان همسر مردی بشه که تحصیلات دانشگاهی نداشت.. و از اون بدتر اختلاف فرهنگی بود که میان خانواده‌ها بود. همین تفاوت فرهنگی باعث شده بود که خانواده سختگیر امیر مخالف داشتن عروسی با مشخصات مهشید باشن، اون‌ها دلشون عروسی سر به زیر و حرف گوش کن و صد البته محجبه می‌خواست که مهشید دارای هیچکدوم از این مشخصه‌ها نبود! اما عشق پیروز شد و امیر و مهشید با وجود تفاوت‌ها و مخالفت‌ها با هم ازدواج کردند. امیر هر روز بیش از روز قبل عاشق و دلباخته مهشید می‌شد و وقتی مهشید عروس خانه‌اش شد دیگر سر از پا نمی‌شناخت و خودش رو خوشبخت‌ترین می‌دانست.

اوایل ازدواج هدیه‌ها و قربون و صدقه رفتن‌های امیر برای خوشحال بودن مهشید کافی بود، اما بعد از مدتی این‌ها عادی شد و مهشید هوای گذشته رو کرد. هوای دخترکی که بدون بهانه می‌خندید، با صدای بلند حرف می‌زد، هر چه می‌خواست می‌پوشید و در کل زندگی بر وفق مرادش بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چای سرد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آوای آرامش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۲
زبانفارسی
شابک978-622-7539-61-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب چای سرد

VICTORLyNCH
۱۴۰۱/۳/۲۲
تجمع کلیشه‌ها! نکته جالب حضور جوادیان بود که در کتاب دیگر خانم سرومیلی نیز حضور داشت. با این حال، تنها اشارات به قاتل از روی نحوه بیان جملات و ادا کردن کلمات توسط مضنون‌هاست که جای کار بیشتری داره. جابجایی زیاد بین زمان و مکان تو ذوق می‌زد البته نظر شخصیمه. روایت داستان هم کتابی نبود و خیلی ساده با بود. باید تفاوتی بین رمان داستان‌های تلگرامی باشه. کتابی نیست که خیلی ارزش خوندن داشته باشه ولی اگه اتفاقی خوندین هم بد نمی‌شه. امیدوارم در کتاب‌های بعدی شاهد پیشرفت بیشتر نویسنده باشیم.
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۲/۲۹
کتاب جالبی بود. سبک جنایی و برای گروه سنی جوان و نوجوان بود.
هدف اصلی نویسنده جدا از سرگرم کردن خواننده این بود که مردانگی به زور و بازو و داد و جنجال نیست غیرت این نیست کسی رو که دوستداری آزار بدی بلکه باید حمایتش کنی که کسی نتونه آزارش بده.
به هیچکس کامل اعتماد نکنید و به همه بی اعتماد نباشید. شناخت افراد زمان بر هست.
الان که این موارد زیاد رخ می‌دهد خوندن این کتاب راهنمای جالبیه.
. اسکندری
۱۴۰۰/۹/۲۸
کتاب جذابی بود و تا آخرش نمیتونستی پیش بینی کنی که بالاخره کار کی میتونسته باشه و به همه شک میکردی، منو که جذب کرد و سری کل کتابو خوندم چون میخواستم ببینم آخر داستان چی میشه، فقط میتونست طولانی تر و با جزئیات بیشتر گفته بشه و داستان امیر و مهشید هم باز نمونه، و در انتها از نویسنده کتاب خانم سرومیلی هم سپاسگزارم، تمام کتاب هاشونو خوندم و همشون جذاب بوده...
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۷
درود، کتاب جالبی بود. اما من اصلا نپسندیدم زیرا از همون ابتدا کاملا می‌شد انتهای داستان رو حدس زد، اما شیوه نگارش داستان به طوری بود که آدم رو از خوندن داستان خسته نمی‌کرد، اما همونطور که گفتم داستان فضای کلیشه‌ای داشت. سپاس.
بهروز حسنوند
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
سلام کتاب خوب و جالبی بود ولی کتاب شاید اگر عشقی بود خیلی زیباتر و پر کشش تر بود.
من در دنیای واقعی مانند این نوع زندگی را دیده‌ام مردانی مثل امیر کارهای خطرناک تری انجام می‌دهند چون ذهنشان بیمار است.
مژده دبیری
۱۴۰۰/۱۱/۲
داستان بسیار زیبا و جذابی بود و اصلا نمیشد پایانش رو حدس زد و من که کلی از خوندنش لذت بردم فقط کاش پایان داستان باز نبود و کاملا مشخص میشد که زندگی امیر چی میشه.
منیر تیموری
۱۴۰۰/۱۰/۸
خسته نباشید خدمت استادعزیز عالی بود مانند بقیه رمانهاتون تا آخر داستان نمیتونستی حدس بزنی که ماجرا چیه من که خیلی لذت بردم امیدوارم توی زندگی شخصی هم مانند کتابهاتون بدرخشین
سمیه صالحی
۱۴۰۰/۹/۱۲
مکالمه پلیس و بهمین توی طلا فروشی باحال بود..
داستان نسبتا جالبی بود و نویسنده سعی کرده بود خواننده رو بفکر بندازه که واقعا مهشید داستان چه بلایی به سرش اومد
asghar nazari
۱۴۰۱/۳/۱۳
این کتاب خیلی جذابه من واقعا در عرض دو روز این کتاب رو خوندم منی که مزه مزه میکنم کتابو
خیلی غیرمنتظره، هیجان انگیز و عالی
تم داستانی خوبی داره
naz nazi
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
داستان جالبی بود حتما بخونیدش ممنون از کتابراه و نویسنده کتاب خطر اسپویل👇
فقط کاش اخرش مشخص میشد ک مهشید برمیگرده یا ن
متهم شدن امیر هم جالب بود
نرجس ر
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
اولین رمانی نیس که از این نویسنده میخونم. انگار کلا دوس داره یه ابهامی آخر داستان بذاره که آدم نفهمه اون زوج با هم میمونن یا نه: / آخه چرا؟؟
چیستا🌱 کتاب راه
۱۴۰۰/۱۱/۳
گاهی وقت‌ها با رفتارمان باعث آزار عزیزترینمان می‌شویم به طوری که تنها راه حل مشکل برایش دوری از ما باشد!
و دخترکی که به پای سختی‌ها ماند اما اورا ترک نکرد!
ریحانه محمدی
۱۴۰۱/۱/۱۶
شیوه بیان داستان، خیلی خوب بود و کسل کننده نبود. داستان هم جذاب بود هم عاشقانه و هم جنایی... پایان داستان هم برام واقعا غیرمنتظره بود.
رحیمه محمودزاده
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
سلام عالی بود واقعا حدسش هم نمیزدم چنین اتفاقی برای شخصیت داستان افتاده غافلگیر کننده بودقلم بسیار فوق العاده نویسنده ادمو جذب میکنه
ندا ساغری
۱۴۰۰/۹/۲۲
اخرش خیلی حیرت انگیز تموم شد ولی این بد شد که معلوم نشد مهشید پیش امیر برمیگرده یا چون بنظرم باید برمیگشت و امیر اشتباهش رو جبران میکرد
مشاهده همه نظرات ۴۵

راهنمای مطالعه کتاب چای سرد

برای دریافت کتاب چای سرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.