معرفی و دانلود کتاب سگ ولگرد

عکس جلد کتاب سگ ولگرد
قیمت:
۸۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سگ ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سگ ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سگ ولگرد

کتاب سگ ولگرد شامل هشت داستان کوتاه است و آخرین مجموعه داستان صادق هدایت محسوب می‌شود. سبک ویژه و نگاه متفاوت صادق هدایت در داستان‌های گوتاه به ویژه در کتاب سگ ولگرد الگوی بسیاری از نویسندگان کشور بوده است.

بیشتر داستان‌های کتاب سگ ولگرد (The Stray Dog) در سال‌های پیش از انتشار کتاب نوشته بود ولی به دلیل ممنوعیت فعالیت صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در سال 1321 انتشار یافت.

خلاصه داستان‌های سگ ولگرد:

داستان نخست که سگ ولگرد نام دارد از زاویه‌ی دید یک حیوان آسیب دیده و رها شده در خیابان روایت می‌شود. این داستان به رغم فضای ساده‌ای که دارد با روایتی پیچیده از غم و اندوه انسان‌ها می‌گوید.

در داستان دون ژوان کرج راوی که نماینده‌ی طرز فکر نویسنده است به عنوان یک شاهد ماجرایی عاشقانه را روایت می‌کند. این داستان لحنی طنز دارد و به نقد طبقه‌ی متوسط متجدد می‌پردازد.

در داستان بن بست، شریف در جوانی دوست صمیمی خود را از دست داده است و بابت این موضوع خود را مقصر می‌داند و این در حالی است که او به هیچ وجه در این موضوع نقشی نداشته است. روزی شریف با جوانی شبیه به دوست در گذشته‌اش روبرو می‌شود.

در داستان بعدی که کاتیا نام دارد، مهندسی اتریشی درخصوص زنی به نام کاتیا صحبت می‌کند که در اردوگاه اسرای جنگی با او آشنا شده است.

در تخت ابونصر، تعدادی باستان‌شناس در محدوده‌ی تخت ابونصر مومیایی فردی به نام سیمویه را پیدا می‌کنند و شما با سرگذشت این فرد آشنا می‌شوید.

در داستان تجلی شاهد عشق زنی متأهل به پسری جوان هستید و شما در طول داستان تنها با افکار و اندیشه‌های این زن همراه هستید و داستان را از منظر او دنبال می‌کنید.

داستان تاریکخانه در حقیقت تک‌گویی‌های یک فرد عزلت‌نشین است که نظرات خود را درخصوص مرگ و زندگی بیان می‌کند.

داستان میهن‌پرست روایتی‌ هزل‌گونه از سفر نافرجام یکی از ادبای کشور به هند است. او که از سوی وزیر معارف ماموریت یافته تا به هند سفر کند در طول سفر دریایی خود دچار مشکلات بسیاری می‌شود.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

صادق هدایت یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین نویسندگان ایرانی است و بسیاری از کارشناسان کتاب بوف کور نوشته‌ی او را مهم‌ترین و بهترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران می‌دانند. هدایت در جوانی گیاه‌خوار شد و در همین رابطه کتاب «فواید گیاه خواری» را نوشت.

صادق هدایت در طول زندگی خود آثار جاویدان بسیاری نوشت که از میان آن‌ها می‌‌توان به حاجی آقا، زنده به گور، وغ وغ ساهاب و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب سگ ولگرد می‌خوانیم:

من تا آن شب اسم خانواده‌اش را نمی‌دانستم، او خودش به من گفت در مدرسه فقط به او حسن خان می‌گفتند. - در حیاط مدرسه موقع بازی و تفریح حسن خان چهره‌ی زردنبو، استخوان‌بندی درشت و حرکات شل و ول داشت و به لباس خودش هیچ اهمیتی نمی‌داد، همیشه یخه‌اش باز و روی کفش‌هایش خاک نشسته بود و همان حالت لاابالی به او بیشتر می‌آمد و رویش می‌افتاد. اما خیلی زود عصبانی می‌شد و خیلی زود هم خشمش فروکش می‌کرد. از این جهت بیشتر طرف تفریح و آزار بچه‌های موذی واقع می‌شد. و نمی‌دانم چرا اسمش را «حمال» گذاشته بودند.

می همیشه از او دوری می‌کردم، مثل ‌اینکه اختلاف مبهم و نامعلومی بین ما وجود داشت. ولی حالا باحالت مخصوص خودمان که آمد سر میز من نشست آن اکراه دیرینه و بی‌دلیل را مرتفع کرد و یا گذشتن زمان این مجهول را خودبه‌خود از بین برده بود. اما فرقی که کرده بود حالا چاق، خوشحال و گردن‌کلفت شده بود، و از آن‌هایی بود که دور خودشان تولید شادی می‌کنند.

به محض ورود، به پیش‌خدمت کافه، دستور داد برایش عرق آوردند. گیلاس‌های عرق را پی‌درپی بالا می‌ریخت و در اثر استعمال عرق، یک‌جور خوشحالی موقتی به او دست داد ولی به واسطه‌ی شهوت‌رانی زیاد، بیش از سنش شکسته به نظر می‌آمد و خطی که گوشه‌ی لبش می‌افتاد، ناامیدی تلخی را آشکار می‌کرد چیزی که غریب بود، به سر و وضع خود خیلی پرداخته بود، اما جار می‌زد که ساختگی است، همین توی ذوق می‌زد. هر دقیقه برمی‌گشت در آینه کراوات خودش را مرتب می‌کرد. – هر چه بیشتر کله‌اش گرم می‌شد، بیشتر صورتش بچه‌گانه و حالت لاابالی قدیم را به خود می‌گرفت.

فهرست مطالب کتاب

سگ ولگرد
دون ژوان کرج
بن بست
کاتیا
تخت ابونصر
تجلی
تاریک‌خانه
میهن‌پرست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سگ ولگرد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-600-451-643-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سگ ولگرد

Ali Fattahi
۱۳۹۹/۶/۷
در تاریک خانه‌ی فضای بایگانی ذهنمان، درحالی که ریه هایمان از فرو دادن هوای خفه شده در اسید، مچاله شده و سوزش دردناکی دارد، عکس‌هایی که بر بند با گیره مثل گوشت سلاخی شده آویزانند، قطره عرق‌هایی که از چین جبین بر زمین سیمانی میریزند، با چشمان به رنگ خون که حتی در نور سرخی که بر فضای دیوانه کننده‌ی در تاریکخانه سنگینی میکند، معلوم میشود، آغوش یکی از کنج هایش ولو شده ایم و به صدای خراش نفس هایمان بر تخته سیاه سیاه شده اندیشه مان گوش سپرده ایم...
آیدا رها
۱۳۹۹/۵/۸
کتاب که عالیه، فقط غلط زیاد داشت و تکرار پشت سرهم جملات، بهتره ویرایش بشه تا از جذابیت قلم صادق جان هدایت کم نکنه
علیرضا بابانژاد
۱۴۰۰/۸/۲۵
کتاب عالی با داستان‌های خوب
فقط کمی غلط داره که‌ای کاش قبل از انتشار ویرایش می‌شد
Salar Tootoonchi
۱۴۰۰/۶/۱۵
غلط‌های موجود در متن واقعا تو ذوق میزنه.
اکبر علیمرادی فرد
۱۳۹۹/۷/۲۰
اندکی هم غلط املایی داشت کاش قبلا از انتشار ویرایش میشدن
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب سگ ولگرد

برای دریافت کتاب سگ ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.