معرفی و دانلود کتاب سه تفنگدار

عکس جلد کتاب سه تفنگدار
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سه تفنگدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سه تفنگدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سه تفنگدار

الکساندر دوما در کتاب سه تفنگدار، داستان شهامت و رشادت‌های سه تن از تفنگداران پادشاه فرانسه، لویی سیزدهم را به تصویر می‌کشد و قسمت کوچکی از تاریخ این کشور را با مهارتی خاص به شما نشان می‌دهد.

«همه برای یکی و یکی برای همه» شعاری بود که با منتشر شدن رمان سه تفنگدار (The Three Musketeers) بر سر زبان‌ها افتاد و امروزه نیز بسیاری از این شعار استفاده می‌کنند. این کتاب که شاهکاری مانا در ادبیات دنیاست، داستان قهرمانی‌های سه تن از تفنگداران لویی شانزدهم، به نام‌های آتوس، پورتوس و آرامیس را بازگو می‌کند.

این سه تن در ابتدای قصه با جوان دلیری به نام دارتانیان که به تازگی به عضویت تفنگداران سلطنتی درآمده، درگیر می‌شوند و قرار دوئل می‌گذارند اما قبل از اینکه دوئل را آغاز کنند چند سرباز که از گارد کاردینال ریشیلیو هستند سر می‌رسند و به بهانه غیرقانونی بودن دوئل برای این چهار نفر دردسر و مزاحمت ایجاد می‌کنند.

بنابراین سه تفنگدار و دارتانیان علیه این سربازان که دشمن مشترکشان هستند، می‌جنگند و دارتانیان با از بین بردن چند تن از این سربازان شجاعتش را نشان می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود که این چهار تن با هم پیمان دوستی ببندند و به بکدیگر قول دهند که در همه‌ی اتفاقات سخت یار و دوست هم باقی بمانند.

این چهار نفر که هر کدام داستان خود را دارند، ماجراجویی‌های بسیاری را تجربه کرده و بارها با مرگ و خطرات بسیار مواجه می‌شوند.

الکساندر دوما (Alexandre Dumas) در داستان این کتاب، قسمت کوچکی از تاریخ فرانسه را نیز با به کارگیری قدرت نویسندگی‌اش، به تصویر می‌کشد. این کتاب ابتدا به‌ صورت داستان دنباله‌دار در یکی از مجلات فرانسوی به انتشار درآمد.

الکساندر دوما را بیشتر بشناسیم:

الکساندر دوما در سال 1802 روستایی در نزدیکی پاریس دیده به جهان گشود. پدر او که ژنرالی در ارتش ناپلئون بود به دلایلی مورد خشم این ارتش قرار گرفت و همین موضوع باعث شد تا کم کم فقر گریبانشان را بگیرد.

هنگامی که الکساندر 4 ساله بود پدرش را از دست داد و مادر وی به ‌سختی هزینه تحصیل او و دیگر فرزندان را تأمین می‌کرد. مادر همواره از شجاعت‌ها و رشادت‌های پدر در زمان جنگ برای الکساندر تعریف می‌کرد و به او دید روشنی از ماجراجویی و دلاوری می‌بخشید.

او که ملقب به سلطان پاریس است، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان فرانسوی است که علاوه بر نویسندگی خبرنگار توانمندی نیز بوده است. او از پیشگامان مکتب رمانتیسیسم بود و بعضاً در کتاب‌هایش آثاری از مکتب رئالیسم دیده می‌شود. الکساندر دوما نویسنده پر کار و پتلاشی بود و این موضوع را از سیصد عنوان کتابی که از وی منتشر شده است به وضوح می‌توان حس کرد.

در بخشی از کتاب سه تفنگدار می‌خوانیم:

دارتانیان فریاد زد: «اوه، نه! باید به آن‌ها بگویم تا فوراً او را آزاد کنند!» مرد دیگر گفت: «نه ارباب. موسیو آتوس گفت به شما بگویم که شما باید آزاد بمانید. او بعد از سه روز هویت واقعی‌اش را فاش خواهد کرد.» دارتانیان فهمید چیزها سریع‌تر از آن برایش اتفاق می‌افتند که بتواند از آن‌ها سر دربیاورد. تصمیم گرفت تا با موسیو ترویل حرف بزند؛ اما خیلی زود فهمید که سرفرمانده خانه نیست.

دارتانیان فکر کرد شاید به دیدن پادشاه رفته است. می‌توانم چشم‌انتظار او بمانم و به‌محض بازگشت، سراغش بروم. باشتاب به پایین خیابان رفت؛ اما به‌محض نزدیک شدن به مقصدش از دیدن یک تفنگدار که همراه با زنی شنل‌پوش راه می‌رفت، خشکش زد. دارتانیان زیر لب گفت: «این مادام بوناسیوست و آرامیس. او گفت که آرامیس را نمی‌شناسد.» باشتاب رفت تا به زوج برسد. جلوی آن‌ها ایستاد تا مسیرشان را سد کند. مستقیم به صورت تفنگدار نگاه کرد.

دارتانیان گفت: «تو آرامیس نیستی.» مرد گفت: «هیچ‌وقت ادعا نکردم. برو کنار، لطفاً!» در آن هنگام مرد شمشیرش را کشید و دارتانیان نیز به‌سرعت شمشیر خودش را کشید. مادام بوناسیو بین شمشیرها ایستاد و فریاد زد: «نه اعلیحضرت.» «اعلیحضرت!» وقتی دارتانیان به مرد زل زد، شمشیرش افتاد. او دوست انگلیسی ملکه بود، دوک باکینگهام.

«مرا ببخشید و به من بگویید چطور می‌توانم به شما خدمت کنم.» دوک گفت: «شما مرد شجاعی هستید و من خدمتگزاری شما را می‌پذیرم. دنبال ما بیا و اگر دیدی کسی جاسوسی ما را می‌کند، او را بکش.» به این ترتیب دارتانیان آن‌ها را تا لوور تعقیب کرد؛ ولی آن شب فرصت کشتن جاسوسی را پیدا نکرد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: دارتانیان
فصل دوم: شرفیابی
فصل سوم: تفنگداران پادشاه
فصل چهارم: توطئه‌ی دربار
فصل پنجم: تله موش
فصل ششم: موسیو بوناسیو
فصل هفتم: نقشه پیچیده می‌شود
فصل هشتم: سفر
فصل نهم: میلیدی
فصل دهم: مهمانی رقص
فصل یازدهم: بازگشت
فصل دوازدهم: انگلیسی و فرانسوی
فصل سیزدهم: راز میلیدی
فصل چهاردهم: بینشی وحشتناک
فصل پانزدهم: افسر
فصل شانزدهم: صومعه
فصل هفدهم: پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سه تفنگدار
نویسنده
مترجمبهارک قهرمان
ناشر چاپیانتشارات دادجو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-6210-73-7
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سه تفنگدار

Arash Shahvali
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
با سلام خدمت اساتید کتابراه
این اولین رمانی بود که من خواندم.
بنظر من داستان خیلی جذابی داشت و بسیار پر فراز و نشیب بود، که می‌توان از آن درس‌های زیادی گرفت.
باز هم تشکر میکنم از تمامی اساتید کتابراه 🌷🌷🌹🌹🙇🙇
دانیال کروبی
۱۳۹۹/۲/۱۴
این کتاب فک نکنم اصل داستان باشه خیلی خلاصه بود
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب سه تفنگدار

برای دریافت کتاب سه تفنگدار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.