معرفی و دانلود کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!

عکس جلد کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!

کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! به قلم هنریت کلاوسر با ارائه راهکارهایی کاربردی به شما می‌آموزد که چگونه مطلبی را که در ذهنتان دارید، با صدا و روش خاص خودتان بر روی کاغذ بیاورید.

درباره کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!

آیا شما فردی دارای کسب و کار هستید که از هدر رفتن وقت کاری ارزشمندتان برای انجام کارهای نگارشی خسته شده‌اید؟ یا اینکه دانش‌آموزی با 5 پروژه نگارشی در یک هفته هستید که همگی‌شان تا دقیقه نود باقی‌ مانده است؟ یا نویسنده‌ای آزاد با آرزویی نهان دورن‌تان برای برنده شدن جایزه پولیتزر هستید؟ اگر چنین است کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! (Writing on both sides of the brain) قطعا برای شما به رشته‌ی تحریر درآمده است. هنریت کلاوسر (Henriette Anne Klauser) در این کتاب تاثیرگذار نشان‌ می‌دهد که چطور از تعلل به نفع خودتان استفاده کنید و از زمان‌های خاموش و بلااستفاده‌ خود آن هم در زمانی که انگیزه‌تان در اوج خود قرار دارد، بهره‌مند شوید.

هنریت کلاوسر باور دارد که نگارش و ویرایش دو عمل مغزی مجزا بوده و مشکل ما در توانایی بیان خود در نگارش به طرزی روان، ناشی از انجام این دو وظیفه به صورت همزمان است. به همین خاطر او سعی دارد تا روشی جدید برای نگارش ارائه دهد، روشی که ابتدا بخش خلاق مغز شما را آزاد کرده و سپس کمک‌ می‌کند تا بهترین نوشته خود را تولید کنید. در ادامه این روش مهارت‌های ویرایش شما را به نحوی مدیریت خواهد کرد که نسبت به داشتن بهترین متن، حساس و تیزبین شوید.

کتاب حاضر، بر مبنای کارگاه‌های مدون شده‌ی کلاوسر در طی چندین سال گذشته نوشته شده است، کارگاه‌هایی که مردم شرکت کننده در آن، ضمن احساس نگرانی و نارضایتی در مورد نگارش خود، تکنیک‌های این کتاب را به کار برده و شاهد تفاوت‌های چشمگیری در نحوه نگارش خود بوده‌اند.

در واقع این کتاب نگارش با دو طرف مغز را به روش صحیح به شمامی‌آموزد و به همین دلیل خیال شما را تا پایان عمر در مورد نگارش درست آسوده می‌کند. پس تردید نکنید که اشتیاقی سیری‌ناپذیر برای خواندن این کتاب خواهید داشت.

San Diego State در نکوداشت این کتاب گفته است: شگفت انگیز... نه تنها مفتون کننده است بلکه بسیار برای دانشجویان بخش نوشتار من کمک کننده و توانمندساز است. نویسنده نه تنها مطالب را قابل دسترسی و دلپذیر ارائه کرده، بلکه در کنار این‌ها خوشایند هم هست.

کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! مناسب چه کسانی است؟

این کتاب، راهنمای افرادی است که می‌خواهند خود را به ابزاری نیرومند برای تسلط بر مهارت نوشتن، مجهز کنند.

هنریت کلاوسر را بیشتر بشناسیم:

هنریت آن کلاسر دکترای ادبیات انگلیسی دارد و تاکنون در دانشگاه‌های بسیاری تدریس کرده است. او هرساله سمینار‌ها و کارگاه‌های مختلفی برگزار می‌کند. از آثار پرفروش و تاثیرگذار او می‌توان به بنویس تا اتفاق بیفتد اشاره کرد.

جملات برگزیده با هر دو طرف مغزتان بنویسید!

- ذهنی که برای ایده جدید باز شود هرگز به جهت قبلی و اولیه خود برنمی‌گردد.
- تا وقتی آن چیزی را می‌گویم که می‌بینم، چطور می‌توانم بدانم به چه چیزی فکر می‌کنم؟
- ذهن یک قلعه است اما اغلب ما قانع به زندگی در تالار ورودی آن هستیم.
- تو به من زبان آموختی و بهره من از آن این است، من می‌دانم چطور نفرین کنم.
- وقتی در نظر داشتم که بنویسم، خانه‌ام را تمیز کرده و لباس‌هایم را به خشکشویی برده و سازماندهی کرده و فهرست‌هایی را درست کرده و ظرف‌ها را می‌شستم. من اگر مجبور به نوشتن نبودم، هرگز ظرف نمی‌شستم.

