معرفی و دانلود رایگان کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی

عکس جلد کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی

کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی نوشته دنیل اچ. پینک روایتی شگفت‌انگیز و خواندنی است که در مورد نحوه ایجاد یک زندگی غنی‌تر و پربارتر نکات جذابی را مطرح می‌کند.

همه می‌دانند که زمان‌سنجی همه‌چیز است. اما چیز زیادی در مورد خود زمان‌سنجی نمی‌دانیم. زندگی ما زنجیره‌ای از تصمیم‌های پی در پی در مورد «کِی» هستند: کی یک کسب‌وکار را شروع کنیم، کی یک کلاس را در برنامه خود قرار دهیم و یا کی رابطه عاطفی خود با یک فرد دیگر را جدی تلقی کنیم. با این حال، ما این تصمیم‌ها را بر اساس شهود و حدسیات خود اتخاذ می‌کنیم.

دنیل اچ. پینک (Daniel H Pink)، با بهره‌گیری از یک مجموعه غنی از تحقیقات روان‌شناسی، زیست‌شناسی و اقتصاد نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم از این الگوهای پنهان جدید استفاده کنیم تا جدول زمانی ایده‌آل خود را ایجاد کنیم. او ایده‌پرداز مطرح حوزه موفقیت و کسب‌وکار، و نویسنده کتاب‌های پرفروش «انگیزه - DRIVE» و «TO SELL IS HUMAN»، ترفندهای علمی زمان‌سنجی را شناسایی کرده تا به ما کمک کند که در کار و زندگی موفق‌تر باشیم.

چگونه می‌توانیم یک شروع متزلزل را تبدیل به یک شروع تازه کنیم؟ چرا باید از رفتن به بیمارستان در عصرها خودداری کنیم؟ چرا آوازخوانی به همراه دیگران به اندازه ورزش کردن برای شما مفید است؟ زمان ایده‌آل برای استعفا از یک شغل، تغییر حرفه و یا ازدواج کردن کی است؟

همه ما می‌دانیم زمان‌سنجی همه چیز است، اما در مورد خود زمان و زمان‌سنجی اطلاعات کمی داریم. زندگی ما جریان پیوسته‌ای است از تصمیم‌های «کِی»؛ چه وقت یک کسب‌وکار را راه‌اندازی کنیم، کِی یک کلاس را زمان‌بندی کنیم، کِی در یک رابطه عاطفی با فرد دیگری جدی شویم، و... ما تاکنون این تصمیمات را بر اساس بینش و حدس‌ و گمان‌هایمان اتخاد می‌کرده‌ایم.

اغلب فرض می‌شود که زمان‌سنجی یک هنر است. اما دنیل پینک در کتاب «کِی؛ ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» نشان می‌دهد که زمان‌سنجی در واقع یک علم است.

کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی (When: the scientific secrets of perfect timing) جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و آمازون است، در این اثر دنیل اچ پینک آخرین تحقیقات و اطلاعات زمان‌سنجی را با داستان‌هایی جذاب و آموزنده و نیز توصیه‌هایی عملی و کاربردی ترکیب کرده، تا به خوانندگان کتاب، بینشی عمیق و متقاعد کننده بدهد که بتوانند زندگی غنی و دوست‌داشتنی‌تری را تجربه کنند.

این اثر در کمپین نشر آگاهی و با حمایت بانک ملت بصورت رایگان عرضه شده است.

در بخشی از کتاب کی: ترفندهای علمی زمان سنجی عالی می‌خوانید:

در یک صبح گرفته فوریه، وقتی نور خورشید روی بیلبوردهای بزرگی که تخفیف پنجاه درصدی لباس‌های عروسی را تبلیغ می‌کردند می‌تابید، بزرگ‌ترین شهر هند در حال بیدار شدن بود. این جا در بمبئی، بوی دود در هوا پراکنده است. خودروها، کامیون‌ها و گاری‌های موتوری جاده‌ها را بند می‌آورند و مانند غازهای خشمگین، بوق می‌زنند. کارمندان در لباس‌های هندی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند و وارد قطارها می‌شوند. «اهیلو ادهاو»، چهل ساله، کلاه سفید خود را تنظیم می‌کند و روی دوچرخه خود می‌پرد تا کار خود را شروع کند.

