معرفی و دانلود کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی)

عکس جلد کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی)
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی)

کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی) نوشته جیمز وینستون موریس، راهکارهایی را برای مشکلاتی که انسان امروزی با آن‌ها مواجه است، با استفاده از اندیشه‌های سه فیلسوف برجسته ارائه می‌دهد.

این کتاب صوتی به اندیشه‌ها و آراء فارابی، ابن عربی و نورعلی الهی می‌پردازد. قصد جیمز وینستون موریس (James Winston Morris) در کتاب جهت‌ها و حرکت‌ها (Orientations: Islamic thought in a world civilisation)، نشان دادن راهکارهایی کلی برگرفته از آثار چند متفکر مسلمان برای رویارویی با مسائل و مشکلاتی است که تمدن امروزی و بشریت را گرفتار آن کرده است. او مدعی است که می‌تواند از آراء جهان‌شمول اندیشمندان پیشین در رفع مصائب و گرفتاری‌های امروزی بشر، مواجهه با غوامض نوظهور جهان و نهایتاً اتخاذ جهات درست در شرایط نو بهره گرفت.

موریس بر این باور است که بسیاری از اندیشه‌های بزرگان قدیم و جدید کلیت دارد و بنابراین می‌توان در هر عصر و زمانی از آن‌ها برای تنظیم و تصحیح مسیر زندگی و قرار دادن جوامع در مسیرهای خدایی بهره گرفت. او با این فرض ابونصر فارابی را از هزار سال پیش، ابن عربی را از هشت قرن قبل و نورعلی الهی را از روزگار معاصر برای این منظور برگزیده و کوشیده است تا با استفاده از آراء و نظرات جهان‌شمول آنان جهات مناسبی را که جوامع انسانی می‌توانند و باید انتخاب کنند تا به اهداف معنوی خود برسند، پیشنهاد کند.

آراء فارابی و ابن عربی اساساً آراء ساده و زودفهمی نیستند، به طوری که خود موریس هم به آن اظهار کرده است.

با جیمز وینستون موریس بیشتر آشنا شویم:

او لیسانس خود را در سال 1971 از دانشگاه شیکاگو و در رشته مطالعات تمدن‌ها گرفت و در سال 1980 دکترای خود را از دانشگاه هاروارد و در رشته زبان و تمدن شرق دریافت کرد. او دیگر تحصیلات فوق تخصصی‌اش را در دانشگاه‌های استراسبورگ، کازابلانکای مراکش، امریکن یونیورسیتی قاهره، آکادمی ایرانی فلسفه و مرکز مطالعات تمدن‌ها در تهران انجام داد.

موریس در سال 2007 کتاب معرفت‌الروح نوشته نورعلی الهی را به نام Knowing the Spirit با مقدمه‌ای درباره کتاب به زبان انگلیسی ترجمه کرد.

شنیدن کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

افرادی که به مباحث فلسفی و به خصوص فلسفه اسلامی علاقه‌مندند و همچنین دغدغه حرکت به سوی حق و حقیقت را دارند، از این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها می‌شنویم:

یکی از مختصات ویژه تعالیم استاد الهی تأکید مستمر اوست بر اهمیت معنوی و عملی یک زندگی فعال اجتماعی در عالم، به عنوان پرثمرترین و خلاق‌ترین مکتب برای کشف و تصفیه واقعیات درونی روح. همچنان که قبلاً شنیده‌ایم تأکید او بر این نکته مسلماً با تقابل چشمگیر در زندگی شخصی استاد، میان عهد جوانی و آموزش در متن سنت‌های ریشه‌دار تأمل و اعتزال از سویی و چالش‌های پرمسئله زندگی فعال حرفه‌ای و شغل تدریس در سال‌های متأخرتر حیات از سوی دیگر نامرتبط نیست.

وسوسه‌های دائمی برای بسیاری از ما خصوصاً در اوقات گرفتاری به جانب گوشه‌گیری عارفانه و رویاپرورانه از این دنیا و سنگلاخ‌های خطرناکی که چنین وسوسه‌هایی قهراً موجب آن‌ها می‌شوند در یکی از حکایات استاد الهی ضمن گزارش احوال زندگی خود به خوبی به تصویر کشیده شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۸ دقیقه
پیش‌گفتار مترجم
۱۸ دقیقه
پیش‌سخن و سپاسگزاری‌ها
۲۴ دقیقه
مقدمه
۲۶ دقیقه
فصل اول - به سوی جامعه‌ای هدفمند
۱۶ دقیقه
جوامع ممکن و سلسله مراتب اهداف - قسمت اول
۱۳ دقیقه
جوامع ممکن و سلسله مراتب اهداف - قسمت دوم
۱۰ دقیقه
به‌کارگیری آراء فارابی
۲۳ دقیقه
ابعاد ارتباط
۲۲ دقیقه
فصل دوم - ابن عربی و وظایف بصیرت و خلاقیت
۱۸ دقیقه
مهدی شدن
۲۶ دقیقه
تحول و آخرالزمان
۲۰ دقیقه
صفات معنوی افعال صحیح الهام شده
۸ دقیقه
امامت صغرای هر انسان
۱۸ دقیقه
فصل سوم - استاد الهی و وظیفه‌ی عرفان
۲۴ دقیقه
نفس، روح و ابعاد خود
۲۳ دقیقه
نقش زندگی اخلاقی و اجتماعی در برانگیختن عقل معنوی
۱۴ دقیقه
اعمال، امتحانات و تبعات - تفکر و جهت‌گیری
۱۸ دقیقه
افزوده‌ها
۱۶ دقیقه
نقش‌های در حال تغییر دین
۱۸ دقیقه
علم جدید عرفان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی)
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر چاپیانتشارات آسمان نیلگون
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی)

برای دریافت کتاب صوتی جهت‌ها و حرکت‌ها (اندیشه اسلامی در تمدن جهانی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.