معرفی و دانلود کتاب آتش و خون

عکس جلد کتاب آتش و خون
قیمت:
۱۲۵۰۰۰ تومان - 22.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آتش و خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آتش و خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آتش و خون

کتاب آتش و خون روایتی داستان‌وار از تاریخ وستروس است که به زیبایی هرچه تمام‌تر، تاریخ خاندان اژدها را به تصویر می‌کشد. انتشار این کتاب افتخاراتی مانند پرفروش‌ترین اثر نیویورک‌تایمز و نامزد بهترین کتاب فانتزی منتخب گودریدز را برای جرج آر. آر. مارتین به ارمغان آورد و بار دیگر، مهارت‌ رقابت‌ناپذیر او در خلق سرزمین‌های خیالی را به علاقه‌مندان این ژانر یادآوری نمود.

درباره‌ی کتاب آتش و خون

خبر انتشار کتابی که پیش رو دارید، یکی از خجسته‌ترین اتفاقاتی بود که طرفداران ژانر فانتزی در سال 2018 تجربه کردند. این اثر بدون شک یک شاهکار در زمینه‌ی خلق جهان‌های فانتزی است. تاریخچه‌ای چنان بی‌نقص و کامل که زمان مطالعه فراموش می‌کنید مشغول خواندن سرنوشت سرزمینی خیالی هستید و هیچ‌کدام از شخصیت‌های آن واقعاً وجود نداشته‌اند! کتاب آتش و خون (Fire & blood) به سرگذشت خاندان اژدها یا همان تارگرین‌های معروف می‌پردازد تا درک بهتری از دنیای وستروس جرج آر. آر. مارتین پیدا کنیم.

جرج آر. آر. مارتین، نویسنده‌ی پرفروش مجموعه‌ی «نغمه‌ی آتش و یخ» در این اثر به مرزهایی فراتر از هر آنچه تاکنون در دنیای فانتزی خلق شده سفر می‌کند. تنها وجود شرحی کامل از ماجرای ایگون و خواهرانش برای مطالعه‌ی کتاب آتش و خون کافی است، اما سایر روایت‌های این اثر هم دارای جذابیتی منحصربه‌فرد هستند. رینیرا، دختر شاه ویسریس -که سرگذشتش را می‌توانید در سریال «خاندان اژدها» تماشا کنید- با اختلاف یکی از محبوب‌ترین و در عین حال منفورترین اعضای خانواده‌اش است که بزرگ‌ترین خویشاوندکشی تارگرین را رقم می‌زند. جالب است بدانید فصلی که به مبارزه‌ی او برای کسب قدرت می‌پردازد «رقص اژدهایان» نام دارد و شباهت آن با جلد پنجم مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ توجه خوانندگان وفادار را به خود جلب می‌کند. علاوه بر این چگونگی افول نسل اژدها، حیوانی باستانی که نماد خاندان تارگرین بود، نیز به تنهایی دارای چنان مهارت، خلاقیت و جسارتی است که مطالعه‌ی آن خالی از لطف نخواهد بود.

اما چرا باید کتاب آتش و خون را بخوانیم؟ با مطالعه‌ی این کتاب متوجه ریشه‌ی وقایعی می‌شوید که بازی تاج و تخت را در چند صد سال بعد رقم خواهند زد. خاندان‌های ساکن وستروس که آن‌ها نیز دارای تاریخ، ‌فرهنگ و حکومتی مستقل بودند، ابتدا از تسلیم شدن در برابر تارگرین‌ها سرباز زدند. به همین دلیل روند فتح کامل این سرزمین مدت‌ها به طول انجامید و حتی با گذشت سال‌ها، افراد بسیاری تارگرین‌ها را غریبه می‌دانستند. آن‌ها جنگجویانی بودند که به لطف خون‌ریزی شمشیرها و قدرت اژدهایان خود را بر وستروس تحمیل کردند. اما زمانی که بیماری، بدبینی و ضعف تیغ آن‌ها را کُنْد و آتش هیولاهایشان را خاموش کرده، دیگر چه دلیلی برای اطاعت از بیگانگان باقی می‌ماند؟ و سوال مهم‌تر، چه شد که خاندانی چنین قدرتمند و بی‌مانند در مسیر انحطاط قرار گرفت؟ پیشنهاد می‌کنیم برای فهمیدن تاریخچه‌ی تمام این اتفاقات حیرت‌آور هرچه زودتر مطالعه‌ی کتاب آتش و خون را آغاز کنید!