ادهاو در منطقه «ویلو پارلی» بمبئی پدال می‌زند و از فروشندگان خیابانی که همه‌چیز از کلم تازه گرفته تا جوراب‌های بسته‌بندی شده می‌فروشند عبور می‌کند و به سمت جلوی یک ساختمان می‌رود. از دوچرخه پیاده می‌شود (توانایی پیاده شدن سریع از روی وسایل در حال حرکت یکی از مهارت‌های بیشمار ادهاو است). وارد ساختمان می‌شود و با آسانسور به آپارتمان خانواده «توراکیا» در طبقه سوم می‌رود.

ساعت 9:15 دقیقه بامداد است. یک بار زنگ می‌زند و دوباره آن را می‌فشارد. در باز می‌شود. بعد از یک عذرخواهی کوتاه به خاطر معطل شدن در پشت در، «ریانکا توراکیا» یک کیسه برزنتی قهوه‌ای می‌دهد که به اندازه یک گالن شیر است. داخل این کیسه، چهار ظرف فلزی استوانه‌ای است. داخل این ظرف‌ها که «تیفین» نام دارند، نهار همسر اوست (گل کلم، لپه زرد، برنج و نان). سه و نیم ساعت دیگر، این نهار خانگی روی میز شوهرش در مرکز بمبئی، در سی کیلومتری آن‌جا ظاهر خواهد شد. و حدود هفت ساعت بعد، کیسه برزنتی و ظروف خالی دوباره در همین خانه ظاهر می‌شوند.

ادهاو یک داباوالاست. (دابا در هندی همان ظروف فلزی هستند و والا ترکیبی از انجام‌ دهنده یا کاسب است). در خلال نخستین شصت و هشت دقیقه این دوشنبه، او پانزده عدد از این نهارها را گردآوری می‌کند و هر کیسه را به دسته و یا ترک دوچرخه خود می‌بندد. سپس با تیمی از چندین داباوالای دیگر که کیسه‌های خود را از جاهای دیگر این محله نیم میلیون نفری جمع کرده‌اند همراه می‌شود و غذاها را دسته‌بندی می‌کند و بیست عدد از آن‌ها را بر پشت خود می‌گذارد و سوار بخش باری یک قطار می‌شود و این نهارها را به فروشگاه‌ها و دفاتر کاری منطقه تجاری شهر می‌رساند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت دنیل پینک برای خوانندگان ایرانی
درباره کتاب
مقدمه: تصمیم کاپیتان تِرنر
بخش یکم: روز
یک: الگوی پنهان زندگی روزمره
دو: بعد از ظهرها و قاشق‌های قهوه: قدرت استراحت، وعده نهار و اثبات فایده خواب بعد از ظهر در دنیای مدرن
بخش دوم:‌ شروع‌ها، پایان‌ها و میان این دو
سه: شروع‌ها: شروع مناسب، شروع دوباره، شروع با هم
چهار: نقطه میانی: شمع‌های هانوکا و بیماری میان‌سالگی چه چیزهایی در مورد انگیزه به ما می‌آموزند
پنج: پایان‌ها: ماراتن‌ها، شکلات‌ها و قدرت تلخی
بخش سوم: هماهنگی و تفکر
شش: هماهنگی سریع و آهسته: راز زمان‌سنجی گروهی
هفت: تفکر در زمان‌ها: چند کلام پایانی
مطالعه بیشتر
تقدیرنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی
نویسنده
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-8738-43-5
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی

