معرفی و دانلود PDF کتاب گام به گام: گشایش رتی

عکس جلد کتاب گام به گام: گشایش رتی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گام به گام: گشایش رتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گام به گام: گشایش رتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گام به گام: گشایش رتی

رتی، گشایش محبوب علاقه‌مندان در تمام سطوح شطرنج به شمار می‌آید. ویژگی شاخص این سیستم نسبت به گشایش‌های دیگر امکان تنظیم آن با سایر گزینه‌های دفاعی مختلف است. نیل مک دونالد در کتاب گام به گام: گشایش رتی ترفندهای این روش را به کسانی که به جای به خاطر سپردن حرکات در شطرنج، ترجیح می‌دهند به درک و تحلیل درستی از ایده‌ها دست یابند، آموزش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب گام به گام: گشایش رتی

مجموعه کتاب‌های گام به گام، انواع شروع در بازی شطرنج را به بازیکنان یاد می‌دهد. در این جلد از سری کتاب‌های آموزشی، گشایش رتی توسط استاد بزرگ نیل مک دونالد (Neil McDonald) آموزش داده شده است. او در این کتاب با مراجعه به اصولِ شروع بازی، روش «رتی» را در بوته‌ی آزمایش قرار می‌دهد و با دقت تمام به معرفی حرکات کلیدی، ایده‌ها و دلیل انتخاب آن‌ها می‌پردازد.

کتاب گام به گام: گشایش رتی (Starting out: the Reti) با برخورداری از چندین ویژگی، برتری بیشتری نسبت به سایر آثار مشابه خود دارد؛ در واقع طراحی کاربرپسند جهت بهترین ارتباط با خواننده و تمرکز بر مبانی پایه گشایشی، این کتاب را به عنوان یکی از بهترین منابع برای بهبود بازی‌های شما در سطح باشگاهی و شرکت در مسابقات تبدیل کرده است.

نیل مک دونالد یکی از نویسندگان پیشرو در دنیای شطرنج است و در کنار کسوت نویسندگی، مربی‌گری تعدادی از بازیکنان جوان را نیز بر عهده دارد. بازیکنان زیادی از آموزش‌های او بهره برده و به مقامات بالا رسیده‌اند.

کتاب گام به گام: گشایش رتی مناسب چه کسانی است؟

کتاب پیش‌رو گزینه‌ای ایده‌آل برای شطرنج‌بازانی‌ست که دانش لازم برای کار با گشایش‌های مطلوب خود را ندارند و در آرزوی دستیابی به مبانی ضروری حرکات هستند.

در بخشی از کتاب گام به گام: گشایش رتی می‌خوانیم

این نکته مهم را باید به خاطر داشت که گرایش سفید و سیاه در شروع بازی و گشایش انتخابی بسیار متفاوت است. به عنوان مثال هنگامی که من بنکو یا بنونی را با مهره سیاه بازی می‌کنم فیل را در g7 قرار می‌دهم، پیاده‌های مرکزی‌ام را نگاه می‌دارم و امیدوار هستم حریف را به پیشروی بیشتر ترغیب کنم.

چنانچه وی رویکردی محکم و بدون پذیرش خطر در پیش گیرد و از خطوط پرتنش پرهیز کند، بدیهی است که موجب پریشانی و اضطراب من نمی‌شود و با توجه به اینکه با مهره سیاه بازی می‌کنم از وضعیت کمابیش متعادل موجود نیز رضایت خواهم داشت؛ اما با مهره سفید وضعیت متعادل نمی‌تواند موجب خشنودی و رضایتمندی من شود.

با توجه به این نکات بهتر می‌توان در خصوص پتانسیل و ظرفیت برتری تمپ قضاوت کرد و به این پرسش مهم پاسخ داد که اگر حریف به شیوه‌ای غیرجاه‌طلبانه بازی را دنبال کند، آیا این برتری به اندازه کافی توان کسب ابتکار عمل را به من می‌دهد؟

چنانچه نتوانم به اندازه کافی بازی فعالی ارائه دهم و حریف نیز رویکردی محتاطانه داشته باشد، به دلیل فقدان فضای کافی به وضعیت نامطلوبی خواهم رسید. این موضوع شبیه یک معماست. اساتید تراز اول جهان مانند کرامنیک، می‌توانند بنا بر ضرورت با تلفیقی از جزم و احتیاط و ریسک با اطمینان حرکت d4.. 2 را انجام دهند و از سوی دیگر بازیکنانی که شهامت آن را دارند با مهره سیاه نیز با همان شیوه هجومی که با مهره سفید مبارزه می‌کنند به مقابله با بنکو یا بنونی بپردازند، به دلیل فقدان یک تمپ تار و مار می‌‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

معرفی
سیاه با d4... 2 فضا به دست می‌آورد
رتی اسلاو: معرفی و سیستم نیویورک
رتی اسلاو: سیستم کاپابلانکا
رتی اسلاو: سیاه dxc4... بازی می‌کند
رتیِ باز
رتی بسته
ایده‌هایی در گشایش انگلیسی
ضمیمه واریانت‌ها
نمایه بازی‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گام به گام: گشایش رتی
نویسنده
مترجمخلیل حسینی، غلامرضا رنجگر
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۸
زبانفارسی
شابک978-964-7552-51-6
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گام به گام: گشایش رتی

Yasan Dovoodi
۱۴۰۱/۶/۸
شروع رتی و انگلیسی دوتا از بهترین و قوی‌ترین شروع بازی‌های شطرنج هستند. این کتاب آموزش کامل جامع شروع بازی رتی رو آموزش داده و بازی‌های بسیار آموزنده و عالی‌ای رو قرار دادن و تحلیل کردن. از بازی هاش میشه خیلی بهتر به شروع بازی رتی مسلط شد مخصوصا با اون تحلیل هاش. بخرید پیشنهاد میکنم شدید. الان اکثر کتاب‌های شروع بازی‌ها زبان اصلی و انگلیسی هستند این کتاب بسیار عالی و فارسی هست.
مجید صمیمی
۱۴۰۱/۶/۱۲
کتاب عالی بود پوشش تئوری کاملی از واریانت ارائه شده است
جابر عبدالحسینی
۱۴۰۱/۶/۲۹
گشایش فوق العاده سری
Saeed Abolhasani
۱۴۰۱/۶/۹
بسیار زیبا و عالی و با توضیحات کامل
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب گام به گام: گشایش رتی

برای دریافت کتاب گام به گام: گشایش رتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.