معرفی و دانلود کتاب صوتی جزء از کل

عکس جلد کتاب صوتی جزء از کل
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جزء از کل

استیو تولتز در کتاب صوتی جزء از کل، قصه خانواده‌‌ی عجیب دین را به تصویر می‌کشد که در کشورشان استرالیا شهرت دارند و اعضای آن هرکدام باعث ایجاد اتفاقاتی جنجالی شده‌اند. داستانی با حس شوخ طبعی بالا که سوالات فلسفی زیادی را برای شما مطرح می‌کند. این رمان نامزد جایزه من بوکر در سال 2008 و یکی از آثار پرفروش نیویورک تایمز است.

درباره کتاب صوتی جزء از کل:

جاسپر دین در تمام طول زندگی خود نتوانست تصمیم بگیرد که چه احساسی به پدر عجیب و غریب خود دارد؛ آیا از او نفرت دارد؟ به او ترحم و عشق می‌ورزد یا می‌خواهد هیچگاه در زندگی‌اش نباشد و بمیرد. پدری که بیش از اندازه همه چیز را تجزیه و تحلیل می‌کند و نظری کاملا بدبینانه و سیاه نسبت به دنیا و آدم‌ها دارد و همواره سعی کرده افکار فلسفی و آزار دهنده‌اش را به فرزند خود انتقال دهد.

استیو تولتز در کتاب صوتی جزء از کل (A Fraction of the Whole) داستانی فلسفی و طنز برای شما روایت می‌کند که در آن همه قوانین دنیای مدرن و جوامع انسانی را زیر سوال می‌برد و با طرح پرسش‌های جالب، شک و تردیدی در باورهایتان ایجاد می‌کند.

جزء از کل پر از خرده روایت‌های متفاوت و اتفاقات هیجان‌انگیز است و شخصیت‌های داستان از استرالیا به پاریس و تایلند نیز سفر می‌کنند و ماجراهای جالبی را از سر می‌گذرانند.

این کتاب به خوبی توانسته تاریخچه خانوادگی خاندان دین را توصیف کند و رابطه پدر و پسری عجیب را به تصویر بکشد که مجبورند باهم در یک خانه زندگی کنند؛ پسری که پدرش مارتین دین را منفورترین مرد استرالیا می‌داند و عمویش تری دین را محبوب‌ترین فرد در کشورش. عمویی که در گذشته ورزشکار حرفه‌ای بوده اما به خاطر تبهکاری به زندان می‌افتد اما یک روز با حضورش در زندگی جاسپر همه چیز تغییر می‌کند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی جزء از کل:

- نامزد جایزه من بوکر در سال 2008 (Man Booker Award)
- بهترین رمان جوایز ند کلی در سال 2008 (Ned Kelly Awards)
- نامزد جایزه کتاب اول گاردین در سال 2008 (Guardian First Award)
- برنده جایزه ادبی مایلز فرانکلین در سال 2009 (Miles Franklin Literary Award)
- برنده جایزه صنعت کتاب استرالیا (ABIA) برای بخش ادبیات داستانی در سال 2008
- نامزد جایزه Bollinger Everyman Wodehouse برای داستان‌های کمیک در سال 2009
- برنده جایزه ادبی برتر نیو ساوت ولز برای جایزه انتخاب مردم در سال 2008 (New South Wales Premier's Literary Awards)

نکوداشت‌های کتاب صوتی جزء از کل:

- کتابی دیوانه وار، طاقت فرسا و تاثیرگذار. (New York Observer)

- یک موفقیت بزرگ و اثری با محتوای کمیک و درخشان. (ساندی تایمز)

- کتابی طنز که صدای خنده‌ی شما را بلند می‌کند. (Entertainment Weekly)

- نثر استیو تولتز نفس گیر، با ریتیمی بالا و شوخ طبع است و پایانی تاثیرگذار دارد. (شیکاگو سان تایمز)

- رمان طولانی که به لحاظ ساختاری جذاب، درخشان و ظریف است و محتوای آن با حس شوخ طبعی همراه است. (لس آنجلس تایمز)