اقتباس از کتاب آتش و خون

خبر ساخت سریالی تلویزیونی براساس این کتاب بسیاری از دوستداران دنیای وستروس را خوشحال کرد. قسمت اول سریال «خاندان اژدها» که جزو موردانتظارترین اقتباس‌های چند سال اخیر بود، سرانجام در سپتامبر 2022 (معادل 31 مرداد 1401) منتشر شد. این مجموعه تلویزیونی زندگی رینیرا را به تصویر می‌کشد که بنا به دلایلی توسط پدرش به عنوان ولیعهد انتخاب می‌شود در حالی که پیش از آن هیچ زنی در خاندان تارگرین، نتوانسته بر تخت آهنین بنشیند.

جوایز و افتخارات کتاب آتش و خون

  • نامزد جایزه Locus در سال 2019
  • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
  • از پرفروش‌ترین کتاب‌های وبسایت آمازون
  • نامزد جایزه کتاب منتخب گودریدز در ژانر فانتزی (2019)
  • برنده‌ی جایزه Leblanc کشور پرتغال برای بهترین مجموعه داستان فانتزی ترجمه شده (2019)

نکوداشت‌های کتاب آتش و خون

  • درخشان و به یاد ماندنی! (تایمز)
  • روایتی چنان غنی از حوادث و شخصیت‌ها که باید آن را ستود. (لوکوس)
  • مارتین گنج‌هایی کاملاً جدید برای عرضه به دوستداران وستروس دارد. (Vanity Fair)
  • خوشحالیم که این نویسنده همچنان خلاقیتش را در بالاترین سطح حفظ کرده است. (USA Today)

کتاب آتش و خون مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به علاقه‌مندان آثار فانتزی به خصوص طرفداران مجموعه نغمه‌ی آتش و یخ توصیه می‌شود.

با جورج آر. آر. مارتین بیشتر آشنا شویم

جرج ریموند ریچارد مارتین بیستم سپتامبر سال 1948 متولد شد. شهرت این نویسنده‌ی آمریکایی در سال‌های اخیر بیشتر مرهون اقتباس سریال پرطرفدار «بازی تاج‌وتخت» از مجموعه‌ کتاب «نغمه‌ی آتش و یخ» اوست. جرج آر. آر. مارتین را «تالکین آمریکا» می‌نامند. او در سال 2001، موفق شد در فهرست 100 فرد تأثیرگذار مجله‌ی تایم قرار بگیرد.

جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) تاکنون کتاب‌های بسیاری در ژانر فانتزی منتشر کرده است که اغلب آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌های جهان نشسته‌اند. از این نویسنده، پیش از این چندین کتاب به فارسی برگردانده شده که «شاهزاده شریر یا برادر یک پادشاه»، «شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم» و... از جمله‌ی آن‌هاست.

در بخشی از کتاب آتش و خون می‌خوانیم

چند روز پس از تاجگذاری ایگون، ارتشش دوباره به راه افتاد. بخش عمده سپاهش از آب‌سیاه گذشت و تحت امر اوریس باراتیون به سوی جنوب و استورمز اند حرکت کرد. ملکه رینیس هم سوار بر مراکسز چشم‌طلایی با فلس‌های نقره‌ای، او را همراهی کرد. ناوگان تارگرین تحت فرمان دیمون ولاریون خلیج آب‌سیاه را ترک کردند و به سمت شمال رفتند تا به گال‌تاون و سرزمین دره‌ها ‌برسند. ملکه ویسنیا و واگار هم همراه آنان رفتند. خود پادشاه به سوی شمال‌ غربی، به مقصد گادزآی و هارنهال، دژهای غول‌آسایی عزیمت کرد که مایه غرور و علاقه شدید شاه هارن سیاه بودند.

هر سه قوای تارگرین‌ها با مقاومتی تند مواجه شدند. لردها ارول، فِل و باکلر، علمداران استورمز اند، پیش‌قراولان سپاه اوریس باراتیون را حین عبور از وندواتر غافلگیر کردند و پیش از آنکه در جنگل عقب‌نشینی کنند، بیش از هزار مرد را از پا درآوردند. ناوگانی که آرین عجولانه سرهم کرد و به همراه یک دوجین کشتی جنگی براووسی اعزام کرد، در آب‌های گال‌تاون با ناوگان تارگرین روبه‌رو شد و آن را شکست داد. دیمون ولاریون، دریاسالار ایگون، هم بین مردگان بود. خود ایگون در ساحل جنوبی گادزآی، نه یک‌بار، بلکه دو بار مورد حمله قرار گرفت. نبرد ریدز با پیروزی تارگرین تمام شد؛ ولی در بیدهای گریان، وقتی دو پسر شاه هارن با قایق‌های بلند در دریاچه بی‌صدا پارو زدند، از پشت جبهه به آن‌ها حمله شد و تارگرین‌ها متحمل تلفات سنگینی شدند.