در بخشی از کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! می‌خوانیم:

یونانی‌ها یک خدای افسانه‌ای به نام موموس دارند، خدای تمسخر و عیب جویی. این عیب جوی ایرادگیر در درون هر کدام از ما وجود دارد و به خصوص وقتی مبحث نگارش در میان باشد این منتقد ایراد گرفته و ما را آزار داده و سعی دارد تا ما را متقاعد کند تا ننویسم و می‌گوید وقتی ما ابدا نمی‌توانیم به طرزی کارآمد بنویسم، پس چرا حتی آغاز به نگارش کنیم؟ چنین منتقدی از طریق تمسخر، سرزنش و نام گذاری بد، اعتماد به نفس شما را از ریشه برکنده و اهداف ما را در میاسمای سکون احاطه می‌کند.

منتقدی که من در این جا از آن صحبت می‌کنم یک دوست منطقی نیست که در همه امورِ گفته و انجام شده میانجی‌گری کند، این منتقد همان صدای منطق و پافشاری‌ای نیست که به ویرایش ما کمک کرده و اجازه می‌دهد تا بدانیم چه چیزی را نگه داریم و چه چیزی را حذف کنیم. نه. منتقد موموس فردی است که به ما اجازه آغاز نگارش را نخواهد داد، فردی است که وقتی با برگه سفید مواجه می‌شوید، شما را عصبی و نگران می‌کند، (معده‌تان درد می‌گیرد چون شما عصبی هستید) و سبب می‌شود که به صد ویک چیز دیگری فکر کنیم که می‌توانیم در این زمان به جای نگارش انجام دهیم. منتقد موموس نظرات تندی را در مورد انتخاب واژگان داده و به ما «ابله» و «احمق» می‌گوید.

منتقد موموس یک دروغگو است.

یادگیری تعامل با این دروغگو، به منظور بیرون کردن برخی از قدرت افراطی او، مقابله با مکالمه تخریب‌گرِ آن، مقاومت برای حقوق و باورهایتان، همه از مطالب موجود این فصل است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
تشکرها
فصل 1: از ترس ناگهانی تا قدرت: غلبه بر کلمۀ نوشته شده
فصل 2: نگارش سریع: روشی برای مقابله با سختی نگارش
فصل 3: سمت راست مغز/سمت چپ مغز: این عبارت در چه مواردی به کار می‌رود؟
فصل 4: نشخوار ذهنی: خیالبافی و خواب دیدن
فصل 5: شاخه‌بندی: روش تمام مغزی برای سازماندهی زندگی شما
فصل 6: تعلل: بررسی علت و چرایی آن
فصل 7: تمرین جسارت کلام: نحوۀ برخورد با منتقد کالیبان
فصل 8: بازبینی: بازگشت کالیبان با دعوت شما
فصل 9: ساخت فیلم‌های تخیلی: تصویرسازی و نگارش خلاقانه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!
نویسنده
مترجمزهرا فکوری
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-284008-2
موضوع کتابنگارش
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!

