معرفی و دانلود کتاب آب کشت به روش کراتکی

عکس جلد کتاب آب کشت به روش کراتکی
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آب کشت به روش کراتکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آب کشت به روش کراتکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آب کشت به روش کراتکی

کتاب آب کشت به روش کراتکی نوشته‌ی دیمیتر گایدز، همه آنچه برای سازماندهی یک باغ آب‏ کشت با استفاده از سیستم کراتکی مورد نیاز است را به شما می‌آموزد تا بتوانید روی آب‏ کشت تسلط داشته باشید و شروع به رشد محصولات شگفت‌انگیز کنید.

درباره‌ی کتاب آب کشت به روش کراتکی:

صدها سال پیش از میلاد مسیح، بابلی‌ها باغ‏‌های کشت آبی­ آویزان (باغ­‌های معلق) داشته‌اند که از آن‌ها به عنوان یکی از عجایب هفت­گانه دنیای قدیم یاد می‏‌شود و این موضوع ‏پیش‏ درآمدی بر کشت به شیوه آب‏ کشت بوده است. حدود یک قرن در جهان و چند دهه در کشور ایران از کاربرد این شیوه کشت می‌گذرد.

آب‏ کشت به دلیل کنترل محصولات توسط باغبانان، طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به بیان ساده‌تر، آب‏کشت به پرورش گیاهان با استفاده از یک منبع آب غنی از مواد غذایی و نه پرورش آن‌ها در یک مجموعه مبتنی بر خاک، اشاره دارد. هنگامی که سطح کنترلی ارائه شده با انعطاف‌پذیری برای راه‌‏اندازی یک باغ آب‏ کشت در داخل خانه، خارج از منزل یا گلخانه همراه شود، می‌توان به راحتی درک کرد که چرا باغبانی آب‏ کشت به شکلی بزرگ در حال پیشرفت است.

این همان چیزی است که شما را در وهله اول به اینجا کشانده است. شما در مورد آب‏ کشت شنیده‌‏اید و علاقمند به شروع کار هستید اما نمی‏‌دانید از کجا شروع کنید. شما این اصطلاح را شنیده‏‌اید، و شاید عبارت «کشت غرقاب» یا «سیستم‏ فتیله‌­ای» را شنیده باشید، اما نمی‌‏دانید معنی آن چیست. جستجو در اینترنت برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات زیادی را برای کاوش ارائه کرده و تمامی مفهوم آب‏ کشت به نظر می‌رسد سخت‌‏تر از آنچه ارزش دارد باشد.

در کتاب آب‏ کشت به روش کراتکی (Hydroponics: The Kratky Method)، با مؤثرترین شیوه راه‌اندازی آب‏ کشت برای مبتدیان آشنا می‌شوید و نحوه ساخت سیستم آب‏کشت خود به روش کراتکی را می‌‏آموزید.

در ابتدا با علم آب‌ کشت و شیوه‌های اصلی استفاده آن توسط باغداران آشنا خواهید شد. سپس می‌‌آموزید که چرا روش کراتکی این شیوه‌ها را به درستی انتخاب کرده و چگونه باغبانی آب‌ کشت را آسان و مؤثر می‌کند. نکات مثبت زیادی در استفاده از روش کراتکی و پرورش بهتر محصولات در این سیستم را مشاهده خواهید کرد.

در کنار تئوری بخش اول، دانش عملی مورد نیاز برای ساختن سیستم خود را به دست می‌آورید. از میان تمام وسایل مورد نیاز برای ایجاد یک سیستم عبور خواهید کرد و خواهید دید که چگونه همه آن‌ها برای ساخت مجموعه آب‌ کشت شما مناسب هستند. شما در مورد مخلوط کردن محلول عالی مواد غذایی برای گیاهان خود و اینکه چه محیط کشتی برای کراتکی بهتر استفاده می‌شود، خواهید آموخت.

