معرفی و دانلود کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها: زندگینامه خودنوشت آنجلا دیویس

عکس جلد کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها: زندگینامه خودنوشت آنجلا دیویس
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها: زندگینامه خودنوشت آنجلا دیویس

یکی از بهترین آثاری که تاکنون درباره نژادپرستی و مردسالاری به ویژه در فرهنگ آمریکایی منتشر شده، کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها نوشته‌ی آنجلا دیویس است. نگارنده‌ی این اثر به شیوه‌ای روایی می‌نویسد و داستان زندگی‌اش را با نثری دلکش و جذاب آغاز می‌کند. به‌شیوه‌ای که شما از ابتدا تا انتهای کتاب مجذوب آن می‌شوید.

درباره کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها:

کتابی که اکنون مشغول مطالعه‌ی معرفی آن هستید، خودزیست‌نامه‌ای از زندگی یکی از برجسته‌ترین نویسندگان و فعالان سیاسی آمریکاست. کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها (Angela Davis: An Autobiography) بر خلاف اکثر آثار این ژانر با شرح یکی از حساس‌ترین و سرنوشت‌سازترین لحظات زندگی نویسنده آغاز می‌گردد. خانم آنجلا دیویس (Angela Davis) در سن 26 سالگی در گرمای تابستان سال 1970 به قتل، آدم‌ربایی و توطئه متهم شده و اکنون مشغول گریز از FBI و فرار از ایالت کالیفرنیا است.

همه‌ی این درگیری‌ها، شرایط سخت و دوراهی‌های اخلاقی که بر سر راه او قرار می‌گیرد، در نهایت منجر به نوشتن این اتوبیوگرافی می‌شوند. ابتدای کتاب و فصل‌های نخستین این اثر به گریختن از دست مأمورین، توقیف و زندانی شدن خانم دیویس در نیویورک می‌پردازد. در صفحات پایانی کتاب نیز به وقایع محاکمه و تبرئه شدن او بازمی‌گردد. قسمت‌های میانی و بخش عمده‌ی کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها نیز صفحات جالب و کمتر شناخته‌شده‌ای از زندگی آنجلا دیویس را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد.

از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در این کتاب خواندنی به آن پرداخته می‌شود، وقایع مربوط به درون زندان است. چرا که تعقیب و محاکمه‌ی آنجلا دیویس مهم‌ترین و پررنگ‌ترین رویداد زندگی اوست و آن را می‌توان نمونه‌ای آشکار و برجسته از نژادپرستی و سرکوب سیاسی دانست. درواقع همان چیزی که کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها به دنبال افشای آن بوده است.

نژادپرستی زشت و زننده‌ای که دیویس به خوبی از پس توصیف آن برآمده احتمالاً شما را غم‌انگیز و اندوهگین خواهد کرد. اما در عین حال بینش تازه‌ای به شما خواهد بخشید. نویسنده همچنین به دوران کودکی و نوجوانی خود نیز باز می‌گردد و هنگامی که قسمت‌های مربوط به آن دوران را مطالعه می‌‌کنیم، به خوبی می‌بینیم که چطور بذرهای کنشگری و مقاومت از همان سال‌ها در خون او کاشته شده بود و چگونه این زن می‌تواند الگویی برای میلیون‌ها انسان دیگر پس از خودش قرار بگیرد.

گفتنی‌ست بخش‌هایی در کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها وجود دارد که نویسنده در آن‌ها جزئیاتی را از درگیری‌های داخلی و تبعیض‌های جنسیتی بعضی از گروه‌های رادیکال و دیگر اشتباهاتی که منجر به نابودی یک‌سری سازمان‌ها شد را ترسیم می‌کند و این قسمت‌های زندگینامه به قدری جذاب و مهیج‌اند که خود به تنهایی ارزش خواندن را برای کل کتاب فراهم می‌سازند! این اثر اولین بار در سال 1974 منتشر شد و از همان سال‌ها تاکنون مورد استقبال گسترده‌ی منتقدان و مخاطبین قرار گرفته است.

طبیعی‌ست که چیزهای بیشتری درباره‌ی این اثر وجود دارد. بسیار بیشتر از آن که بتوان در این بررسی به آن‌ها اشاره کرد. با مطالعه‌ی این اثر مشاهده خواهید کرد که نویسنده‌ی این اثر قدرتی باورنکردنی در تبدیل تراژدی به عزم و تبدیل درد به عمل دارد. اما از محتوای درخشان و قابل توجه نویسنده که بگذریم، خواهیم دید که جدا از محتوا، نثر پرکشش و روان نویسنده نیز دو چندان بر جذابیت این اثر افزوده است.