- هجو آمیز، پر از هذیان‌های مزخرف و جذاب! یکی از خنده‌دارترین داستان‌های چند سال اخیر است که از خواندن هر صفحه آن لذت خواهی برد. (Tucson Citizen)

- جزء از کل یکی از نادرترین کتاب‌های طولانی‌ست که کاملا ارزش خواندن دارد. داستان از یک شورش در زندان شروع می‌شود و در هواپیما خاتمه پیدا می‌کند و بخش‌های فراموش نشدنی در دل داستان وجود دارد. (Esquire)

کتاب صوتی جزء از کل برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اهل شنیدن رمان‌های طولانی و فلسفی باشید و از شوخ طبعی و ادبیات طنز لذت می‌برید، کتاب جزء از کل به شما پیشنهاد می‌شود.

استیو تولتز را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده استرالیایی‌ست که با نوشتن اولین رمانش، جزء از کل، خود را به عنوان یک داستان‌نویس حرفه‌ای در سطح جهان مطرح ساخت. استیو تولتز (Steve Toltz) در سال 1994 از دانشگاه نیوکاسل ایالت نیو ساوت ولز فارغ‌التحصیل شد و چندین سال به صورت پراکنده فعالیت‌های ادبی انجام می‌داد.

تولتز در طول زندگی خود مشاغل مختلفی همچون بازاریاب تلفنی، محافظ امنیتی، معلم انگلیسی، فیلمبردار، فیلمنامه‌نویس را تجربه کرده است اما سرانجام تصمیم گرفت به علاقه و استعداد اصلی خود بپردازد و کتابش را منتشر کند.

این داستان‌نویس مشهور در سال 2015 رمان دوم خود به نام «ریگ روان» را نیز نوشت و به خاطر آن برنده جایز راسل شد.

در بخشی از کتاب صوتی جزء از کل می‌شنویم:

بیا بیخودی آدرس غلط ندهیم، احساسات انسان می‌توانند مسخره باشند. الان که به آن لحظه فکر می‌کنم به حسم بعد از اینکه فهمیدم ناپدری‌ام دارد آرام آرام من را می‌کشد، می‌بینم که حس عصبانیت نداشتم، خشمگین نبودم، دلم شکست.

درست است؛ اینکه مردی که تمام عمرم را با او زندگی کرده بودم و مردی که با مادرم ازدواج کرده بود و عملا پدرم محسوب می‌شد، داشت با سم می‌کشت احساساتم را جریحه دار کرد.

مسخره است؛ تشت را انداختم زمین و استفراغ پاشید روی فرش و از شکاف کف‌پوش قطره قطره پایین رفت. دوباره دوباره نگاه کردم. هر بار هم مطمئن می‌شدم که خیال برم نداشته؛ مثل دیشب نبود که مادرم بهم اطمینان داد خواب دیده‌ام؛ مادرم... نقش او این وسط چه بود؟ مطمئنم خبر داشت و برای همین از من خواسته بود که فرار کنم ولی از ترس اینکه مبادا قاتل بفهمد که می‌خواهم فرار کنم، در نتیجه نقشه بی‌رمقش را رها کند و با یک چاقو و یک بالش بیاید سراغم، فورا از تلاشش برای فراری دادن من صرف نظر کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
یادداشت مترجم
۴۶ دقیقه
بخش اول: قسمت یک
۴۱ دقیقه
بخش اول: قسمت دو - بن بست
۴۲ دقیقه
بخش اول: قسمت سه
۴۴ دقیقه
بخش اول: قسمت چهار
۴۵ دقیقه
بخش اول: قسمت پنج - اولین پروژه
۴۳ دقیقه
بخش اول: قسمت شش
۴۵ دقیقه
بخش اول: قسمت هفت
۴۴ دقیقه
بخش اول: قسمت هشت
۴۳ دقیقه
بخش اول: قسمت نهم
۴۵ دقیقه
بخش اول: قسمت دهم
۲۳ دقیقه
بخش اول: قسمت یازده
۳۸ دقیقه
بخش دوم: قسمت یک - پایان
۴۵ دقیقه
بخش دوم: قسمت دو - چهاردهم ژوئن
۳۴ دقیقه
بخش دوم: قسمت سه - یک هفته بعد یک حادثه
۴۵ دقیقه
بخش سوم: قسمت یک
۴۵ دقیقه
بخش سوم: قسمت دو
۴۰ دقیقه
بخش سوم: قسمت سه
۴۵ دقیقه
بخش چهارم: قسمت یک
۴۵ دقیقه
بخش چهارم: قسمت دو
۴۶ دقیقه
بخش چهارم: قسمت سه
۴۵ دقیقه
بخش چهارم: قسمت چهار
۲۷ دقیقه
بخش چهارم: قسمت پنج
۴۴ دقیقه
بخش پنجم: قسمت یک - یادداشت نویسنده
۴۷ دقیقه
بخش پنجم: قسمت دو
۴۰ دقیقه
بخش پنجم: قسمت سه
۲۲ دقیقه
بخش پنجم: قسمت چهار
۴۶ دقیقه
بخش ششم: قسمت یک
۴۰ دقیقه
بخش ششم: قسمت دو
۵۷ دقیقه
بخش ششم: قسمت سه
۲۹ دقیقه
بخش ششم: قسمت چهار
۳۸ دقیقه
بخش هفتم: قسمت یک
۴۳ دقیقه
بخش هفتم: قسمت دو
۳۳ دقیقه
بخش هفتم: قسمت سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جزء از کل
نویسنده
مترجمپیمان خاکسار
گویندهپوریا رحیمی سام، رامین بیرقدار
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جزء از کل

