معرفی و دانلود کتاب در باب شناخت خویشتن

عکس جلد کتاب در باب شناخت خویشتن
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب در باب شناخت خویشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در باب شناخت خویشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در باب شناخت خویشتن

کتاب در باب شناخت خویشتن نوشته‌ی جاگی واسودو، شامل مجموعه مقالاتی است که افکار شما را در مورد مسائل دینی، اجتماعی و شخصی به چالش می‌کشد و با تزریق امید، خرد و شوخ طبعی زندگی‌تان را از حالت یکنواخت و خشک درآورده و به سمت شادی و نشاط سوق می‌دهد.

درباره‌ی کتاب در باب شناخت خویشتن:

این کتاب از مقالاتی تشکیل شده که جاگی واسودو (Jaggi Vasudev) آن‌ها را در روزنامه‌ی تایمز در هند به نگارش درآورده و منتشر کرده است. شما با مطالعه‌ی این مقالات، زیبایی، شوخ طبعی، شفافیت و خرد را به زندگی خود هدیه می‌دهید؛ زندگی‌هایی که این روزها مملو از خشونت و یکنواختی شده‌اند. درواقع این مقالات شما را به لحظه‌ای بینش (درون‌بینی) و سکوت دعوت می‌کنند.

این مقالات همچون گلی، شما را سرمست می‌کنند، احساساتتان را برمی‌انگیزند و مثل نسیمی ملایم در صبحگاه، چشم‌اندازی تازه در پنداشت‌ و باور کهنه‌تان می‌گشاید؛ نسیمی که به شما نشان می‌دهد زندگی در عمیق‌ترین حالتش، معمایی نیست که حل شود؛ بلکه رازی است که باید تجربه گردد.

توانایی سادگورو در ریشه‌یابی و نگاه خاص او به زندگی کاملاً مشهود است. همانطور که یک گل می‌تواند با درخشندگی و زیبایی‌اش احساس سرزندگی و نشاط را برای شما به ارمغان آورد، مقالات سادگورو هم در کتاب در باب شناخت خویشتن (Flowers on the Path) دریچه‌ای تازه به رویتان باز خواهد کرد تا به سمت شناخت خود حرکت کنید.

کتاب در باب شناخت خویشتن برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید همیشه احساس آرامش و شادی کنید و زندگی‌تان را با بینش و خرد از حالت یکنواختی درآورید، این کتاب برای شما مناسب است.

با جاگی واسودو بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1957 متولد شده و یک یوگی و عارف از هند است. جاگی واسودو (Jaggi Vasudev) را معمولاً به نام سادگورو می‌شناسند. او از سال 1982 در جنوب هندوستان یوگا تدریس می‌کرد و در سال 1992 بنیادی غیرانتفاعی برای آموزش یوگا و انجام فعالیت‌های معنوی، محیط زیست و آموزش در سرتاسر جهان تأسیس کرد.

سادگورو آثار متعددی به نگارش درآورده که کتاب "مهندسی درونی" وی در لیست پرفروش‌ترین‌ها در نیویورک تایمز قرار دارد. او به دلیل اینکه معنویت را به طور کامل و صحیح ترویج کرد در سال 2017 موفق به دریافت جایزه پادما ویبوهوشان شد. سادگورو جزو برترین و قدرتمندترین افراد هند محسوب می‌شود.

همچنین جاگی واسودو از نویسندگان پرکاری به شمار می‌رود که کتاب‌های زیادی را در زمینه یوگا، عرفان و آرامش درونی به نگارش درآورده است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به سه حقیقت بهزیستی، Mystic’s Muslings و مهندسی درونی اشاره نمود.

جملات برگزیده‌ی کتاب در باب شناخت خویشتن:

- خدا جایی نیست، او هم‌اکنون اینجاست. این شمایید که نیستید.
- هرگاه انسان به شناخت حالات درونی خود مشرف شود، حالاتی که باعث تجلّی او در زندگی گردد، آنگاه انسانی کامل خواهد بود.
- می‌خواهید با هرکس مسابقه دهید، تا از همه برتر باشید؛ اما نمی‌خواهید با مشکلاتی که به خاطر این رقابت ایجاد می‌شود روبه‌رو شوید.
- مادامی که آرامش را وارد وجود خودتان نکنید، راهی به سوی ایجاد صلح در جهان نخواهید داشت.