البته در پایان، دشمنان ایگون پاسخی برای اژدهایان نداشتند. مردان سرزمین دره‌ها یک‌سوم کشتی‌های تارگرین را غرق کرده و تقریباً همین تعداد را هم تصرف کردند، ولی وقتی ملکه ویسنیا از آسمان بر سرشان نازل شد، کشتی‌هایشان ‌سوخت. لرد ارول، فل و باکلر در جنگل‌های آَشنا پنهان شدند تا آنکه ملکه رینیس خشم مراکسز را رها کرد و دیواری آتشین از میان جنگل گذشت. قوای پیروز بیدهای گریان هم حین بازگشت به هارنهال از روی دریاچه، آمادگی نداشتند و بالریون از آسمان صبحگاهی بر آن‌ها فرود آمد.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
فتح اِ یگون
حکمرانی اژدها - جنگ‌های شاه ایگون نخست
سه اژدهادار- حکومت شاه ایگون نخست
پسران اژدها
شاهزاده به شاه- جانشینی ژیهریس نخست
سال سه ‌عروس- سال 49 ب‌ف
افراط حاکمان
زمان آزمون- بازسازی مملکت
تولد، مرگ و خیانت- در دوران ژیهریس نخست
ژیهریس و آلیسان- تلخی‌ها و شیرینی‌ها
فرمانروایی طولانی- ژیهریس و آلیسان: سیاست، دودمان و درد
ولیعهدان اژدها- موضوع جانشینی
مرگ اژدهایان- سیاه‌ها و سبزها
مرگ اژدهایان- پسر در ازای پسر
مرگ اژدهایان- اژدهای سرخ و اژدهای طلایی
مرگ اژدهایان- رینیرای پیروز
مرگ اژدهایان- سرنگونی رینیرا
مرگ اژدهایان- سلطنت کوتاه و غمبار ایگون دوم
پس از فاجعه- ساعت گرگ‌ها
تحت نیابت- دست مخفی
تحت نیابت- جنگ و صلح و نمایش گله
تحت نیابت- سفر دریایی آلین چوبین‌مشت
بهار لیس و پایان نیابت
جانشینی سلسله تارگرین‌ ها
درباره نویسنده
درباره تصویرگر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آتش و خون
نویسنده
مترجمهادی امینی
ناشر چاپیانتشارات چترنگ
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۹۳
زبانفارسی
شابک978-622-6220-48-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰۰ ت - 22.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آتش و خون

Elaheh Ebrahimian
۱۴۰۱/۸/۱۴
نویسنده متن کتاب رو از زبان سوم شخص یا راوی بیان می‌کرد و بسیار تلاش کرده بود متن و روند داستان شبیه کتاب‌های تاریخ باشد از پرداختن به جزییات پرهیز کرده بود که بیشتر داستانها را نیمه رها کرده بود و سوالات زیادی بی جواب ماند ولی در شبیه سازی به کتب تاریخ موفق عمل کرده بود هر چند این عبور سریع از و و اشخاص زمان تاریخ و جغرافیا باعث شده بود شخصیت‌های زیادی در کتاب بوجود بیاد و گاها باعث سر در کمی و حتی کسالت بار شدن روند خواندن کتاب میشد به نوعی از سیلماریلیون تالکین الهام گرفته شده بود ولی به حد اون کتاب قوی و میخکوب کننده نبود
دقیقا بر عکس سریال‌هایی که از روی این دو کتاب اقتباس شده سریال خاندان اژدها قوی تر از داستان حلقه عمل کرده دنیای فانتزی جالبی خلق کرده کاس کمی جزییات بیشتری در اختیار خواننده قرار میداد در کل از خوند کتاب لذت بردم و به طرف دار‌های کتاب‌های فانتزی توسیه میکنم اگه بخوانند و امیدوارم کتاب صوتی این رمان هم تهیه بشه با سپاس از کتاب راه
محمد
۱۴۰۱/۸/۲۵
عاشق تخیلات نویسنده شدم‌ی آدم چقدر میتونه از قوه تخیل خود برای نوشتن و ساختن همچین شاهکاری استفاده کنه عالی بود
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب آتش و خون

برای دریافت کتاب آتش و خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.