فرزام حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
سلام. کتاب جزییات بسیار زیادی دارد خسته کننده نیست اما حوصله میخواهد بعضی جاهاش. خط داستانی کند پیش میرود اما کند بودنش بی خود و بی جهت نیست و هدف دارد. نویسنده میخواهد افکار خودش رو در غالب چندین کاراکتر که عموما فیلسوفانه / طنز صحبت میکنند از جهان ارائه بدهد که طنزش بیشتر سیاه است. در ادامه شاهد پدر و پسری هستیم که هر دو زیادی فکر میکنند و پسر چند برابر از پدر نگرش‌های پیچیده تری دارد و با مسائل ساده تر از پدرش برخورد میکند و دیدگاه کلی تری نسبت به پدرش دارد. جدای بحث فلسفه گونه‌ی داستان (که البته بیشتر فلسفه‌های چرایی و چیستی هست با زبان ساده) خود رمان ماجرای پیچیده‌ای را دنبال میکند که بعد روانشناختی از قشر‌های خاصی دارد که کاملا متوجه تمایز انها خواهید شد بد نیست با انها اشنا شویم. خوانش داستان قوی اما گاها لحن یکنواخت خسته کننده بود اما درکل عالی بود و لذت بردم از شنیدنش ‌. با تشکر از کتابراه و دست اندرکاران محترم که زحمت کشیدند تا این کتاب به گوش ما برسد💙
الناز محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
بی نظیر. Unputdownable …
باید ژرف باشی، ژرف فکرکنی و جهان بینی وسیعی داشته باشی که با این کتاب ارتباط برقرار کنی. من بعد از ۱ هفته که کتاب رو تموم کردم و یک کتاب جدید شروع کردم، اما هنوز جسبر، تری و مارتی رو توی دهنم دارم! تک تک کل کل‌های خنده دار و فیلسوفانه‌ی مارتی و جسبر رو دوست داشتم، بی پرده
بودن نویسنده بسیار زیبا و ساده بود. و واقعا زمان مرگ مارتی روی عرشه خیلی اشک ریختم، مطمئن بودم که اون لحظه جهان داره یه فیلسوف بی نظیر و بدشانس رو از دست میده!! آرزو‌ میکنم یه کارگردان پیدا شه و این کتاب رو فیلم کنه. قول به خودم میدم که حدالقل پنج سری ببینمش. مطمئنم با این شخصیت‌های عجیب، فیلسوف، و در عین حال دیوونه فیلم خیلی باحالی میشه!
نمی دونم چرا یاد فردریش نیچه (فیلسوف، شاعر و آهنگساز قرن ۱۹ آلمانی) افتادم. می‌دونید که نیچه توی سن ۴۴ سالگی به فروپاشی کامل ذهنی رسید و به طور کامل قوای ذهنیش رو از دست داد!!! فکر کنم فهمیدن، و ژرف بودن درد داره! خوشحالم که اونقدر نمی‌فهمم که …
محمود اژدری
۱۴۰۱/۱/۲۵
با سلام و احترام
کتاب جز از کل در کل کتاب خوبی است من هم نسخه چاپی این کتاب را مطالعه کردم و هم نسخه صوتی را گوش دادم و برای این بود که تفکر من بر این است شاید خوانش دیگر بتواند زاویه دیگری از نوشته را آشکار کند. به نظر من زیبا و خواندنی است ولی باید مواردی را مد نظر قرار داد‌ شیوایی متن با ترجمه
