معرفی و دانلود PDF کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست

عکس جلد کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست

کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست نوشته‌ی خلیل العنانی به اخوان‌المسلمین مصر می‌پردازد و با نگاهی نو بر پویایی، فرآیندها و تعامل­‌های داخلی این گروه تمرکز دارد.

اخوان المسلمین یک جنبش سیاسی اسلام‌گرای مربوط به اهل سنت است و این جنبش در بسیاری از کشورهای عرب طرفدار دارد. اخوان المسلمین بزرگترین گروه سیاسی اهل سنت محسوب می‌شود. خلیل العنانی (Khalil Anani) در کتاب از درون اخوان‌المسلمین: دین، هویت و سیاست (Inside the Muslim Brotherhood) به فعالیت‌های این گروه در کشور مصر می‌پردازد. خلیل العنانی این کتاب را با مطالعه و تحقیق در طول یک دهه نوشته است و بنا بر گفته‌ی نویسنده این کتاب سفری اکتشافی به دنیای درونی گروه اخوان‌المسلمین محسوب می‌شود. مسئله‌ی کلیدی این کتاب بررسی این نکته است که چگونه یک فرد، اخوانی می­‌شود و چگونه پیوند خود را در زندگی روزمره نشان می­‌دهد. پاسخ به این پرسش، حقایق زیادی را درباره هویت اخوان آشکار می‌کند.

در بخشی از کتاب از درون اخوان‌المسلمین: دین، هویت و سیاست می‌خوانیم:

جالب است که با وجود پیچیدگی ساختار سازمانی اخوان، این ساختار فاصله‌ای زیاد از ساختار ایستا یا متصلب دارد. درواقع، همان‌گونه که در فصل‌های آینده شرح خواهم داد این ساختار، منعطف، جامع و انطباق‌پذیر است و به اخوان در به‌کارگیری، حفظ و شبیه‌سازی اعضای خود از طبقه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و حرفه‌ای و جغرافیایی کمک می‌کند و همه آن‌ها را زیر چتر جماعت، یک‌پارچه می‌کند.

پارادایم جامعه نتیجه فرآیندهای پیچیده آموزش و شبکه‌سازی اجتماعی است. اخوان به عنوان یک جنبش اجتماعی به تخصیص منابع، بسیج افراد و تعیین چارچوب‌های ایدئولوژیک و پیوند اعضا با یکدیگر و تقویت تعهد آن‌ها می‌پردازد و به شکل مستمر بر شبکه‌های اجتماعی، روابط فامیلی و پیوندهای مذهبی به منظور گسترش رأی‌دهندگان خود سرمایه‌گذاری می‌کند. پارادایم جماعت‌محور، هویت جمعی اخوان است و به عنوان بنیان فعالیت و یگانگی آن عمل می‌کند. البنا و رهبران بعدی اخوان همواره بر اهمیت حرکت به عنوان یک گروه یا جنبش، جامعه، تأکید می‌کردند؛ درواقع، ساختار سازمانی اخوان بر ایده جمع‌گرایی یا «جماعت» بودن پایه‌گذاری شده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: هویت اخوان
فصل 2: بحث پیرامون اسلام گرایی و نظریه پردازی اخوان
فصل 3: ایجاد هویت جمعی اسلامی
فصل 4: قدرت جماعت
فصل 5: هنر جذب اخوان
فصل 6: تربیت و منسجم ساختن هویت اخوان
فصل 7: سازمان، ساختار و جهان‏بینی اخوان
فصل 8: اخوانیسم
فصل 9: انسجام تقویت شده
فصل 10: نتیجه‌گیری
یادداشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست
نویسنده
مترجممسعود منزوی
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات284
زبانفارسی
شابک978-622-6885-08-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست

برای دریافت کتاب از درون اخوان المسلمین: دین، هویت و سیاست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.