از آن به بعد شما به سمت نظارت بر سیستم خود حرکت می‌کنید، آن را از آفات در امان نگه می‌دارید و درک می‌کنید چگونه می‌توانید سیستم را زیبا و تمیز نگه دارید. در ادامه با برخی از رایج‌ترین اشتباهاتی که باغبانان تازه ‌کار آب‌ کشت مرتکب می‌شوند آشنا می‌‌شوید، بدین ترتیب خواهید آموخت که شما باید دانش خود را برای جلوگیری از اشتباهات مشابه گسترش دهید.

کتاب آب کشت به روش کراتکی مناسب چه کسانی است؟

اگر به باغبانی علاقه دارید ولی گیاهانتان به خوبی رشد نمی‌کنند و یا اگر می‌خواهید از سبزیجات ارگانیک خودتان استفاده کنید، دیمیتر گایدز (Demeter Guides) این کتاب را برای افرادی مثل شما نوشته است و با صبر و حوصله هر مرحله را توضیح می‌دهد. زمانی که دستورالعمل‌های این کتاب را به دقت دنبال کنید، سبزیجات مورد علاقه خود را در کمترین زمان بدون دردسر آبیاری و بدون صرف هزینه‌های گزاف و تجهیزات باغبانی برداشت می‌کنید.

در بخشی از کتاب آب کشت به روش کراتکی می‌خوانیم:

پرورش اسفناج در یک باغ آب کشت، یک انتخاب خارق‌العاده است. دقیقا مانند کاهو، اسفناج در مقایسه با محصولات کشت شده در خاک، در سیستم آب کشت در حجم بیشتری رشد می‌کند. اسفناج در سیستم آب کشت به سرعت رشد می‌کند، با این شرطی که سیستمی استفاده شود که اجازه دهد مقدار زیادی اکسیژن به ریشه وارد گردد. از آن جا که روش کراتکی به اکسیژن رسانی ریشه‌ها توجه بیشتری دارد، این امر آن را به یک سیستم مناسب برای رشد اسفناج تبدیل می‌کند.

برای تبدیل دانه به نهال فقط یک هفته زمان لازم است و بعد از چهل روز می‌توانید انتظار داشته باشید که گیاهان خود را برداشت کرده و در سالاد بریزید. در آن زمان، تا هنگامی که نسبت محلول غذایی به گیاه، به میزان یک گیاه به یک گالن باقی بماند، سیستم نیازی به تغییر آب نخواهد داشت. سطح پ هاش بین 6 تا 7/5 لازم است. این سطح پ هاش بیشتر در محدوده‌هایی است که کاهو نیز تمایل به رشد دارد و این بدان معنی است که می‌توان این دو گیاه را با هم در یک سیستم کراتکی رشد داد، اگرچه کاهو یک یا دو هفته زودتر از اسفناج برداشت می‌شود.