مص طفی
۱۳۹۷/۶/۲۸
جالبه که دنیل پینک اجازه ترجمه کتاب رو داده و برای ایرانی‌ها مقدمه اختصاصی نوشته.
کلا سبک نوشتاری پینک، همیشه جذاب، علمی و گیراست
behzad molaie
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
اول فک میکردم یه سری مطالب تکراری در مورد برنامه ریزی زمان هست، ولی تا نصفه که خوندم هیچ مطلب تکراری ندیدم، کلا از راه علمی و با مدرک نشون میده که چه وقت از روز واسه چه کاری مناسبه، تونستین حتما بخونین👌👍
مهرنوش کبیری
۱۳۹۸/۸/۸
دو جامعه شناس مطرح (#دنیل_گیلبرت و #تیموثی_ویلسون) استدلال می‌کنند که اگرچه «همه حیوانات در سفری در زمان قرار دارند» اما انسانها یک مزیت دارند. آهوها و سمندرها می‌توانند پیامدهای یک رویداد که قبلا تجربه کرده‌اند را پیش بینی کنند. اما تنها انسانها می‌توانند آینده را در ذهن خود از پیش تجربه کنند که و گیلبرت ویلسون آن را «چشم انداز» می‌نامند. با این حال ما به اندازه‌ای که فکر می‌کنیم در این توانایی خود مهارت نداریم. اگرچه دلایل آن متعدد است، زبان ما (زمان‌های مورد استفاده ما) در این موضوع نقش دارند. #کی؟#دنیل_پینک
SEIRAN SADEGHI
۱۳۹۸/۱/۱۷
من خودم چندین کتاب در رابطه با موضوعات برنامه ریزی و مدیریت زمان خوندم که مطالبشون بیانگر یه مفهوم بود اما این کتاب حرف تازه‌ای برای گفتن داره
کلی مطالب تازه با استناد به تحقیقات علمی که برای من اصلا تکراری نبود. پیشنهاد میکنم حتما بخونین
مرسی کتابراه
فقط لطفا بوک مارک رو در نسخه بروز رسانی حتما قرار بدین
باز هم مرسی
مجتبی دائمی
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
من الان حدودا نصف کتابو خوندم، در مورد زمانبندی بدن توضیح میده مثلا اکثر انسانها صبح که از خواب پا میشن تو اوج انرژین و هفت ساعت بعد از بیدار شدن انرژی بدنشون افت میکنه ودرکمترین حالت ممکنه سپس غروب و شب دوباره اوج انرژیه واینکه مثلا بعضی از انسانها جغد هستند یعنی شب زنده دارن که معمولا نوجوانان از اون دسته هستن که اینا به جای صبح تو شبا اوج عملکردشونه بعضیا هم برعکس و صبح‌ها اوج انرژی و بازدهی و عملکردشونه و...
اسماعیل انصاری
۱۴۰۰/۱۲/۶
اگه وقت ندارین! 🙁 اگه وقت کم میارین!! ☹
و اگه حتی وقت خواندن همین نظر رو هم ندارین!!! 😢توصیه میکنم حتما این کتاب رو مطالعه فرمایید😲😲😍😍
یک کتاب غنی از محتوای بسیار کاربردی. ❣
چیزی که این روزها بسیار به دردمون میخوره!! ❣
مدیریت زمان یه مهارته که بدون این مهارت قطعا دربسیاری از جنبه‌های زندگی شکست میخوریم!..
امیدوارم از مطالعه‌ی این کتاب، بینهات لذت ببرین🥰🥰
مرسی از کتابراه💚💚
Mehdi Imeni
۱۳۹۸/۲/۲۱
کتاب خیلی خوبی برای پیدا کردن دلایل رفتاری انسان در زمان‌های مختلف و تفاوت انرژی انسان در اوقات مختلف روز. کتاب نثر خوبی داشت هرچند که در بعضی فصل‌ها پیوستگی بین مطالب کم بود. بزرگترین مشکل کتاب‌های ترجمه شده عدم هماهنگی قواعد زبانی و درک اصطلاحات زبان اصلی و زبان برگردان آن است که درک مطلب را پایین می‌آورد. کاش یک روز یک زبان مشترک بشری ایجاد شود.
سیدمهدی حسینی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