خوبی از پیمان خاکسار آنرا خواندنی تر کرده است ولی باید مد نظر قرار داد که این کتاب باید و باید با توجه به سن خوانده شود چون یکی از نقدهایی که به این کتاب وارد است ترویج خانواده گریزی و متاسفانه توهین‌های واضح به سن بزرگتر را در خود دارد که این مسأله در فرهنگ اصیل ایرانی بسیار مورد توجه قرار دارد که باید احترام سن و تجربه را داشت که متاسفانه این امر در این کتاب مورد نقد قرار گرفته است و دوم اینکه مجرم در این کتاب جایش با قهرمان عوض شده که خود این هم باعث می‌شود جوان ما اگر متن را درست متوجه نگردد بیراهه را بجای راه در نظر بگیرد که این امر باعث شده که روایت سنی آن برای مطالعه فقط برای بزرگسال باشد و نه هر جامعه هدفی. نقد دیگری که به این کتاب وارد است نگاه ضعیف به متفکران و فیلسوفان که آن‌ها را افرادی جامعه گریز و غیر منطقی جلوه میدهد که این امر هم با ذات تفکر و فلسفه منافات دارد.
در آخر هم جای دارد باز هم تشکر کنم از همه عوامل
امیراخوان
۱۴۰۱/۵/۲۱
با سلام خدمت همه دوستان، از نظر من این کتاب در واقع ترکیبی از عرفان، فلسفه، متافیزیک و طنز میباشد. از شروع داستان تا پایان به صورتی پیش میرود که با کمی تفکر متوجه میشید که قصد نویسنده از این داستان فهماندن چند نکته هستش، اولین نکته اینکه هرانچه که در زندگی برای انسان رقم میخورد حاصل تفکر و اعمال یا اوست. همون هرچه برکاری همان را درو میکنی، موضوع بعدی نقش بد رسانه‌ها و دست اندر کارهای رسانه در زندگی جامعه میباشد که دائم ذهن انسان‌ها را میبرند به سوی افکار منفی و همان افکار بصورت واقعیت در زندگی ما ظاهر میشود و البته ترقیب به دوری از رسانه و اخبار، نکته بعدی اهمیت مدیتیشن و مراقبه در زندگی میباشد. درکل خیییلی جزئیات داره و توی این جزئیات گم میشوید. البته در اخر تاییدی بر دوست داشتن و اهمیت دادن به داشته هامون قبل از از دست دادن اونا هم میکند. واقعا نمیشه توی چند خط این کتاب رو شرح داد...
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۲/۲۵
کتاب حول زندگی پدر و پسری میچرخد که پدر متعلق به نسل قبلی است که پسرش اورا قبول ندارد، در عین حال مارتینه پدر، نصیحت‌ها و تجربیاتی فلسفی به پسرش ارائه می‌دهد که البته جنبه‌های طنز نیز به خود می‌گیرد، پسر هم نیز پی لجبازی با پدر را می‌گیرد و تجربیات خود را بیان میکند همچنین خط زندگی چند نسل انسان، و خلاصه کتاب واقعیات حقایق تلخ شیرین زندگی را در قالب تجربه و فلسفه و طنز و حقیقت عامیانه ارائه می‌دهد که گاه خودمان دوست نداریم آن حقیقت را بپذیریم. در مجموع کتاب فوق العاده است و باید خواند. به لغایت تمام فاکتور‌هایی که هر نوع خواننده‌ای نیاز دارد در این کتاب ارضا می‌شود، کتاب کاملیست، چه از نظر داستان، چه فلسفه، چه سمبولیسم، چه درام و... مجموعه‌ای از تمام مواردی که در یک کتاب می‌تواند جای بگیرد و لایق جایزه نوبل است.