عبدالله خرم
۱۴۰۰/۲/۲۳
لطفا نظرتون رو در مورد کتاب بگین چرا هی تعریف و تمجید میکنید. نظرات شما در مورد کتاب باعث میشه منه نویی این کتاب رو بخونم یا نخونم. هنوز فرهنگ کتابخوانی درست نشده انگار بجای تعریف از کتاب از همه چیز تعریف میکنن
میر مجتبی سیدی
۱۴۰۰/۵/۲۸
سلام، چند فصل اول رو خوندم، اصلا دلنشین نیست. نویسنده میگه نوشتن و ویرایش را باهم انجام ندید و کلا این جمله را بارها و بارها تکرار میکنه، فکرکنم خودش هم فقط نوشته و حتی برنگشته ویرایش کنه. روی جلد نوشته شاهکاری از.... و در این مواقع باید گفت"مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید" من فکر میکنم برای نوشتن باید حرفی برای گفتن داشت بعد از مدتی میتوان تکنیک هارا یاد گرفت و پیشرفت کرد. برای اینکه حرفی برای گفتن داشت، باید بیشتر خواند، بیشتر فکرکرد بادقت دنیا را نگریست و تجزیه تحلیل کرد و در کنارش دائم نوشت تا افکار به شکلی همه جانبه و دوست داشتنی و قابل فهم شکل بگیرند و انتقال پیدا کنند. سپاس
رقیه صمدی
۱۴۰۰/۲/۲۳
کتاب راه دستت درد نکنه خیلی عالیه که به غیر کتاب‌های که تهیه می‌کنیم آخر هفته‌ها یک کتاب معرفی میکنی واقعا حس خوبی پیدا میکنم ممنون ازت🤩🤩💙💙💙💙💙
کاربر ع
۱۴۰۰/۴/۱
محتوای کتاب فوق العاده ست و انسان رو به نگارش ترغیب می‌کنه و راهکارهایی برای خاموش کردن منتقد درون و نوشتن در شرایطی که احساس می‌کنید هیچ حرفی برای گفتن ندارید بهتون ارائه میده. یه ایرادی که داشت هم این بود که اشتباه تایپی زیاد بود و گاهی ترجمه متن خیلی قابل فهم نبود.
Hamid Reza Masoudi
۱۴۰۰/۲/۲۴
سلام به همه‌ی دوستان اهل مطالعه، تاز کتاب رو دانلود کردم و مطمئنم که کتاب عالی باشه کلا کتاب‌های خودشناسی راه جدیدی وسبک جدیدی از زندگی برام آغاز کرد
توصیه می‌کنم چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
بنویس تا اتفاق بیفتد
غول درون
و...
کتاب‌های عالی هستن
از کتابراه کمال تشکر رو دارم
فاطما محبی
۱۴۰۰/۲/۲۳
چقدر خوبه که هر رفته یه کتاب جدید میتونیم بخونیم من که عاشق اخر هفته‌های کتابراهی ام💞😍
Inlove Power
۱۴۰۰/۲/۲۴
سلام از اینکه محبت میکنید و مردم رو به کتاب خواندن ترغیب میکنید سپاسگذارم ولی خواندن این کتاب را توصیه نمیکنم چرا که نویسنده فقط حرفهای بی ربط زده و فقط خواسته کتابی چاپ کنه وهیچ نکته اموزنده‌ای ندارد
اسحاق غفوری
۱۴۰۰/۲/۲۳
با سلام کتابهای صوتی تحولی عظیم در امر مطالعه خواهد بود زیرا در فواصل زمانی کوتاه که فرصت پیدا می‌کنیم بجای صحبت کردن‌های غیر ضرور به کتاب مورد علاقه گوش میکنیم و در واقع آموزش می‌بینیم.
علیرضا پاشائی راد
۱۴۰۰/۲/۲۳
آقا انصافا خیلی خوبید دمه تک تک بچه‌های کتابراه گرم که کتاب‌های خوبو مفیدو هدیه میدن یا تخفیف میزنن واقعا خسته نباشید کارتون درسته خیلی
حجت ادیبی
۱۴۰۰/۴/۲۰
من یک موقعی فردی را که به علت ضربه مغزی دچار فلنیمه راست بصورت موقت شده بود تشویق به استفاده از سمت چپ کردم.
بعد از خواندن این کتاب دیدم کلا به نیم کره‌های مغز و وظایفشون عوض شد
زهرا دهقان
۱۴۰۰/۲/۲۳
دمتون گرم خدایی. خیلی خوبید. کتابهای فوق العاده‌ای معرفی میکنید پشتیبانیتون حرف نداره. فرهنگ کتابخوانی رو به خوبی جا میندازین. سلامت و پایدارباشید
Nirvana null
۱۴۰۰/۵/۲۰
کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد رو از این نویسنده خوندم و عالی بود. تازه دانلودش کردم. دیگه توکل بر خدا. چون اون‌کتاب جالب بود این یکی رو هم مشتاقن برای مطالعه ش.
Futurist Esmaiel Rahimi
۱۴۰۰/۴/۲۳
از چرخه کتاب های‌ پیش برنده افراد متفکر‌ به سوی نوشتن. ‌
این‌ نویسنده محترم طوری‌ نوشتن‌ را ساده می‌کند که انگار همچون سخن گفتن، می‌توان ساده و روان بود. ‌
سمیه سپهری
۱۴۰۰/۲/۲۵
خیلی کتاب مفیدی هست، ممنون از شما که اینجا گذاشتین برا دانلود و متشکر از نویسنده‌اش که به این موضوع بسیار مفید پرداخته و دراختیار ماها قرارداده
Reza Am
۱۴۰۰/۲/۲۳
تمام حرف این کتاب اینه که موقع نگارش، ویرایش نکنید.
اول نگارش بعد ویرایش
انجام این دو کار مثل اینه که موقع گاز دادن ترمز رو هم فشار بدی
مشاهده همه نظرات ۱۱۴

راهنمای مطالعه کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید!

برای دریافت کتاب با هر دو طرف مغزتان بنویسید! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.