معرفی و دانلود PDF کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی

عکس جلد کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی
قیمت:
۲۳۵۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی

کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی نوشته‌ی رضا بنائی شما را با شرایط، قوانین و مراحل ترخیص کالای گمرکی به صورت مرحله به مرحله آشنا می‌کند.

پیچیدگی قوانین و وجود کاغذ بازی در جریان عملیات اجرایی با وجود فراهم آمدن زمینه استقرار نظام خودکار مبادله اطلاعات در امور بازرگانی، گمرک و سایر سازمان‌های ذی‌ربط در امر صادرات و واردات، همچنان از نکات چالش‌برانگیز و هزینه‌بر در جریان تجارت است.

مطالعه قوانین، مقررات، مصوبات، دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌ها به جای خود، علاوه بر تعدد و عدم ثبات و ماندگاری آن‌ها، مخصوصاً مصوبات و دستورالعمل‌ها، برای هر بازرگان یا فعال در عرصه تجارت هم از لحاظ زمان و هم از جهات دیگر امکان‌پذیر نیست، مخصوصاً وقتی پیگیری مرتب این مجموعه‌ها نیز برای روزآمدی مورد نظر باشد.

مراجعه به گمرک فقط با فرض وجود کالا و ضرورت انجام تشریفات گمرکی در اماکن گمرکی است، بنابراین شما ناگزیر به داشتن اطلاعاتی هر چند مختصر در رابطه با مقررات و تشریفات گمرکی هستید. اما سوال اینجاست که این اطلاعات را از کجا باید به دست آورد؟

در حقیقت اثر حاضر شما را با مواردی مانند اینکه ترخیص چه مزایا یا آثار حقوقی دارد و مستلزم چه تشریفاتی است آشنا می‌کند و همچنین به بررسی نقش اسناد گمرکی و اسناد خرید و حمل می‌پردازد.

لازم به ذکر است که رضا بنائی در این اثر کاربردی از ذکر و نقل مواد قانون و آیین‌نامه که برای مقایسه با یادداشت‌ها و نمودارها می‌توانست مفید باشد، به لحاظ احتمال تغییر و جابه‌جایی که در لایحه قانون گمرک وجود خواهد داشت احتراز نموده؛ ضمن اینکه به طور قطع علی‌رغم احتمال هر تغییری، نکات کلیدی را همچنان مطابق وضع موجود حفظ کرده است.

در بخشی از کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی می‌خوانیم:

اختلافات گمرکی در اجرای مقررات صادرات و واردات و سایر مقرراتی که گمرک مسئولیت دارد در رابطه با واردات و صادرات اجرای دقیق آن‌ها را مطمئن شود، همچنین اختلاف در طبقه بندی کالا و بالاخره اختلاف در ارزش گذاری، در دو کمیسیون رسیدگی می‌شود:

الف: رسیدگی به اختلافات گمرکی
ب: تجدیدنظر

آرای قطعی این کمیسیون‌ها برای طرفین لازم الاجرا است.
در حقیقت، به جای طرح دعوی در محاکم حقوقی که طولانی و در عین حال ناگزیر از ارجاع به کارشناس است، در یک دادگاه اداری تخصصی به عمل می‌آید. در عوض به کار بردن عنوان دادگاه اداری، از عنوان کمیسیون استفاده می شود.

البته مسائلی که جنبه حقوقی دارد قطعاً از صلاحیت این کمیسیون ها خارج است و در دادگاه رسیدگی می‌شود، مسائلی مثل قاچاق گمرکی.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: اسنادی که تسلیم گمرک می شود
بخش دوم: رژیم گمرکی یا رویه گمرکی (Customs Procedures)
بخش سوم: تعریف رویه‌های گمرکی
بخش چهارم: تنظیم اظهارنامه گمرکی
بخش پنجم: اظهار کالا به گمرک
بخش ششم: چگونه از اظهار خلاف جلوگیری کنیم
بخش هفتم: حقوق ورودی و سایر وجوهی که گمرک مسئول وصول آن است
بخش هشتم: ارزیابی در گمرک
بخش نهم: صدور پروانه و ترخیص کالا
بخش دهم: بروز اختلاف
بخش یازدهم: معیارهای تعیین ارزش در گمرک
بخش دوازدهم: مواعد قانونی و اثرات آن در جریان ترخیص و بعد از آن
بخش سیزدهم: اسناد گمرکی
بخش چهاردهم: قطع مرور زمان
بخش پانزدهم: کالاهای ممنوع الورود
بخش شانزدهم: متفرقه
بخش هفدهم: رویه‌ها و اسناد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-468-236-0
موضوع کتابکتاب‌های حقوق بازرگانی، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۲۳۵۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی

حبیب دهقانی
۱۳۹۹/۲/۲۶
بسیار ضعیف. مهمترین چیزهایی که لازم هست بدونی در ارتباط با بحث گمرک همه به صورت سوال از شما در انتهای هر فصل پرسیده میشه. واقعا افتضاح بود.
Hosein Khajegani
۱۳۹۹/۹/۲۹
بسیاربسیار مسخره، من که 4 ساله تو گمرک دارم کار میکنم هیچی نفهمیدم چه برسه یکی که بدون آشنایی بخواد مطالعه کنه
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی

برای دریافت کتاب گام به گام تا ترخیص کالا در ورود قطعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.