اسفناج بسته به دمایی که در آن کاشته می‌شود طعم متفاوتی به خود می‌گیرد. درجه حرارت بین 65 تا 72 فارنهایت منجر به شیرین شدن مزه اسفناج می‌شود اما کاهش درجه، سبب طولانی‌تر شدن مدت زمان رشد آن می‌گردد. برای اسفناج مقدار زیادی نور آفتاب و مخلوط متعادلی از نیتروژن، فسفر و پتاسیم فراهم کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: دانش آب‌ کشت
آب‌کشت چیست؟
مزایای کشت آب‌ کشت
شش نوع سیستم آب‌ کشت
هفتمین سیستم آب‌ کشت
خلاصه فصل
فصل دوم: روش کراتکی در یک نگاه
روش کراتکی چیست؟
چرا روش کراتکی یک ایده عالی برای مبتدیان است؟
خلاصه فصل
فصل سوم: نکات مثبت روش کراتکی
نکات مثبت روش کراتکی
نکات منفی روش کراتکی
مقایسه نکات مثبت و منفی
خلاصه فصل
فصل چهارم: ده محصول برتر برای پرورش به روش کراتکی
کاهو
اسفناج
گیاهان دارویی
فلفل دلمه‌ای
گوجه فرنگی
توت فرنگی
کلم سفید چینی
کرفس
خیار
گیاهان آپارتمانی
خلاصه فصل
فصل پنجم: تجهیزات مورد نیاز برای روش کراتکی
ابزارآلات
قطعات قابل تعویض
ابزار
چک لیست اجباری
چک لیست اختیاری
خلاصه فصل
فصل ششم: راه اندازی و ساخت سیستم
مکان‌های ایده‌آل
ساخت اولین سیستم آب‌کشت به روش کراتکی
راه‌اندازی در ظرف
مخلوط کردن محلول غذایی
آماده‌سازی بذر
مراحل نهایی
خلاصه فصل
فصل هفتم: محلول غذایی و محیط کشت
دانستن نکاتی پیرامون جذب مواد و محلول غذایی
نگاهی به مواد غذایی گیاه و کودهای شیمیایی
اندازه‌گیری مواد غذایی در محلول
خلاصه فصل
فصل هشتم: نظارت بر سیستم
ایجاد برنامه نظارت
نظارت بر آفات و بیماری‌ها
نظارت بر برگ‌های ناسالم یا مرده
نظارت بر شکل و اندازه
نظارت بر تمیزی
نظارت بر محلول غذایی
خلاصه فصل
فصل نهم: کنترل و پیشگیری آفات
شش آفت رایج و چگونگی کنترل آن‌ها
خلاصه فصل
فصل دهم: نگهداری سیستم
مدیریت محلول غذایی
شستشو و تمیز کردن سیستم کراتکی
بررسی منظم
مشاهده و درمان بیماری
خلاصه فصل
فصل یازدهم: برخورد با اشتباهات معمول
بررسی سطح پ‌هاش در زمان اشتباه
مطمئن شوید که می‌توانید به همه گیاهان رسیدگی کنید
خفگی ریشه‌ها
استفاده از تجهیزات ارزان قیمت
عدم انجام تحقیق درباره گیاهان
به اندازه کافی تمیز نبودن
همیشه «به اندازه کافی تمیز»
خلاصه فصل
سخن پایانی
فهرست الفبایی
منبع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آب کشت به روش کراتکی
نویسنده
مترجمسید محمود انجوی نژاد
ناشر چاپیانتشارات مرجع علم
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات162
زبانفارسی
شابک978-600-8265-99-3
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آب کشت به روش کراتکی

سپهر مقصودلو
۱۴۰۱/۷/۳۰
این کتاب در واقع یک هند بوک هست و فقط گویای یک روش کلی و تعریف برخی اصطلاحات. برای کسانی که از صفر این مبحث رو شروع می‌کنند خوبه اما برای مطالب تخصصی که حتما برای کسانی که واقعا خواهان شغلی بر این پایه هستند نیازه، کتاب بنتون جونز رو مطالعه کنید.
مجید محمدیان
۱۴۰۱/۱۲/۸
کتاب خوب و جامعی هست من استفاده کردم از مطالبش قبلا تحقیق کرده بوده ولی ابن کتاب کامل تر توضیح داده اگه به گل و گیاه علاقه دارین کتاب خوبیه
سیدمجید ماجدی
۱۴۰۱/۶/۲۳
بسیار مطالب ابتدایی گفته شده و مطالب کاربردی و مهم ذکر نشده.
حیدر مکرمی
۱۴۰۱/۶/۱۹
حتی یه نکته قابل توجه نداشت
مطالب کتاب بدرد ۱۵ سال پیش میخوره
م پ
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
کتاب خوبیست و راهنما مفیدی است
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب آب کشت به روش کراتکی

برای دریافت کتاب آب کشت به روش کراتکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.