پانته آ خیری
۱۴۰۱/۴/۲۶
این کتاب محشره. ژانرش درام و کمدی سیاهه. خصوصا وقتی صوتیشو گوش بدید. روایتگر اصلی مارتین دینه که از بدو تولد تا آخر عمرش بدشانسی و بدبیاری میاره. شخصیت خیلی دوست داشتنی هست. کتاب در خیلی مواقع سورئاله. به شدت بعضی جاهاش خنده داره. جملات فوق العاده جالبی داره که آدمو به فکر فرو میبره. در کل میتونه و نمادی برای خیلی از ما آدم‌هایی باشه زندگی هیچوقت روی خوششو بهمون نشون نداده. اگه بخوایید به طور جدی به کتاب نگاه کنید خیلی تلخه. در کل این کتاب یه شاهکاره موقع خوندنش غرق لذت میشید. به خصوص اگه خودتون هم زندگی سختی رو پشت سر گذاشته باشید خیلی مارتین رو درک خواهید کرد. پیشنهاد میکنم حتما خونده بشه. اونم آروم آروم و با تمرکز. تا هیچ جمله و واقعه‌ای از زیر دستتون در نره.
Debora
۱۴۰۰/۱/۱۰
کتاب بدی نیست. اما نسبت به حجم و وقتی که از آدم میگیره شاید در اون حد انتظارمو برآورده نکرد. حس میکردم دارم فیلم میبینم یه فیلم تکراری با حواشی کلیشه ای! مطالب فلسفیش خوب بود به نظر از کتابهای دیل کارنگی خیلی بهره گرفته. کتابهای کارنگی درک بهتری از این مطالب به آدم میده. خیلی کتاب شلوغی بود.
گاهی
واگویی‌ها زیادی بود.
و توصیه میکنم اگر یکم افسرده هستید این کتاب مناسب شما نیست چون قطعا شما رو تشویق به پرتوپلا فکر کردن میکنه.
من با خوندنش عصبی و ناراحت شده بودم.
ناراحتی از نوع تاثیر رمانتیک یا تراژیک کتاب نه.
از نوع سردر گمی که آدم موقع شدت افسردگی بهش دست میده.
من این کتابو دوست نداشتم
Shiva
۱۴۰۱/۵/۲۲
بدون شک این کتاب بیشترین تاثیر رو روی زندگی من داشت که اگر میدونستم هرگز سمتش نمی‌رفتم، و هرگز خوندنش رو به کسی توصیه نمیکنم تا چند روز از تمام آدم‌های منطقی و فلسفی متنفر بودم، نسبت به همه چیز شک داشتم و این سوال که چرا خدا زمین رو با آفرینش انسان آلوده کرده؟ بارها در زمان خوندنش به راه‌های مختلف کشتن مارتین فکر کردم در حالی که تا حالا مورچه هم نکشتم و این واقعا ترسناک بود. فقط اگه از لحاظ روحی قوی و با ثبات هستین این کتاب رو بخونین در غیر اینصورت فقط از کنارش رد بشین.
مریم مهدی
۱۴۰۱/۵/۱۷
این کتاب رو به توصیه مجتبی شکوری خوندم، ژانرش کمدی سیاهه. خییییلی حرف برای گفتن داره، پر از جمله‌های ماندگار. واقعا لذت برم. فلسفی و عمیق.
یه قسمت هاییش محبورت می‌کنه که دوباره فکر کنی، شوخی هاش هم گاهی اوقات مجبورت می‌کنه قاه قاه بخندی. ولی در مجموع مخاطبش خاصه، به نظرم نمیاد که همه پسند باشه. و

