معرفی و دانلود PDF کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون

عکس جلد کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون
قیمت:
29900 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون

کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون نوشته‌ی رمضان عباس نژادورزی، مفاهیم ساختمان داده‌ها را در غالب مثال‌های متعدد با زبان پایتون پیاده‌سازی نموده است.

ساختمان داده یکی از درس‌های پایه‌ای و مهم رشته مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر است. کتاب‌های زیادی در زمینه ساختمان داده‌ها تالیف و ترجمه شده است. این کتاب شامل 7 فصل است. در فصل اول، مسائل مربوط به الگوریتم‌ها، پیچیدگی آن‌ها و الگوریتم‌های باز گشتی را بیان کرده و حل نموده است. در فصل دوم، مثال‌های مباحث مربوط به آرایه، ماتریس، ماتریس خلوت و کاربردهای آن‌ها را حل کرده است. در فصل سوم، تمرین‌های مختلف مربوط به صف، پشته و کاربرد آن‌ها را بیان نموده و پیاده‌سازی کرده است. در فصل چهارم، برنامه‌ها و تمرین‌های لیست پیوندی به همراه پیاده‌سازی آن‌ها بیان گردیده است. در فصل پنجم، مسائل مربوط به درخت و کاربردهای درخت با پیاده‌سازی آن‌ها را می‌بینید. در فصل ششم، پیاده‌سازی گراف و کاربردهای آن بحث شده است. در خاتمه (فصل هفتم)، روش‌های مختلف مرتب‌سازی بیان گردیده و پیاده‌سازی شده است.

پایتون (Python) یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز است که توسط خیدو فان روسوم در سال 1991 در کشور هلند طراحی شد. فلسفهٔ ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.

بر خلاف برخی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج دیگر که بلاک‌های کد در آکولاد تعریف می‌شوند (به ویژه زبان‌هایی که از گرامر زبان سی پیروی می‌کنند) در زبان پایتون از نویسه فاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلاک‌های کد استفاده می‌شود. به این معنی که تعدادی یکسان از نویسه فاصله در ابتدای سطرهای هر بلاک قرار می‌گیرند، و این تعداد در بلاک‌های کد درونی‌تر افزایش می‌یابد. بدین ترتیب بلاک‌های کد به صورت خودکار ظاهری مرتب دارند.

پایتون مدل‌های مختلف برنامه‌نویسی را پشتیبانی می‌کند و برای مشخص کردن نوع متغیرها از یک سامانهٔ پویا استفاده می‌کند. این زبان از زبان‌های برنامه‌نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شیءگرا است که در ویژگی‌ها با زبان‌های تفسیری پرل، روبی، اسکیم، اسمال‌تاک و تی‌سی‌ال مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

فهرست مطالب
فصل اول: ساختار داده‌ها، الگوریتم‌ها و پیچیدگی
فصل دوم: آرایه و ماتریس‌ها
فصل سوم: پشته و صف
فصل چهارم: لیست پیوندی
فصل پنجم: درخت‌ها
فصل ششم: گراف
فصل هفتم
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات فناوری نوین
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات436
زبانفارسی
شابک978-600-7272-25-1
موضوع کتابکتاب‌های آموزش برنامه نویسی
قیمت نسخه الکترونیک
29900 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون

برای دریافت کتاب حل مسائل ساختمان داده با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.