سلام این کتاب ۳ ستاره داره بنا به نقدهای زیر؛
نقد: این کتاب باتوجه به آمار و ارقامیکه داره بیشتر برای سیاستگذاری‌های کلان کشوری بدرد میخوره تا اون مسئول بیشترین بازدهی رو برای کار و کارمندش در نظر بگیره تا کسی یا شخصی بخواد با این ارقام و آمار برنامه ریزی شخصی داشته باشه.....
یه سری برنامه ریزی‌هایی هم داره که نسخه‌های بهتر جامعتر و بروزتر شو تو کتاب‌های دیگه میخونیم...
amir zary
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
خیلی کتاب خوب درجه یکی هست من به پیشنهاد مجتبی شکوری مطالعه این کتاب رو آغاز کردم که البته هر بار که می‌خواستم خوندش رو ادامه بدم از حجم بسیار زیاد کتاب می‌ترسیدم که البته به دوستان توصیه میکنم گول ظاهر ماجرا رو نخورید کتاب واقعا مفیدیه و این که یک سوال برام پیش میاد اینه که لیست should to do رو بسته به وضعیتمون چه وقتی از روز بنویسیم و بر اساس چه شاخص‌هایی؟
فرشاد گنجه
۱۳۹۸/۳/۱۱
کتابى با یک سری اطلاعات جدید بیان روان و ساده ادم را خسته نمیکنه ولی ٢ تا اشکال کوچیک داشت یکی اینکه زیادی تو حاشیه میرفتو مثالهای طولانی میزد و دوم اینکه یک سری از موارد پیشنهادیه نویسنده به درد زندگی تو ایران نمیخوره و عملاً برای سبک زندگی تو ایران کاربرد نداره
ممنون از مجموعه کتاب راه
Negin A
۱۳۹۸/۴/۷
از معدود کتاب هاییه که دوست دارم دوباره بخونم. جدای از مطالب جالب و در عین حال کاربردی کتاب داستان‌ها و مثال‌هایی داره که کمک میکنه تا بهتر و بیشتر به خاطر بمونه. ممنون از کتابراه و بانک ملت
آرزو عطائی
۱۴۰۱/۶/۱۶
به شدت خوندن این کتاب رو پیشنهاد میکنم!!!
دونستن ساعت بیولوژیکی و ساعت‌هایی که توانایی بیشتری برای تمرکز و انجام کارهای ضروری و پر اهمیت دارید واقعا مهمه!!
بهتون قول میدم بعد از مطالعه این کتاب بازدهی بالایی تو فعالیت‌های روزانه و هدفمندتون پیدا میکنید!
Faz P
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
واقعا عالیه و مطالب بسیار بدیعی در این زمینه ارائه شده که واقعا علمی و موثر هست و نویسنده با علم به این مباحث بیان میکنه که چه موقع از شبانه روز برای چه کارهایی مناسب تر هستند
اما در مورد ترجمه متن به نظرم میتونست خیلی بهتر ترجمه بشه تا موثرتر واقع بشه
فاطمه طوسی
۱۴۰۰/۱۰/۱۷
نقطه‌ی قوت کتاب تکنیک‌های عملی و واقعی‌اش‌اند. نکات جالب و جدیدی هم داره که کمک میکنه راحت تر بتونین به تکنیک هاش عمل کنین. اگر هم از آدمایی هستین که از خودشناسی خوشتون میاد تو کتاب پر از همین سوالاست که کمک تون میکنه برنامه‌ی مناسب خودتونو بچینید.
fateme brz
۱۳۹۹/۲/۱۰
مفید و قابل اعتماد؛استناد به تحقیقات علمی مکرر از نقاط قوت این کتاب بود که در نهایت منجر به پذیرش بهتر محتوا میشد. توصیه‌های بیان شده در انتهای فصل‌ها، تا حدودی کارآمد بودند و دید وسیع تری از کنترل زمان و بهره وری بیشتر رو در اختیار قرار میداند.
مشاهده همه نظرات ۳۰۹

راهنمای مطالعه کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی

برای دریافت کتاب کی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.