نکوداشت‌های کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها:

- او نویسنده، فعال اجتماعی، دانشمند و یک افسانه است. (ابرام ایکس کندی، نویسنده)
- قبل از این که دنیا بداند اینترسکشنالیتی چیست، نویسندگانی همچون آنجلا دیویس در آن زندگی می‌کردند و نه تنها برای آزادی سیاه‌پوستان، که برای حقوق زنان و... تلاش می‌کردند. (نیویورک‌تایمز)
- یک معلم برجسته، محقق و رهبر جنبش حقوق مدنی (O Magazine)

کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی خودزیست‌نامه‌ها و کتاب‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، از این اثر غافل نشوید.

با آنجلا دیویس بیشتر آشنا شویم:

او را با عناوینی همچون نویسنده، پژوهشگر و فعال اجتماعی می‌شناسند. آنجلا دیویس از جمله بنیان‌گذاران سازمان مقاومت انقلابی است و همچنین در گروه تاریخ دانشگاه کالیفرنیا به تدریس پرداخته است. او در حوزه‌های گوناگونی از جمله فمنیسم، مارکسیسم، کمونیسم، فلسفه و آگاهی اجتماعی مشغول فعالیت بوده است. از جمله آثار او می‌توان به کتاب معنای آزادی و لغو دموکراسی اشاره کرد.

در بخشی از کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها می‌خوانیم:

قبل از اینکه دیوید خوابش ببرد (من تمام شب را بیدار نشستم)، به این نتیجه رسیدیم که ترک شهر در روز بعد بهترین کار است. تغییر قیافۀ من برای بخش اول سفر مناسب بود، اما برای موقعیتی که داشت خطرناک‌تر می‌شد آن‌قدرها هم خوب نبود. کلاه‌گیس فرفری، که خیلی شبیه خود طبیعی‌ام بود، ظاهر صورتم را واقعاً تغییر نمی‌داد. قبل از ترک شیکاگو، زن جوان سیاه‌پوستی، که خودم را به او دخترخالۀ دیوید معرفی کردم که توی دردسر افتاده، کلاه‌گیس دیگری به من داد که شق‌ورق بود و چتری‌های بلند و طره‌های ظریف داشت. او نیمی از ابروهایم را تمیز کرد، مژه‌های مصنوعی روی پلک‌هایم چسباند، صورتم را با انواع کرم و پودر پوشاند و نقطۀ سیاه کوچکی در گوشۀ بالای لبم گذاشت. معذب بودم و به نظرم آمد زیادی بزک شده‌ام، اما شک داشتم که حتی مادرم بتواند مرا بشناسد.

تصمیم گرفتیم به میامی برویم. ازآنجاکه فرودگاه‌ها بیشتر از هرجای دیگری نظارت می‌شدند، برنامۀ سفری زمینی با ماشین به نیویورک‌ و بعد با قطار به میامی را ریختیم. بعد از اینکه ماشینی اجاره کردیم و دیوید وسایلش را جمع کرد، سفر پرماجرای خود را آغاز کردیم که جزئیاتش همان‌طور که پیش‌ می‌رفتیم بداهه خلق می‌شد.

در متلی بین‌راهی در حومۀ دیترویت تلویزیون را روشن کردم تا اخبار ببینم. «امروز انجلا دیویس که به اتهامات قتل، آدم‌ربایی و توطئه در پروندۀ تیراندازی در‌ دادگستری شهر مارین مورد پیگرد قانونی است، در حال ترک خانۀ والدینش در بیرمنگام آلاباما مشاهده شده. گفته می‌شود او در جلسۀ شاخۀ محلی حزب پلنگ سیاه شرکت داشته. وقتی مقامات بیرمنگام درنهایت موفق شدند او را پیدا کنند، توانست با رامبلر آبی مدل 1959 از دست آن‌ها فرار کند...»

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
مقدمه
فصل اول: دام‌ها
فصل دوم: صخره‌ها
فصل سوم: آب‌ها
فصل چهارم: شعله‌ها
فصل پنجم: دیوارها
فصل ششم: پل‌ها
مؤخره
سپاسگزاری
نام‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها: زندگینامه خودنوشت آنجلا دیویس
نویسنده
مترجممینا پاکدل
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰۴
زبانفارسی
شابک978-622-7543-26-1
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها

برای دریافت کتاب در اسارت زنجیرها و خوک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.