در بخشی از کتاب در باب شناخت خویشتن می‌خوانیم:

هرچه مردم بیشتر فکر کنند، کمتر از آنچه در زندگی‌هایشان به دست می‌آورند، از لحظات لذت می‌برند، البته که نباید این‌طور باشد.
ذهن شما زباله‌دان جامعه است. کسی که در کنار شما قدم می‌زند، ذهنتان را با چیزی پر می‌کند و می‌رود. حق انتخابی ندارید، هر آنچه می‌آید، به یکی از اندام‌های حسی‌تان برخورد می‌کند، خواه یک تصویر، یک صدا، یک احساس، یک مزه یا یک رایحه، اندام‌های حسی شما را لمس می‌کند و در ذهنتان ذخیره می‌شود؛ بنابراین آنچه ذهن نامیده می‌شود زباله‌دانی است که با حضور در معرض انواع موقعیت‌های اجتماعی و فرهنگی پر می‌شود.

می‌توانیم ذهن را به سه بخش تقسیم کنیم: بُعد تبعیض‌آمیزِ ذهن که آن را خرد یا هوش می‌نامیم؛ بخش تجمیع که اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند و بخش آگاهی که پراگنا نامیده می‌شود.

به همان روشی که فکر می‌کنید، احساس هم می‌کنید و زندگی این‌گونه درک می‌شود. دقیقاً نوعی زباله که در ذهنتان انباشته می‌شود. بعضی از شما ذخیره کنندۀ زبالۀ اجتماعی یا زبالۀ معنوی هستید. فارغ از نوع، همۀ آن‌ها از بیرون می‌آیند. تنها اهمیت آن‌ها در بقا برای زنده ماندن است و اهمیتِ زیستی دیگری ندارد. توانایی شما در بازیافت زباله، «خرد» شماست. بقای شما روی کرۀ خاکی به این دلیل امکان‌پذیر است که می‌توانید بین یک چیز و چیز دیگر تمایز قائل شوید.

هر چه خردمندتر شوید، بیشتر اطرافتان را پالایش می‌کنید و خِرد اجازه نمی‌دهد به چیزی وابسته شوید. خردمندی ابزاری فوق‌العاده برای بقاست، در عین‌ حال مانعی نفس‌گیر است تا وحدت زندگی را تجربه کنید. اگر بدانید منطق تا کجا کاربرد دارد و احساس کجا به کار می‌آید، زندگی زیبا خواهد شد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
چرا در خود فرو می‌رویم؟
اساساً هر آنچه که می‌پنداریم نیستیم!
گذشته‌ها، گذشته!
همان‌گونه که فکر می‌کنیم، همان‌طور رفتار می‌کنیم
کارما در بافت زندگی شماست، نه در نحوۀ عملکرد شما
روان‌پریشی و نیاز به سرگرمی کاذب
قربانیان جرم
رقابت برای تکه‌ای نان!
علت‌های نامشخص، معلول‌های پنهان
نزاع در روش
تقسیم کردن جهان به خوب و بد!
زباله‌دانی به نام ذهن
حکمرانی بر دنیا یا خدمت به آن، انتخاب شما
جدا شدن از امور دنیوی؟ مسئله این نیست
انکار معنویت
آیا به چیزی که نمی‌دانید، واقف‌اید؟
انتخاب‌های اجباری، تصمیم‌های درست
سکون جایز است، اما رکود هرگز
ورای پنج ادراک حسی
نقشه‌ای مشخص
تعیین سرنوشت
فروپاشی دیوارهای کاذب درون
خارج از مرزهای اسارت
گامی در زمان
سبکی از زندگی که میزان انرژی درونی شما را بیان می‌کند
پویایی
معاملۀ بزرگی که امروز در سر دارید، چیست؟
هنر درک کردن
کریکت بازی کردن بدون رقیب
روی مزیت‌های خود تمرکز کنید
دعا، اتصالی بین ما و معنویت
گره‌ها را بگشایید
قدم گذاشتن در مسیری معنوی
زندگی با فرزندان، تازه می‌شود
خلقتی به دست خالق
در باب انحطاط یک حباب
ایشا کری‌یا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در باب شناخت خویشتن
نویسنده
مترجمفرهود مذهبی فرد
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات134
زبانفارسی
شابک978-622-7741-02-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در باب شناخت خویشتن

Ali Arzeshi
۱۴۰۱/۱/۲۵
به سادگی مسائل پیچیده در زمینه‌ی خودشناسی را توضیح میدهد
toranj tarahi
۱۴۰۱/۵/۲۲
کتابهای جاگی در جهت خودشناسی عالی هستن
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب در باب شناخت خویشتن

برای دریافت کتاب در باب شناخت خویشتن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.