گوینده‌ها هم صدا روایت پدر برام جذاب تر بود، ولی بعد از مدتی با صدای پسر هم خو می‌گیرین.
اگر اینو خوندین بعدش «زندگی پیش رو» رومن گاری رو بخونید.
مژگان شیخی
۱۴۰۱/۵/۱۶
این کتاب در یک کلام شاهکار بود و به نظرم ارزش اینو داره که بیشتر از یک بار خونده بشه. فقط صدا گذاری‌ها میتونست کمی بهتر باشه. این کتاب سراسر نگاهی به فلسفه هستی و نگرشی جالب به عمیق‌ترین مسایل زندگی داره. شخصیت پردازی و ذهنیت راوی‌ها فوق العاده بود. به شدت با کتاب ارتباط گرفتم و تو تمام مدتی که گوش کردم با احساسات راوی‌ها یکی شدم و باهاشون خندیدم و اشک ریختم و کاملا قابل درک بودن. کتابیه که تا مدت‌ها بعدش هم ذهنتو درگیر میکنه. خلاصه که پیشنهادش میکنم.
آناهیتا لطیفی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
هری: به من برچسب زیاد زدن! جانی یاغی آنارشیست بعضی وقت هام زباله انسانی ولی هیچوقت کسی بهم نگفته فیلسوف و چقد حیف چون یک جورایی هستم! من زندگی خلاف جریان را انتخاب کردم. نه فقط به این خاطر که زندگی عادی حالم را بهم میزنه! بیشتر به این دلیل که منطق جریان برام زیر سواله حتی مطمئن نیستم که این جریان اصلا وجود داشته باشه!
این کتاب فوق العاده‌ترین
طولانی‌ترین (البته بعد کلیدر) رمانی بود که خوندم! دوست دارم دوباره از اول بخونمش!
Zahra Vedadian
۱۴۰۰/۳/۸
ویژگی جالبی که این کتاب داره اینه که یک داستان ساده به همراه جزییات بسیار زیادش رو بشکلی ارایه کرده که وقتی شروع میکنی، دلت میخواد تا آخر بری و حتی توضیحات طولانی و پرداختنش به جزییات، برعکس بعضی کتاب‌های نویسنده‌های مشهور، اصلا مانعت نمیشه که صفحات رو جلو بزنی یا دست از مطالعه بکشی!
قطعا سبک گویندگی هم دراین قضیه تاثیر داره
Eti Atshani
۱۴۰۱/۴/۱۷
در این کتاب نویسنده در داستانی که مینویسد ضمن‌ طرح ماجرا، که زندگی دو برادر را مطرح میکند، به تاثیر رفتار، موقعیتها و حتی نیات آن‌ها نسبت بهم میپردازد، جزعیاتی که بطور معمول نادیده گرفته میشود ولی عمیقا همین جزعیات در انتخابها و روش زندگی تاثیر میگذارند خوب میگوید اما پر میگوید واین زیاده گویی در خیلی از قسمت‌های کتاب از جذابیت آن میکاهد، ممنون از همگی شما
سمیه درودیان
۱۴۰۰/۳/۱۵
کتابخوان‌ها عالی بودن اگه خودم میخوندم نصفه رها میکردم اما راوی‌ها عالی اجرا کردن ممنون از اقایان پوریا رحیمی و رامین وبیرق دار ممنون از کتابراه چون واقعا کتاب بسیار طولانی با جزئیات فراوان طوری که اینگار از روی داستان واقعی یادداشت برداری شده‌ای کاش کوتاه تر بود خیلی وقت گیر بود
f fatehi
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
یک رمان فلسفی، یک گنجینه واقعی، واقعا بینظیر بود پر از نکته‌های ناب پیشنهاد میدم حتما بعد از شنیدنش کتابش رو تهیه کنید و بخونید و قسمت‌های مهمش رو هایلایت کنید و بارها و بارها بخونید....
بخاطر حجم زیادش ممکنه نکات مهمش گم بشن
همه چیز عالی فقط کاش سرگذشت جاسبر رو آزاد نمیذاشت مثل سرگذشت مارتین تا اخرشو میگفت...
مشاهده همه نظرات ۱۷۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جزء از کل

برای دریافت کتاب صوتی جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.